Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 910 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 feb. 28, 15:35
Hozzászólások: 61
Tartózkodási hely: Dunavecse
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 12, 22:27 
Kedves Girgesz!
Elmeséled hogy milyen ketrecbe vannak most a fürjek?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 márc. 31, 13:13
Hozzászólások: 111
Tartózkodási hely: Ladánybene/Dabas
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 12, 20:56 
Ma áthelyeztem a fürjeimet egy nagyobb ketrecbe,amiben kényelmesebben elférnek, könnyebben tudnak enni/inni, valamint folyamatosan lehet bent náluk homok. Nagyon aranyosak voltak,ahogy felfedezték az új lakhelyüket és olyan hangokat is hallattak,amiket nem is hallottam eddig tőlük.:)

_________________
Az igazán szép dolgokat a részletekben lehet megtalálni.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 feb. 28, 15:35
Hozzászólások: 61
Tartózkodási hely: Dunavecse
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 12, 17:54 
Kedves Marcsi!
Hogy neked milyen szép madárkáid vannak! Nekem még sajnos nem sikerült beszereznem ezekből a csodálatos kis jószágokból, de jó lenne őket "élőben" is csodálni nap mint nap! Ezek a madárkák télleg kézhez szoktathatóak? :oops:


 
Offline
Csatlakozott: 2007 ápr. 2, 14:55
Hozzászólások: 619
Tartózkodási hely: Kisvárda, Nyíregyháza
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 11, 16:45 
Kedves Marcsi!
Nagyon aranyosak a csibék, és a kakas is jópofa!
Hány madarad van összesen? Gondolom, nem két perc, mire elrendezed őket....


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 10, 18:54 
Marcsi!
A honlapon frissítettem az adataidat, nézd meg légy szíves és ha valami nem okés, írj! Egyébként ma este, nemsokára átjön Józsi, az elnök, és egy nyári bemutatóval kapcsolatosan beszélgetünk vele, az eredményekről meg a részletekről majd küldök egy mailt!
Zoli


 
Offline
Csatlakozott: 2007 ápr. 2, 14:55
Hozzászólások: 619
Tartózkodási hely: Kisvárda, Nyíregyháza
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 10, 15:13 
No, mostmár tényleg kiváncsi vagyok! :-)


 
Offline
Csatlakozott: 2007 ápr. 2, 14:55
Hozzászólások: 619
Tartózkodási hely: Kisvárda, Nyíregyháza
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 10, 13:17 
Marcsi!
Szeretnék képet a pucér fenekűekről is!!! Biztos aranyosak! :47:


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 márc. 31, 13:13
Hozzászólások: 111
Tartózkodási hely: Ladánybene/Dabas
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 10, 12:48 
Nagyon aranyosak!!! Még sok ilyen apróságot kívánok neked!

_________________
Az igazán szép dolgokat a részletekben lehet megtalálni.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 márc. 31, 13:13
Hozzászólások: 111
Tartózkodási hely: Ladánybene/Dabas
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 10, 12:19 
Miért nevetnének ki?-igaz én puszilgatom a madaraim, de képes vagyok órákon keresztül figyelni, etetgetni, simogatni őket:D:D:D

_________________
Az igazán szép dolgokat a részletekben lehet megtalálni.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 márc. 31, 13:13
Hozzászólások: 111
Tartózkodási hely: Ladánybene/Dabas
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 10, 12:15 
Igen.Mint minden madárnak, nekik is szükségük van porfürdőre. Én kialakítottam egy 3cm magas peremű tálcát, amibe ún. madár-kavicsot tettem(ebben van kisebb-nagyobb szemcseméret-fürdeni, zúzakőnek...). Imádják.

A szelektálással egyenlőre még nem foglalkoztam,de ha oda jutok,akkor mindenképp két részre fogom szedni az állományt: törzs-/tenyészállományra és termelni.

A csibéket már nagyon várom!Imádom nézegetni, tutujgatni őket.

A részletes keltetésen is gondolkodtam, de jelenleg az a helyzet, hogy sikerült jó áron beszereznem ketreceket, így kb. 1000 madárnak lenne férőhelye egyszerre :D Persze ez már valóban túl sok lenne kezdésnek.

_________________
Az igazán szép dolgokat a részletekben lehet megtalálni.


 
Offline
Csatlakozott: 2007 ápr. 2, 14:55
Hozzászólások: 619
Tartózkodási hely: Kisvárda, Nyíregyháza
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 10, 12:01 
Szia!
Nekem a tyúkjaim ilyenek, egy sem szalad el előlem, inkább lesik, hogy mit kapnak és leülnek, hogy megsimíthassam őket.
A pintypuszi tényleg elég necces, de azért néha kapnak egyet-egyet a fejük búnjára... :-) Egyébként ők annyira szelidek, amennyire tőlük telik: a rácshoz odajönnek, kiváncsiak, a kezemből elveszik a tyúkhúrt, de azt nem szeretik, ha benyúlkálok hozzájuk.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 márc. 31, 13:13
Hozzászólások: 111
Tartózkodási hely: Ladánybene/Dabas
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 10, 11:51 
Mint mondtam,nem a fürjek lesznek az első madaraim. Hely van,takarmány van, emellett van még pár faj,amit szeretnék majd idővel beszerezni.

Egyenlőre csak magamnak, és saját részre szeretném tartani a madarakat, aztán majd elválik, hogy hogyan tovább.

De ami nálam fő szempont, hogy bármilyen formában is kerülnek hasznosításra, akkor is a lehető legjobb helyet és életkörülményeket adjak nekik. Az első mondat, amit az egyetemen megtanultam állattenyésztésből, hogy szép megjelenést és jó termelőképességet csak elégedett, egészséges élőlénytől várhat az ember.Emellett gyerekkorom óta rajongok az állatokért,tehát nem szeretem szenvedni látni őket.

_________________
Az igazán szép dolgokat a részletekben lehet megtalálni.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 márc. 31, 13:13
Hozzászólások: 111
Tartózkodási hely: Ladánybene/Dabas
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 10, 11:29 
Nem. Mivel nemrég kezdtem csak a fürjészkedést, így nincs elegendő saját tojás. A tojásokat biztos helyekről szerzem be, remélem bejön az ötlet. Ráadásul akitől az első fürjeket vettem folyamatosan tud segíteni a tudásával, tapasztalataival.

_________________
Az igazán szép dolgokat a részletekben lehet megtalálni.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 márc. 31, 13:13
Hozzászólások: 111
Tartózkodási hely: Ladánybene/Dabas
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 10, 11:21 
Köszönöm a tartalmas leírást!-valóban sok dolgot fel tudok belőle majd használni.

Csak fürjekből vagyok tapasztalatlan, korábban sok házi tyúkot, törpetyúkot, fácánt, gyöngytyúkot, ... keltettem és neveltem fel-valamint szakmámba is vág a dolog valamelyest.

Az általad kifogásolt részek nekem is szemet szúrtak-valóban érdekesen hangzott.

A fürjeim nálam is gyakran fekszenek így kinyújtózva a pihenőléceken, valamint gyakran látni (főleg hajnalban), hogy igen élénkek, szinte játszanak egymással.

Ha valami kérdésem van, még írok majd, egyenlőre várok a keltetőgépre és a tojásokra.

Üdv:

Girgesz

_________________
Az igazán szép dolgokat a részletekben lehet megtalálni.


 
Offline
Csatlakozott: 2007 ápr. 2, 14:55
Hozzászólások: 619
Tartózkodási hely: Kisvárda, Nyíregyháza
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 10, 11:03 
"Tiszta, fényes, selymes, puha és olyan kis madárillatú."

Éljen! Nem én vagyok az egyetlen, aki megszagolja a madarakat!!! Ha meg kell fognom valamiért a pintyeket, mindig beleszimatolok a tollukba. zt hittem, csak én vagyok ilyen perverz... :24:

Marcsi! Ha az írásaidat olvasom, mindig a nagynéném jut eszembe. (Mióta itt vagy gyakrabban hívom telefonon :oops: ) Ő éppen így áll az állatokhoz, mint Te, és én is tőle tanultam, hogy nem szégyen beszélni a kedvenceinkhez, és mindent meg kell tennünk, hogy jól érezzék magukat nálunk. Gyermekkoromban sokszor haragudtam rá, hogy nem tudnak minket meglátogatni, mert nem tudják kire hagyni a kutyákat, macskákat, tyúkokat, kacsákat... Most hív, hogy töltsem nála a nyarat, mint régen, de nem tudom kire hagyni a kutyát, a macskákat, a tyúkokat, a pintyeket, a papagájt....


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 jan. 22, 9:49
Hozzászólások: 1620
Tartózkodási hely: 2085 Pilisvörösvár Zrínyi u. 64. +36309382862
Valódi név: Neubrandt Gábor
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 10, 10:16 
Kedves Marcsi!

Lehet, hogy a "rollerezést" tanulnod kell majd, de a "fürjezésből" és állatszeretetből sokunkat taníthatnál!

Gratulálok, és további sok sikert kívánok a madarászathoz, a munkához és az élet minden területén!

_________________
üdv : neco

http://rollercanary.hupont.hu/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 márc. 31, 13:13
Hozzászólások: 111
Tartózkodási hely: Ladánybene/Dabas
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 9, 15:59 
Igen ezt tudom,így is van belőve a nemek aránya.
Ahonnét hoztam, ott azt mondták, hogy a felnőtt madaraknak jobb,ha nem fürészporban állnak,de a kicsiknek az kell.

Egy hónapon belül szeretnék keltetni majd pár száz tojást(remélem min. a fele ki fog majd kelni).

A csibékkel mi a helyzet?

_________________
Az igazán szép dolgokat a részletekben lehet megtalálni.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 márc. 31, 13:13
Hozzászólások: 111
Tartózkodási hely: Ladánybene/Dabas
   
Hozzászólás 2008 ápr. 9, 15:29 
Megmondom őszintén, hogy gondolkodtam én is mélyalmos tartáson,de egyenlőre nem tudok olyan helyet kialakítani nekik,amiket én elfogadhatónak tartanék.Most ketrecben vannak.Ennek méretei: 50cm hosszú, 50cm széles, 40cm magas. Egy-egy ketrecben 12-15 madár van elhelyezve. madár van elhelyezve. Eddig összesen Csibe indító és nevelő tápot kapnak őrölt napraforgóval és vitaminnal+Futorral kiegészítve.(meg néha tyúkhúrt). Inni Jolovitos és almaecetes vízet kapnak.

Nekem vadas, világos, fakó, rozsdás és egy szem fehér madaram van-amelyiknek van egy fekete sapkája. Nincs sok madaram,de most szeretném bővíteni az állományt, mert nagyon érdekelnek a fürjek-meg szinte minden más madár is.

_________________
Az igazán szép dolgokat a részletekben lehet megtalálni.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 márc. 31, 13:13
Hozzászólások: 111
Tartózkodási hely: Ladánybene/Dabas
   
Hozzászólás 2008 ápr. 9, 10:56 
Szia!

Nem tudom, más hogy van vele, de én is szeretnék pénzt látni a fürjeimből. Emellett nagyon is szeretem őket és a lehető legjobb feltételeket próbálom megadni nekik,ami csak tőlem telhet. Akettő nem zárja ki egymást.

Emellett tényleg nem ártana beszélgetni róluk,mert én pl. nem olyan rég kezdtem el fürjészkedni és nincs sok tapasztalatom velük kapcsolatban. De érdemlegeset, vagy bővebb információt nem igazán lehet találni róluk a neten.

Üdv:

Gergő

_________________
Az igazán szép dolgokat a részletekben lehet megtalálni.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 szept. 22, 21:57
Hozzászólások: 11
Tartózkodási hely: Deszk
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 28, 10:13 
A telefonszámot előre is köszi.
Küldök egy emailt a címedre.


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 910 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 ápr. 20, 13:50
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO