Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 910 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 42, 43, 44, 45, 46
Szerző Üzenet
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2006 dec. 11, 12:56 
Szia Manka!

Az úgynevezett "gazdasági fürjek" is kotlanak, ha nem a tojásgyártásra szakosodsz ( tojótáp rendszeres etetése) Ezt úgy éred el, ha a szaporodási ídőszakban nem adsz állandóan fehérjékben gazdag táplálékot, mint például a tojótáp. A fürjek tulajdonképpen egész évben tojnak, de a fő szaporodási időszaka áprilistól - júliusig van. Tehát ebben az ídőben várható a kotlásuk is. Ezt azért írom így le mivel Te csak egy néhányat tartassz és nem kívánod intenzíven tojatni a fürjeidet. Hogy egyszerübben fejezzem ki magamat Te tartani akarod őket és nem tojatásra tenyésztessz. Más a tenyésztési célod velük. Ezt a különbséget hallhattad ki Feri mondataiból. Ő majdnem nagyüzemileg tenyészt. Neki a nagy tojás hozam és ezzel együtt a sok csibe nevelése a célja.
Nálam a fürjek rendszeresen kotlottak és nevelték a csibéket, persze ez nem minden esetben van így , de a kivétel mindég erősíti a szabályt !!

Azt viszont, hogy zöldeleséget sokat adj nekik, már korábban írtam, kiegészíteném azzal, hogy ha valóban tojásrakási gondjaik vannak, akkor ha elhullik nyisd fel és nézd meg, hogy igaz e ? Ha igen az étrenden és a Ca bevitelen is változtatni szükséges.

Madarászok között a tegeződés általánosan bevett szokás, melytől Én sem térek el, ily módon sokkal bensöségesebb és barátibb a kapcsolata az embernek. Mi meg ezt építgetjük a neten és az életben is. Megtisztelsz, ha tegezel .

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Csatlakozott: 2006 nov. 13, 16:32
Hozzászólások: 16
Tartózkodási hely: Szentes
   
 
Hozzászólás 2006 dec. 11, 11:51 
Kedves Lajos!

Először is szeretném megköszönni, hogy bemutattál Bata Ferencnek! Ő azt tanácsolta Nekem, hogy jolovitot adjak a fürjeimnek, mert elképzelhető, hogy valamilyen vitaminhiányuk van. A zöldet kevesellte, ezért arra kért, hogy most mindenesetre minden nap adjak nekik tyúkhúrt, vagy más zöldet. A helyükre azt mondta, hogy szerinte is elég nekik. A tünetek alapján elépzelhető, hogy túl nagy vagy formátlan tojást nem tudtak megtojni az elpusztult tojóim. Mert nem adtam nekik tojótápot.
A tenyésztésről is beszélgettünk. Neki az volt a véleménye, hogy a japánfürjek kizárólag tojásrakásra lettek kitenyésztve, mint a tojóhibrid tyúkok és soha nem kotlanak el. A tojást pedig keltelőgéppel kelteti ki.
Hát ekkor nagyon meglepődtem, mert hát a Te mondataid lebegtek előttem...
De azért tényleg remek volt az információcsere!!!! :)

Itt a hozzászólásoknál is megtalálod az e-mail címemet, amire el tudod küldeni az adatlapot.


Más: Mikor találkoztunk, hiretelen nagyon elszégyelltem magam, hogy itt az interneten keresztül letegeztelek... Ez szerinted maradhat így?

üdv, Manka


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2006 dec. 8, 12:34 
Szia Manka !

Bocs, de csak most vettem észre a kérdésedet, de erre én nem tudom a választ, viszont holnapután a Szentesi börzén összehozlak Bata Ferivel aki pont ezeket a fürjeket tenyészti már évek óta. Ő már biztosan találkozott ezzel a jelenséggel és tud válaszolni neked.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Csatlakozott: 2006 nov. 13, 16:32
Hozzászólások: 16
Tartózkodási hely: Szentes
   
 
Hozzászólás 2006 dec. 5, 15:05 
Szia Lajos!

Megint baj van a fürjeimmel!!! A megmaradt tojók közül az egyik nem bír lábra állni. Csak dűledezik ide-oda... :cry:
Most már tényleg nem tudom, hogy tudnék rajta segíteni... Nem tudom miért vesztem el őket sorba...

Tudsz valamit tanácsolni?
Manka


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
Hozzászólás 2006 nov. 23, 17:19 
Szívesen.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Csatlakozott: 2006 nov. 13, 16:32
Hozzászólások: 16
Tartózkodási hely: Szentes
   
 
Hozzászólás 2006 nov. 23, 15:58 
Szia Lajos!!!

Köszönöm!!!! Nagyon köszönöm a segítséged!!!! :)

Manka


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
Hozzászólás 2006 nov. 23, 14:15 
Szia Manka !

A japáni fürjek ( Coturnix japonica ) a tyúkalkatúak rendjébe és a fácánfélék családjába tartoznak és nálunk inkább gazdasági szárnyasok mint díszmadarak, ( bár a tenyésszemléken, versenyeken van standardizált leírásuk és versenyeztetik is őket, de ez nem a Magyar tartókra vonatkoztatható) ezért a táplálásuk is hasonlít a baromfiakéhoz. Azt is mondhatnám, hogy kár beléjük a muhar, fénymag repce és a különleges magok keveréke, ha nem fajtenyészetést végzünk.

A felnött fürjeket úgy etetjük, mint a 4 - 6 hetes csibéket:
Közepes méretű kukoricadara, szemes búza, napraforgó ocsú, s.köles, v.köles, fénymag. cirokmag keveréke 9o% -os arányban és 1o % nevelő, vagy tojótáp. Ez attól függ, hogy tojik e már a fürj.
Zöldnek és gyümőlcsnek a "tiszta" konyhai hulladékot adhatod.
( gyümölcshéj, zöldség, sárgarépa vakarék, édes paprika csuma magostól, zöldségek levelei stb.)
Állati fehérjének pedig megfelel a sajt hulladék, sovány tehéntúró, némi főtt csirkecomb, a Ca pótlására a főtt tojás héja összetörve. Szeretik a talajlakó kisebb gerincteleneket, de láttam már szópós egerekkel telt egérfészek tartalmát általuk percek alatt befalni. A pincebogarat, fülbemászót, gilisztát stb. vadásszák
És nem kell a konyhában tartani, jó neki a fagymentes garázs is. Tavasztól késő öszig a nyitott volier is megfelel a tartásukra.
Költési ideje a nyár elejére esik 9 - 15 tojást rak és kb. 16 - 21 napig kotlik rajta.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Csatlakozott: 2006 nov. 13, 16:32
Hozzászólások: 16
Tartózkodási hely: Szentes
   
 
Hozzászólás 2006 nov. 21, 11:25 
Kedves Lajos!

Köszönöm szépen!!! És egyébként mi az idelális eleség a fürjek számára? Mert én adok nekik vörös és sárga kölest, muharmagot, repcét és kukoricadarát és reszelt almát.Te mit adnál még nekik?

szia, Manka


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
Hozzászólás 2006 nov. 20, 17:58 
Szia Manka !

Az alapterület egyenlőre elég nekik.
Az odú tulajdonképpen egy 2ox2ox2o - as méretű elől 2/3 részben nyitott
bármilyen doboz lehet. Azt berakod a láda sarkába és ha elfogadja bele fog tojni, ha nem akkor viszont szintén egy sarokba rakd a forgácsot, az oduval lekerítve egy kis részt, hátha odaszokik. Ez tőle fog függeni. Ezek nem fészeklakó madarak, tehát bárhova raknak tojást, de szeretik az eldugott helyeket. Az odu fölé rakj egy pár fenyőágat, hogy búvóhelynek vélje. Ha kikelnek a picik rakd át a tojót a kicsikkel egy másik helyre, mert a kakas támadni fogja a tojót. Ha önállóan esznek Kb. 3 hét. Visszarakhatod a tojót az eredeti helyére a csibéket meg egy másik helyre.
A pihéseknek kitollasodásig kb.2o C fok körüli hőmérséklet kell. A kikelés után 8 - 1o napig csirke indító tápot, azután nevelőtápot adj 3 hétig 2o nap után a nevelőtápot keverd 2/3 rész nevelő táp 1/3 rész olyan eleséggel amit a szűlőknek is adsz, majd 1o nap után ugyanez a módszer, csak a keverési arány 5o - 5o %. Újabb 1o nap után a táp az 1/3 rész az eleség a 2/3.
A következő napokban elvonhatod a nevelőtápot. Ha szép és egészséges csibéket akarsz akkor az eleséghez mindig adsz 1o % nevelőtápot a vitalitásuk növelésére. Ugyanezt megteheted a szülökkel is.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Csatlakozott: 2006 nov. 13, 16:32
Hozzászólások: 16
Tartózkodási hely: Szentes
   
Hozzászólás 2006 nov. 20, 16:53 
Kedves Lajos!

Kérdezted a Díszmadármagazin fórumán, hogy hol tartom a fürjeimet. Szóval a konyhában van egy viszonylag nagy ládaféle. A teteje nyitott, vagyis rács van rajta. Az alapterülete kb. 1 négyzetméter, a magassága olyan 80 cm. Az alján papír van, és az egyik sarokban forgács( ide szokták tojni a tojást), egy másik sarokban pedig tisztított homok van. Itt laknak ők hárman. Szerinted elég ez nekik? Vagy mekkora helyet igénylenek?
És az odú amiről írtál, az miből legyen?
És ha majd egyszer elkotlana az egyik tojó, akkor maradhat ott a többiekkel? A kakas nem lenne zavaró a számára?

Várom a válaszod!
szia, Manka


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 910 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 42, 43, 44, 45, 46



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 28, 23:36
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO