Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 61 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 dec. 29, 0:18 
Szia!
Jó hogy vagy! :D Szeretem a hozzáértő és maximalista embereket! Ráadásul minden állításodat meg is indokoltad, ami külön nagy segítség. Bevallom, eddig csak tervezgettem a sebrighteket, de ahogy itt 'beszélgetünk' róluk, egyre biztosabb vagyok benne, hogy tavasszal a nyuszik új gazdát keresnek és a helyükön sebrightok fognak kotkodácsolni. :lol:

[Annyit rágódtam már ezen: Hogy kell ezt a nevet kiejteni? Nekem -mivel angol területről származó fajta- a 'szíbrájt' lenne logikus, de inkább 'sebrikt'-nek, 'szebrigt'-nek hallom sokszor... :oops: ]

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
 
Hozzászólás 2008 dec. 29, 0:13 
Csináltam ma is képeket,meg pár napja,csak az a baj,nagyon nem sikerülnek jól.Nem jók a fényviszonyok.Nem adja vissza a színeket. Talán ezeken is látszanak a méretek.
Na a nagyobbik arany jérce való a hölgytől( A 20 tojást vettem,nem sok kelt ki,mondjuk ez valószínűleg az utazás miatt volt, ezt az egyet hagytam meg belőlük). Ezzel csak annyi problémám van,hogy túl nagytestű,magas állású,illetve világosabb mint a másik két aranyam(bár ez a képeken nem látszik). + minden tőle valónak volt fekete bemosódás a farkában. A kerítés tetején is ő tornászik. Persze ha nem a másik két aranyhoz viszonyítom,úgy önmagában nézve egész szép kis jószág.CSak nem tökéletes. Nekem meg az kell:)
Mondjuk az enyémnél is van amelyiken van hiba,pl az a kakas,amelyik az ólban van(ezüst),annak szerintem túl kicsi a farka. Nem az a lényeg,hogy minél tyúkosabb legyen a kakas,hanem hogy nagy,görbülő sarlótollai ne legyenek.
Én inkább a rosszul sikerült nagyon fényes képen lévő kakasomhoz fűzök nagy reményeket.
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
 
Hozzászólás 2008 dec. 28, 23:51 
Most jobban megnézve úgy látom a hollandoknál is a kisebb taréj jön be. Illetve mégegy dolog!
Nekem van a nőtől egy arany jércém. holnap próbálok csinálni egy képet a tőle származó és a szlovákiábóls zármazó arany jércémről,ahogy egymás mellett állnak. Jelentősen kisebb a szlovák jérce,márpedig a sebrightnek kistestűnek kell lennie.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
 
Hozzászólás 2008 dec. 28, 23:49 
Ízlések és pofonok.
Nekem abszolút nem ez a stílusú sebright jön be és gyanítom a kiállításokon sem. Legalábbis amit kiállítási minőségűként vettem,az nem így néz ki.
Nem tagadom, az is biztos,hogy nekem nagyon rontja a dolog "üzlet" részét,mert tojást árul,ami ugye jóval olscóbb,a hétköznapi ember meg a minőségbeli különbséget nem látja.
A citromjairól anynit,hogy nem citromok,hanem arany és ezüst keverékek. Szerintem túl hosszú a lábuk, illetve ez nem tudom hiba-e,de az én ízlésem szerint túl nagy a kakasok taraja,túlzottan megosztott. Az arany kakasok farka rémes.
Amit nagyon érdemes még végignézni rajtuk,az a tollazatnak a szegélyezettsége. Fontos,hogy élesen kirajzolódjon a fekete szegély.

A magyar leírás:
http://www.diszmadarmagazin.hu/0107/0107_6.htm

De nézz szét a hollandok fajtaklubbjának honlapján.Ők aztán tudják,hogy mi a jó sebright. Ilyeneket mondjuk itthon nem fogsz találni,de az enyém(legalábbis bizonyos példányok) azért szerintem jóval közelebb áll hozzá.

http://www.sebrightclub.nl/jubileum.htm



Zottan írta:


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 27, 13:46
Hozzászólások: 1178
Tartózkodási hely: Szalkszentmárton (Bács-Kiskun megye) // Szeged
   
 
Hozzászólás 2008 dec. 28, 23:12 
Helo!


Ezekhez nem nagyon értek, de úgy tudom az a fontos, hogy a kakasnak minél "tyúkosabb" alakja legyen, ne legyen a tollakon kettős szegés és a megfelelő szín a lényeg.
Ha ennyi a lényeg akkor szerintem egész szép madarak. :wink:

_________________
"Eltűnsz. S megérted a szavakat, miket a csillagok suttognak neked."


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 dec. 28, 22:33 
Szia!
Ezekről mi a véleményed?
http://kepfeltoltes.hu/view/081226/PICT ... es.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/081226/PICT ... es.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/081226/PICT ... es.hu_.jpg
Egy hölgy hirdeti a DM fórumán. Szerintem elég szépek!

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
 
Hozzászólás 2008 dec. 21, 15:23 
Kérdezhetsz, nem unom meg soha, imádom ezeket a kapirgálókat:)
Alapvetően nem szabadna keresztezni a két színt,nekem tenyészidőszakban külön is vannak téve. De egyébként együtt vannak,mikor nem keltetek tőlük. Így sikeredett be egy kevert csapat az egyik tyúk által:)
De nem volt gond,mert olyan ember vitte el nagy részét, akinek csak tarkítani kellett a japánállományát.

Hogy sokat kaqparnak-e? Ez jó kérdés:)
Eleve minden viszonyítás kérdése, meg hát egyedenként is eltérő lehet. Ha abból indulunk ki,hogy nagyon kistestűek,nem sok kárt tesznek.A cikkek,könyvek is ezt írják. Nekem is ez a tapasztalatom,nincs gond velük. Tavasszal,mikor elültetem a virágpalántákat,akkor két hétig nem engedem ki őket,de amúgy egész nyáron a befüvesített,virággal teli kertben rohangálnak.
Ja és általában belőlük is túl sok kakas kel:(
A selymek szerintem igenis szépek,legalábbis a fehérek nekem nagyon tetszenek:)


Zottan írta:
Értem, köszi! :D
Azért érdekes feladat lenne feltárni a genetikáját!
Még egy kérdés, ha nem untad még meg...
Sokat kaparnak? Nekem anno törpe cochinok (vagyis inkább keverékek), egy selyem tyúk, japánok meg itáliai × brahma keverékek voltak. Ezekből a keverékek nagyon nem tetszettek, sokat kapartak, agresszívek voltak és egyébként is, nekem "túl" nagyok... A cochinokkal is sok volt a bajom, szintén szétkapartak mindent, sok volt belőlük a kakas, meg ők se tetszettek annyira. A japánok nyugisabbak voltak, jobban is tetszettek. :D De a legnyugodtabb a kis selyem volt... Egy tündér! :D Csak nagyon csúnyák a selymek, szerettem azt a madarat, de akkor is ronda volt... :oops: :roll:


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 dec. 21, 1:15 
Értem, köszi! :D
Azért érdekes feladat lenne feltárni a genetikáját!
Még egy kérdés, ha nem untad még meg...
Sokat kaparnak? Nekem anno törpe cochinok (vagyis inkább keverékek), egy selyem tyúk, japánok meg itáliai × brahma keverékek voltak. Ezekből a keverékek nagyon nem tetszettek, sokat kapartak, agresszívek voltak és egyébként is, nekem "túl" nagyok... A cochinokkal is sok volt a bajom, szintén szétkapartak mindent, sok volt belőlük a kakas, meg ők se tetszettek annyira. A japánok nyugisabbak voltak, jobban is tetszettek. :D De a legnyugodtabb a kis selyem volt... Egy tündér! :D Csak nagyon csúnyák a selymek, szerettem azt a madarat, de akkor is ronda volt... :oops: :roll:

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
 
Hozzászólás 2008 dec. 21, 1:05 
Hát eddig senki nem szólt,hogy vállalná:D
A kérdés jó, akik csak elméletben tudják a genetikát, "veszekedtek" rajta,ők azt modnták,hogy attól függően,hogy a kakas volt az ezüst,vagy az arany a kölykök lehetnek ezüstök kis arany beütéssel a szárnyon,illetve aranyak kis elmosódással.
Nálam nyáron véletlen besikeredett egy iylen csapat.
Elég hamar elvitték őket, már kitollasodtak,de a nagy vedlésen még nem estek át. Nekem ebből a csapatból arany jércék és ezüst kakasok lettek.Hogy ez véletlen,vagy törvényszerű, azt nem tudom. Meg lehet,hogy mikor átvedlettek volna, kijött volna rajtuk az elmosódás a szárnyon. Ja és lett köztük egy citrom színű jérce is.


Zottan írta:
Vannak itt a fórumon is, akik járnak ilyen helyekre, velük kell hozatni! :D
Amúgy, egy eretnek kérdés: Az arany × ezüst párosításból mi lesz? :o :oops:


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 dec. 21, 0:47 
Vannak itt a fórumon is, akik járnak ilyen helyekre, velük kell hozatni! :D
Amúgy, egy eretnek kérdés: Az arany × ezüst párosításból mi lesz? :o :oops:

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
 
Hozzászólás 2008 dec. 21, 0:43 
http://www.marktplaats.nl/index.php?url ... zoomd.html

Ezeket nézd még meg,ezeknek az alakja is nagyon jó. Csak nem tudom,hogy Hollandiából hogy lehetne beszerezni.....:S


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 dec. 21, 0:42 
Igen, olvastam a múltkori hozzászólásodban! Szép az arany is, meg ez a chamois is nagyon tetszik. De valahogy az ezüst fogott meg legjobban. :D

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
 
Hozzászólás 2008 dec. 21, 0:41 
Igen ő!:)
Hát,valóban szebbek az ezüstök és aranyak is,valószínűleg az fog meg a chamois színben annyira,hogy még képen se sokat láttam:)
Egyébként ha az aranyat és az ezüstöt hasonlítjuk össze, akkor szerintem több sikere lehet az embernek az arannyal, jobban termékenyítenek a kakasok.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 dec. 21, 0:37 
Kép
Ő lenne az? Tényleg nagyon szép! :D
De nekem az ezüstök tetszenek a legjobban.

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
 
Hozzászólás 2008 dec. 21, 0:35 
Szia!

Köszönöm a dícséretet:)
Persze,nyugodtan szólíthatsz Janinak,Jancsinak,ahogy jól esik,Jankó ne legyek,ennyi a lényeg:D

Azért igyekszem még egységesíteni a bandát,a számomra tetszetősebb dolgokat erősíteni.

Most egy újabb színt szeretnék nagyon beszerezni. Teszek be róla egy képet, ezt az indexes fórum egyik tagja csinálta a prágai kiállításon.



Zottan írta:
Sziasztok, csak most tévedtem vissza erre a topikra... :oops:
Gyönyörűek a sebrightjaid, madaras86! (Ha jól tudom ifj. Bana János... Szólíthatlak Janinak? Olyan fura ezeken a nickneveken hívni az embereket...)
Ha egyszer rászánom magam és lehetőségem lesz baromfiakat tartani, akkor tőled fogom venni a sebrightokat! :) :wink:


Kép


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 dec. 20, 23:58 
Sziasztok, csak most tévedtem vissza erre a topikra... :oops:
Gyönyörűek a sebrightjaid, madaras86! (Ha jól tudom ifj. Bana János... Szólíthatlak Janinak? Olyan fura ezeken a nickneveken hívni az embereket...)
Ha egyszer rászánom magam és lehetőségem lesz baromfiakat tartani, akkor tőled fogom venni a sebrightokat! :) :wink:

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 27, 13:46
Hozzászólások: 1178
Tartózkodási hely: Szalkszentmárton (Bács-Kiskun megye) // Szeged
   
 
Hozzászólás 2008 dec. 15, 21:30 
OK. Én is arra gondoltam. Szépek 8)

_________________
"Eltűnsz. S megérted a szavakat, miket a csillagok suttognak neked."


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
 
Hozzászólás 2008 dec. 15, 21:21 
Páduai-k, annak is a chamois színváltozata. Ideiek,de a tyúk idősebb 1-2 hónappal,a kakas més most vedlik át,erősebb lesz a színe(már kezd látszani), nameg a bóbitája is jóval nagyobb, sötétebb lesz.Ja és persze a farka is sokat nő még, remélem szép nagy sarlótollai lesznek.



lax20 írta:
Helo!

Nekem nem gond, sőőőt :D

A képfeltöltéssel kapcsolatban kérdezd ckuzmos -t! Ő tud majd segíteni ilyen ügyekben.

Idézet:
Kép

Viszont rajtuk csodálkoztam. Milyen fajta?


Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 27, 13:46
Hozzászólások: 1178
Tartózkodási hely: Szalkszentmárton (Bács-Kiskun megye) // Szeged
   
 
Hozzászólás 2008 dec. 15, 20:14 
Helo!

Nekem nem gond, sőőőt :D

A képfeltöltéssel kapcsolatban kérdezd ckuzmos -t! Ő tud majd segíteni ilyen ügyekben.

Idézet:
Kép

Viszont rajtuk csodálkoztam. Milyen fajta?

_________________
"Eltűnsz. S megérted a szavakat, miket a csillagok suttognak neked."


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
 
Hozzászólás 2008 dec. 15, 16:17 
Sikerült!Köszi a segítséget:)
Bár a "kép feltöltése" továbbra sincs meg.
Remélem nem gond,hogy elárasztottam képekkel a fórumot..
Az aranyak 2vérvonalból vannak, az ezüstök 5-ből.


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 61 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 21:58
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO