Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 69 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4
Szerző Üzenet
Offline
Regionális Ezüstkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 5, 22:01
Hozzászólások: 551
Tartózkodási hely: Kóka(Pest megye)
Valódi név: Laczkó Tamás
   
Hozzászólás 2011 dec. 20, 11:09 
madaras86 írta:
Csak folytatom tovább, nem téged akarlak basztatni,csak érzékeny téma számomra. Attól, hogy egy baromfin gyűrű van még lehet iszonyat sz*r. Egy keverékre is húzhatnak gyűrűt. Attól,hogy egy neves tenyésztő állományából van, még lehet iszonyat sz*r, sok ilyet látunk. Nem feltétlen van köze a minőségnek a kiállításokhoz. De ez sok más területen is igaz, pl papagájok, stb. Míg pl vannak dolgok (kanárik), amiknél a kiállításra járás igenis számít, ott a java jelenik meg többnyire.
A másik dolog, hogy a díszbaromfiknál az utódok sokkal heterogénebbek mint egy papagájnál, vagy egzotikus gerlénél. Hiába teszel össze két jó küllemű egyedet nagyon sok esetben jönnek ki belőle rossz minőségű madarak.
A fiatal egyedeken is látszanak már alapvető dolgok.

A fehéreket azért adnám el, mert az a kakas nem felel meg a fajtajellegnek. Én így láttam, ezért átküldtem a képet pár baromfis ismerősömnek. Olyannak is, aki bantamozott. Ők keményebben fejezték ki magukat. A porcelánjaidat viszont érdemesnek tartották tenyésztésre.

Remélem nem sértettelek meg, az én chaboimon is van bőven mit fikázni! Pedig svájci kiállítási madár meg tudja a fene:D És akkor mi van?! Én speciel szeretem ha felhívják rá a figyelmem, hogy mit javítsak még. Másrészt ettől szép a dolog, ettől tenyésztés, hogy nem egy kész madárral rajolsz, hanem Te alakítasz dolgozol még rajta, valódi tenyésztői munkát végzel. De a fehéred nem jó alapnak. A tyúkok mondjuk lehet, nem látszanak rendesen, de a kakas semmiképp.


Köszönöm a kritikát! Így már kerek a történet. Elfogadom! Csak még azt nem tudom, hogy hogyan tovább a fehérekkel, mert az egyik barátomnak is nagyon tetszik, ő hobbi szinten szaporít(feketéi vannak) vagy egy másik manusnak, aki szintén megvenné őket? Majd még alszok rá!

Hello!

_________________
Laczkó Tamás

www.gportal.hu/laczkotomi


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2011 dec. 19, 20:26 
Tomi, utána kérdeztem bírálónál is, ezt írta rájuk:
"A porcelánszínűek nagyon szépek! A fehérek még sokkal gyengébbek, de ez a tollstruktúrájukkal is összefügg. Sokat keltessen és szelektáljon. Lehet a fehérekbe feketét bekeresztezni, hogy szélesedjen a toll."

_________________
www.madaras86.mindenkilapja.hu
madaras86@freemail.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2011 dec. 16, 20:30 
Csak folytatom tovább, nem téged akarlak basztatni,csak érzékeny téma számomra. Attól, hogy egy baromfin gyűrű van még lehet iszonyat sz*r. Egy keverékre is húzhatnak gyűrűt. Attól,hogy egy neves tenyésztő állományából van, még lehet iszonyat sz*r, sok ilyet látunk. Nem feltétlen van köze a minőségnek a kiállításokhoz. De ez sok más területen is igaz, pl papagájok, stb. Míg pl vannak dolgok (kanárik), amiknél a kiállításra járás igenis számít, ott a java jelenik meg többnyire.
A másik dolog, hogy a díszbaromfiknál az utódok sokkal heterogénebbek mint egy papagájnál, vagy egzotikus gerlénél. Hiába teszel össze két jó küllemű egyedet nagyon sok esetben jönnek ki belőle rossz minőségű madarak.
A fiatal egyedeken is látszanak már alapvető dolgok.

A fehéreket azért adnám el, mert az a kakas nem felel meg a fajtajellegnek. Én így láttam, ezért átküldtem a képet pár baromfis ismerősömnek. Olyannak is, aki bantamozott. Ők keményebben fejezték ki magukat. A porcelánjaidat viszont érdemesnek tartották tenyésztésre.

Remélem nem sértettelek meg, az én chaboimon is van bőven mit fikázni! Pedig svájci kiállítási madár meg tudja a fene:D És akkor mi van?! Én speciel szeretem ha felhívják rá a figyelmem, hogy mit javítsak még. Másrészt ettől szép a dolog, ettől tenyésztés, hogy nem egy kész madárral rajolsz, hanem Te alakítasz dolgozol még rajta, valódi tenyésztői munkát végzel. De a fehéred nem jó alapnak. A tyúkok mondjuk lehet, nem látszanak rendesen, de a kakas semmiképp.

_________________
www.madaras86.mindenkilapja.hu
madaras86@freemail.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2011 dec. 16, 20:24 
No mindegy egy részét mindenképp ide írom.
A fehérnek mi köze van a kék szín kitenyésztéséhez?
Nem fogom tudni szakszerűen szakszavakkal elírni, de baromfinál a fehér szín lényege az, hogy van egy alap szín, ami lehet fekete, fogoly, kék, vörös, sárga, bármi! És a fehér szín ezt elnyomja. Ezért van az,hogy a fehér színnel a legkockázatosabb kísérletezni és más színnel keverni, mert az alap szín (fogoly,fekete, stb) szerinti öröklés érvényesül. A kék színnek pedig semmi köze a fehérhez.

Ha kéket feketével teszel párba akkor jön 50% kék 500% fekete. Ha feketét teszel össze SPLASH színnel, abból lesz 100%-ban minden csirkéd kék. A splash nem elfogadott szín, viszont a tenyésztéshez nagyon jó, ha kékeket akarsz! Jah és ha kéket kékkel raksz párba, abból szokott kiválni splash is.

_________________
www.madaras86.mindenkilapja.hu
madaras86@freemail.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2011 dec. 16, 20:18 
Szia Tomi!

Kötekedjek itt, vagy inkább privátba?

_________________
www.madaras86.mindenkilapja.hu
madaras86@freemail.hu


 
Offline
Regionális Ezüstkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 5, 22:01
Hozzászólások: 551
Tartózkodási hely: Kóka(Pest megye)
Valódi név: Laczkó Tamás
   
Hozzászólás 2011 dec. 16, 8:14 
Szia Jani!

Köszi a képet!

Bár nem értem, hogy miért tanácsolod nekem, hogy adjam el a fehéreket?
Én szeretném ezt a fajtát tenyészteni, megismertetni az emberekkel, a fehér szín kell a kék kitenyésztéséhez(a feketével kombinálva jön ki a kék szín).
Az álltalam vásárolt 5 egyed, mind fiatal, idei madár. Szerintem még a tarajuk és a tollazatuk is változhat, bár ezt nem tudom, mert még eddig sosem volt bantamom. Majd a kiállításon eldől jövőra, hogy az utódok milyen bírálatot fognak kapni. Két ember is dicsérte mindkét vonalat. A fehérekbe úgy bele nyúltam(megycsíptem), hogy a tenyésztő, akitől vettem, mint kiderült, Szlovákia egyik neves dísztyúk tenyésztője, sok komolyabb fajt tenyészt, asszem küllembíró is. A porcelánok pedig cseh gyűrűsek. Nemrég beszéltem az idős Zoltánfi Tiborral, aki keltetőgépeket gyárt Magyarországon és száz éve dísztyúkozik(a szövetségbe is volt elnökségi tag). Ő is elismerően nyilatkozott a vett Bantamról!
Mindamellett megrendelésre vettem volna a Bantamokat és nagyon jó áron eltudnám őket adni, de mivel régóta tetszenek és szerettem volna váltani valamilyen más törpe fajtára, ezért maradtak. Majd a szaporulatukból lehet vásárolni.

Hali!

_________________
Laczkó Tamás

www.gportal.hu/laczkotomi


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2011 dec. 15, 23:01 
Szia Tomi!

Rakok fel egy képet, hogy milyennek kellene lennie egy jó minőségű bantamnak, mire kell törekedni a tenyésztés során:
Kép
A procelán színbe mivel újabb szín talán jobban beleférnek a hibák. A tieid szerintem elég jók, a színük tökéletes, a farokban még fejlődhetne és a taréjt is javítsd!
A fehéreket ha rám hallgatsz gyorsan add el!

_________________
www.madaras86.mindenkilapja.hu
madaras86@freemail.hu


 
Offline
Regionális Ezüstkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 5, 22:01
Hozzászólások: 551
Tartózkodási hely: Kóka(Pest megye)
Valódi név: Laczkó Tamás
   
Hozzászólás 2011 nov. 28, 21:45 
Standard Description
The following is paraphrased from the Bantam Standard, © 1997 American Bantam Association

Weight:
cock: 26 ounces (740 grams)
cockerel: 22 ounces (625 grams)
hen: 22 ounces (625 grams)
pullet: 20 ounces (570 grams)

Shape of Male
COMB: Rose--square front, tapering to where the spike begins, sitting firmly and evenly on the head. The top should be evenly covered with fine points, and free from hollows. The spike should be round from the base to the tip (not a blade!), long, tapering to a fine point, and tilted slightly upward.

BEAK: Short, strong, and nicely curved.

FACE: Fine in texture--free from wrinkles, folds, or bristles.

EYES: Bold, conspicuous, large in diameter.

WATTLES: Firm, broad, fine in texture, well rounded, and free from wrinkles or folds.

EAR LOBES: Prominent, flat, and absolutely round with rounded edges. Smooth, of uniform texture all over, and fitting closely to the head. Large in comparison to the size of the bird.

HEAD: Medium sized, and carried well back in a proud manner.

NECK: Well arched, smaller toward the head and "bull-necked" at the base.

HACKLE: Falling gracefully and plentifully over the shoulders, well down over the back.

BACK: Moderately short and broad from shoulders to tail, giving a somewhat concave appearance. There should be no break where the back joins the tail.

SADDLE: Feathers abundant and long. Lower saddle should fill the space between the stern and the wing tips.

TAIL: Main tail--carried well back at angle of 40 degrees above the horizontal, well expanded but not extending beyond the sickles. Broad feathers. Sickles--broad, long, and very well curved. Lesser sickles--broad, abundant, and well curved. Coverts--abundant and nicely curved.

WINGS: Long, carried well back, with the points concealing the back half of the thighs, but not the hocks.

BREAST: Full, round, and carried well up and forward. Should extend farther forward than a vertical line drawn down through from the point of the beak.

BODY & STERN: Body--short but with good depth and width. Stern--flat, broad, and thick. Fluff short and abundant.

LEGS & TOES: Legs--short, well set apart, and parallel to each other. In profile they should be in the center of the body, below the back. Lower thighs--short, stout at top, and tapering to the hocks. Shanks--rather short, round, smooth, scales neatly overlapping. Spurs--small, fine, set low. Toes--four, straight, well and evenly scaled.

APPEARANCE: Proud, alert, graceful, the back showing one continuous sweeping curve from neck to tail.


Shape of Female
*to avoid redundancy, body parts that should be the same as those on the male will not be re-written*

NECK: Medium length, tapering, and nicely arched.

HACKLE: Abundant, and falling gracefully over the shoulders and back.

CUSHION: Full, feathers abundant.

TAIL: Carried well back, full, well expanded, broad feathers, and held at an angle of 35 degrees above the horizontal. Main tail--feathers broad, long. Top two tail feathers somewhat concaved. Coverts--broad, very long, flowing well up the tail.

APPEARANCE: Sprightly, graceful, and alert, the back showing one continuous sweeping curve from neck to tail.


Disqualifications
1) White in the face of a cockerel or pullet.
2) Comb that is lopped or that follows the contour of the head and neck.
3) Inverted spike.
4) Absence of spike.


Defects1) Beefy, concave, hollowed, or oversized comb.
2) Spike that is blade-shaped, or other than round.
3) Short and crooked spike.
4) Black in the face, in all varieties EXCEPT birchen and brown red.
5) White in the face of a cock or hen.
6) Ear lobes that are too thin, have a blown up appearance, are disc-shaped or have hollow centers.
7) Small and narrow head.
8) Unduly long, straight, or slim neck.
9) Long and/or narrow back.
10) Narrow and/or shallow breast.
11) Tail with narrow mail tail or sickle feathers, carried too low, or with overdone appearance.
12) Abrupt break at the juncture of back and tail.
13) Wings carried too tightly, too low, or too high.
14) Feathers too loose, long, narrow, and/or fluffy (or feathers that are too tight and skimpy).
15) Stiltiness in carriage.
16) Coarseness of bone.
17) Appearance of being off balance in front and overdone in the rear, resemblance to Leghorn or Sumatra type.

COLOR OF MALE AND FEMALE BY VARIETY
*ALL varieties have WHITE ear lobes*



Comb, Face, Wattles
Beak
Eyes
Shanks & Toes
Barred
bright red
light horn
reddish bay
dusky white
Birchen
dark red (mulberry)
black
brown
black
Black
bright red
black
brown
black
Black Breasted Red
bright red
horn, shaded with black
reddish bay
bluish slate
Black Tailed Red
bright red
horn
reddish bay
pinkish white
Blue
bright red
approaching black
brown
bluish slate
Blue Red
bright red
swarthy horn
red
bluish slate
Brown Red
dark red (mulberry)
black
brown
black
Buff
bright red
pinkish white
reddish bay
pinkish white
Buff Columbian
bright red
light horn
reddish bay
bluish slate
Columbian
bright red
light horn
reddish bay
pinkish white
Crele
bright red
light horn
reddish bay
pinkish white
Exchequer
bright red
light horn to bluish black
reddish bay
bluish slate
Ginger Red
bright red
horn, shaded with black
reddish bay
bluish slate
Golden Duckwing
bright red
dusky horn
reddish bay
light gray slate
Lemon Blue
dark red (mulberry)
black
brown
black
Mille Fleur
bright red
dusky horn
reddish bay
bluish slate
Mottled
bright red
dusky horn
brown
pinkish white, mottled with black
Porcelain
bright red
dusky horn
reddish bay
bluish slate
Quail
bright red
horn, shaded with gray
brown
slaty blue
Red
bright red
horn
reddish bay
pinkish white
Red Pyle
bright red
horn
reddish bay
pinkish white
Silver Duckwing
bright red
dusky horn
dark red
light gray slate
Splash
bright red
light horn to bluish black
reddish bay
bluish slate
Wheaten
bright red
horn
reddish bay
white, tinged with pink
White
bright red
very light horn
reddish bay
white, tinged with pink

_________________
Laczkó Tamás

www.gportal.hu/laczkotomi


 
Offline
Regionális Ezüstkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 5, 22:01
Hozzászólások: 551
Tartózkodási hely: Kóka(Pest megye)
Valódi név: Laczkó Tamás
   
Hozzászólás 2011 nov. 27, 22:51 
Sziasztok!

Keresem azon tenyésztő társaim kapcsolatát, akik esetleg tenyésztik nálunk ezt a ritka törpe díszbaromfit!
Tudomásom szerint néhány tenyésztőnek van belőlük, a monori börzéken is elvétve látok, azt is csak fekete színben!

Ma Szlovákiában vettem fehér és aranyporcelán színben, annyira megtetszettek, hogy megtartom tenyésznek őket, pedig megbízásból kellett volna másnak vásárolnom! Szereintem nagyon jó minőségű, kiállítási egyedek!

Kérem, ha valaki tud bármilyen infóval szolgálni ezen fajta hazai tenyésztőjével kapcsolataban, jelezni sziveskedjék felém! A kék színváltozat is kimondottan érdekel!

Kép
aranyporcelán duó

Kép
fehér trió

Kép
fekete trió

_________________
Laczkó Tamás

www.gportal.hu/laczkotomi


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 69 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 15:21
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO