Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 129 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2010 máj. 27, 22:29 
tom0919 írta:
12-15 négyzetméter alapterületű helyet akarok benépesíteni az elegendő 3 párnak?
Esetleg van valami madár faj amivel megfér?


Bőven!

Az együtt tartható fajokra me gmár adtam tippet, de hátha más is hozzászól. Annyit még,hogy azt hallottam fácánfélékkel nagyon nem jön ki, de tapasztalatom nincs ilyen téren.

_________________
www.madaras86.mindenkilapja.hu
madaras86@freemail.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 19, 18:12
Hozzászólások: 226
   
Hozzászólás 2010 máj. 27, 20:33 
12-15 négyzetméter alapterületű helyet akarok benépesíteni az elegendő 3 párnak?
Esetleg van valami madár faj amivel megfér?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2010 máj. 27, 14:44 
Szintén hely függő, ha többet tartasz együtt akkor minimum 3 párt és kizárólag párban, mert a magányos egyedet tuti agyonütik.

_________________
www.madaras86.mindenkilapja.hu
madaras86@freemail.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 19, 18:12
Hozzászólások: 226
   
Hozzászólás 2010 máj. 27, 13:42 
Az lenne a kérdésem több pár copfost lehet együtt tartani?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2010 máj. 26, 12:37 
feketemarcsi írta:
Madaras, irigykedem! Nálam együtt nőttek fel és egyszer csak gondoltak egyet a copfosok és lenyúzták a törpi hátát és az kimúlt. :? Azóta nem próbálkozom az összerakásukkal.


Tévedtem, az a pár amiről beszéltem nem volt hajlandó eltűrni a kínaiakat, külön kellett vennem őket, nem engedték őket enni-inni, kergették. Pedig ha téltől kezdve együtt lettek volna tuti nincs gond. Úgy tűnik ez a kulcs. Talán az is segít, hogy nálam a földön van több etetőtál, itató, egy elfektetett odú a törpefürjeknek és egy álló odú a copfosoknak és ez is csökkenti a súrlódásukat. Bár pl sokszor egybegabalyodva porfürdőznek:) A virginiaiakat viszont nagyon agresszívnak látom, még a gerléknek is nekimentek. Furamód a papagájokkal nincs bajuk, még a kisebb testűekkel sem.

_________________
www.madaras86.mindenkilapja.hu
madaras86@freemail.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 19, 18:12
Hozzászólások: 226
   
Hozzászólás 2010 máj. 25, 19:54 
Igen én írtam, köszönöm a választ!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2010 máj. 25, 13:59 
tom0919 írta:
Sziasztok!
Véleményetek szerint copfos fürjet más madarakkal pl. mandarin récével együtt tartható?


Szia!

Te írtál e-mailt is, igaz? Itt válaszolok, ha nem gond.
Szerintem nagyrészt hely függvénye. Nekem jelenleg 6 párom van, több helyről valóak a madarak, tehát magatartásban elvileg sokféle előfordulhatna. Minden párral tartok együtt egy pár kínai fürjet, vagy a télen kerültek össze, vagy a copfos érkezett később tavasszal, semmiféle vita nincs köztük. Egyetlen párom van, amitől tavasszal kivettem a fürjeket, mert máshova kerültek, addig nem bántották a kínaiakat. Ma érkezett hozzám egy pár virginiai fürj, amiket nem ismerek iylen téren, nem tudom mennyire agresszívak, így őket egyelőre külön helyre tettem, viszont ezt csak úgy tudtam megoldani,hogy a helyükről át kellett telepítenem egy törpefürj triót. Üres hely pedig már csak ennél a bizonyos copfospárnál volt. Na hát így,hogy ők birtokolták először a területet, nem kimondottan örültek a törpefürjeknek, kissé elcsetkelték , üldözik őket, de nagy gáz nincs, mert vér nem foylt, pedig ha komolyan gondolnák,arra hamar képesek lennének. Most csináltam sok búvóhelyet, kaja víz több helyre, szerintem 2-3 nap és összeszoknak. Mindemellett minden párommal van együtt egy pár papagáj, különböző kateóriákból: barnard, ékes, sokszínű, barraband, princ, stb. Az egyik párral egy pár gyémántgerle is van és semmiféle gond nincs. Szóval szerintem a copfos egy békés madár, ez az én tapasztalatom, kis helyen lehet mást tapasztalnék én is. Kölyök korukban veszélyesebbek, akkor nem lehet őket együtt tartani(kis helyen) más fürjfélékkel,mert azokat agyonütik, de ahogy kikerülnek a nagy röpdékbe, nálam együtt vannak ismét.
A mandarin récés tartást viszont személy szerint ellenezném. Egyrészt ott lesz a tó ,amibe a fürj belefulladhat, másrészt a récék pocsolnak, minden sáros lesz és a fürjek felfáznak. Az is fontos szempont, hogy ha vérfrissítésnek hozol új egyedeket, akkor ha copfost hozol azt 100%, hogy zárt helyről hozod, ahova vad madár nem juthat be. A récét viszont nagy eséllyel olyan helyről, ahol szabad tartásban vannak és érintkeznek vadmadarakkal, mindenféle betegséget hordozhatnak.

_________________
www.madaras86.mindenkilapja.hu
madaras86@freemail.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 19, 18:12
Hozzászólások: 226
   
Hozzászólás 2010 máj. 25, 13:16 
Sziasztok!
Véleményetek szerint copfos fürjet más madarakkal pl. mandarin récével együtt tartható?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2010 ápr. 16, 22:17 
feketemarcsi írta:
Na tök jó, elszállt, amit írtam...

Szóval nekem íróasztal lámpa alatt vannak, 25-ös égő van benne, később meg vegyes korú csapatba kerülnek, a kis copfosok egymást nem bántják, csak a más fürjeket.


Ja az úgy jobb, nekem 100-as alatt voltak tavaly, mert kint a garázsban vannak napos korukban.

_________________
www.madaras86.mindenkilapja.hu
madaras86@freemail.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2010 ápr. 16, 9:37 
feketemarcsi írta:
Én most néztem meg lámpával a második eresztést, egyik párnak mindegyik üres, a másikból mind a 4 fias.


Ilyen kis adagonként beteszed a keltetőbe? Bár nálad van más amivel együtt keltetheted. De utána meg külön neveled a 4 csibét? Nem lehet kicsi nálatok sem az áramszámla:)
Én megvárom amíg össze jön kb 40 tojás (4pár van), aztán mennek a keltetőbe a törpékkel. De a nevelés külön lesz. Láttam, hogy van virginiaid is, azokkal tudod együtt tartani a kölyköket? Vagy a gazdasági kölykökkel esetleg? Mert a kínaival tuti nem lehet együtt kölyökként.
A terméketlen párodnál meg hátha csak később indul be a kakas, előfordul.

_________________
www.madaras86.mindenkilapja.hu
madaras86@freemail.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2010 ápr. 16, 0:50 
Nálam még csak most kezdtek el tojni.......Jól elhúzták, bár a tavalyi későbbi csapatból hagytam őket.

_________________
www.madaras86.mindenkilapja.hu
madaras86@freemail.hu


 
Offline
Csatlakozott: 2008 nov. 7, 17:46
Hozzászólások: 679
Tartózkodási hely: Leányvár
   
Hozzászólás 2010 ápr. 5, 16:14 
Szervusz Marcsi!

Még mindig csak tapsolsz,kikeltek már a fürjek,lehet örülni?

_________________
Ilona


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 okt. 11, 17:20
Hozzászólások: 970
   
 
Hozzászólás 2010 jan. 20, 16:00 
[quote="madaras86"]Ez lenne a Gammel? Nagyon szépek ezek is.


Kép

Sziasztok !
Nagyon tetszik nekem is ez a madár.
Jó ,hogy feltettétek ezeket a képeket ,igy legalább azonnal
megvizsgálható minden apró részlet ,különbség és egyezés.
Lehetne követni minden topicban ezt a módszert.
Nagyon szemléletes és okító is egyben a hasznos hozzászólásokkal kiegésszítve.

_________________
Üdv: Harsányi István

Tel : +36 30 / 4914 - 565

http://www.diszmadaraim.freewb.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 okt. 11, 17:20
Hozzászólások: 970
   
 
Hozzászólás 2010 jan. 20, 11:30 
Nem piross ,vagy a gép lencséje ,vagy az ablaküveg tükröződése miatt lehet.

_________________
Üdv: Harsányi István

Tel : +36 30 / 4914 - 565

http://www.diszmadaraim.freewb.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 okt. 11, 17:20
Hozzászólások: 970
   
 
Hozzászólás 2010 jan. 20, 11:22 
Szervusz Lajos !

Köszönöm a mindent érintő választ.
A nagyhatalommá válást nem gondoltam ám én komolyan ,aféle viccelődés volt a részemről.
Sürgetni meg pláne nem sürgettem a téli tojástermelést ,nem kaptak tojótápot egyáltalán ,még korábban sem.
A téli szaporítást nem terveztem , csak esélyt adtam a már meglevő tojásoknak.
Hogyan érhetem el ,hogy télen ne tojjanak a madaraim?
Elérhető ,hogy a beindult tojás termelést leállítsuk a fürjeknél ?
Nem áll szándékomban kitojatni őket a természetes szaporodási ciklus előtt .
Gondolom a fő probléma az enyhe télben keresendő .
Kép

_________________
Üdv: Harsányi István

Tel : +36 30 / 4914 - 565

http://www.diszmadaraim.freewb.hu


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2010 jan. 19, 16:49 
feketemarcsi írta:
eszterolajos írta:
Mit ?


Semmit, ami él és mozog... Kifutnának a világból tőle. :?


Az enyémek vígan kapírgáltak a volier földes padozatán és egymás csőréből cibálták a talált gilisztát. Ha meg felásom az aljzatot ott keresték a rovarokat.
Nahát a tartási viszonyok miatt mekkora viselkedési eltérés tapasztalható a fajon belőli egyedeknél.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2010 jan. 19, 16:38 
Idézet:
Azt, hogy azok alapból fertőzöttek. És pl egy féreghajtás alkalmával ez többnyire ki is derül. A cél pedig teljesen más, mert míg a copfosnak esetleg egy életet rövidít le egy fertőzés, addig egy tyúk életét 1-2 éven belül úgyis lerövidíti a kés. Szerintem egy belső térben házilag előálltott élőeleséggel jóval kisebb a fertőzésre való esély, de cselekedjen mindenki belátása szerint. A zöldség és gyümölcs félék pedig nem közti gazdák, ha jól megmossuk, esetleg meg is puculjuk, akkor nem fogunk vele semmilyen fertőzést bevinni, csak akkor van gond, ha megmosatlanul adjuk oda és állati ürüléktől szennyezett az adott zöldség/gyümölcs A tápláléklánc elképzelést pedig azért nem tartom helyesnek, mert ha a patkány bemegy a röpdébe, azt is elpusztítjuk, pedig hát a táplálékránc része. Elnézést kérek, nem kötekedni akarok, csak ez az én nézetem.


Természetesen így is felfogható a kérdés.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
 
Hozzászólás 2010 jan. 19, 14:03 
Azt, hogy azok alapból fertőzöttek. És pl egy féreghajtás alkalmával ez többnyire ki is derül. A cél pedig teljesen más, mert míg a copfosnak esetleg egy életet rövidít le egy fertőzés, addig egy tyúk életét 1-2 éven belül úgyis lerövidíti a kés. Szerintem egy belső térben házilag előálltott élőeleséggel jóval kisebb a fertőzésre való esély, de cselekedjen mindenki belátása szerint. A zöldség és gyümölcs félék pedig nem közti gazdák, ha jól megmossuk, esetleg meg is puculjuk, akkor nem fogunk vele semmilyen fertőzést bevinni, csak akkor van gond, ha megmosatlanul adjuk oda és állati ürüléktől szennyezett az adott zöldség/gyümölcs A tápláléklánc elképzelést pedig azért nem tartom helyesnek, mert ha a patkány bemegy a röpdébe, azt is elpusztítjuk, pedig hát a táplálékránc része. Elnézést kérek, nem kötekedni akarok, csak ez az én nézetem.


eszterolajos írta:
madaras86 írta:
A giliszta és a csiga biztos, hogy jó ötlet? Nekem az állatorvos ismerősöm azt mondta még tyúkoknak se szerencsés adni,mert rengeteg élősködő van bennük. Nem jobb lenne házilag "előállítani" lisztkukacot, tücsköt, vagy bármi hasonlót? Illetve nem láttam a táplálékok között a zöldségeket, gyümölcsöket. Nálam ilyenkor télen ládaszámra fogy pl az alma és a sárgarépa és ebben nagy szerepe van a copfosoknak is. A csíráztatott magvakat is előszeretettel csipegetek és nagyon jó hatással van a termékenységre.


És mit mondana az ismerősöd az úgynevezett " a tanyasi paraszttyúkok" nevelésére melyek a tanyákon, kertekben teljesen szabadon vannak tartva ? Egyébként a lisztkukacban is minden más rovarban, gerinctelen és gerences állatban vannak paraziták. A copfosok az élőhelyükön is hozzájutnak rovarokhoz. Sőt a zöldség és gyűmölcsök etetésével is rengeteg a bevitt fonálféreg, ami színtén élősködő. A táplálék lánc eleve ilyen felépítésű, ehhez alkalmazkodott a fürj is.


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2010 jan. 19, 13:56 
Mit ?

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2010 jan. 19, 13:48 
madaras86 írta:
A giliszta és a csiga biztos, hogy jó ötlet? Nekem az állatorvos ismerősöm azt mondta még tyúkoknak se szerencsés adni,mert rengeteg élősködő van bennük. Nem jobb lenne házilag "előállítani" lisztkukacot, tücsköt, vagy bármi hasonlót? Illetve nem láttam a táplálékok között a zöldségeket, gyümölcsöket. Nálam ilyenkor télen ládaszámra fogy pl az alma és a sárgarépa és ebben nagy szerepe van a copfosoknak is. A csíráztatott magvakat is előszeretettel csipegetek és nagyon jó hatással van a termékenységre.


És mit mondana az ismerősöd az úgynevezett " a tanyasi paraszttyúkok" nevelésére melyek a tanyákon, kertekben teljesen szabadon vannak tartva ? Egyébként a lisztkukacban is minden más rovarban, gerinctelen és gerences állatban vannak paraziták. A copfosok az élőhelyükön is hozzájutnak rovarokhoz. Sőt a zöldség és gyűmölcsök etetésével is rengeteg a bevitt fonálféreg, ami színtén élősködő. A táplálék lánc eleve ilyen felépítésű, ehhez alkalmazkodott a fürj is.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 129 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 29, 17:21
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO