Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 892 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2008 jún. 29, 0:27
Hozzászólások: 183
Tartózkodási hely: Sarkad
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 29, 13:59 
Végignéztem a hozzászólásokat és nagyon aranyos emberek vannak fenn!!örömmel tapasztaltam hogy nem csak én vagyok itt az egyedüli kezdő!!De akik kazdők voltak anno ma már biztos profik!!Valaki foglalkozik Brahmakkal rajtam kívűl?????Ha igen akkor várom az élménybeszámolót!!Engem ma megtámadott a Klumbián kakasom de megoldom 1 seprűvel legközelebb :wink: Bántani nem fogom félre ne értsetek csak a seprűre másszon inkább ne a lábamra nagyon félti a tyúkokat .A Brahmakon kívűl van még jó tanyasi tyúkom 4 kendermagos az eggyik kopasznyakú meg van 1 fekete is és 6 piros de a pirosaktól megválok Szeptemberben :cry: A kendermagosokat eladom tavasszal mert az errefelé kelendő !Mivel csak Brahmakkal akarok foglalkozni!!!Addigra ez a 30 csibe már tojni fog!!üdv Barbi
megint jól elbeszélgettem magamban de csak ilyenkor tudok mert a bébim alszik du :wink: üdv Barbika


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jún. 29, 0:27
Hozzászólások: 183
Tartózkodási hely: Sarkad
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 29, 12:56 
Tisztelt eszterolajos!
Nagyon szépen köszönöm hogy válaszolt a hozzászólásomhoz elnézést a tegeződésért csak tegnap éjjfél után találtam rá erre az oldalra és már nem tudtam hogy köszönjek be!!Előre is köszönöm virtuális segítségét és természetesen minden kedves tag jótanácsait !
A csibék jól vannak ma 1 hetesek nagyon jó az étvágyuk a kamillateát kötelező 3 hétig adni nekik???Remélem nem csináltam rosszat de ajánlották a Jolovitot és én már adtam nekik öt napig a teájukba meg a nagyoknak is mikor kell legközelebb 1 kis vitaminforrást adni nekik??havonta 1 szer???indítótápot 3 hétig kapnak utána nevelőtáp azt meddig kell adni??várom válaszát Barbika!! :D
Nagyon örülök hogy megtaláltam ezt az oldalt itt legalább mindent megtárgyalhatunk baromfi témában!!remélem minél sűrűbben látogatnak fel ide és nagyon sok új tag lessz még!!Köszönettel Barbika :wink:


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 29, 7:21 
Szia Barbika !
Kellemes és hasznos időtőltést a honlapunkon, gyere sűrűn és segítünk a csibéidet jól, és vírtuálisan felnevelni. Itt vanak nagy tapasztalatokkal rendelkező díszbaromfisok is, ha kérdésed lesz bátran tedd fel őket, kapsz választ rá. Tegeződés..... az bizony itt mindenki szuverén joga... hát neked is... jó hogy szereted a baromfikat legalább még egy lakóval bővűl ez a topik is...sok sikert a szín tenyésztéshez..

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jún. 29, 0:27
Hozzászólások: 183
Tartózkodási hely: Sarkad
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 29, 0:40 
Sziasztok!!
Szeretnék bemutatkozni ,Vadi Barbara vagyok Sarkadról és nagyon megszerettem a díszbaromfikat!De legfőképpen a Brahmakat!2008 05 02 án kezdtem el elük foglalkozni és most van 1 Kolumbián Kakasom 2 tyúkocskával és 1 Fekete Kakasom 2 tyúkkal,nagyon szeretem őket ezért Szegedről rendeltem Tojásokat és keltetőgépben keltettem csibéket 40 tojit vettem 30 pipi megmaradt megérte a fáradozást lett benne mert úgy kértem !Kék ,Fekete, Kolumbián ,és Fogoly, színű is!Nagyon édesek ma 1 hetesek esznek isznak rendesen és nagyon jó helyük van !Maga a tyúk ólam is 1 Teher vagon abból van kialakítva a Felnőt és növendékek helye is!Muszály voltam megosztani veletek ezt a kis csodát kár hogy régebben nem foglalkoztam Díszbaromfival!Már agyon várom a tavaszt mikor színek szerint külön lesznek választva a nagyudvarban!Addig is a közelben levő Börzékre kinézek és gyönyörködöm a látványban!!!Sziasztok!elnézést ha valakit letegeztem de én már csak ilyen vagyok!!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 2, 20:03
Hozzászólások: 152
Tartózkodási hely: Újfehértó
Valódi név: Thomas
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 24, 22:12 
Nekem is inkább ez ugrott be....de csak homályosan.
Igen,a fürdetés! Ezek szerint jól emlékszem ,hogy a doromboló írási közt találtam valahol,valamikor......
Szóba sem mertem itt hozni mert féltem hülyeséget írok. Mikor a fateromnak elmondtam akkorát nevetett.... és még én éreztem magam hülyének. :evil:


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 24, 21:56 
Sziasztok,

a kotlás és fürdetés közötti kapcsolat inkább a kotló lázban keresendő...
a Roller Béla (alias Doromboló) tudna erről konkrétabban mesélni, ő mintha alkalmazta vona már ezt a kanáriainál...


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 27, 13:46
Hozzászólások: 1178
Tartózkodási hely: Szalkszentmárton (Bács-Kiskun megye) // Szeged
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 24, 18:04 
Helo!

A tojásevést meg lehet próbálni megszüntetni:
Hogyan szüntessük meg a tojásevést?l

Amúgy a kotlás egy idő után magától leáll. Egy "népi" dolog szerint a tyúk abbahagyja a kotlást, ha "megfürdetik". Ez sztem azon alapul, ha a tyúk megijed otthagyja a tojásokat.

_________________
"Eltűnsz. S megérted a szavakat, miket a csillagok suttognak neked."


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 2, 20:03
Hozzászólások: 152
Tartózkodási hely: Újfehértó
Valódi név: Thomas
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 24, 17:42 
Sziasztok!

Szeretnék tőletek tanácsot kérni. Pontosabban nem dísztyúkról van szó,hanem sima egyszerű házityúkról.
Az a problémám nekem ,hogy van vagy 2 db fehér színű tyúk ami kotló akar lenni és le szeretném állítani a kotlással. Már próbáltam ültetni ,de nem váltak be mert megették maguk alól a tojásokat ....ezért döntöttem így ,hogy ezzel a két tyúkkal nem foglalkozok.
Most másik kotlóval próbálkozok ,ez úgy néz ki jó lesz.....

Szóval,mit csináljunk ,hogy a fent említett kotlók leálljanak ???


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jún. 5, 20:20
Hozzászólások: 60
Tartózkodási hely: Bakonytamási
Valódi név: Bolla Dávid
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 19, 13:11 
Sziasztok!
Szeretném összegyűjteni a díszbaromfi- és fürjtenyésztők, tartók névsorát honlapomon. Szeretettel várom a tenyésztők jelentkezését e-mail címemre:
davif@citromail.hu
Kérem a következő adatokat küldjék el: név, lakím, e- mail cím, Esetleg telefonszám és milyen fajta díszbaromfikat vagy fürjeket tart, tenyészt .


Jelentkezésüket előre is köszönöm !

_________________
Dávid :54:


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jún. 5, 20:20
Hozzászólások: 60
Tartózkodási hely: Bakonytamási
Valódi név: Bolla Dávid
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 18, 20:08 
Sziasztok nézzétek meg weboldalamat:
http://furjek_baromfik.mlap.hu

Ajánlott böngésző: Mozilla Forefox

_________________
Dávid :54:


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 feb. 28, 15:35
Hozzászólások: 61
Tartózkodási hely: Dunavecse
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 16, 10:38 
Hali!
Én is előszőr azt hittem, hogy csak valami esetleg az orrába ment stb., de aztán elég sűrűn tüsszögött amíg rendet raktam, takarítottam. Semmi baja nincs azon kívűl hogy tüsszög, rendesen eszik, iszik, kapirgál, pihen.
Mondjuk ma amikor kimentem reggel hozzájuk, (ott voltam egy fél órát minimum) talán egyet-vagy kettőt tüsszentett, nem úgy mint tegnap, szinte folyamatosan.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 27, 13:46
Hozzászólások: 1178
Tartózkodási hely: Szalkszentmárton (Bács-Kiskun megye) // Szeged
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 15, 21:20 
Helo!

Örülük, hogy örülsz, az első tyúk mindig a legizgibb.

A tüsszögés pedig sokmindennek a jele lehet, én vmi antibiotikumot, vitamint ajánlok. Attól függ mennyire súlyos.
Amúgy biztos, hogy tüsszög. Nálam a búbosok néha úgy rázzák a fejüket, mintha bajuk lenne, de csak az esetlegesen "belógó" tollakat is eltávolíthatják ilyen módon a látóterükből.

_________________
"Eltűnsz. S megérted a szavakat, miket a csillagok suttognak neked."


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 feb. 28, 15:35
Hozzászólások: 61
Tartózkodási hely: Dunavecse
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 15, 19:59 
Sziasztok!
Észrevettem, hogy az egyik selyemtyúkom tüsszög...
Micsinálhatnék vele, hogy jobban legyen? :(


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 feb. 28, 15:35
Hozzászólások: 61
Tartózkodási hely: Dunavecse
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 15, 11:57 
Szia LAx20!
Ma voltunk a vásárban, de sajnos holland nem volt :(
Helyette vettünk viszont egy selyem kakast és mellé két selyem tyúkot! Nagyon szépek, fehérek. Szóval megvan életem első dísztyúkja :D
Amúgy, ha télleg eladod majd az állományod én ott fogok állni a sorban az elsők közt :P
Jah és vettem anyunak egy szajkót! Bence a neve és kézből kell etetni, nagyon aranyos :D
Sanyika ma nagyon meglepődött, idáig a Jucit kergethette stb., de a selyemtyúk kicsit megruházta, azóta nem próbálkozik be :D (nagy pofon lehetett az egójának)


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 27, 13:46
Hozzászólások: 1178
Tartózkodási hely: Szalkszentmárton (Bács-Kiskun megye) // Szeged
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 11, 19:57 
Helo!


Egyszer próbáltam kitisztítani a búbjukat (kutyasamponos vízzel). Lehetetlen vállalkozás kimosni. A fehér szín koszolódik legkönnyebben és ha egyszer besárgul, akkor a következő tollváltásig úgy marad.

Amúgy kérdezz nyugodtan nagyon szívesen segítek, ha tudok.

_________________
"Eltűnsz. S megérted a szavakat, miket a csillagok suttognak neked."


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 feb. 28, 15:35
Hozzászólások: 61
Tartózkodási hely: Dunavecse
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 11, 19:00 
Kedves Lax20!
A Sanyikát, és a Jucit (igy hívom az én csirkéimet) akárhányszor elkezd cseperegni vagy esni az eső, azonnal zavarom a helyükre őket :)
Nagyon élvezem, amikor egyik órában esik, másikban süt a nap, mert közelharcot kell vívnom velük, mert ha nem zárom be őket, hiába van nyitva a tyúkól ajtaja, képesek a szakadó esőben állni mint az "árvagyerekek" :D
Szóval beszoktam őket zárni, és ennek örülök, hogy nem kell a hollandoknak téli szállást csinálni!
Egyébként ha bekoszolódik a bóbitájuk mivel tisztíthatnám meg? Esetleg sima vizesrongyal?


UI: Köszönöm szépen, hogy ennyit segítesz :D


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 27, 13:46
Hozzászólások: 1178
Tartózkodási hely: Szalkszentmárton (Bács-Kiskun megye) // Szeged
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 11, 14:05 
Helo!

A hollandok nagyon össze tudják piszkolni a búbjukat, úgyhogy ha esik az eső inkább zárd be őket. A selymekre úgy gondolom úgyanez igaz (bár ilyen madárral még nem volt dolgom.)

_________________
"Eltűnsz. S megérted a szavakat, miket a csillagok suttognak neked."


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 feb. 28, 15:35
Hozzászólások: 61
Tartózkodási hely: Dunavecse
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 10, 16:48 
Sziasztok!
Nem akarom elkiabálni, de úgy néz ki, hogy most vasárnap veszünk(ha lesz) holland fehér bóbitást és selymet. A kérdésem az lenne, hogy a selymeket és a hollandokat egész évben kint hagyhatom a kifutójukban ha van nekik egy ól, ami széltől, esőtől, hótól stb. mindentől véd?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 feb. 28, 15:35
Hozzászólások: 61
Tartózkodási hely: Dunavecse
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 7, 15:53 
Szia!
Kár :(
Pedig reméltem hogy neked van olyan madarad ami nekem jó, ugyanis sikerült anyumat rávennem hogy ballagásomra kapjak hollandot...
Csibét pedig nem szeretnék, inkább felnőttet.
Azért köszönöm szépen, és sajnálom hogy felkel majd számolnod az állományodat! :cry:


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 27, 13:46
Hozzászólások: 1178
Tartózkodási hely: Szalkszentmárton (Bács-Kiskun megye) // Szeged
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 7, 13:06 
Helo!

Selymet nem tartok. A felnőtt hollandjaim, pedig csak "anya-fia" van eladó jelenleg, de jövőre fel kell számolnom a tenyészállományt, úgyhogy azokat majd elviheted az árban majd megegyezünk.

Amúgy ha lenne kotlóstyúkod a tojások egész jól kelnek a színük is szép.

_________________
"Eltűnsz. S megérted a szavakat, miket a csillagok suttognak neked."


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 892 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 29, 12:59
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO