Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 4486 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221 ... 225  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 4, 16:00 
Marcsi!
A kis gyűrűsök milyen rokoni kapcsolatban állnak egymással? Hány pártól keltek a kicsik? Lehet, hogy engem majd érdekelni fog egy párocska... Majd a bemutatón megbeszéljük, a kacagókkal együtt. :)

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 ápr. 15, 9:57
Hozzászólások: 771
Tartózkodási hely: Budapest XX. kerület
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 4, 15:37 
feketemarcsi írta:
Ugye milyen kis csinik lettünk?


Szia Marcsi!

Tényleg szépek lettek, egy picit irigyellek...

De szerintem az én kis tojóm is valamit alkotni fog, de szerintem is fiatal. Most kezdte a tojás rakást életében először 8 napja. Biztos belejön majd. A kinti pár egyenlőre hallgat, sehol semmi tojás, de majd beérnek ők is.

Elvettem minden finomságot, a magon kívül zöldség az, amit minden nap kapnak. Paprika csuma, paradicsom, saláta, répa....és vitaminos víz.

Nekem már az is eredménynek számít, hogy bement a fészekbe és matatott a tojások között. Mini csirkehálót már megvettem, lassan készül a külön lakosztályuk.

Honnan tudom, hogy mikor kell kivennem a tojásokat a tojó alol? Ha nem tojik aznap, és nem is kotlik? Vagy 1-2 olyan nap után, amikor nem szaporodik a fészekben tojás? Elvileg ezeknek még lenne esélyük, mert azt olvastam, hogy 8-10 napont össze kell szedni a tojást. Nekem ma lett meg a 8. (legalábbis azt hiszem).

dujuor

És természetesen, köszönöm szépen a választ Marcsi, olyan jó, hogy van egy profi köztünk, aki minden kis-nagy kérdést megválaszol. (gondolom a 4-es gyűrű 4 mm-t jelent. Egyenlőre még nem vagyok tag, bár gondolkodom rajta, de a galambászkuckóban majd beszerzek jelölőgyűrűt, ha elkotlott majd a tojó)


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 ápr. 15, 9:57
Hozzászólások: 771
Tartózkodási hely: Budapest XX. kerület
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 4, 14:44 
lax20 írta:
dujuor! Gyönyőrűek a madaraid!


Szia lax!

Köszönöm szépen. A madárkáim nevében is én düllesztem ki a mellkasomat.

Állás törpetojás fronton. Tegnap 7 tojáskám volt, szerintem ma délelőttre meglesz a 8. A tojó nem kotlik, tegnap láttam bent először a tojásokon 1-2 percre, de nem túl nagy meggyőzödéssel üldögélt a lelkem. Véleményem szerint ez a fészekaljnyi tojás kidobásra kerül, de szerintem a következőre megkotlik. Pározni még nem láttam a kakassal, de ez még mindig nem jelent semmit, mivel nagyon keveset látom őket. Talán egy állandó webcam-ot kellene odaraknom. :)

Marcsi!!!

Olvastam az indexen, hogy gyűrűzöd a törpefürjeket. Hány mm-es átmérőjű gyűrű kell rájuk? És nyitott, vagy zárt? És ha zárt, akkor mikor helyezed föl? (ugyebár mindenre fel kell készülni).

Köszönöm a választ előre is.

dujuor

Jajj és amit majdnem elfelejtettem. Keltetőre nincs pénzem, de hátha valaki mond valami okosat nekem. Budapesten valahol van olyan hely, ahol bérkeltetést vállalnak?


 
Offline
Csatlakozott: 2007 máj. 12, 8:14
Hozzászólások: 113
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 2, 12:08 
Törpefürjecskék.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=s1X__D1szOE[/youtube]

_________________
"Elmondhatom, hogy kipróbáltam őket, a világ-járó boldog utakat."


 
Offline
Csatlakozott: 2007 máj. 12, 8:14
Hozzászólások: 113
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 2, 10:23 
A dobókockáim megnőttek és felgyorsultak.:-D

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=jZHqqd7VRV8[/youtube]

_________________
"Elmondhatom, hogy kipróbáltam őket, a világ-járó boldog utakat."


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 27, 13:46
Hozzászólások: 1178
Tartózkodási hely: Szalkszentmárton (Bács-Kiskun megye) // Szeged
   
 
Hozzászólás 2008 júl. 31, 12:38 
dujuor! Gyönyőrűek a madaraid!

_________________
"Eltűnsz. S megérted a szavakat, miket a csillagok suttognak neked."


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 ápr. 15, 9:57
Hozzászólások: 771
Tartózkodási hely: Budapest XX. kerület
   
Hozzászólás 2008 júl. 30, 19:09 
Rakok fel egy-két képet, mert csak beszélek, beszélek, de jó lenne, ha a nevek mögött valami kép is lenne. Meg csak...


Ő Riki, a kézzel nevelt fiatal nimfa:

Kép

Ő Tamara, Küzmi "leánya", Tőle vettem.

Kép

Ők Tarhonya és Tarhonyáné, a külső, nagy röpde lakói. Ez a tojó nem tojt még, és ez a kakas, amelyik impotens.

Kép

A benti nagy kalitka lakói, nekik vannak a fészkükben most tojások. Jelen állás szerint, 3 db.

Kép

A mai állapot szerint: 3 tojás.

Kép

Az épített Bungi:

Kép


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 27, 13:46
Hozzászólások: 1178
Tartózkodási hely: Szalkszentmárton (Bács-Kiskun megye) // Szeged
   
 
Hozzászólás 2008 júl. 30, 15:16 
Na ezt jól megmondtam... :roll:

_________________
"Eltűnsz. S megérted a szavakat, miket a csillagok suttognak neked."


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 27, 13:46
Hozzászólások: 1178
Tartózkodási hely: Szalkszentmárton (Bács-Kiskun megye) // Szeged
   
Hozzászólás 2008 júl. 30, 15:15 
dujuor írta:
És még egy kérdés!

Ha jól saccolom, akkor 2 napos az első tojás (max. 3) tegnap volt egy, és ha jól reménykedem akkor ma is lesz 1. Azt olvastam valaki honlapján, hogy 4-6 tojás után kotlik meg a tojó. Mikor tudom meglámpázni a tojásokat? Így kotlás nélkül is lehet már valamit látni, vagy kotlás közben valahanyadik napon? És a kikelési időt a kotlás elkezdésétől kell számolni, vagy a tojás lerakásától, és orgonasíp szerűen kelnek majd ki?

Ennyi kérdést...bocsi...



Szerintam úgy a 3-4. tojás környékén. Amúgy a lámpázás nehéz a tojás mérete miatt.
A kelési idő pedig a kotlás 1. napjától van számítva (ekkor indul meg a fejlődés). A kicsik úgy kelnek, hogy 1, aztán 2 és a többi szinte egyszerre.


Jó madarászást!

_________________
"Eltűnsz. S megérted a szavakat, miket a csillagok suttognak neked."


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 27, 13:46
Hozzászólások: 1178
Tartózkodási hely: Szalkszentmárton (Bács-Kiskun megye) // Szeged
   
 
Hozzászólás 2008 júl. 30, 15:11 
Nálam most saját keverésű pintyeledelt és, fürtöskölest lágyeleséget kapnak.

Amúgy a törpefürj az egyik legjobb módszer, hogy más madarakat rászoktassunk a lágyeleségre. A galamboknak én pl. hiába adtam lágyeleséget. 1,5 évig kísérleteztem. Mióta együtt vannak a fürjekkel ők is ugyanolyan lágyeleségmániások (függők) lettek :lol:

_________________
"Eltűnsz. S megérted a szavakat, miket a csillagok suttognak neked."


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 ápr. 15, 9:57
Hozzászólások: 771
Tartózkodási hely: Budapest XX. kerület
   
Hozzászólás 2008 júl. 30, 15:10 
És még egy kérdés!

Ha jól saccolom, akkor 2 napos az első tojás (max. 3) tegnap volt egy, és ha jól reménykedem akkor ma is lesz 1. Azt olvastam valaki honlapján, hogy 4-6 tojás után kotlik meg a tojó. Mikor tudom meglámpázni a tojásokat? Így kotlás nélkül is lehet már valamit látni, vagy kotlás közben valahanyadik napon? És a kikelési időt a kotlás elkezdésétől kell számolni, vagy a tojás lerakásától, és orgonasíp szerűen kelnek majd ki?

Ennyi kérdést...bocsi...


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 ápr. 15, 9:57
Hozzászólások: 771
Tartózkodási hely: Budapest XX. kerület
   
 
Hozzászólás 2008 júl. 30, 15:06 
feketemarcsi írta:
Én rollereket jegyeztem elő, következő év elejére lesznek meg, már nagyon várom.


:53: olvasom az összes fórumot, így a rollerossat is figyelemmel kísérem. Én is gondolkoztam rajta, hogy otthonra a szobába a hangja miatt jó lenne egy pár, de egyenlőre úgy érzem, hogy nem tudnám megadni azt a bánásmódot az esetlegesen kikelő apróságoknak, amit kellene. Hát még a versenyeztetés. Így csak figyelemmel kísérem a topicot, és drukkolok neked a madárkák miatt, Monának és Gabesznak a tanítás miatt, Doromboló írásain nagyokat mosolygok, és nagyon tetszik, hogy ennyire segítőkészek itt a fórumon az emberek.

Jó hogy mondod a fehérjemegvonást, így már tudom, hogy olvastam valahol, de nem jutott eszembe. Mikor kell abbahagyni a fehérje adását? Azonnal, vagy várjam meg az 5-6-7. tojást?

Ezen a héten zárva vagyon a Bábolna bolt, de jövő héten el szeretnék menni. Marcsi! Milyen tápokat kell vennem a felnőtteknek, és ha lesz, akkor a piciknek? És ezt folyamatosan adhatom, vagy szintén abba kell hagynom, ha saját nevelésű piciket szeretnék...minél többet tudok, annál inkább rájövök, hogy milyen keveset is tudok...


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 ápr. 15, 9:57
Hozzászólások: 771
Tartózkodási hely: Budapest XX. kerület
   
 
Hozzászólás 2008 júl. 30, 14:50 
Ja és ami a kaját illeti. Zacskós magok (hullámos, nimfa, fürj), tojásos lágyeleség (az a száraz zacskós), bogármix (szintén zacskós, tök jó illatú, de hát mégiscsak kukacok vannak benne), vitaminos kagylóhéjörlemény külön-külön tálkában, fürtös köles és víz van mindig előttük. De minden nap kapnak valamit. Zöldet, paradicsomot, paprikát, sajtot, tojást, turót, tököt, és mindent, amivel épp dolgozok otthon. Egy pici tészta, főtt husi stb. Majdnem mindent megesznek. A nimfa is. Bár a citromot nem igazán szeretik. A kintiek is ugyanezeket kapják, talán egy kicsit mostohábbak ellátásban (tehát ha csak egy pici van, akkor nem osztom két igen pici darabra, így mivel közelebb van, a bentiek kapják meg. De megváltozik a helyzet, ha megcsinálom nekik a fürjlábon forgó palotát (remélem én).

Más. Megtudtam, hogy két utcával lejjebb, mint ahol lakom, lakik egy színkanári tenyésztő. Bronz kanárijai vannak, meg 1-2 paszta (hogy milyen, nem tudom). Tegnap átmentem madárnézőbe, hát legalább 60-70 fiatalja van. Olyan jó volt látni a repkedő piroska madarakat.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 27, 13:46
Hozzászólások: 1178
Tartózkodási hely: Szalkszentmárton (Bács-Kiskun megye) // Szeged
   
 
Hozzászólás 2008 júl. 30, 14:50 
feketemarcsi írta:
Nekem is van ilyen párom, elvileg mindkettő, de nekem még eddig mindegyik vadas lett...

Ezekhez a színekhez nincs véletlen valahol kép?

Az tudom, hogy a Silver az az ezüst, amelyik olyan, mint a vadas, csak minden színe a szürke árnyalata.

A fehér az fehér, van egy, meg 3 picuri is lett, de kettőnek már kelés előtt emgvolt a gazdája.

A blue talán az egyszín szürke lehet?

Nekem egy piros szemű is van, valahol azt olvastam a színről, hogy "Red Eyed", na aztán ki tudja, melyik az igazi?


Köszi a választ!
innen szedtem! Gondoltam hasznos. http://www.zebrafinch.com/NewButtonquai ... eties.html
Ez a cikk is tisztázásképp írja ezeket a neveket, mert nincs egységes rendszer.

_________________
"Eltűnsz. S megérted a szavakat, miket a csillagok suttognak neked."


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 27, 13:46
Hozzászólások: 1178
Tartózkodási hely: Szalkszentmárton (Bács-Kiskun megye) // Szeged
   
 
Hozzászólás 2008 júl. 30, 14:45 
dujuor írta:
lax20 írta:
dujuor milyen jó neked, hogy a te madárkáid egyetértenek veled! Az enyémek folyamatosan lázadnak (ld. fenti példa)


Szia lax!

Szerintem az én madaraim azért értenek velem egyet, mert a most összerakott bungi az egyetlen olyan hely, ahova a kézzel nevelt nimfám nem megy be. Mert Ő aztán egy kíváncsi kis fiatal madár. Meg hát reménykedem abban, hogy ők is érzik azt, hogy szívvel csináltam nekik a bungit. 1 zacskó szénát felvett a váz, és még így is átlátszik itt-ott, ha hazamegyek lefényképezem. De azt tudom, hogy imádnak bújkálni, és nekik ez épp kapóra jött. Szerintem ezért ilyen kis okosak. Esetleg, ha Te is összedobnál neki egy bungit? Én viszonylag egyenes vékonyka 5-6 mm-es ágakból kócfonal segítségével háromszöget alkottam, majd ismét 3 ág segítségével térbeli háromszöget. Legalábbis valami olyasmit. Utána az oldalak felénél keresztben még egy-egy ág, majd csomókban ráerősítettem a szénát a madzaggal. Így olyan lett, mint egy nádtető a házon, de mégis olyan borzas-bujkálós.

Most már csak azért drukkolok, hogy megülje a tojó...remélem sikerül.



Helo!

Van náluk bújó, 2+egy nagy. Már múltkor is ezt csinálta ez a tojó . De ha összepakoltam előbb-utóbb lefogadta.

_________________
"Eltűnsz. S megérted a szavakat, miket a csillagok suttognak neked."


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 ápr. 15, 9:57
Hozzászólások: 771
Tartózkodási hely: Budapest XX. kerület
   
 
Hozzászólás 2008 júl. 30, 14:41 
lax20 írta:
dujuor milyen jó neked, hogy a te madárkáid egyetértenek veled! Az enyémek folyamatosan lázadnak (ld. fenti példa)


Szia lax!

Szerintem az én madaraim azért értenek velem egyet, mert a most összerakott bungi az egyetlen olyan hely, ahova a kézzel nevelt nimfám nem megy be. Mert Ő aztán egy kíváncsi kis fiatal madár. Meg hát reménykedem abban, hogy ők is érzik azt, hogy szívvel csináltam nekik a bungit. 1 zacskó szénát felvett a váz, és még így is átlátszik itt-ott, ha hazamegyek lefényképezem. De azt tudom, hogy imádnak bújkálni, és nekik ez épp kapóra jött. Szerintem ezért ilyen kis okosak. Esetleg, ha Te is összedobnál neki egy bungit? Én viszonylag egyenes vékonyka 5-6 mm-es ágakból kócfonal segítségével háromszöget alkottam, majd ismét 3 ág segítségével térbeli háromszöget. Legalábbis valami olyasmit. Utána az oldalak felénél keresztben még egy-egy ág, majd csomókban ráerősítettem a szénát a madzaggal. Így olyan lett, mint egy nádtető a házon, de mégis olyan borzas-bujkálós.

Most már csak azért drukkolok, hogy megülje a tojó...remélem sikerül.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 27, 13:46
Hozzászólások: 1178
Tartózkodási hely: Szalkszentmárton (Bács-Kiskun megye) // Szeged
   
 
Hozzászólás 2008 júl. 30, 14:36 
feketemarcsi írta:
Szia Lax!

Nyugi, mielőtt elül, össze fogja szedni őket! Nekem is különböző heylekre tojt, aztán láss csodát, egy nap mind a fészekben voltak... Persze ehhez olyan hely kell, ahová be tudja görgetni.

A koapszság abból adódik ,hogy valamiért leszedik egymásról a tollat, de még nem sikerült megfejtenem, miért.

Nálam is csinálják és az az érdekes, ha egy csoportban egy elkezdi, mind eltanulja, de van olyan csapat is, ahol nem fordul elő. Már mindenféle vitamint kipróbáktam, úgyhogy passz...


Helo!

Ez lehet a rangsor miatt, így mintegy erőfitogtatásképp, vagy akár az is lehet, hogy így jelzik, hogy még mindig elég erősek, a rangsor csak így marad fenn. :roll: (bár ez csak találgatás)

_________________
"Eltűnsz. S megérted a szavakat, miket a csillagok suttognak neked."


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 27, 13:46
Hozzászólások: 1178
Tartózkodási hely: Szalkszentmárton (Bács-Kiskun megye) // Szeged
   
 
Hozzászólás 2008 júl. 30, 14:33 
bocs, ez lemaradt. Milyen színű fióka kelhet ezüst tojó vadas kakas párosításból :?: :?: :?:


Illetve ezeknek a színeknek van hivatalos magyar nevük?
  • Normal Wild type =vad?
  • Silver =ezüst(szürke)?
  • Red Breasted
  • White = fehér
  • Cinnamon
  • Blue Face
  • Golden Pearl
  • Pink eyed Dilute (not well established at this time)

  • Ivory
  • Slate
  • Smoky
  • Silver Red Breasted
  • Cinnamon Red Breast
  • Splash
  • Fawn
  • Blue Face Single Factor
  • Blue Face Double Factor
  • Blue Face Cinnamon / Blue Face Fawn
  • Silver Pearl
  • Cinnamon Pearl
  • Blue Face Pearl

_________________
"Eltűnsz. S megérted a szavakat, miket a csillagok suttognak neked."


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 27, 13:46
Hozzászólások: 1178
Tartózkodási hely: Szalkszentmárton (Bács-Kiskun megye) // Szeged
   
 
Hozzászólás 2008 júl. 30, 14:22 
Helo!

Grat!

Az én tojóm kapott egy vadas kakast (a háta elég kopasz). Előszőr nem komáztak, de már összeszoktak.
A másik tojó (fent említett lánya) kapott egy vadas fiatal kakast. Ők első perctől jól megvannak.

Namost! Az öregebbik tyúk letojt két tojást a röpde két külön sarkába. Én meg beraktam a fészekbe, erre ő kiszedte. A 3-at megint "rossz" sarokba rakta. Mondom ha úgyis kiszedi őket, akkor feláldozok egyet és megnézem szemes-e. Az volt :D

Most pedig próbálom egy helyre pakolni a tojásokat. (nem sok sikerrel).

dujuor milyen jó neked, hogy a te madárkáid egyetértenek veled! Az enyémek folyamatosan lázadnak (ld. fenti példa)


Majd rakok fel képeket!

_________________
"Eltűnsz. S megérted a szavakat, miket a csillagok suttognak neked."


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 ápr. 15, 9:57
Hozzászólások: 771
Tartózkodási hely: Budapest XX. kerület
   
Hozzászólás 2008 júl. 30, 12:38 
Sziasztok, szia Marcsi!

Képzeld, a benti fürjpárocskám tegnapelőtt (asszem) megajándékozott 1 tojáskával. Egy kukorica héjból készített "bungi" volt nekik berakva, de rámjött az alkothatnék, és pár meggyfaág, 1 zacskó széna, és kukorica héj segítségével gyönyörű kis bungit készítettem. Felemeltem a kukoricásat a kalibból, és ott volt egy kis zöld tojás (a priviüzim után, most már én is tudom, hogy mekkora, de mekkora különbség van egy fürj, és egy nimfa (v. hullámos) tojás között). Beraktam az új "bungit" és megágyaztam nekik faforgácsból, kicsit bemélyítettem, és beleraktam a tojást a közepébe. Arra gondoltam, hogy okos kis madarak ezek, kitalálják, hogy hova kell a következő tojglit rakni. És igen. Tegnap hazamentem, és bekukucskáltam, és már 2 tojás figyelt egymás mellett. Annyira ügyes kis pipim van, úgy örülök. Remélem, mire hazamegyek meglesz a 3. is. Nevet is kaptak nagy örömömben. A tojó a Dorka, a kakaska a Huba. Remélem megkotlik. Tegnap vittem nekik haza lisztkukacot, hát az a kajálás, amit lerendeztek. Még a nimfám is leszált tápolni kukucot (nem is kapott puszit utána).

A röpdében lévő párom nem csinál semmit, pedig úgy tudom, hogy a tojó keltetőtestvére (ha nem édes) a benti tojómnak. A kakas nem udvarol, a tojó pedig laposkúszásban nyalja a röpdét, azt olvastam itt, hogy kakaska kell neki, és így jelzi. Lehet impotens a kakas?

Na csak dicsekedtem egyet. Akkor lesz az öröm teljes, ha törpefürjminicsirkék is lesznek. Beszereztem a mini Rabic hálót, hétvégén ha minden igaz, megcsinálom a fürjek külön helyét, papagájtól távol, nyugiban.

Apropó. Készülök (gondolatban) a téliesítésre. Meddig lehetnek kint a fürjek?

Bocsi, ha hosszú voltam, csak mindent le kellett írnom (és miután rányomok az elküld gombra, akkor fog eszembe jutni, hogy még mennyi mindent akartam írni...)

dujuor


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 4486 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221 ... 225  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 máj. 21, 4:26
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO