Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 910 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 46  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 máj. 9, 19:05
Hozzászólások: 3
Valódi név: Mészáros Zsolt
   
Hozzászólás 2012 máj. 9, 21:13 
tothdaniel igen teljesen átlagos, nem tudjuk mitől lett ekkora, félünk hogy nem -e fog elpusztulni nemsokára emiatt :/


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2012 márc. 28, 9:04
Hozzászólások: 67
Tartózkodási hely: Pécs
Valódi név: Tóth Dániel
   
Hozzászólás 2012 máj. 9, 20:00 
zsoltee írta:
Sziasztok. Nem tudom jó helyet találtam -e ennek a neten, meg hogy hol lenne érdemes ezt megmutatni, de egy igen szép méretes fürjtojás birtokában vagyunk, közölném is a képeket róla :)


Hú, ez nagyon nagy! :) Mekkora a fürj, ami ezt tojta? Átlagos? Mert akkor remélem nem lesz baja, hogy ekkora tojást megtojt...


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 máj. 9, 19:05
Hozzászólások: 3
Valódi név: Mészáros Zsolt
   
Hozzászólás 2012 máj. 9, 19:17 
Sziasztok. Nem tudom jó helyet találtam -e ennek a neten, meg hogy hol lenne érdemes ezt megmutatni, de egy igen szép méretes fürjtojás birtokában vagyunk, közölném is a képeket róla :)

Kép
Hosszába. http://www.kepfeltoltes.hu

Kép
Keresztbe. http://www.kepfeltoltes.hu


 
Offline
Csatlakozott: 2012 máj. 5, 12:03
Hozzászólások: 1
   
Hozzászólás 2012 máj. 5, 12:06 
Sziasztok! Japán fürjet vennék Győr környékén, esetleg Vámosszabadi? Köszi :)


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2012 márc. 28, 9:04
Hozzászólások: 67
Tartózkodási hely: Pécs
Valódi név: Tóth Dániel
   
Hozzászólás 2012 ápr. 27, 16:25 
norbi18 írta:
Sziasztok remélem jár itt még valaki, ha igen azt szeretném megkérdezni tényleg nem kotlanak meg a japán fürjek? Inkább szerezzek Kínait mert az biztosabb ha kotlóssal akarok nevelni?


Nekem vannak japánfürjeim. Nem kotlottak még. Olvastam, hogy előfordul, de nagyon elvétve. Szóval, ha kotlóssal akarsz nevelni, akkor kínai törpefürjet szerezz inkább. Bár arról fogalmam sincs, hogy az kotlik-e... :)


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 jan. 6, 13:58
Hozzászólások: 416
Tartózkodási hely: Románia, Börvely
Valódi név: Krausz Norbert
   
Hozzászólás 2012 ápr. 27, 15:42 
Sziasztok remélem jár itt még valaki, ha igen azt szeretném megkérdezni tényleg nem kotlanak meg a japán fürjek? Inkább szerezzek Kínait mert az biztosabb ha kotlóssal akarok nevelni?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 júl. 22, 18:52
Hozzászólások: 16
Tartózkodási hely: szatmarnemeti
Valódi név: Toni
   
Hozzászólás 2011 okt. 2, 9:30 
Sziasztok fürjesek!
Rég nem irtam, mert a téma úgy láttam meghalt. Most azonban furcsa dolgok történtek a fürjeimnél. Hátha valaki magyarázatot tud adni rá.
Pár napja történt.Semmi változtatás nem volt náluk. Kaja, program, külső tényezők, mégis három verekedés és a fiatalabbja mintha felfedezte volna a rügbit. Rohangásznak egymáson keresztül.
Próbáltam nekik több kálciumot adni, de nem sok változás történt. Már arra is gondoltam, nem e egy ősöktől maradt vándorlási ösztön ébredt fel bennűk az ősz eljövetelével.
Szerencsére csak két fiatal tojómnak vertét össze a fejét. Egy kotlósom volt még ezelőtt agressziv, de egy terelőfal mögött egy kartonskatulya és enyhe sötétités a sarokban hamar megoldotta. Ennél viszont a kakas nem értette a dolgot, hogy minden közelitését veréssel dijazzák, de hamar rájött, ha nem piszkálja a kotlóst jobban jár.
A legnagyobb gondm pedig egy hármas család, két egészen világos zsemleszin és egy ezüst. Itt a kakas inaktivnak tünt, aztán egyik reggel ő volt az első aki elporplta az ezüst tojót. Azóta magánzárkán van, és minden közeledésre olyan mint egy pulykakakas.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 júl. 22, 18:52
Hozzászólások: 16
Tartózkodási hely: szatmarnemeti
Valódi név: Toni
   
Hozzászólás 2011 aug. 18, 21:03 
Köszi megnyugtattál!
Ma a hat és fél hetesek letojták az első tojást.
Az előző generáció pedig már szinte egészen kitollasodott.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 júl. 22, 18:52
Hozzászólások: 16
Tartózkodási hely: szatmarnemeti
Valódi név: Toni
   
Hozzászólás 2011 aug. 18, 7:29 
S.O.S.
Az éjszaka áramkimaradást szenvedett a keltető. Négy és fél órát volt 25 fokon????
Vajon túlélik? 12 naposak.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára hangyasmedve 2011 aug. 18, 7:32-kor.

 
Offline
Csatlakozott: 2011 jún. 25, 17:51
Hozzászólások: 5
Valódi név: Gombár László
   
Hozzászólás 2011 aug. 15, 21:11 
Sziasztok!

megindult a fürjek kelése!
Webcam az alábbi linken:
http://japanfurj.honlapom.com/web.php?a ... KXWb_P52Yf

Üdv!

Laci


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 júl. 22, 18:52
Hozzászólások: 16
Tartózkodási hely: szatmarnemeti
Valódi név: Toni
   
Hozzászólás 2011 aug. 10, 22:21 
Sziasztok
A csöppségeim ma reggelre lettek egy hetesek. Már majdnem mindnek tollas a szárnya. Egészséges, életerős csapat. A három gyengébb is helyre jött. Alakul a szinük és már próbálkoznak, hogyan is lehetne kirepülni az oviból.
Egy kérdésre viszont ismét keresem a választ. Rendet tettem a lisztkukac tenyészetben, és maradt egy bögrényi elpusztult rovar és báb.
Ha kissé megtörném őket adagolhatnám e a felnőttek tápjához?
Sáskát, szöcskét és lisztkukacot már ettek bőven és meg is hálálták.
Az ivarérettek kifényesedtek, a fiatalok meg nekilódultak a növekedésnek és kiszinesedtek.


 
Offline
Csatlakozott: 2011 ápr. 28, 19:03
Hozzászólások: 29
Tartózkodási hely: Debrecen
Valódi név: Rácz Zsolt
   
Hozzászólás 2011 aug. 9, 6:52 
Itt valami más baj van mert a magokon kívül amit a papagájok kapnak mindig kapnak kukoricadarát, tápot és mivel a papagájok gyakran kapnak füvet zöldséget és tojás fehérjét abból sincs hiány.
Az egyik tojó szerintem egyszer sem engedte magát megpetélni és tojás sem annyi van mint a régebbi madaraimnál.
Én arra gyanakszok hogy nem voltam elég előrelátó és olyan helyről vettem ahol a legalapvetőbb ösztönöket is kiölték belőlük. Szerintem most is van még olyan köztük aki nem csipet a fűből vagy nem evett gilisztát vagy cserebogarat.
Szóval most vettem tenyésztojásokat és fiókák csütörtökön lesznek két hetesek remélem ők már hosszú távon jók lesznek.

_________________
http://itlosz.fotoalbum.hu/
Rácz Zsolt


 
Offline
Csatlakozott: 2011 ápr. 28, 19:03
Hozzászólások: 29
Tartózkodási hely: Debrecen
Valódi név: Rácz Zsolt
   
Hozzászólás 2011 aug. 8, 20:26 
Van olyan ami nem hagyja magát petélni és nem is úgy tojnak ahogy kéne szóval most állomány bővítéssel együtt megejtem a vérfrissítést is.

_________________
http://itlosz.fotoalbum.hu/
Rácz Zsolt


 
Offline
Csatlakozott: 2011 ápr. 28, 19:03
Hozzászólások: 29
Tartózkodási hely: Debrecen
Valódi név: Rácz Zsolt
   
Hozzászólás 2011 aug. 8, 19:07 
Elég rossz tojókat fogtam ki ezért most inkább sajátokkal próbálkozok.

_________________
http://itlosz.fotoalbum.hu/
Rácz Zsolt


 
Offline
Csatlakozott: 2011 ápr. 28, 19:03
Hozzászólások: 29
Tartózkodási hely: Debrecen
Valódi név: Rácz Zsolt
   
Hozzászólás 2011 aug. 8, 16:21 
Sziasztok

Röpdében papagájok alatt tartok japán fürjeket. 1 éves tyúkjaimat most akarom lecserélni de a kovetkező generáció még nincs 2hetes. :D
Szerintettek az 1 éves kakasomat érdemes megtartani? Össze tudom szoktatni a fiatal tyúkokat a kakasommal?

_________________
http://itlosz.fotoalbum.hu/
Rácz Zsolt


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jún. 25, 17:51
Hozzászólások: 5
Valódi név: Gombár László
   
Hozzászólás 2011 aug. 7, 16:34 
Sziasztok!

Aug 14-én Monori börzére viszek pár darab fürjet, ha esetleg valakit érdekel, szóljon.
Egyelőre 200db 12 heteseket vegyesen. illetve tojást is viszek.

Nézzetek el a weblapomra, bár most kezdtem hozzá, van mit még rajta alakítani:)
http://japanfurj.honlapom.com

Üdv!

Laci


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 júl. 22, 18:52
Hozzászólások: 16
Tartózkodási hely: szatmarnemeti
Valódi név: Toni
   
Hozzászólás 2011 aug. 4, 22:59 
A melegedő rétegelt farost. A plexi egy másik, cserélhető hasonló homokfűrdőzéshez. Világos belül, nem szórják szét annyira a homokot, könnyen tisztántartható.
A melegedőbe széna, apró szalma vagy forgács.
A méretekben nem vagyok egészen biztos, hogy jók e?
Igy nem csökkentem a belső teret, és könnyebben tisztán tarthatom őket.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 júl. 22, 18:52
Hozzászólások: 16
Tartózkodási hely: szatmarnemeti
Valódi név: Toni
   
Hozzászólás 2011 aug. 4, 21:28 
Szia Marcsi
Úgy látom, az oldal kissé lelassult, de azért még válaszolsz a kérdésekre. Ha nem zavarok, kérdeznék még, mert több szem többet lát. A tapasztalat pedig többet ér minden elméletnél.
Elkészitettem az általad használt ketrecet. 50x100x32 3 emelet. Fűtetlen előszoba egy oldal ablak, télire. A ketrec 3 oldala rétegeltlemez. Az eleje az általad bemutatott.
Az egyik oldalán két 12,5x10 es kijárattal, csúszósinnel. Elyárható plexiddel, rácssal, vagy betolható téli zuggal, homokfűrdőzővel.
A téli melegedőt 20x50 alapterület, elől 17, hátul 15 magasság a fentebb irt két bejárat között tetszőlegesen elválasztható felűl kivűlről nyithatóra terveztem.
Hasonlót részben plexidből fürdőnek.
Kérésem, biráld a méreteket.
A hőfenntartás miatt nem szeretném se túl nagyra, se szűkre csinálni.
Előre is köszi.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 júl. 22, 18:52
Hozzászólások: 16
Tartózkodási hely: szatmarnemeti
Valódi név: Toni
   
Hozzászólás 2011 aug. 3, 22:35 
Ötvennyolcan lettünk, amiből három feladta, és kettő még kérdéses.
A többi életerős, vidám rosszcsont.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 júl. 22, 18:52
Hozzászólások: 16
Tartózkodási hely: szatmarnemeti
Valódi név: Toni
   
Hozzászólás 2011 aug. 2, 22:49 
Sziasztok
Úgy reggeltől délutánig csak rágcsálás sipogás és egy egy kisebb lyuk vol a tojásokon.
Mostanra azonban már 26 on mászkálnak a melegedőben. És egyre bújnak. Csikosak, sötétek, tarkák és sárgák. Sajnos a két koraszülött gyenge volt. A lábujjaik nem egyenesedtek. Nem találtam sehol LAKTIFERM et de vettem helyette INTROVIT A+WS et. Nem tudom, ismeritek e? 39 féle vitamint és ásványi sót tartalmaz. Holland gyártmány.
Sajnos a két első gyengéből csak a másodikat tudtam vele megmenteni. A tasakon azt irja, hogy 3, 5 napig alkalmazzák. Nem tudom, hogy adjam a kicsiknek. Remélem nem lehet őket túlvitaminozni. A LAKTIFERM összetétele sokkal jobb és még próbálkozom a beszerzésével, de addig ezt tudom használni.
Egy kérdés. Nagyanyám annakidején a kikelt csibéknek szórt egy kis homokot morzsolt faszénnel. A szén sok káros anyagot megköt. Túrákon én is használom hasmars esetén. Mit szóltok hozzá? Vagy esetleg szórjak alájuk egy sarokba kevés ZOOLIT ot? Szeretném, hogy azok amik kikelnek erős, egészséges madarak legyenek. Az almaecet is jó természetes anyag, de annak sem tudom az adagolását. Mikortól, és mennyit?
Mig irtam még előbújt 5 picurka ezért most abbahagyom, aztán majd holnap meglátjuk, hogy működnek.


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 910 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 46  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 ápr. 26, 0:52
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO