Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 4486 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 27, 13:46
Hozzászólások: 1178
Tartózkodási hely: Szalkszentmárton (Bács-Kiskun megye) // Szeged
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 18, 18:18 
Helo!

Bocs hogy beleszólok, de nálam már gyilkos tojó is volt.

_________________
"Eltűnsz. S megérted a szavakat, miket a csillagok suttognak neked."


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 ápr. 15, 9:57
Hozzászólások: 771
Tartózkodási hely: Budapest XX. kerület
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 18, 13:52 
feketemarcsi írta:
Ha vadas színűek lesznek a csajok, akkor egyszerű, mert kis barna mintásak és a begyük pettyes, nyakkendőjük nincs. Olyan 3 hetesen a kakaskáknak kijön az álluk alatt a fehér toll.

Minek két csaj?

Én már többször próbáltam több tyúkocskát tenni hozzájuk, de csak egyet termékenyített, a többinek a tojása üres maradt.

A nem vadas színeknél sajnos van olyan változat, ahol csak ivarérés után a hangjáról, viselkedéséről lehet megállapítani, pl fehér, egyszínű szürke


Hú Marcsi, köszönöm szépen. Megpróbálok akkor vadas kiscsajt beszerezni. Egyébként azt, hogy 2 csajos kell hozzá, egy könyvben olvastam (Matthew M. Vriends, Tanya M. Heming-Vriends: Díszmadár kalauz (Alexandra kiadó, 2006. Pécs) ). Ebben azt írják, hogy azért kell 2 csaj, hogy ne zargassa a hím mindig az egyiket, hanem megoszlik a figyelme. De akkor ezek szerint elég lenne, csak 1? A hím nem vadas színű, hanem olyan barnás (hasaalján sötétebb), de erről Küzmi tudna mit mondani, az Ő "gyereke". Tehát ha vadas, akkor 2-3 hetes korukban a tollváltásnál már kiderül, hogy mit hord a hasa alján...

Köszönöm szépen még egyszer Marcsi, nagyon sokat segítettél.

dujuor


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 ápr. 15, 9:57
Hozzászólások: 771
Tartózkodási hely: Budapest XX. kerület
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 18, 13:10 
Segítség Marcsi!

Ha minden igaz, akkor hét végén 2 törpefürj csaj gazdája leszek. Segíts kérlek, hogy mi a legkorábbi időpont, amikor meg lehet különböztetni a hímeket a tojóktól, és mi alapján? Nem szeretném, ha hímeket kapnék, mert 1-et még el tudok helyezni Tarhonyán kívül, de kettőt már nem biztos (bár csaj nélkül...).

Előre is köszönöm a válaszodat: dujuor


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 27, 13:46
Hozzászólások: 1178
Tartózkodási hely: Szalkszentmárton (Bács-Kiskun megye) // Szeged
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 13, 20:47 
Helo!

Nekem is volt egy fehér kiskakasom, de nem kelt tőle csibe, sajnos.
Az egyik kedvencem volt szegényke. Mikor elpusztult az a kis válogatós tojó napokig siratta. :cry:

_________________
"Eltűnsz. S megérted a szavakat, miket a csillagok suttognak neked."


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 27, 13:46
Hozzászólások: 1178
Tartózkodási hely: Szalkszentmárton (Bács-Kiskun megye) // Szeged
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 13, 10:58 
Idézet:
Nagyon édesek, már úgy várom, hogy nekem is legyenek ilyen kis világosak, az enyémek eddig mindig kis sötétek voltak.


Helo!

Nekem meg mindig ezüstszürkék (már a fürj által keltettek). Most azonban van egy nagyon világos egy kicsit világosabb és 3+2 sötétebb (ezek sztem ezüstök lesznek).

Majd kiderül, bár ezüst szülőktől hogy kel más színű csibe azt nem tudom, mert ilyen eddig a törpefürjeimnél nem volt :wink:

_________________
"Eltűnsz. S megérted a szavakat, miket a csillagok suttognak neked."


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 ápr. 15, 9:57
Hozzászólások: 771
Tartózkodási hely: Budapest XX. kerület
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 13, 10:27 
Jajjmitcsináltam...

Nehogy összevesszetek nekem irgumburgum, mert így péntek 13-án küldök nektek egy kis nyűves jókívánságot.

Zottan elolvastam a topicokat. Egyszerű:

1) Ha földben van, nem nyű, tehát ezt eheti.
2) Ha nyű (az nem a földben él), akkor nem adhatom neki, így nem eheti.
3) Ha lisztkukac, akkor kisérletezem, így azt eheti.
4) Bármi mi egészséges, de nem akarja enni, azt úgysem fogja megenni.

Értek én a szép szóból.

(Egy kis helyzetjelentés: Tamara a nimfa rettenetesen félős, tegnap megmutatta, hogy úgy tud fújni, mint egy kígyó. Apu felszerelt neki még 1 tükröt, azóta nem lehet elkergetni előle. Bárcsak egy kicsit kevésbé félne. Így félek, hogy nem lehet majd tenyészteni, mert halálra fog ijedni egy fészekkontrolltól. Tarhonya a fürj, félős, de egyre jobban birtokba veszi a birodalmat. Gizi és Szussz (a Csajok), a hullámosok pedig ész nélkül élvezik, hogy léhet bontani a birsfaágat. Esznek, isznak, jól mulatnak. )


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 27, 13:46
Hozzászólások: 1178
Tartózkodási hely: Szalkszentmárton (Bács-Kiskun megye) // Szeged
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 12, 20:10 
Hali!

Itt vannak a tyúk alatti fürjecskék:
Kép

Kép

Kép

_________________
"Eltűnsz. S megérted a szavakat, miket a csillagok suttognak neked."


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 12, 18:35 
feketemarcsi írta:
Majd mindenképpen megírom, mi lett a tojásokból.

Hogy Zolit sokkoljam még egy kicsit, tegnap letettem egy csapat madarat az üvegházban a talajra egy kis összerakható karámba, hogy kibogarásszák a talajt. Nagyon élvezik!

Szia!
Ezzel nem sokkolsz, ez teljesen természetes. :) De a nyűvel óvatosan kell bánni, vadon sem ez a fő csemegéjük. A szárított rovar meg ugyanaz amit te adsz nekik, csak nem kell összeszedni. :lol: Nem kell kibékülnöd vele, csak azt írtad ki tudja mi van benne, hát én leírtam. :D
Remélem azért nincs harag! :wink:

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 27, 13:46
Hozzászólások: 1178
Tartózkodási hely: Szalkszentmárton (Bács-Kiskun megye) // Szeged
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 11, 20:05 
Helo!

Egyetértek Zottan-nal.

Képzeljétek! Ma keltek ki a törpefürjek a röpdében, a tyúkocska alatt. :47: 5-en vannak és kergetik a gyémántgalambokat. 8) :53:

_________________
"Eltűnsz. S megérted a szavakat, miket a csillagok suttognak neked."


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 11, 18:37 
Sziasztok!

dujuor, Marcsi!
Kicsit megrökönyödve olvastam Marcsi, a hozzászólásaidat rovar-ügyben... A kukában tenyésző nyüveket a madaraknak adni még viccnek is rossz. Ez a téma egyébként alaposan ki lett vesézve a háromszínű fényseregély és a lisztkukac topikban. A gyári rovaros eleségben pedig a madarak számára fogyasztható rovarfajok szárított példányai, normál magkeverék és némi vitamin van. Én inkább a nyűnél aggódnék, hogy mi van benne...

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 27, 13:46
Hozzászólások: 1178
Tartózkodási hely: Szalkszentmárton (Bács-Kiskun megye) // Szeged
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 11, 18:09 
Helo!


Csak 15 gazdasági és 9 törpe tojást tettem bele. A törpéket eleve csak azért, mert amikor új helyre került a fürjtojó össze-vissza tojta a tojásokat: bújó, sarkok felváltva. Én meg hagytam, hogy megtalálja a helyét, ezért ezek a tojások ilyen meggyötört állapotú öreg tojások voltak. Aztán kikeltek a japán csibék a padláson, úgyhogy még mielőtt zuhanórepülést végeztek volna leszüdtük őket, a maradék tojás pedig ment a gépbe, mondanom sem kell, hogy egy törpefürjtojás bánta :oops:

Az pedig nem az én tenyerem, úgyhogy nem is volt olyan nehéz dolgom. :59:

Majd írd meg mi lett a tojásokból :D

_________________
"Eltűnsz. S megérted a szavakat, miket a csillagok suttognak neked."


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 27, 13:46
Hozzászólások: 1178
Tartózkodási hely: Szalkszentmárton (Bács-Kiskun megye) // Szeged
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 11, 14:03 
Hali!


Sajna nem volt internetem, meg vizsgáztam is, így nem tudtam elujságolni mi történt.
Kikeltek a fürjek a keltetőben. 11 gazdasági és 2 törpike. :D Itt van két kép róluk:
Kép

Kép

_________________
"Eltűnsz. S megérted a szavakat, miket a csillagok suttognak neked."


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 máj. 18, 21:55
Hozzászólások: 423
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Ördög Dániel
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 10, 20:57 
Még egyszer nagyon köszi.
Sajnos tenyésztő híjján lehet, nem lesz belőle semmi...

_________________
Üdv: Ördög Dániel
http://indafoto.hu/ordogdaniel


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 ápr. 15, 9:57
Hozzászólások: 771
Tartózkodási hely: Budapest XX. kerület
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 10, 11:14 
feketemarcsi írta:
Arra figyelj, hogy csak olyan bogarat adjál neki, amit ismersz és tudod, hogy nem mérgező.


Hopssza!

Köszi Marcsi! Mindig tanul az ember. Nem gondoltam volna, hogy vannak mérgező bogarak is a kertben.

(hát ez van akkor, amikor valaki csak a nagy termetű állatokhoz ért. Figyelmen kívül hagyja a kicsiket.)


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 ápr. 15, 9:57
Hozzászólások: 771
Tartózkodási hely: Budapest XX. kerület
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 10, 10:26 
feketemarcsi írta:
Kérdés, hogy ugyanarra a bogárra gondolunk-e. Nálunk a pincebogárnak az ászkát hívják, ez olyan mint egy kis tatu, sok lába van és össze tud gömbölyödni. Szerintem a kukacot is odaadhatod, az egyik enyém semmi perc alatt szétkapta a gilisztát, a párjának nem is adott belőle, felfújta magát, felkapta a gilisztát és átszaladt vele a ketrec átellenes sarkába.

A tojótápot takarmányboltban érdemes megnézned, 40 kg-os zsákban árulják, de van ahol kimérve is lehet kapni.

Szerintem úgy próbálj rákeresni, hogy táp, vagy takarmány. A kicsikéknek én is ledarálom, de azért nem annyira porrá, mert kicsi a bors, de nagy falatot le tud nyelni...

Én a bogárevőknek készült eleséget inkább kihagynám, ki tudja mi van benne.


:D :D :D
Nálunk is a minitutu a pincebogár. Nagy kövek alján tanyázik, ha felemeled, akkor látható. De abból van 1 cm-es is. A nyűveket most inkább lefújtam, de ha megint látok, akkor megpróbálkozom vele.

40 kg tojótáp 3 fürj mellett (úgy néz ki lesz nagyon fiatal csajos), több évig elég lenne, remélem találok olyan helyet, ahol árulják kimérve. Ha nem, akkor talán máson is eléldegélnek.

Akkor a zacskós bogarat kihagyom. Egyébként bármilyen bogarat be tudok neki adni, amit a kertbe találok? Bár ha nem akarja megenni, akkor úgysem fogja, gondolom jobb, ha kitapasztalom.

Köszönöm a segítségedet Marcsi, megyek, kikérdezem az internetet.

dujuor


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 ápr. 15, 9:57
Hozzászólások: 771
Tartózkodási hely: Budapest XX. kerület
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 10, 10:01 
feketemarcsi írta:
Nálam sokmindent esznek, az alap a bábolna morzsalékos tojótápja, emelett kanári keverék, bogarak, gyümölcsdarabok, zöld.


Szia Marcsi!

Meg tudnád mondani, hogy honnan veszed ezt a bábolna tojótápot? Rákerestem a neten (lehet én vagyok a béna), de nem találok olyan céget, ami házhoz szállítana, vagy semmi olyan infót, hogy Pesten hol lehet megvásárolni. Nem tudsz véletlenül valami infót?

Más. Vasárnap volta a Fressnapf-ba (ez már fanatizmus nálam), és láttam a madáreledelek között valami olyan kutyulmányt, ami rovarevő madaraknak van kifejlesztve, valami rovaros izé. Adhatok ebből a törpe Tarhonyának?

És még egy. Nem tudom értelmezni, amit az egyik honlapon olvastam: a kikelt kis fürjeknek, ugyanazt lehet adni, mint a felnőtteknek, csak púderfinomságúra ledarálva. Te is darálod a tojótápot?

Tarhonya most kanári, és egzóta keveréket eszik (1-1 zacskónyi, összekeverve), kap búza és kukoricadarát mellé, és lágyeleséget (előrekevert zacskós, száraz) is szórok be. Mit tudok még adni neki? A pincebogár olyan nagy hozzá képest. Szét tudja szabdalni? Kiférgesedett a kuka is (légylárva). Abból kaphat? Vagy inkább azt hanyagoljam?

Köszi előre is a választ, Marcsi Te vagy a mi megmentőnk...

dujuor

Itt egy kép, talán valamennyire látható Tamara, és Tarhonya.

Kép


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 máj. 18, 21:55
Hozzászólások: 423
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Ördög Dániel
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 10, 7:55 
Köszi!
Igazán rendes vagy, hogy segítesz.
Írnál nekem arról, hogy a kicsiket milyen sikerrel keltik ki, kb. hány tojást raknak, és a kakas szokta-é bántani a tojót / kicsiket? Jah, és egy árat?
Előre is köszi.

_________________
Üdv: Ördög Dániel
http://indafoto.hu/ordogdaniel


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 máj. 18, 21:55
Hozzászólások: 423
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Ördög Dániel
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 9, 20:15 
Ühümmmm....
Mit értesz rendes kajáltatáson?
Különleges kaja kell nekik, vagy jó a pinty-hullámos takarmány is mint a kínai esetében?
Akkor mongyuk egy tojót nem tarthatok, igaz?Csak párban lehet...
És mi az áruk?
Esetleg tudsz-é tenyésztőt Csongrád-megyében?
Köszi.
Üdv: Rasra

_________________
Üdv: Ördög Dániel
http://indafoto.hu/ordogdaniel


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 máj. 18, 21:55
Hozzászólások: 423
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Ördög Dániel
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 9, 15:28 
Szia!
Nagyon köszi a válaszodat.
Igazából még pártatlan vagyok, mindegyik fürj tetszik, szóval olyat veszek majd amelyik előreláthatóan jól fogja érezni magát.
Ettől a téltől félek, azok a pici fürjecskék nehogy megfaggyanak nekem...
Persze, védett helyet, porfürdőt, ilyesmit csinálok, de keltetőbe, meg a bonyolultabb dolgokba nem mennék bele.
Hullámos és nimfa lesz a röpdében, vagyis a copfos kizárva?
Köszi.

_________________
Üdv: Ördög Dániel
http://indafoto.hu/ordogdaniel


 
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 10, 11:36
Hozzászólások: 192
Tartózkodási hely: Százhalombatta
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 8, 18:55 
Sziasztok,

Csak egy tipp a kínaihoz.

Egy nagy hosszú korhadt fatörzset hamar megszeretnek. Otthonosan elrendezhetsz többet is a röpde aljára, falevelekkel száraz lágy fűvel bélelve az üregeket.

Nálam a tojó elkotlott és ki is költötte a kicsiket. Egy nagy korhadt fatörzs odva volt a "költőüreg" teljesen betakarta magát száraz fűvel levelekkel, észre sem lehetett venni...


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 4486 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 ápr. 25, 11:41
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO