Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 4486 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 225  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2012 dec. 26, 17:46
Hozzászólások: 4
Valódi név: Kovács Gábor
   
Hozzászólás 2013 ápr. 30, 22:22 
madaras86 írta:
Szia!

Én keltetővel keltetek, sokan mondják, hogy az ilyen kelésű fürjek már nem kotlanak el. Ehhez képest minden évben a tenyészállományom tyúkjainak egy jelentős része elkotlik. Az egyik legfontosabb dolog, hogy megfelelő méretű helyet biztosíts ehhez nekik és legyen egy védett zug, ahova el tud bújni és tud kotlani, különben ha el is kotlik, sikertelen lesz. A gond az, hogy mire elkotlanak, addigra többnyire tojnak egy halom tojást, ami 3-4 kotló tyúk alá is elég lenne. Érdemes emiatt beszámozni a tojásokat és amikor látod, hogy a tyúk kotlani fog, akkor csak a legfrissebbeket kell alatta hagyni (azoknál jobb lesz a kelési arány).


Kovacskg írta:
Szerbusztok!
Az lenne a kérdésem, hogy általában megkotlanak-e a kis kínaiak. Vagy csak keltetőben megy a szaporítás, azt nem csinálom.
Korábban tojt ritkán egyet egyet, most az utóbbi napokban összejött 5 tojás, nem vettem el.
Kösz a segítséget.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 feb. 24, 19:31
Hozzászólások: 280
Tartózkodási hely: Heves megye
Valódi név: Gréti
   
Hozzászólás 2013 ápr. 30, 19:14 
Sziasztok!
Van egy törpefürj párom, akiknek van 5 tojása, amit a tyúkocska nagy buzgalommal ül. Ma ahogy kijött inni/enni a tyúk, megnéztem a tojásokat és az egyik meg volt repedve, és sok mini vörös hangya mászkált rajta. Elképzelhető, hogy a tojáson külsérelmi nyom van. Mit csináljak? Elvegyen a tojást? A hangyák nem ártanak? Hogy irthatnám ki őket és miért mentek oda? Előre is köszönöm!


 
Offline
Csatlakozott: 2013 feb. 20, 17:46
Hozzászólások: 75
Tartózkodási hely: Debrecen
Valódi név: Tóth Dorka
   
Hozzászólás 2013 ápr. 30, 18:19 
Sziasztok! Van 5 tojásunk, mint ahogy azt az előző kommentemben írtam, de ilyen lett a tojó, ugyanis a kakassal együtt kánonban tépkedik a hátáról a tollat és már ilyen fészek-komplexumot építettek mindenféléből a tojások köré...Néha egyet-kettőt elgurigáznak a többitől, aztán vissza, de semmi egyéb reakció nincs. Ugye nincs semmi komoly baj, vagy már ők is megőrültek?
Kép


 
Offline
Csatlakozott: 2013 feb. 20, 17:46
Hozzászólások: 75
Tartózkodási hely: Debrecen
Valódi név: Tóth Dorka
   
Hozzászólás 2013 ápr. 30, 18:10 
Kovacskg írta:
Szerbusztok!
Az lenne a kérdésem, hogy általában megkotlanak-e a kis kínaiak. Vagy csak keltetőben megy a szaporítás, azt nem csinálom.
Korábban tojt ritkán egyet egyet, most az utóbbi napokban összejött 5 tojás, nem vettem el.
Kösz a segítséget.

Szia! nálunk most jött az 5.tojás, bőszen toszigálják őket ide-oda, a tojó már lekopasztotta a hátát mer a tollaival takargatja őket, ráülni viszont nemigazán óhajt. Nálam is bent vannak velük a tojások, várom a csodát, hátha nem lenne belőlük kuka...Remélem Neked sikerül!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2013 ápr. 30, 16:50 
Szia!

Én keltetővel keltetek, sokan mondják, hogy az ilyen kelésű fürjek már nem kotlanak el. Ehhez képest minden évben a tenyészállományom tyúkjainak egy jelentős része elkotlik. Az egyik legfontosabb dolog, hogy megfelelő méretű helyet biztosíts ehhez nekik és legyen egy védett zug, ahova el tud bújni és tud kotlani, különben ha el is kotlik, sikertelen lesz. A gond az, hogy mire elkotlanak, addigra többnyire tojnak egy halom tojást, ami 3-4 kotló tyúk alá is elég lenne. Érdemes emiatt beszámozni a tojásokat és amikor látod, hogy a tyúk kotlani fog, akkor csak a legfrissebbeket kell alatta hagyni (azoknál jobb lesz a kelési arány).


Kovacskg írta:
Szerbusztok!
Az lenne a kérdésem, hogy általában megkotlanak-e a kis kínaiak. Vagy csak keltetőben megy a szaporítás, azt nem csinálom.
Korábban tojt ritkán egyet egyet, most az utóbbi napokban összejött 5 tojás, nem vettem el.
Kösz a segítséget.

_________________
www.madaras86.mindenkilapja.hu
madaras86@freemail.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2013 ápr. 30, 16:45 
Szia! Szeptemberben már nem jellemző a keltetés, bár nem kizárt dolog. De idei madarat biztos fogsz találni, ha mást nem, hát Szentesen van börze. Az expressz.hu -n is érdemes nézegetni és ha látsz eladó madarat, már most felírni az elérhetőségeket.

m_rozi írta:
Sziasztok

Szeptembertől vagy októbertől szeretnénk a párommal törpefürjeket tartani. Már megvan nekik a jó nagy ketrec és csak az idő telésére várunk, mert akkor költözünk olyan helyre, ahol tarthatunk ilyesmit. Érdekelne, hogy van-e olyankor friss fészekalj? Vagy meghatározott időben szaporítják, illetve, hogy van-e Szeged közelében olyan szaporító, akitől lehetne venni?

Előre is köszönöm a válaszokat!!! :)

_________________
www.madaras86.mindenkilapja.hu
madaras86@freemail.hu


 
Offline
Csatlakozott: 2012 dec. 26, 17:46
Hozzászólások: 4
Valódi név: Kovács Gábor
   
Hozzászólás 2013 ápr. 30, 15:59 
Szerbusztok!
Az lenne a kérdésem, hogy általában megkotlanak-e a kis kínaiak. Vagy csak keltetőben megy a szaporítás, azt nem csinálom.
Korábban tojt ritkán egyet egyet, most az utóbbi napokban összejött 5 tojás, nem vettem el.
Kösz a segítséget.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 feb. 2, 21:11
Hozzászólások: 266
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2013 ápr. 24, 21:41 
Két új színnel bővült az állományom:
Fahéj-Darthvader hím:
Kép

Ez pedig ha minden igaz egy Darthvader - fekete mellű, fekete hátú hím lesz (még most színesedik):
Kép


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2013 jan. 2, 14:06
Hozzászólások: 18
Tartózkodási hely: Szeged
   
Hozzászólás 2013 ápr. 15, 21:49 
Sziasztok

Szeptembertől vagy októbertől szeretnénk a párommal törpefürjeket tartani. Már megvan nekik a jó nagy ketrec és csak az idő telésére várunk, mert akkor költözünk olyan helyre, ahol tarthatunk ilyesmit. Érdekelne, hogy van-e olyankor friss fészekalj? Vagy meghatározott időben szaporítják, illetve, hogy van-e Szeged közelében olyan szaporító, akitől lehetne venni?

Előre is köszönöm a válaszokat!!! :)


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2013 ápr. 7, 21:26 
Warhawk írta:
madaras86 írta:
Az miért van, hogy olyan pár madárnál(gerle félék), amiknél előzőleg nem volt gond a tojások héjával, közvetlen a calcium columba adagolása után rossz héjú tojást tojtak? Véletlen egybeesés, vagy van összefüggés?

Igen, van összefüggés. Elég hosszú történet, de lerövidítve: A madaraknak a csontjában van tárolva a kalcium. Amikor lecsökkent a vér kalciumszintje, akkor egy hormon termelődik, aminek a hatására a kalcium a csontokból felszabadul. Igen ám, de a vér oldott kalciumtartalma túl "jó". A kalciumszint nem esik le, illetve nem eléggé csökken. A hormon képződés elmarad vagy csak lassan indul be. Pont az a hatása mint ha kevés lenne a kalcium: a csontokból nem szabadul fel elegendő és a vérben keringő mennyiség meg túl kicsi.

A legjobb védekezés, ha nem oldott kalciumot kapnak, illetve a tojásrakás megkezdése előtt már nem kapnak ilyen kúrát. Persze más a helyzet amikor tényleg szükség van a kalcium gyors pótlására, akkor szó szerint életet mentenek ezek a készítmények.

(Na, egy biológus biztos fogná a fejét ezen a nem tudományos magyarázaton, de a lényeg benne van ;))


Lényeg, hogy érthető volt! Köszönöm a választ! :)

_________________
www.madaras86.mindenkilapja.hu
madaras86@freemail.hu


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 ápr. 7, 20:26 
madaras86 írta:
Az miért van, hogy olyan pár madárnál(gerle félék), amiknél előzőleg nem volt gond a tojások héjával, közvetlen a calcium columba adagolása után rossz héjú tojást tojtak? Véletlen egybeesés, vagy van összefüggés?

Igen, van összefüggés. Elég hosszú történet, de lerövidítve: A madaraknak a csontjában van tárolva a kalcium. Amikor lecsökkent a vér kalciumszintje, akkor egy hormon termelődik, aminek a hatására a kalcium a csontokból felszabadul. Igen ám, de a vér oldott kalciumtartalma túl "jó". A kalciumszint nem esik le, illetve nem eléggé csökken. A hormon képződés elmarad vagy csak lassan indul be. Pont az a hatása mint ha kevés lenne a kalcium: a csontokból nem szabadul fel elegendő és a vérben keringő mennyiség meg túl kicsi.

A legjobb védekezés, ha nem oldott kalciumot kapnak, illetve a tojásrakás megkezdése előtt már nem kapnak ilyen kúrát. Persze más a helyzet amikor tényleg szükség van a kalcium gyors pótlására, akkor szó szerint életet mentenek ezek a készítmények.

(Na, egy biológus biztos fogná a fejét ezen a nem tudományos magyarázaton, de a lényeg benne van ;))

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2013 ápr. 7, 19:52 
Warhawk írta:
Kalcium pótlás. Sürgősen. Hirtelen felindulásból lehet adni neki (itatni vele) "Calcimusc" injekciót vagy ha tudtok venni Hemavit Calcium Columba-t, akkor azt.


Az miért van, hogy olyan pár madárnál(gerle félék), amiknél előzőleg nem volt gond a tojások héjával, közvetlen a calcium columba adagolása után rossz héjú tojást tojtak? Véletlen egybeesés, vagy van összefüggés?

_________________
www.madaras86.mindenkilapja.hu
madaras86@freemail.hu


 
Offline
Csatlakozott: 2013 feb. 20, 17:46
Hozzászólások: 75
Tartózkodási hely: Debrecen
Valódi név: Tóth Dorka
   
Hozzászólás 2013 ápr. 7, 13:58 
Warhawk írta:
kicsi.emmie írta:
A másik amin megijedtem, az a tojás mérete...Létezik, hogy egy ekkora madár akkorát tojjon? Azt néztem, hogy a nimfa-tojással vetekszik. Nem is csodálom hogy megviselte a tojót

Igen, sajnos ez előfordul, ez is egyfajta rendellenes fejlődés (magyarázható a kalcium hiánnyal). Nem tudom milyen tápot kapnak most, de hosszú távon nem jó a folyékony kalcium, olyan kell amit a kajához lehet keverni vagy ami direkte kalciumos "tojató táp".


Értem, papagájok alatt vannak, úgyhogy nagyrészt ugyanazt a magkeveréket eszik, meg rengeteg füvet, lisztkukacot, kukoricadarát kapnak. Így utólag már persze rájöttem, hogy nemvolt előttük calcium mostanság, de sose láttam udvarolni a kakast, hangja is csak akkor van ha jó kövér lisztkukacot talál, úgyhogy nem gondoltam, hogy ebből tojásrakás lesz. De most próbálom orvosolni a probémát, kaptak mészkő-zúzalékot, meg reszeltem le nekik szépiát. A Cacimusc az nem jött be, mert a kecskék ahogy becsepegtettem a fürjek itatójába azonnal mentek fürdeni, úgyhogy most reménykedem hogy csak hirtelen rájött a tojóra és nem akar több tojást rakni:)


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 ápr. 7, 13:47 
kicsi.emmie írta:
A másik amin megijedtem, az a tojás mérete...Létezik, hogy egy ekkora madár akkorát tojjon? Azt néztem, hogy a nimfa-tojással vetekszik. Nem is csodálom hogy megviselte a tojót

Igen, sajnos ez előfordul, ez is egyfajta rendellenes fejlődés (magyarázható a kalcium hiánnyal). Nem tudom milyen tápot kapnak most, de hosszú távon nem jó a folyékony kalcium, olyan kell amit a kajához lehet keverni vagy ami direkte kalciumos "tojató táp".

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2013 feb. 20, 17:46
Hozzászólások: 75
Tartózkodási hely: Debrecen
Valódi név: Tóth Dorka
   
Hozzászólás 2013 ápr. 7, 13:39 
Warhawk írta:
Kalcium pótlás. Sürgősen. Hirtelen felindulásból lehet adni neki (itatni vele) "Calcimusc" injekciót vagy ha tudtok venni Hemavit Calcium Columba-t, akkor azt.

Köszi:) Calcimuscot adok nekik. A másik amin megijedtem, az a tojás mérete...Létezik, hogy egy ekkora madár akkorát tojjon? Azt néztem, hogy a nimfa-tojással vetekszik. Nem is csodálom hogy megviselte a tojót


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 ápr. 7, 13:35 
Kalcium pótlás. Sürgősen. Hirtelen felindulásból lehet adni neki (itatni vele) "Calcimusc" injekciót vagy ha tudtok venni Hemavit Calcium Columba-t, akkor azt.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2013 feb. 20, 17:46
Hozzászólások: 75
Tartózkodási hely: Debrecen
Valódi név: Tóth Dorka
   
Hozzászólás 2013 ápr. 7, 12:51 
Sziasztok! Na már a párunkkal is baj van:C
Ma tojt egy ilyet a tojónk, és meg sincs szilárdulva. Tudunk velük valamit csinálni?


Csatolmányok:
IMG_20130407_123807-picsay.jpg
IMG_20130407_123807-picsay.jpg [ 50.01 KiB | Megtekintve 8308 alkalommal. ]
IMG_20130407_123740-picsay.jpg
IMG_20130407_123740-picsay.jpg [ 48.83 KiB | Megtekintve 8308 alkalommal. ]
 
Offline
Csatlakozott: 2013 feb. 20, 17:46
Hozzászólások: 75
Tartózkodási hely: Debrecen
Valódi név: Tóth Dorka
   
Hozzászólás 2013 ápr. 3, 11:42 
bepeti2 írta:
kicsi.emmie írta:
Sziasztok! Írtam már ide, hogy kisállatkereskedéses ismerőstől kaptunk fürjeket. Elkezdtek tokosodni, most lett volna vége a 2 hétnek, de 3napja elkezdtek hullani. Odáig jutottunk, hogy ma reggelre már csak ketten vannak és az utolsó kakas is gubbaszt. Szerintetek mi lehet a bajuk? Másfél hétig szépen fejlődtek, aztán hirtelen naponta hullottak ki és azok kezdték, amiken nemis látszott semmi. Úgy kezdődik, hogy elkezdenek imbolyogni aztán pár óra múlva csak gubbasztanak, kézben is csak ülnek vagy fekszenek. Az első párunkat meg se lehet fogni, ha bemegyünk a volierbe akkor is csak a cipőfűzőre csap rá a tyúk.


Szia!

Fűtött helyen van a fürjeid? Mert ha az állatkereskedésben fűtött helyen voltak és most kikerültek fűtetlenre akkor előfordulhat, hogy megfáztak. De ez csak egy tipp. Akár az állatkereskedésben is elkaphattak valami betegséget és most jött ki rajtuk.


Szia! Már ott sem voltak fűtve, a tavasszal vitték be neki őket, a telet meg kint töltötték, aztán elhoztuk. De mostanra elpusztult az utolsó tyúk is sajnos. Tényleg nem tudom én sem mi lehetett velük, enni is ugyan azt kapták, mint a már meglevő pár, úgyhogy nem azzal volt a baj, mert akkor már azok, meg a papagájok is elpusztultak volna.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 feb. 2, 21:11
Hozzászólások: 266
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2013 ápr. 3, 10:52 
kicsi.emmie írta:
Sziasztok! Írtam már ide, hogy kisállatkereskedéses ismerőstől kaptunk fürjeket. Elkezdtek tokosodni, most lett volna vége a 2 hétnek, de 3napja elkezdtek hullani. Odáig jutottunk, hogy ma reggelre már csak ketten vannak és az utolsó kakas is gubbaszt. Szerintetek mi lehet a bajuk? Másfél hétig szépen fejlődtek, aztán hirtelen naponta hullottak ki és azok kezdték, amiken nemis látszott semmi. Úgy kezdődik, hogy elkezdenek imbolyogni aztán pár óra múlva csak gubbasztanak, kézben is csak ülnek vagy fekszenek. Az első párunkat meg se lehet fogni, ha bemegyünk a volierbe akkor is csak a cipőfűzőre csap rá a tyúk.


Szia!

Fűtött helyen van a fürjeid? Mert ha az állatkereskedésben fűtött helyen voltak és most kikerültek fűtetlenre akkor előfordulhat, hogy megfáztak. De ez csak egy tipp. Akár az állatkereskedésben is elkaphattak valami betegséget és most jött ki rajtuk.


 
Offline
Csatlakozott: 2013 feb. 20, 17:46
Hozzászólások: 75
Tartózkodási hely: Debrecen
Valódi név: Tóth Dorka
   
Hozzászólás 2013 ápr. 3, 9:00 
Sziasztok! Írtam már ide, hogy kisállatkereskedéses ismerőstől kaptunk fürjeket. Elkezdtek tokosodni, most lett volna vége a 2 hétnek, de 3napja elkezdtek hullani. Odáig jutottunk, hogy ma reggelre már csak ketten vannak és az utolsó kakas is gubbaszt. Szerintetek mi lehet a bajuk? Másfél hétig szépen fejlődtek, aztán hirtelen naponta hullottak ki és azok kezdték, amiken nemis látszott semmi. Úgy kezdődik, hogy elkezdenek imbolyogni aztán pár óra múlva csak gubbasztanak, kézben is csak ülnek vagy fekszenek. Az első párunkat meg se lehet fogni, ha bemegyünk a volierbe akkor is csak a cipőfűzőre csap rá a tyúk.


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 4486 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 225  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 ápr. 16, 14:55
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO