Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 4486 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 220, 221, 222, 223, 224, 225  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 8, 18:29 
Marcsinak van mindkettő. Egyébként simán tarthatsz csak tojó(ka)t. Ezzel egyszerűbb is a dolgod. :)
Amúgy sikerült felvenned! :wink:

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 máj. 18, 21:55
Hozzászólások: 423
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Ördög Dániel
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 8, 18:20 
Köszi!
Nagyon sokat segítettél, tényleg. Majd megvárom Marcsi hozzászólását is, ő ugye kínait, és japánt is tart?
Mert jó lenne egy olyan ember véleményét hallani, akinek mindekettő van:)
Ez a japánfürj tojását megfőzöm a papagájoknak ötlet nem is olyan rossz:)
Legalább lesz indokom.
Az a baj, hogy fűteni nem tudok. Vagy hát tudnék, talán, de a röpdém egyik része teljesen rács, szóval kimegy a meleg....
Remélem a japánra nem kell fűteni, mert akkor lefújom az egészet... kár lenne értük...
És ha mégse kell fűteni, akkor olyat lehet, hogy ugye a japán nem költ, akkor csak tojót tartok a tojásáért? Vagy esetleg kettő tojót?
A picik nem mennének ki szerintem a röpdéből, nagyon sűrű a rács.
De nem is szándékozom kicsiket készíttetni :lol:
Az hogy kapásból 3 méterre repülnek, az gáz:)
Mongyuk, ha csak tojót tartok, annak mindegy, magával csak nem fog összeveszni:)
A röpdémen természetesen van tető:)
A kakast baj esetén nem tudnám külön rakni...
A röpdém:
Kép

_________________
Üdv: Ördög Dániel
http://indafoto.hu/ordogdaniel


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 8, 16:10 
Szia Dani!
Megpróbálok válaszolni a kérdéseidre, de továbbra is azt hangsúlyozom, hogy a holnapot várd meg, remélhetőleg Marcsi választ ad neked mindenre!
Szóval:
- Keltető nem kell, csak jól jön. A kínai törpefürj általában megkotlik magától, de bármi közbejöhet és olyankor nem árt egy keltető. Ha pedig ez fő szempont nálad, akkor már eleve nem keltetőzött madarakat vegyél, ők ugyanis alapból hajlamosabbak arra hogy ne költsenek. A japánfürj viszont elsősorban gazdasági állat, fogságban nem kotlik meg, keltetőzni kell. Ha nem akarod szaporítani, akkor persze nem kell a keltető, elég ha összeszeded a tojásait (amik egyébként nagyon egészségesek, de a többi madarad számára is főzheted az ő tojásukat.)
- A röpdédnek van teteje (a dróton kívül)? Csak mert esőben legfeljebb úgy lehet vizes a padló, ha felülről nincs védelem, nem? Legalább a röpde egy részét mindenképp le kell fedned, a papagájoknak is szükségük van egy védett helyre, ahová beülhetnek ha rájuk esik az eső, nem szeretik a szelet vagy árnyékba akarnak vonulni. Ez áll a fürjekre is plusz még annyi, hogy nekik a földön mászkálva vizes lesz a lábuk, ami csak akkor nem baj ha utána gyorsan meg tud száradni és van száraz talaj a lába alatt (védőhely!) A forgács ha nagyon átázik és sokáig úgy van hamar befülled és az sem sokkal jobb mint a nedves térkő.
- A rossz tulajdonságokat max úgy tudod kiküszöbölni hogy csak erkölcsi bizonyítvánnyal rendelkező madarakat veszel vagy esetleg a vásárlás után pszichológiai tesztnek veted alá őket. :lol: Viccet félretéve, erre semmi garancia nincs, az ilyen problémák adják a madarászat markáns csípős ízét, de ha finnyás vagy az ilyesmire akkor vásárlás előtt a tenyésztőtől kérdezd meg, hogy előfordult-e az állományában olyan probléma, amit te nem szeretnél.
- Nálam eddig egyetlen kínai törpe sem bírta ki a telet, bár mindre azt mondták. Persze lehet hogy én vagyok béna, de fagymentes, védett helyen voltak, csak fűtés nem volt mégis elpusztultak... :( Japánfürjről ilyen adatot nem tudok... :oops:
- 30-40 cm? :lol: A kínai törpe helyből 3 m-re magasra tud felrepülni... Japánfürjem nem volt, de szerintem az is megoldja hogy átjusson ha át akar jutni... Ilyen esetben a kakast ki kell venned és máshova rakni, nincs mese...

És még valami: Ha mondjuk a kínai törpe mellett döntesz, szerzel egy párt, tojást raknak és kikelnek a fiókák, akkor egy újabb probléma jelentkezhet amit jobb előre kiküszöbölni. A kikelt picik kb. dongó nagyságúak, így a sima csibedróton gond nélkül séltálgatnak, szóval az alsóbb részekre apró szemű drótot vagy valami teliborítást (OSB, furnér, stb) tegyél.

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 máj. 18, 21:55
Hozzászólások: 423
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Ördög Dániel
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 8, 15:46 
Szia!
Valaki fel tudná sorolni, hogy mik azok a plusz kellékek amik kellenek egy fürj (legyen az japán, vagy kínai) szaporításához? (pl keltető, ha kell akkor azonnal lemondok róluk)
A röpdémben a talaj az térkő, eső esetén ez nedves lesz (nem vizes!), viszont tudok faforgácsot rakni alájuk (egyébként is raknék) így ez kiküszöbölhető. (csak azért írtam, mert egyik könyvemben azt olvastam, hogy a talajon lakó madarak számára veszélyes a nedves talaj)
Esetleg ki lehetne-e azt küszöbölni, hogy a madarakat csereberéljem? (egyik nem tojik, másik bántja a párját stb.)
Mert ez az amit nagyon nem szeretnék.
És a legfontosabb: Bírják-é a hideget? (a röpdét letakarhatom fóliával, nemtudom, ez ér-e valamit?)
Hallottam olyasmit, hogy a kakas bántja a kicsiket, vagy a tojót. Ilyankor max. anyit tudok csinálni, hogy egy karton lappal, vagy valami olyan 30-40 cm magas dologgal ketté osztom a röpde alját. Ezt át bírják repülni?
Előre is köszi!

_________________
Üdv: Ördög Dániel
http://indafoto.hu/ordogdaniel


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 27, 13:46
Hozzászólások: 1178
Tartózkodási hely: Szalkszentmárton (Bács-Kiskun megye) // Szeged
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 7, 17:13 
Helo!

Ez elég relatív. Ha sikerül egyből egy jól kotló állatot beszerezned akkor nem. (de ez a tulajdonság a tyúkféléknél amúgy is "változó" tulajdonság)

_________________
"Eltűnsz. S megérted a szavakat, miket a csillagok suttognak neked."


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 máj. 18, 21:55
Hozzászólások: 423
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Ördög Dániel
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 7, 16:14 
Köszi.
Igazából semmire, vagy nemtudom, nincs sok tervem, csak legyen valami állatka a földön is.
Esetleg tenyészeteném, de az már bonyolult, nem?
Nemtudom, az is lehet, hogy semmi nem lesz belőle.
És bírják a telet?
Üdv: Rasta

_________________
Üdv: Ördög Dániel
http://indafoto.hu/ordogdaniel


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 27, 13:46
Hozzászólások: 1178
Tartózkodási hely: Szalkszentmárton (Bács-Kiskun megye) // Szeged
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 7, 15:56 
Helo Rasta!


Sztem nem feltétlenül kell a japánfürj mellett döntened. Ha törpét szeretnél akkor lehet az is. Írtam már ebbe a topikba 3 webcímet. Ott nézz utána! Azok közül kettő kezdők tapasztalata. (az egyik az enyém és azóta nekem is sikerült természetes úton tenyészteni).

Ha nem akarsz tenyészteni, akkor körülbelül ugyanolyan körülményeket kell biztosítani, úgyhogy szinte mindegy.

A kérdés csak egy: Mire is kell neked a fürj :?:

_________________
"Eltűnsz. S megérted a szavakat, miket a csillagok suttognak neked."


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 7, 14:40 
Rasta, mindenképp várd meg Marcsi véleményét, ő itt a szakértő. Lehet hogy csak hétfőn válaszol...

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 máj. 18, 21:55
Hozzászólások: 423
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Ördög Dániel
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 7, 14:25 
Köszi!
Akkor japán fürj....
Csak, olyan aranyosak ezek a fürjek, mindig is szerettem volna...
És akkor ők nem kotlanak?
De nem is nagyon szeretném őket tenyészteni...
Akkor magyarul párnaponta adják a tojást, mint a normális tyúkok?
Bocs, ehhez tök hülye vagyok...
Akkor lehet, hogy átlépek a japánfürjes topikba...
Még egyszer köszi.:)
Üdv: Rasta :D

_________________
Üdv: Ördög Dániel
http://indafoto.hu/ordogdaniel


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 7, 13:02 
:08:

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 27, 13:46
Hozzászólások: 1178
Tartózkodási hely: Szalkszentmárton (Bács-Kiskun megye) // Szeged
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 7, 13:01 
Nem baj Zottan. Örülök neki hogy meg tudtál erősíteni, így legalább nem vagyok egyedül ezekkel a nézetekkel. 8)

_________________
"Eltűnsz. S megérted a szavakat, miket a csillagok suttognak neked."


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 7, 12:58 
Hoppsz, ezt lekéstem... :(

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 7, 12:58 
Szia Rasta!
Ha nem baj, itt is válaszolok, de mindegyik kérdésre én sem tudok, majd jön Marcsi a Főfürjes és kiegészít... :lol:
Ha a nimfás-hullámosos röpdére gondolsz, ott tarthatod őket, de valami kis búvóhelyet érdemes berakni nekik. Az biztos, hogy a papagájok költésére, életére semmilyen hatással nem lesznek. Legfeljebb, ha a földön eteted őket, eleinte szegények nem fogják tudni kik akarnak velük együtt enni, meg a kis fürjek is meglepődnek a leszálló nagyobb madarak láttán, de ezek a problémák hamar rendeződnek. [Tapasztalatom szerint.]
Ha teljesen kezdő vagy, jobb a japánfürj, de ő nem kotlik, úgyhogy szaporítani csak keltetőben tudod őket.
Marcsi?

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 27, 13:46
Hozzászólások: 1178
Tartózkodási hely: Szalkszentmárton (Bács-Kiskun megye) // Szeged
   
Hozzászólás 2008 jún. 7, 12:56 
Hali!

daniduke írta:
- Igénylegnek-e valami speciális ellátást?

Speciális ellátást nem igényelnek, de a lágyeleséget (egyszerübben: fött tojást reszelve) szeretik. Ezen kívül nálam pinty eleséget kapnak.

Egy "bújót" mindenképp szerelj/rakj be nekik.

daniduke írta:
- Egy teljesen kezdő számára szerintetek a kínai törpe fürj, vagy a japánfürj a jobb választás?

Japánfürj jó gazdasági állat. Tartása nem nehéz, de ez a faj nem költ.
Míg a kínai törpefürj: kisebb, így gazdasági célokra való tartásra nem alkalmas. Nekem az okozott bosszúságot, hogy nem akartak kotlani, hanem "félidőnél" otthagyták a tojásokat, de ha egy "jó" párt sikerül választanod és az "alapokat" tudod akkor nem lesz velük gondod. :D

Kép

Kép


Üdv: Laci

_________________
"Eltűnsz. S megérted a szavakat, miket a csillagok suttognak neked."


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 máj. 18, 21:55
Hozzászólások: 423
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Ördög Dániel
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 7, 11:06 
Sziasztok!
Lenne pár kérdésem:
- Lehet-e őket egy papagájos (nimfa, hullámos ) röpdében tartani?
- Igénylegnek-e valami speciális ellátást?
- Bírják-e a hideget? (a röpdét le tudom majd fóliável takarni, de ennyi)
- Jelentenek-e valami hátrányt a papagájok fejlődésében, költésében, ha egy röpdében vannak tartva?
- Egy teljesen kezdő számára szerintetek a kínai törpe fürj, vagy a japánfürj a jobb választás?
Max. egy párat szeretnék tartani, egy 2x2m alapterületű röpdében.
Bocsi, ha már voltak a kérdések.
Előre is nagyon köszönöm!
Üdv: Rasta

_________________
Üdv: Ördög Dániel
http://indafoto.hu/ordogdaniel


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 ápr. 15, 9:57
Hozzászólások: 771
Tartózkodási hely: Budapest XX. kerület
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 5, 10:04 
feketemarcsi írta:
Szerintem azt is csinálhatod, hogy veszel a gyerek tojót és a két madarat egymás melletti kalitkában tartod, hogy a rácson keresztül lássák egymást és ismerkedjenek össze.
Amikor a kis tojó elég idős lesz a "házassághoz" összeengeded őket.
Ebben az esetben, mivel nincs a közelében másik hím, amivel együtt nő fel, nagy valószínűséggel tetszeni fog neki a hímed, mivel úgy nő fel a kis gyerekmadarad, hogy csak ezt a hímet választhatja.


Ezek szerint gyermek korban már meg lehet állapítani, hogy hím, vagy nőstény az illető gyufalábú? Meg tudod mondani, hogy miben különbözik gyermekkorban a hím és a nőstény? Köszönöm a tippet, nekem ez eszembe sem jutott. Úgy néz ki a dolog, hogy előbb kerül ki a még meg nem épített röpdébe a fürjecske, mint ahogy nőstényt tudok beszerezni neki. Akkor azt meg lehet tenni, hogy egy olyan kalitkában rakom be a röpdébe a kislányt, ami mindenhol rácsos (tehát az alja is), és így a hím nem tud bejutni? Vagy ki kell szednem a hímet, be egy kalitba, a lánykát mellé egy másikba és a lakásban tartani egy pár hónapig őket?

Gondolom a lakásban kell majd teleltetni őket, de hát ez szerencsére könnyebben megoldható, mint Tamara nimfa lakásban tartása, a 80 Db-es hangjával együtt. :) :) :)

dujuor

ps.: nem tudsz véletlenül pesten vagy környékén olyan tenyésztőt, akinél elő lehet jegyeztetni egy picilányt?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 ápr. 15, 9:57
Hozzászólások: 771
Tartózkodási hely: Budapest XX. kerület
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 5, 9:14 
feketemarcsi írta:
A tojó egyébként jó ötlet, de nem egyszerű feladat. Ha egy kicsit visszaolvasol, láthatod, hogy náluk hölgyválasz van. Van amelyik tojócska, csak az x+1-ik hímet fogadja el. Szerencsésebb lett volna párba venni őket, persze olyan helyen, ahol összeszokott madarakat adnak el, nem csak egymás mellé dobnak kettőt.


Szia Marcsi!

Egyre jobban gondolkodok egy csajon, Tarhonyának. Lehet buta kérdés de...: Szerinted jó ötlet keresni valahol Pesten, vagy közelében egy törpefürj tenyésztéssel foglalkozó embert, akihez kiadhatnám Tarhonyát 1 hét nyaralásra, és ahol tud asszonyt fogni (illetve hát, az asszony megfogja őt)? És utána meg tudnám venni a csajt is? Vagy ez gyermeteg ábránd? Nem szívesen adnám be valahova úgy, hogy vihetnék egy párt helyette ráfizetéssel. Már annyira a szívemhez nőtt a hülyeségeivel.
Tegnap pl. lecsaptam egy legyet, és bedobtam a kalitba, és pont elé esett. Nézte jobbról, balról, erről-arról, majd hátatfordított neki, lépett kettőt. Utána villámgyorsan visszafordult, odacsapott, és légy sehol. Azután kidüllesztett melkassal elsétált. Olyan édes.

dujuor


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2008 máj. 30, 14:33 
Szia dujuor,

Tapasztalatom szerint a törpefürjek félelme alapvetően a rendelkezésére álló hely nagyságától is függ. Korábban nálam is egy nagyobb kalitkában voltak, ahol minden egyes etetésnél oltári nagy ámokfutást rendeztek. Miután bekerültek a röpdébe, rájuk sem lehetett ismerni! Nemhogy elszaladtak volna, de még inkább arra kellet figyelnem hogy nehogy rájuk lépjek, állandóan ott sündörögtek a lábamnál és lesték a kezem hogy mi finomat adok nekik. A reszelt tojást volt hogy a kezemből is elfogadták (az is amit tőlem vittél)...

Ezek a madárkák egy nagyobb helyen sokkal jobban biztonságban érzik magukat, ezáltal barátságosabbak is. Arról sem feledkezzünk meg hogy rendkívül szeretnek kapirgálni, illetve a porban fürödni. Erre mindenképp adjunk nekik lehetőséget...


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 ápr. 15, 9:57
Hozzászólások: 771
Tartózkodási hely: Budapest XX. kerület
   
 
Hozzászólás 2008 máj. 27, 11:23 
Szia Marcsi!

Emlékszem, hogy mondtad, de a 2* nagyobb madárkának véleményem szerint már kicsi lenne a 80*70 cm-es kalitka alja, főleg, ha párban vannak. Ebbe a kis "szarosba", pedig szombat óta beleszerettem. Nagyon jó fej, talán nem is bánom, ha nem lesz kézbenülős. Bőven elég lesz nekem, ha elveszi a kezemből a finomságot. Az a pipaszár lába, a kis feje...imádom. Ezért szeretnék neki tojót. De ez nehézségbe fog ütközni, ahogy látom.

Köszönöm, hogy írtál, nagyon sokat tanulok Tőled. Remélem Tarhonya Úr nem fog belebetegedni az egyedüllétbe, mert különben rohangálhatok olyan tenyésztőhöz, aki engedi, hogy betegyem tarhonyát a csajosok közé...hmmm....gombhoz a kabátot....

Alig várom, hogy hazaérjek, és megnézegessem őket.

dujuor

feketemarcsi írta:
Emlékszel a Kishercegre és a rókára?
A türelem a kulcsa mindennek, idő kell egy állatnak, hogy megszokjon téged.
A törpefürjecske sohasem lesz olyan szelíd, hogy szeresse, ha kézbe veszed, de majd idővel elfogad csemegél a rácson keresztül a kezedből. Ők vadmadarak, mégha mi lakásba is tartjuk őket, pánikba esnek, ha kézbe veszed őket.

Én úgy látom, hogy te babusgatni való madarat szeretnél, ezért javasoltam a múltkor a japán fürjet. Ők kétszer akkorák és szeretik a simogatást, kézbevételt, kézből esznek, van amelyik direkt kiharcolja a babusgatást.

A tojó egyébként jó ötlet, de nem egyszerű feladat. Ha egy kicsit visszaolvasol, láthatod, hogy náluk hölgyválasz van. Van amelyik tojócska, csak az x+1-ik hímet fogadja el. Szerencsésebb lett volna párba venni őket, persze olyan helyen, ahol összeszokott madarakat adnak el, nem csak egymás mellé dobnak kettőt.

Szóval sok türelemmel lehet madarat szelidíteni, meg kell, hogy szokjon, csak ülj le sokszor és figyeld őket, hogy megszokjonak, megszokják, hogy tőled kapják az ételt, a csemegét. Ne várd, hogy egyik napról a másikra megtörténik a csoda! Hetek, hónapok kellenek hozzá.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 ápr. 15, 9:57
Hozzászólások: 771
Tartózkodási hely: Budapest XX. kerület
   
 
Hozzászólás 2008 máj. 27, 10:42 
Sziasztok!

Tarhonya (a hím) ma hajnalban hallatta először a hangját, szombat óta. Egyre jobban elkezdte belelopni magát a szívembe, már ott tartok, hogy keresem neki a tojót, hogy ne legyen olyan egyedül. A kezemtől még nagyon fél, bármit nyújtok felé oda se figyel, csak rohan a kalitka hátsó falánál. Így igyekszem nem megijeszteni, bár biztos nem lesz kellemes élmény neki a takarítás, így még húzom halasztom, szerencsére elég nagy a kalit, és nem igazán koszolódik.

Küzmi!

Normális az, hogy Tamara (a nimfa), csak a földről eszik (több helyen van etetőtál elhelyezve), és a napraforgó helyett most a fürtöskölest szedi szét? Tegnap köszöntem neki (Tamara sziaaaaaa), ő pedig rámfütyült. Egyértelműen rám. Próbálom elhitetni magammal, hogy köszönt, nem pedig elküldött melegebb éghajlatra. Tényleg...meg tudnád írni, hogy kb. mikor születtek a "gyermekeim"?

Marcsi!

Van valami ötleted, hogy mivel lehetne lekenyerezni a fürjecskémet? Már arra gondoltam, hogy kimegyek a kertbe földigilisztát ásni...de azok olyan nagyok hozzá képest. A végén a földigiliszta enné meg Tarhonyámat.



Lehet hülye ötlet, ne nevessetek ki, de elképzelhető, hogy a nimfa, vagy a fürjecske szeretni a kaviárt? Tudom, ez már luxus, de valamivel meg szeretném nyerni őket. Egyánltalán...még ha szeretnék is...lehet nekik adni, néha-néha. Úgy gondolom, hogy még 1-2 hétig hagyom szokni Tamarát a helyén, azután elkezdek vele "foglalkozni". Értelmes, szép kis madárkának tűnik.


feketemarcsi írta:
Sziasztok!

Nálunk tegnap "nő" osztás volt.
A hétvégén kaptam két nagyon szép kis kakast, először cseréről beszéltünk, de végén, mivel nem volt rájuk idejük és nem tetszettek(!), nekem adták őket.
Hát a vadasak szépek, de azért én biztos nem adnék oda egy gyönyörű egyszín ezüst és egy hófehér kakast!

Miután a csajok kiválasztották az új kakasokat, a maradék tojókat is "megkérdeztem". Mindegyik tojónak ugyanaz a kakas tetszett a tizenvalahány darabból. Sündörögtek körülötte. Aztán a kakas válsztott: felvett egy magocskát és odavitte a legfélénkebb kis tojóhoz és odakínálta neki.
Azért a másik kettőnek is találtunk a végén párt.
Majd ha lesz időm, lefotózom őket. Nagyon helyesek.


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 4486 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 220, 221, 222, 223, 224, 225  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 29, 3:46
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO