Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 910 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 ... 46  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 18, 20:20 
Szia davif !

Küldtem Püt....

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jún. 5, 20:20
Hozzászólások: 60
Tartózkodási hely: Bakonytamási
Valódi név: Bolla Dávid
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 18, 20:01 
Nézzétek meg weboldalamat :!: :
http://furjek_baromfik.mlap.hu

_________________
Dávid :54:


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 márc. 31, 13:13
Hozzászólások: 111
Tartózkodási hely: Ladánybene/Dabas
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 12, 9:40 
feketemarcsi írta:
Aha, Pécsi féle. Pedig ez még jobban bírja, mint a másikok. Esetleg forróvizet lehetett volna önteni az járatokba, de igazából ilyen esetben sokmindent nem tutsz csinálni.
Nekem tavaly a kis copfosaim végezték úgy, hogy két napig nem volt áram, mert felrobbant valami trafó... Pedig azok sokkal kevesebbet tojnak, azok a tojások már tényleg pótolhatatlanok voltak.


Kár értük.
Forró vizet. langyos permetezést próbáltam, de mivel a pince 14-15 fokos, így sokat nem használt, ráadásul kevés volt egy a hőmérséklet melegen tartásához az a mennyiség, amit a vájatokba fért. Na, de most már mindegy. Utólag nem nagyon mit csinálni-csak reménykedni, hogy nem mentek tönkre a tojások.

A múlt héten kikelt fürjek szépen fejlődnek-1 pusztult el azóta közülük, de lehet, jobban is járt így, mert nem evett, nem ivott, csak feküdt. A többi viszont igen eleven és rengeteget tudnak enni :P Szépen tollasodnak, már próbálgatják a szárnyukat is. Nagyon murisak, ahogy ugrálnak és közben csapkodnak a kis szárnyukkal :D

_________________
Az igazán szép dolgokat a részletekben lehet megtalálni.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 márc. 31, 13:13
Hozzászólások: 111
Tartózkodási hely: Ladánybene/Dabas
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 12, 9:16 
feketemarcsi írta:
Milyen géped van?


Na, ez jó kérdés, mert így fejből nem tudom. Azt hiszem Vértes. 110db-os(tyúktojás), négyzet alapú,hungarocell, forgatóműves. Miért?

_________________
Az igazán szép dolgokat a részletekben lehet megtalálni.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 márc. 31, 13:13
Hozzászólások: 111
Tartózkodási hely: Ladánybene/Dabas
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 12, 8:40 
feketemarcsi írta:
Azért várd ki a keltelés végét, nálam már olyan is előfordult, hogy elfelejtettem visszatenni a keltető tetejét és pár óra múlva jutott eszembe, mégis kikelt a többség, csak egy nappal később.
Majd írd meg, hogy kikeltek-e.


Huhhh! most megnyugtattál valamennyire. Tegnap már majdnem majdnem elsírtam magam tehetetlenségemben. Nagyon sajnálnám,ha ennyi csibe menne veszendőbe az áramszünet miatt. Végig a szakirodalmat és az egyetemi állattenyésztési könyveimet bújtam, de sehol nem említettek hasonló problémát.
Az nem baj, ha egy vagy akár több nappal később kelnek, csak keljenek és egészségesek legyenek. Természetesen megírom majd az eredményt!

_________________
Az igazán szép dolgokat a részletekben lehet megtalálni.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 márc. 31, 13:13
Hozzászólások: 111
Tartózkodási hely: Ladánybene/Dabas
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 12, 8:18 
feketemarcsi írta:
Mivel nem hűltek ki teljesen a tojások, szerintem túlélik, legalábbis a többség.


A 20-25 fok nem kihűlés?
A legalacsonyabb hőmérsékletet este mértem és akkor jött vissza az áram. ekkor már 30 percig 20,5fok volt közvetlen a tojások szintjén. Remélem igazad lesz! Kár lenne a tojásokért, -főleg, hogy volt köztük 50db, szlovák tenyésztőtől származó tojás is, amiket a beltenyésztés elkerülése miatt hoztam. Ezek igen szép és nagy testű madaraktól származtak...de a többit is sajnálnám.

_________________
Az igazán szép dolgokat a részletekben lehet megtalálni.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 márc. 31, 13:13
Hozzászólások: 111
Tartózkodási hely: Ladánybene/Dabas
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 12, 7:51 
Sajnos a tegnapi napon igen nagy baj történt. A szeles, esős idő miatt vagy 8-10 órán keresztül nem volt áram az egész településen, így a keltetőgépben is lement a hőmérséklet. (A pincében tartom, ahol hűvös van)Többször néztem a hőmérsékletet és sajnos 3-4 órán keresztül 20-25 fok között volt a hőmérséklet(páratartalom 55-65%között van lent, azzal nincs gond).

Van valakinek hasonló tapasztalata?Mennyire jók az embriók túlélési esélyei? Érdemes még tovább próbálkoznom ezzel az adag tojással, vagy kezdjem előről egy másik adag tojással? Ezeknek még egy hét kellene a kelésig... Mit tudtok/gondoltok a dologról?

_________________
Az igazán szép dolgokat a részletekben lehet megtalálni.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jún. 5, 20:20
Hozzászólások: 60
Tartózkodási hely: Bakonytamási
Valódi név: Bolla Dávid
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 9, 20:19 
[img]http://Kép%20(44)_url[/img]

_________________
Dávid :54:


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 márc. 31, 13:13
Hozzászólások: 111
Tartózkodási hely: Ladánybene/Dabas
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 8, 15:08 
Megvolt az utolsó csibe is: első keltetésem 86%osra sikeredett. Nagyon aranyosak a csöppségek.Közel 140db hiperaktív pamutgombolyag :D Sajnos kettő kelésgyenge volt, ezek akelést követően 1-2 órán belül elpusztultak. Hiába próbálkoztam bármivel, nem voltak hajlandóak se mozogni, se enni-inni. Csak feküdtek, majd elaludtak. A ki nem kelt tojásokat is megvizsgáltam. Az eredmény: 10tojás az első lámpázásnál kikerült, mert nem indult meg bennük a fejlődés.9db tojásban volt ugyan csibe, de ezek az első lámpázás és a kelés között fulladtak be, mert nem fejlődtek tovább.3 tojásban rendellenes csibét találtam(a lábukkal volt valami baj, félreállt, vagy elnyomorodott-gondolom ezért nem tudtak kikelni), egy csibe pedig kelés közben fulladt be-ez nem a többihez hasonló helyen kezdte el feltörni a héjat, hanem pont a tojás tompa felének csúcsán. Amit viszont megfigyeltem, hogy a legtöbb selejt tojás nyúlánkabb volt a többinél,és kétféle hasonló mintázat volt rajtuk(gondolom két tojó utódai). Az eredményt feljegyeztem, és legközelebb ezeket a tojásokat nem teszem be keltetni.

A többi kikelt csibe eddig gyönyörű, eleven és nagyon aranyos!

_________________
Az igazán szép dolgokat a részletekben lehet megtalálni.


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jún. 8, 10:27
Hozzászólások: 5
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 8, 10:31 
Szisztok!
Ha valakit érdekel, akkor fürjek vannak folyamatosan eladók Hevesben,de Pesti szállítás is megoldható.
20/511-9930
iluda@freemail.hu


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 11, 23:51
Hozzászólások: 292
Tartózkodási hely: Dunavecse
Valódi név: Herceg Mónika
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 7, 20:56 
Szia Davif!

Az új hozzászólásnál van jobbra fent kékkel a "Kép feltöltése"
ha arra kattintasz akkor közvetlen ide teszi a képet.
(egyébként jobb klikk a kis ikonra-kép megjelenítése és be is jön a kép)
Nagyon szép kis madarak!

_________________
Moncsi


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 27, 13:46
Hozzászólások: 1178
Tartózkodási hely: Szalkszentmárton (Bács-Kiskun megye) // Szeged
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 7, 20:34 
Az a baj, h nem a kép pontos url címét adtad meg

_________________
"Eltűnsz. S megérted a szavakat, miket a csillagok suttognak neked."


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jún. 5, 20:20
Hozzászólások: 60
Tartózkodási hely: Bakonytamási
Valódi név: Bolla Dávid
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 7, 18:08 
Hogyan lehet képeket felrakni :?:
:33:


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 márc. 31, 13:13
Hozzászólások: 111
Tartózkodási hely: Ladánybene/Dabas
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 6, 21:48 
A képek,amiket ígértem-sajnos nem túl jó minőségűek, mert most este és telefonnal csináltam. A kis sárga a 100. kikelt csibe. :)
Kép

Kép

_________________
Az igazán szép dolgokat a részletekben lehet megtalálni.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jún. 5, 20:20
Hozzászólások: 60
Tartózkodási hely: Bakonytamási
Valódi név: Bolla Dávid
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 6, 19:40 
Kép[/img]


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 márc. 31, 13:13
Hozzászólások: 111
Tartózkodási hely: Ladánybene/Dabas
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 6, 10:04 
feketemarcsi írta:
Nem feltétlenül csak attól bújnak össze, ha fáznak, nálam akkor is csinálták, ha valami szokatlan hangtól megijedtek. Kis butusok ám ilyen pindurik, még azt sem tudják, hogy mi ehető és ezért mindent megkóstolnak, húzzák egymást szárnyát, lábát, pihécskéjét, aztán pár nap után rájönnek, hogy nem minden ehető, csak a dara, tojás, túró stb. és akkor leszoknak egymás cibálásáról.


Erre írtam, hogy jó, hogy bent van a 4 nagyobb, rutinosabb csibe köztük. Tegnapórákon keresztül figyeltem, hogy mit csinálnak a csöppségek. Utánozzák a nagyokat: egyből ittak, ettek,még kapirgálni is megpróbáltak-igaz, ezzel volt kisebb problémájuk, mert az ő lábuk még nem bírja úgy, mint a két heteseké. Ettől függetlenül jó hatással vannak rájuk a nagyok, mert őket utánozva, gyorsabban rátaláltak mindenre, azok meg érdekes módon nem bántják a csöppségeket, inkább beilleszkedtek közéjük.Ugyanúgy odabújtak a kicsikhez. :D

_________________
Az igazán szép dolgokat a részletekben lehet megtalálni.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 márc. 31, 13:13
Hozzászólások: 111
Tartózkodási hely: Ladánybene/Dabas
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 6, 9:29 
feketemarcsi írta:
Nálam tejfölöspohár és kis méretű virágalátét kombinációja az iszis edény.
A töpikék meg üdítős üveg tetjéből szoktak inni pár napos korukig, de még ez is majdnem nagyobb, mint a madárka.

Arra majd figyelj, hogy nehogy nagyon összezsúfolódjanak, mert amelyik bebújik alulra, könnyen megfulladhat. Nálam mindig a legnagyobbak szoktak így elpusztulni, mert erősek és bebújnak a többi alá, ott viszont nincs levegő és kijönni már nem tudnak.
Én az apróbbakat másik dobozba szoktam tenni a gyengébbekkel, hogy ne nyomják el őket a nagyok.


Nálam szétszóródva pihennek- a dobozba be van téve egy 60wattos égő, és le van takarva úgy, hogy szellőzzőn, de a hőmérséklet is viszonylag állandó legyen 30-33fok körül van. Így nem fáznak, nem bújnak össze... és hihetetlenül elevenek! :D

_________________
Az igazán szép dolgokat a részletekben lehet megtalálni.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 márc. 31, 13:13
Hozzászólások: 111
Tartózkodási hely: Ladánybene/Dabas
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 6, 8:50 
feketemarcsi írta:
Nekem is van egy hatalmas tojásom, próbaképp betettem és a kilámpázáskor fiasnak mutatkozott, jövő hét végére várom. Kíváncsi leszek, hogy kikel-e, nálam egyik fehér tojta és akkora, mint egy kisebb törpetyúk tojás. Amikor megtaláltam, gyorsan végignéztem a madarak hátsóját, hihetetlennek tűnt, hogy ekkora tojást meg tudott tojni sérülés nélkül.


Nekem kettő vadas színű tojja ezeket a tojásokat, kétnaponta. Feltörés után felváltva tapasztaltam kétszikűt és egyszikűt is, ezért gondoltam a próbát. Hátha... és bejött. Hatalmas, egészséges, életerős fürjcsibe kelt ki belőle. És ő a leghangosabb is :D

Itatót is találtam ki nekik. A hagyományos önitatókat alapul véve, egy nagyobb konzervdobozt az aljától fél cm-re egy szöggel kilyukasztottam és kerestem hozzá egy kis tálkát, aminek az átmérője csak 4-5mm-el nagyobb, mint a konzervdoboz. Így nem tudnak belemászni és összevizezni magukat, de könnyen tudnak inni belőle.

_________________
Az igazán szép dolgokat a részletekben lehet megtalálni.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 márc. 31, 13:13
Hozzászólások: 111
Tartózkodási hely: Ladánybene/Dabas
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 6, 7:58 
feketemarcsi írta:
Szia Girgesz!

Ma reggel engem is ért meglepetés, két kis törpike és egy copfos személyében, pedig őket is holnapra vártuk.
...
Én ezért nem is szoktam megvárni hogy felszáradjonak a gépben, hanem kiveszem őket és a lámpa alatt úgyis megszáradnak és nem közveszélyesek a keltetőben.


Szia!

Én is kivettem, mert a dobozban elég meleg van,ahova áthelyeztem őket-fel tudnak száradni és legalább szabadon duhajkodhatnak.
Van 4 db másfél hetes fürj mellettük(ezeket egy ismerőstől kaptam, aki japántyúk alatt keltetett fürjet, de csak ennyi maradt meg neki-ezeket nekem ajándékozta). Nagyon aranyosak, ahogy a naposcsibék megpróbálják utánozni, követni a rutinosabbakat :D Úgy látom, hogy nem bántják egymást, ezért együtt is fogom őket hagyni.

A kakasok mind együtt nevelkedtek, mégis kikezdték ezt a csöppséget(ez a kis rozsdás a legkisebb a felnőtt állományomban). Legközelebb már tapasztaltabb leszek az ügyben.

Ami érdekes, hogy volt egy, a többihez képest hatalmas tojás is-próbaként betettem a keltetőbe. Ki is kelt-kétszer akkora, vadas színű csöppség kelt ki belőle, mint a többi. Kíváncsi leszek, mekkora lesz, ha megnő. Ennyi plusz csak megmarad későbbre is :D

Képet megpróbálok ma feltenni róluk-eddig kb 100db kelt ki és le ne kopogjam: még kelnek. Eddig nem találtam befulladt tojást.

_________________
Az igazán szép dolgokat a részletekben lehet megtalálni.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 márc. 31, 13:13
Hozzászólások: 111
Tartózkodási hely: Ladánybene/Dabas
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 5, 20:23 
Sziasztok!

Kicsit elvesztem, mert összegyűlt a munka a itthon is és a munkahelyemen is.
Ma kezdtek el kelni a fürjeim a keltetőgépben. 160db tojás volt bent eredetileg, ebből első lámpázáskor 10-et vettem ki,azokban nem indult meg semmi. Ma reggel lementem és meglepetten tapasztaltam, hogy elkezdtek kikelni a csibék. Holnapra vártam őket. Reggel három volt felszáradva, azokat ki is vettem a gépből, mert nagyon elevenek voltak. A többi tojás tetején fogócskáztak :D Munka után persze első utam a géphez vezetett-eddig 35 kelt ki+a reggeliek-, de nagyon sok tojás héja meg van pattanva. Remélem ki is fognak kelni szépen. Eddig egy világos van csak köztük, a többi mind hasonló sötétségű csíkos. Gondolom mivel a vadas változatból van a legtöbb,ezért van ilyen kevés más színű a csibék között.

Visszaolvastam a fórumot és láttam, hogy más is tapasztalja, hogy mennyire össze tudják verni egymást a kakasok. Sajnos nekem az egy szem, rozsdás kiskakasom verték meg nagyon. Hatalmas sebet csipkedtek a fejére egy nap alatt+mindkét szeme be volt dagadva. Én Neostosoman oldattal ecseteltem a sebet+betadin kenőccsel kentem be neki. Ez két hete volt, mára már elkezdett visszatollasodni. Tisztára olyan a frizurája, mint Einsteinnek volt :D Azóta külön éli az életét egy fehér és két vadas tyúkkal.

Kitaláltam egy jó receptet a tojáshoz is, azóta nincs gondom azzal, hogy hova tegyem a fürjtojásokat. Elkapkodják az ismerősök. Sőt!-lassan már előjegyzést kell írnom :)

Hát kb. ennyi minden történt mióta nem jelentkeztem.

ja és még valami: a fürjtojás tartóhoz apránként, de szépen gyűlik a megrendelés, sok az érdeklődő. Ha összejön a kellő mennyiség, akkor legyártatok egy adagot. Majd arról is teszek fel képet, ha meglesz.

_________________
Az igazán szép dolgokat a részletekben lehet megtalálni.


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 910 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 ... 46  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 máj. 8, 23:41
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO