Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 892 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43 ... 45  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2008 jún. 29, 0:27
Hozzászólások: 183
Tartózkodási hely: Sarkad
   
 
Hozzászólás 2008 júl. 13, 13:39 
:78: Hol vagytok mindenki sziesztázik????gyertek dumcsizni :05:


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jún. 29, 0:27
Hozzászólások: 183
Tartózkodási hely: Sarkad
   
 
Hozzászólás 2008 júl. 13, 12:37 
Sziasztok!!
Apa a két fekete brahma a legutolsó képen van meg az egyik le van fényképezve egyedül !!idén még így vannak tartva de tavasztól színek szerint szét lesznek választva és csak a Brahmák maradnak meg!!jó nézelődést és apa írd meg szerinted a feketék nagyon hibásak a nyakukon lévő kaláris miatt ? :lol:


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jún. 29, 0:27
Hozzászólások: 183
Tartózkodási hely: Sarkad
   
 
Hozzászólás 2008 júl. 12, 23:08 
Ime néhány kép a baromfikról!! :wink:
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jún. 29, 0:27
Hozzászólások: 183
Tartózkodási hely: Sarkad
   
 
Hozzászólás 2008 júl. 11, 22:06 
De Aranyos vagy köszi a segítséget de még csak a fényképezőgépen van még fel kell rakni a gépre is!
Ma a Japikotlóm az örök vadászmezőkre távozott :cry: elbújt és nem találtam egész nap erre este kiengedtem a 2 agaram és ők 2 perc alatt előkerítették :cry: a tyúkólam 1 vagon és az alá ment .mire elszedtem tőlük már nem lehetett megmenteni úgyhogy bezacskóztam és kuka.Nálam minden nap van valami akció jelenet!Már a 3 kisjapija is 5 hetes azért nem voltak már eggyütt pár napja már nem foglalkozott velük biztos elkezdett újra tojni!Na ez van


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jún. 5, 20:20
Hozzászólások: 60
Tartózkodási hely: Bakonytamási
Valódi név: Bolla Dávid
   
 
Hozzászólás 2008 júl. 11, 20:08 
Barbika írta:
Próbálok feltenni róluk de ma sem értem oda :cry:

Szia Barbika!
Képet az új hozzászólásnál a jobb felső sarokban a ,,kép feltöltés'' gombra kattintva tudsz feltölteni:

Kép

_________________
Dávid :54:


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 feb. 28, 15:35
Hozzászólások: 61
Tartózkodási hely: Dunavecse
   
 
Hozzászólás 2008 júl. 11, 11:01 
Szia LAx20!
Köszönöm szépen, hogy azonnal válaszoltál! Anyum már beszélt az állatorvossal, ma elvisszük hozzá a fájós lábú selymecskét, mert abban van a legtöbb ilyen élősködő. Jah és persze permetezni is fogunk, ma ha minden jól megy megvesszük a permet szert, vagy azt amit az állatorvos ajánl.
Mégegyszer köszönjük szépen!( Hogolyó nevében is :P )


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 27, 13:46
Hozzászólások: 1178
Tartózkodási hely: Szalkszentmárton (Bács-Kiskun megye) // Szeged
   
 
Hozzászólás 2008 júl. 11, 7:40 
Helo!


Ez nagy baj lehet ha nincs idejében orvosolva! Nálunk is volt. Akár vadmadarak (pl. verebek) is hozhatták, vagy a frissen beszerzett állatok.

Két fajta van a tyúktetű ez vért szív, és a tolltetű ez a tollat teszi tönkre.

Amit tenni lehet az egy mielőbbi permetezés, valami csak ízeltlábúra ható szerrel. Ki kell permetezni a helyüket is! Ettől el fognak pusztulni, de utána újra kell, mert a szer a petéket nem pusztítja el! Tehát kb 3 permetezés kell (mondjuk hétvége, hét közepe, megint hétvége).

Ha más baromfiktól külön is vannak tartva a biztonság kedvéért az ő helyüket is ugyanakkor, ugyanezzel az eljárással kell kezelni!

_________________
"Eltűnsz. S megérted a szavakat, miket a csillagok suttognak neked."


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 feb. 28, 15:35
Hozzászólások: 61
Tartózkodási hely: Dunavecse
   
 
Hozzászólás 2008 júl. 11, 7:06 
Sziasztok!
Az egyik seymecském egy ideje sántít (szerintünk meghúzta,a lábát rá állni rá tud), így minden nap kiengedem az udvarra, hogy a többiek ne zavarják. Eléggé le is fogyott, pedig azért eszik annyit, hogy ennyire ne fogyjon le(szerintem )
És tegnap, gondoltam megnézem a sérült lábon a bőrt, hogy ott látszik-e valami. De észrevettem a tollak között kis állatkákat. Úgy néznek ki, mint a bolha, világosabb kiadásban. Mi lehet az? Tetű? Átnéztem a többieket is, a kakasban is volt, de a másik tyúknak annyira dúsak a pihéi, hogy egyszerűen nem tudok a tokokhoz hozzáférni. Gyanítom benne is van. Mit csinálhatnék velük? :oops:


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jún. 29, 0:27
Hozzászólások: 183
Tartózkodási hely: Sarkad
   
 
Hozzászólás 2008 júl. 10, 23:19 
Próbálok feltenni róluk de ma sem értem oda :cry: amúgy minden ok velük vettem nekik tojótápot mert ma is 2 tojásom volt ha eladásra nem is de minket lássanak el!!ma 1 brahmas ismerősöm aki Sarkadi meg nézte a pipiket és azt mondta nagyon szépek !!Büszke is voltam magamra :79: Meg a pipikre is :wink: Nagyon szépek lesznek a kékek errefelé nem is láttak még ilyet itt csak a KOLumbián és a fekete van elterjedve!!!Sárga kolumbiánról még nem is hallottak peig az is van közöttük!na majd ha odajutok lesznek képek jó éjjt mindenkinek 8)


 
Offline
Csatlakozott: 2008 ápr. 22, 14:30
Hozzászólások: 42
Tartózkodási hely: Csongrád
   
 
Hozzászólás 2008 júl. 10, 20:59 
Szia Barbika
Képet tudnál róluk felteni?
Barbika írta:
Azt szeretném kérdezni hogy van 2 fekete Brahma tyúkom de a nyakán mindkettőnek van arany kaláris ezeket tovább lehet tenyészteni?vagy csak az az igazi amelyik teljesen fekete???Monorról valók a börzéről mi meg tovább vettük azoktól akik ott megvették!ja és az eggyiknek nagyobb a taraja ez is rossz jegy??Apa mit szólsz hozzá te mint Brahmas??? :54:


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jún. 29, 0:27
Hozzászólások: 183
Tartózkodási hely: Sarkad
   
 
Hozzászólás 2008 júl. 10, 13:57 
Azt szeretném kérdezni hogy van 2 fekete Brahma tyúkom de a nyakán mindkettőnek van arany kaláris ezeket tovább lehet tenyészteni?vagy csak az az igazi amelyik teljesen fekete???Monorról valók a börzéről mi meg tovább vettük azoktól akik ott megvették!ja és az eggyiknek nagyobb a taraja ez is rossz jegy??Apa mit szólsz hozzá te mint Brahmas??? :54:


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jún. 29, 0:27
Hozzászólások: 183
Tartózkodási hely: Sarkad
   
 
Hozzászólás 2008 júl. 10, 13:02 
Marcsika eggyet értek veled mi is a város szélén nőttünk fel mondhatni az utcán mi is benne voltunk mindenben :wink: a kisfiamat is próbálom úgy nevelni hogy mindennel ismerkedjen meg!!de nem is beteges mondjuk még nem ovis majd meglátom utánna mi lessz!!Gyerekkoromban nekünk is volt mindenféle állatunk talán csak elefánt meg zsiráf nem :wink: hahha!!
Képzeld egyszet a nyaralónkba kivittünk 1 japikakast és 3 tyúkot olyan édesek voltak de az a szomszéd aki 1 évben egyszer lejött pestről azt mondta feljelent minket mert a kakas kukorékol!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :twisted: és csak az a baj hogy nem voltam kinn ez vagy 6 éve volt mert adtam volna a szájának na az lett a vége hogy a békesség kedvéért húsleves és pecsenye lett az ebéd természetesen a japiból!De kérdem én az az óiási zaj nem zavarja pesten?????Csak az én kakaskám!!Ja és Zuglóban lakik az öregasszony penelrengetegben!!Üdv Barbika :54:


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jún. 5, 20:20
Hozzászólások: 60
Tartózkodási hely: Bakonytamási
Valódi név: Bolla Dávid
   
 
Hozzászólás 2008 júl. 10, 11:56 
Amikor a csibék kicsik voltak:
Kép

_________________
Dávid :54:


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jún. 5, 20:20
Hozzászólások: 60
Tartózkodási hely: Bakonytamási
Valódi név: Bolla Dávid
   
 
Hozzászólás 2008 júl. 10, 11:50 
Barbika írta:
Davif!milyen idősek a pipik???még nagyon fiatalnak néznek ki!Az a Vörös kakas milyen fajtáju???

Szia Barbika!!!
Az utolsó képen a csibék Kb. 9 hetesek( a feketék japánok), azt nem tudom hogy az itáliaiak menyi idősek de a kakas már próbáll kukorékolni.
A vörös kakas nem tudom milyen fajtájú.

_________________
Dávid :54:


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jún. 29, 0:27
Hozzászólások: 183
Tartózkodási hely: Sarkad
   
 
Hozzászólás 2008 júl. 9, 22:35 
Davif!milyen idősek a pipik???még nagyon fiatalnak néznek ki!Az a Vörös kakas milyen fajtáju????Óriási a taraja én is nagyon szeretem simizni őket amikor tojnak mindig elkapom őket :09: most lazulok a képeket reggel teszem fel!!!A Kolumbian brahmam nagyon hamis volt de 1 hete szelídítgetem reggel és este is megsimogatom!Mikor kiengedtem őket reggel első dolga volt rámugrani de mostmár kiveszem és a hónom alatt van amíg kinyitom az ól ajtót mikor leteszem legalább nem mászik rám hanem elszalad :lol: sziasztok!!!jó éjjszakát mindenkinek!!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jún. 5, 20:20
Hozzászólások: 60
Tartózkodási hely: Bakonytamási
Valódi név: Bolla Dávid
   
 
Hozzászólás 2008 júl. 9, 17:54 
Itáliai Kiskakasom:
Kép
Itáliai kakas és 1 jérce:
Kép
Kakas, nagyon szelíd, jó lenne, ha az itáliaiak is ilyen szelídek lennének :)
Kép
Csibék :
Kép

_________________
Dávid :54:


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jún. 29, 0:27
Hozzászólások: 183
Tartózkodási hely: Sarkad
   
 
Hozzászólás 2008 júl. 9, 15:47 
Értem!Hát nálunk is valami ehhez hasonló a helyzet mi meg lekó pihenő övezetben lakunk és a csirkét is csak pár hétig lehetne tartani levágásra de mikor a szomszéd elkezdett istállót építeni(Mert mi úgynevezett Szőlőskertben lakunk ahol szemben nincs ház a legöregebb ház is 15 éves)na akkor eldöntöttem nekem is lessz valami állatom de nekem elég a tyúk!!egyébként tartanak erre disznót is de nem nézi senki(MÉG)!ha meg valaki szólna .... :twisted: Szerettem volna gyöngyöst is de az nagyon hangos pedig nagyon szép!üdv Barbika :47:


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jún. 29, 0:27
Hozzászólások: 183
Tartózkodási hely: Sarkad
   
 
Hozzászólás 2008 júl. 9, 15:08 
Akkor teszek nekik többet majd ha ma kitakarítok náluk !!Meg kapnak egy etetőt is mert nem állapot hogy kikaparják a kaját!!!nagyon elevenek hála!!!Repkednek mert még este megy még nekik a villany!! 8) és a szúnyogokat csak úgy kergetik :53: Tegnap csináltam róluk fotókat!majd este remélem fel tudom tenni vagy reggel!Marcsi neked is vannak Dísztyúkjaid??vagy milyen madaraid vannak???üdvBarbika!
APA Veled mi újság??Majd küldöm a Brahmas képeket!!


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jún. 29, 0:27
Hozzászólások: 183
Tartózkodási hely: Sarkad
   
 
Hozzászólás 2008 júl. 8, 22:06 
szia Marcsi!!
már észrevettem hogy a kakasnak nagyon hullik a farktolla és a szárnyából is jön :cry: a tyúkoknál még nem vettem észre !Azt tudom hogy már nem szabad keltetni június után de nekem így jött ki a lépés :wink: de a lábukkal semmi baj nincs hála csak annak a párnak volt ami el is pusztult!!Most van 27 egészséges Brahmam :lol: majd teszek fel képet ha rájövök hogy kell 8) és megmutatom nektek!!
A Kovács Péter Brahmas honlapjárol nagyon sok hasznos dolgot megnéztem azt tudom hogy takarmánymeszet kell tenni a kajájukba ha 4 hetesek lesznel!!Meg már kaptak jolovitot is!!!üdv nektek Barbika :05:


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jún. 29, 0:27
Hozzászólások: 183
Tartózkodási hely: Sarkad
   
 
Hozzászólás 2008 júl. 8, 13:12 
:103: Remélem ti is ilyen jól éreztétek magatokat a hétvégén!!!!!!!!!!

A pipikkel minden ok kapnak kakasost még csütörtökig!!Vettem zoolitot azt ajánlották a gazdaboltban!!a tyúkjaim nem valami jól tojnak szerintem a meleg miatt!Mikor érdememes nekik tojótápot adni nem teszi őket tönkre!14 tyúktók a 2-3 tojás nagyon kevés naponta!2 hete még volt olyan is hogy 12 tojásom volt 1 nap!de a legkevesebb is 6 volt!!Most mikor lenne rá vevő meg nem tojnak :cry: Vagy csak tavasszal szoktak tojótápot adni?????köszönöm előre is a tanácsokat!!Barbika :wink:


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 892 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43 ... 45  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 ápr. 23, 19:13
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO