Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 4486 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2007 máj. 12, 8:14
Hozzászólások: 113
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 29, 10:42 
Egyébként a kicsiket naposcsibéknek való indítótáppal etetem, zöldtakarmánnyal kiegészítve.
Visszaolvasva láttam hogy gondot okozott hogy csak nagy kiszerelésben kapható
Én simán bemegyek a takarmánybótba és kérek két kilót ingyen.
Simán adnak.

_________________
"Elmondhatom, hogy kipróbáltam őket, a világ-járó boldog utakat."


 
Offline
Csatlakozott: 2007 máj. 12, 8:14
Hozzászólások: 113
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 28, 21:02 
Kép

_________________
"Elmondhatom, hogy kipróbáltam őket, a világ-járó boldog utakat."


 
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 28, 20:57 
Szia!

Örülök a piciknek, kicsit megnyugodott a lelkiismeretem. :lol:


 
Offline
Csatlakozott: 2007 máj. 12, 8:14
Hozzászólások: 113
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 28, 20:35 
Kép

_________________
"Elmondhatom, hogy kipróbáltam őket, a világ-járó boldog utakat."


 
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 28, 17:53 
Idei fiatalok a kotlóssal, külön szoktam rakni őket.
Kép
Kép

Vadszínű tojó

Kép
Kép

Ezüst kakas

Kép
Kép

Együtt:

Kép
Kép
Kép


 
Offline
Csatlakozott: 2007 máj. 12, 8:14
Hozzászólások: 113
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 28, 16:39 
Az én tapasztalatom:

Egy kartondoboz egyik felét levágtam, és azt tettem be odúnak.
Ez még kora tavasszal volt.
Azután a kalitkát már nem takarítottam, mélyalmos technológiát alkalmaztam.:-)
Mindíg tettem az előző alomra egy bögre folyami homokot ha már nagyon nem találtak tisztát.(Egykupacon, mert imádnak fürödni benne.)
Tehát a madarakat egyáltalán nem zavartam, viszont tojásos lágyeleséget adtam nekik heti minimum egyszer, és minden nap tyúkhúrt, vagy vékonyra szeletelt salátalevelet.
Szegény tojómnak(tavaji kelésű) az egyik lába szállításnál csípőből kitörött, javasolta is a tenyésztő barátom hogy selejtezzem ki, mert tenyésztésre alkalmatlan.
Féltem is hogy terméketlenek a tojások ,mert fél lábbal nem tudta megtartani a hátán a kakast,teljesen összegabajodva fetrengtek a földön. meg a tojások is szétgurultak alóla amíg nem volt elég mély az alom.

Elkezdte rakni szegény a tojásokat ,eleinte összevissza a kalitkában, aztán utána már az odúba.(azokat a tojásokat amit én gyűjtöttem össze egy általam jónak gondolt fészekbe, elhagyta.)
Aztán a kufircot megoldották, és kikeltett négy gyönyörű csibét(26-án).
A kakast az imént szedtem külön tőlük mert egyből rátört a kangörcs, és féltem hogy összetiporja őket.
Remélem minél több jérce lesz belőlük, mert van még egy fölös kakasom aminek jó lenne ha tudnék párt adni, meg egy ismerősöm akinek kellene egy tojó.
A többit majd meghirdetem ajándékba ha kiderül a nemük.
Lényeg hogy jó kajákat, minimális zavarást!!!

_________________
"Elmondhatom, hogy kipróbáltam őket, a világ-járó boldog utakat."


 
Offline
Csatlakozott: 2007 máj. 12, 8:14
Hozzászólások: 113
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár
   
Hozzászólás 2008 jún. 28, 10:04 
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=59KVjhTQsjg[/youtube]

_________________
"Elmondhatom, hogy kipróbáltam őket, a világ-járó boldog utakat."


 
Offline
Csatlakozott: 2008 máj. 17, 13:23
Hozzászólások: 371
Tartózkodási hely: Fejér megye Pusztvám
Valódi név: Fett Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 27, 20:21 
kösszi a segitséget akkor nem is piszkálom
a kora 1,5-2 év lehet


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 27, 13:46
Hozzászólások: 1178
Tartózkodási hely: Szalkszentmárton (Bács-Kiskun megye) // Szeged
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 27, 14:31 
Helo!


Táplálás és a kor is meghatározza az első tojás "megszületésének" idejét. milyen idős a madár :?:

Hogy hány tojást tojik az változó, de általában 4-6. Minden nap vagy minden más nap tojik. Ezt szintén több téynező befolyásolja.

Ha nem kotlik meg, akkor baj lehet
- túl sok zavarás
- nem eléggé érzi védettnek magát a madár a fészekben
- túl fiatal a madár (bár ez nem feltétlenül lehet igaz)
- vagy egyszerűen a madárrak van a baj, a kotlásra való hajlam egyedfüggő tulajdonság. Ez azt jelenti, hogy minden madár kotlik "szívesen"

(Nálam 3 év után kotlott rendesen egy madár)

_________________
"Eltűnsz. S megérted a szavakat, miket a csillagok suttognak neked."


 
Offline
Csatlakozott: 2008 máj. 17, 13:23
Hozzászólások: 371
Tartózkodási hely: Fejér megye Pusztvám
Valódi név: Fett Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 27, 12:56 
sziasztok
azt meg tudnátok mondani hogy mért csak most tojta le a tojom az első tojását ? másnál már februárba meg voltak az első tojások
Még azt szeretném megtudni hogy hány tojást tojik a megkotlás elött ?
minden nap rak le egy tojást?
és ha nem kotlik meg ??akkor mi lehet a baj


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 ápr. 15, 9:57
Hozzászólások: 771
Tartózkodási hely: Budapest XX. kerület
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 25, 13:15 
Jajjjajjj!

Rosszul fogalmaztam. Ez a függőség, nem az a függőség....én csak annyira vagyok függő, hogy otthon, ha eszembe jut, hogy muffint süssek, akkor google, és muffinkeresés. Ha nem tudom az átváltást négyzetméter és hektár között, akkor google és átváltótáblázat. Ha tv műsor, akkor internet. Így értettem a függőséget. Meg hát a vőlegényemnek kell a munkájához...

:P :P :P :P Szerencsére nem vagyok ennyire kocka. A melóhelyen meg ha nincs munka éppen, akkor szívesen elvándorolok erre-arra. Egyébként inkább olvasok, keresztszemezek, a kutyukkal és a madarakkal vagyok. stb.

Bocsi, ha félreérthető voltam.

dujuor

feketemarcsi írta:
Szomorú, hogy internetfüggő vagy, pedig odakint szép az idő. Internetezni ráérsz télen is, éjjel meg aludni kell.

Én inkább elnézegetem a pici egy falat mütyürkéimet, ha van egy kis időm. Akkora tök darabbal is megküzdenek, amekkorák saját maguk. Olyan kis ügyesek!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 ápr. 15, 9:57
Hozzászólások: 771
Tartózkodási hely: Budapest XX. kerület
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 25, 11:10 
Ollé!

Akkor nem unatkozol az elkövetkezendő napokban, ebben a kánikulai melegben. Bár péntektől enyhülést mondanak....meg is nézem: jaja. A köpönyeg.hu szerint pénteken már "csak" 29 fok, szombaton 27, vasárnap 31 fok lesz (persze ez még változhat). Csütörtök-péntekre mondanak némi esőt.

Legalább a kiállításon nem lesz olyan nagyon meleg.

Akkor a sok tennivalódhoz sok szerencsét, és időt kívánok, a kiállításra pedig sok sikert, és sok eladott madarat kívánok. A kutyinak pedig egy nagy puszi.

Nekem szerencsére otthon is van netem, de én én függő vagyok...

dujuor


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 ápr. 15, 9:57
Hozzászólások: 771
Tartózkodási hely: Budapest XX. kerület
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 25, 10:54 
feketemarcsi írta:
Azt hétfőn tudom már csak megnézni, de ha torokfoltos és vannak benne fekete csíkok, akkor én inkább kakasra tippelek. Olyan a torokfoltja, mint a vadas kakasodnak? Vagy csak halványabb színű a toll a torkán?


Igen, ugyanolyan, csak tompább. De tökéletesen kivehető. Akkor ezek szerint kakaska a drága. VALAKI Budapesten.....Nem kell valakinek egy ezüst kínai törpefürj kakaska? Mert a kalitban ahol van, ott senkit nem zavar, de ha esetlegesen elkotlik a vadas fürjem, akkor az óvodát ott szerettem volna berendezni.

Köszönöm szépen a segítségedet Marcsi, majdnem 100%-ban kakast láttam benne, de gondoltam a tapasztaltabbtól nem szégyen kérdezni...

Azért képet hozok.

UI: Csak nem nyaralni, szabira mész, hogy nem leszel netközelben Marcsi?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 ápr. 15, 9:57
Hozzászólások: 771
Tartózkodási hely: Budapest XX. kerület
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 25, 10:32 
feketemarcsi írta:
Szia!

Szerintem fényképezd le és megnézzük itt a fórumon.

Kakasokban is van olyan szín, aminek nincs nyakkendője, ez a sipog nem azt jelenti, hogy csipog, mert akkor csak kicsi, vagy sír a többiek után. A fiúk olyan érdekes krrr-krr hangot és éles sipítást hallatnak.


Este lefényképezem, és feltöltöm ide a képeket. Hát ő nem krrr-krrr hangokat hallat, nem is sipít. Összehasonlítási alapom nincsen, mert a vadas kakaska nálam néma volt, talán 1* volt olyan, mint ha kukorékolni akarna. Ez egyértelműen sip-sip hang, de nem halkan (a tojó alig hallhatóan sipog), hanem hangosan (de nem fülbántóan). A torkán pedig ott egy fehér pamacs 2 fekete csíkkal. Teljesen ki van már tollasodva, ahogy néztem meg is tépték 1*-2*.

Még egy kérdés. Már annyi mindent olvastam, hogy keverem. Ha kakas a drága, akkor ugye nem rakhatom ki a vadas pár mellé, mert balhé lenne. Őt is kezdem megszeretni, olyan aranyos. Ül a kis kuckójában, de ha valamiért benyúlok figyel, majd ha bezárom az ajtót, akkor odamegy, ahol matattam az előbb.

Tarhonya, és Tarhonyáné T. Rizsa láthatóan jól érzi magát a külső röpdében, a kakas folyamatosan pöffeszkedik, látszik, hogy tudja: Ő az úr. A hullámosok tartanak tőle, de Tamara nimfa néha helybenhagyja, megcsípi.

Akkor este teszek fel fényképet.

Köszönöm Marcsi!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 ápr. 15, 9:57
Hozzászólások: 771
Tartózkodási hely: Budapest XX. kerület
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 25, 8:23 
Szia Marcsi!

Megint a segítségedre lenne szükségem. Szombaton elhoztunk 2 törpefürjet Tökölről. Az egyik 1000%, hogy tojó, ő egy vadaska, a vadas kakaska mellé került. Szombat óta figyelem (figyeltetem) őket, de verekedés nem volt, a kakas néha "kupán vágja" a tojót, de egyre jobban kezdenek egymáshoz idomulni. Tegnap már az 1. tojás "anyukája" lettem.

Ellenben a másik "tojó" szerintem kakas. A tenyésztő azt mondta, hogy tojó, bár én már ott kifejtettem ellenvéleményemet, de csak halkan, mert nem vagyok tapasztalt. A tenyésztő azt mondta, hogy higgyem el, hogy tojó.

És itt a kérdés: Marcsi! A kakasoknak ugye minden esetben (ahol látható) van a torkukon egy fehér folt, amit 1 vagy 2 fekete sáv oszt meg? A tojókon pedig ugye sohasincs ilyen? (az ominózus "kétnemű" egy ezüst színű kis törpefürj).

Amit még el tudok mondani róla, hogy sipog. Reggel, este és amikor eszébe jut közli, hogy: sip-sip-sip-sip sip-sip-sip (tojást még nem találtam nála).

Így el lehet dönteni, hogy ő micsoda, vagy fénykép kell hozzá?

Előre is köszönöm: dujuor


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 27, 13:46
Hozzászólások: 1178
Tartózkodási hely: Szalkszentmárton (Bács-Kiskun megye) // Szeged
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 20, 18:56 
Akkor jó. :lol:
Amúgy az enyémek is úgy kerültek ide és rácson keresztül még nincs is velem problémájuk, de ha benyúlok... Amelyikeket kotló keltette azokról meg inkább ne is beszéljünk.

_________________
"Eltűnsz. S megérted a szavakat, miket a csillagok suttognak neked."


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 27, 13:46
Hozzászólások: 1178
Tartózkodási hely: Szalkszentmárton (Bács-Kiskun megye) // Szeged
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 20, 13:30 
Helo!

Bocs Marcsi nem akarlak elkeseríteni (de tényleg), de az én kakasaim úgy bántak a kisfürjekkel, mint foxi a lábtörlővel. :cry:
Bár lehet hogy csak az enyémek ilyenek...
(tényleg nem azért mondtam, hogy elkeserítselek, csak hogy ha netán megtörténne ne érjen váratlanul. Tehát figyeld a kakas csibékkel szembeni reakcióját!)

A kis kotlóst pedig igyekezz minél kevesebb zavarásnak kitenni. Az enyémek kicsit vadak (kb. mint ahogy te írtad a tieidnél) és a fészekkontrollt utálták.

De lehet még egyszer: lehet, hogy csak az enyémek viselkednek így...

_________________
"Eltűnsz. S megérted a szavakat, miket a csillagok suttognak neked."


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 27, 13:46
Hozzászólások: 1178
Tartózkodási hely: Szalkszentmárton (Bács-Kiskun megye) // Szeged
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 19, 10:46 
Szia!

Nekem kivenni sem volt időm. De amikor kivettem, akkor sem mindig voltam biztos benne, hogy megmarad. Nem más volt az ok, minthogy annyira sok tolla hiányzott, és eléggé vérzett.
Ilyenkor segítenek a vitaminok.
Ezt nem egy kakassal játszotta el.

A legjobb módszernek az bizonyult, hogy a kakast és tyúkot egymáshoz közel tettem 2 ketrecbe. 1-2 hét után összetettem őket és már rendben is volt.
Bár azt is próbáltam, hogy a kakasos ketrecbe tettem a tyúkot, így a kakas volt "hazai pályán", így több előnye volt a tyúkkal szemben. Ez sajna nem vált be annyiszor, de azért néhányszor ez is jó lehet.

_________________
"Eltűnsz. S megérted a szavakat, miket a csillagok suttognak neked."


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 ápr. 15, 9:57
Hozzászólások: 771
Tartózkodási hely: Budapest XX. kerület
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 19, 8:41 
Szia Kynyoo!

Én Marcsit tudom idézni: tud repülni, egyhuzamban akár 200-300 métert is.

Tapasztalat: Az én kis hímem, inkább igyekszik elfutni, de ha nagyon megijeszti valami, akkor felröppen.

Ha jól emlékeszem, akkor a japánfürj nem repül.

dujuor

(UI: ha a párom nem dolgozik, akkor szombaton megyünk Tarhonya leendőbeli feleségéért, Tarhonyáné T. Rizs-ért :D :D :D )


Kynyoo írta:
Sziasztok!

Azt olvastam hogy kínai törpefürj nem repül vagy csak ritkán! Szerintetek egy madárházban lehet szabadon tartani vagy sem? Arra gondoltam hogy az ajtó elé tennék egy hálót kb 40cm magasat és ha nyitom az ajtót akkor nincs veszély hogy megszöknek?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 okt. 17, 19:38
Hozzászólások: 567
Tartózkodási hely: Nagykanizsa
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 18, 20:44 
Sziasztok!

Azt olvastam hogy kínai törpefürj nem repül vagy csak ritkán! Szerintetek egy madárházban lehet szabadon tartani vagy sem? Arra gondoltam hogy az ajtó elé tennék egy hálót kb 40cm magasat és ha nyitom az ajtót akkor nincs veszély hogy megszöknek?


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 4486 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 ápr. 25, 16:04
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO