Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 129 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
 
Hozzászólás 2010 jan. 19, 13:27 
Nem az én copfosaim tojtak,hanem Kalikóé:)
Nem a test formájára gondoltam annál az egyednél,hanema rra,hogy a teste olyan színű mint a Gammeleké csak sötétebb árnyalatban, a feje viszont nem vörös, hanem barna, mint a normáloké.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
 
Hozzászólás 2010 jan. 19, 11:56 
A giliszta és a csiga biztos, hogy jó ötlet? Nekem az állatorvos ismerősöm azt mondta még tyúkoknak se szerencsés adni,mert rengeteg élősködő van bennük. Nem jobb lenne házilag "előállítani" lisztkukacot, tücsköt, vagy bármi hasonlót? Illetve nem láttam a táplálékok között a zöldségeket, gyümölcsöket. Nálam ilyenkor télen ládaszámra fogy pl az alma és a sárgarépa és ebben nagy szerepe van a copfosoknak is. A csíráztatott magvakat is előszeretettel csipegetek és nagyon jó hatással van a termékenységre.


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2010 jan. 19, 8:36 
Idézet:
Szia Lajos bátyám !

11.-én irtam ,ha erre jársz légyszives véleményezd.
Még tojt néhányat ,lágyhéjút ,de már leált .
Köszönöm!



Szia Kalikó!

Jól elkéstem, de most már járok erre.

A magkeverékes táplálás szerintem megfelelő, mivel kapirgálók közé tartozik valószínűleg az aljzatról némi rovartáplálékhoz is juthat, esetleg időnként ( heti 1 alkalommal ) adjál nekik állati fehérjét is. Én apró csigákat gyűjtöttem és összezúzva adtam nekik, egyedenként kiegészítve 1- 2 gilisztával. Jó a vékony gilisztaszerű csíkokra vágott nyers halhús is, de csak mélyhűtőből kivett kiolvasztott és csak annyi, hogy azonnal megegye.

A biztos termékenyítéshez a hímnek átlagosan kb. 18 - 2o C fokos hőmérsékleten kell lennie ahhoz, hogy a hímivarsejtek megfelelően kifejlődjenek és jó mozgásképességűekké váljanak. Szerintem a téli időszakban ennél alacsonyabb hőmérsékleten nincs értelme tojatni a tojót, mivel nála is jelentkeztek a peteérési-tojásfejlődési zavarok ( nincs a héjban vércsepp, lágyhéjú és nincs megtermékenyítve) mindezek arra utalnak, hogy gond van a tenyésztési /szaporitási periódus előkészítésével. Itt Arra gondolok, hogy a fürjeid elsősorban a testük fűtésére használják fel az energiájukat, mellőzve a szaporodási funkciókat.
Igazán Marcsi által javasolt tavaszi időpontban jó a szaporitás beindítása, akkor a természetes fény és a természet feléledése is besegít a folyamatba.

Ha meg télen is szaporítani kívánod őket, (mert azért lehet) akkor biztosítani kell a szaporidási periódushoz szükséges komfort feltételeket. ( változatos táplálék, megfelelő hő és fényviszonyok, a csapat/pár nemi harmónizálása stb .) Ez télen többszörösen többe kerűl, mint tavasszal és ráadásúl a valódi szaporodási időszakra ki is tojatod a madaraidat, ami ugyancsak befolyásolja a szaporodást és rossz eredményeket hozhat tavaszra.
Nagyhatalommá akkor válsz, ha sürgetés nélkül elősegíted a természetes szaporodásukat. Azt meg a tojástermelő tyúkoknak való tojótáp adagolásával érheted el, ha a napi magkeverék adagjukhoz 2o % -os arányban kevered a tápot.
(Előtte hozzá kell őket szoktatni a táphoz.)

Sikeres tenyésztést a tavaszi időszakban.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2010 jan. 19, 8:34 
Van- e valakinek alfaj a bírtokában ?

_________________
üdvözlettel : -el-


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára eszterolajos 2010 jan. 19, 8:39-kor.

 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
 
Hozzászólás 2010 jan. 19, 0:30 
Én láttam már olyat, amelyiknek a teste színe olyan volt mint a normáloké, viszont a fejtető ugyanolyan vöröses volt mint a gammel-eknek. A test is kicsit karcsúbb volt talán, de mégse olyan színű mint a gammeleké. Nekem ez a változat kevésbé tetszett. Na és akkor ez mi a képen? Keverék?
Kép


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
 
Hozzászólás 2010 jan. 19, 0:27 
Ilyen képeket meg öröm látni. Nálunk is sokkal nagyobb élmény volt,mikor a tojó maga nevelte a kicsiket, bár én a kakast nem mertem velük hagyni, de úgy tűnik azzal is lehet próbálkozni.

Kép

Kép


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
 
Hozzászólás 2010 jan. 19, 0:24 
Ez lenne a Gammel? Nagyon szépek ezek is.

Kép

Kép

Kép


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 okt. 11, 17:20
Hozzászólások: 970
   
 
Hozzászólás 2010 jan. 15, 14:38 
Szia Lajos bátyám !

11.-én irtam ,ha erre jársz légyszives véleményezd.
Még tojt néhányat ,lágyhéjút ,de már leált .
Köszönöm!
Kép

_________________
Üdv: Harsányi István

Tel : +36 30 / 4914 - 565

http://www.diszmadaraim.freewb.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 okt. 11, 17:20
Hozzászólások: 970
   
 
Hozzászólás 2010 jan. 12, 16:47 
Szia Marcsi!

Azt kell mondjam ,hogy nem tudtam ilyen eltérésekről .
Bár több pár közül választottam ki őket , ennek a kakasnak szép sötét szinei voltak.........
Akkok mégis voltak eltérések ......?! :roll:

_________________
Üdv: Harsányi István

Tel : +36 30 / 4914 - 565

http://www.diszmadaraim.freewb.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 okt. 11, 17:20
Hozzászólások: 970
   
 
Hozzászólás 2010 jan. 11, 22:59 
Persze én is kétféle jelőlést alkalmaztam .
A sikertelenség oka az időzítésben keresendő ,sajnos magával ragadott annak a lehetősége,hogy esetleg copfos nagyhatalommá válhatok.
Hát nem........ :D

_________________
Üdv: Harsányi István

Tel : +36 30 / 4914 - 565

http://www.diszmadaraim.freewb.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
 
Hozzászólás 2010 jan. 11, 19:18 
Én is mindig beteszem a régi tojásokat is a gépbe, ha ki akar kikel, ha nem hát nem, van elég hely és ha csak egy kikel plusszba, akkor már nem hiába tettem be. Viszont ezeket a tojásokat érdemes egy más színű filccel bejelölni, hogy mikor a kelési arányt nézed, akkor ezeket ne vedd olyan erősen figyelembe, ne a kakas vagy a gép rovására írd ezeknek a tojásoknak a sikertelenségét.

Marcsi a copfosok színénél,mintázatánál tesókra gondolsz, vagy arra célzol,hogy több alfaj van? Van pl egy vöröses fejű, jóval kisebb búbbal rendelkező változatt, nekem az közel sem tetszik annyira. Nálad voltak már együtt gazdasági fürjekkel? Mert sokan kérdezik,hogy párba áll-e azzal is. Én neten láttam már keverékeket, de élőben még sose. Nálam régebben a kék pikkelyes fürj kakas állt párba copfos tojóval, de külön tettem őket.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 okt. 11, 17:20
Hozzászólások: 970
   
 
Hozzászólás 2010 jan. 11, 12:54 
Szia Marcsika!

Köszönöm a dicséretet.
A Te fürjrid is nagyon szépek és amint látom igen szépen szerepeltek legutóbb is.
Reméljük hamar jön a tavasz és majd akkor bizonyítanak.

Kép

_________________
Üdv: Harsányi István

Tel : +36 30 / 4914 - 565

http://www.diszmadaraim.freewb.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 okt. 11, 17:20
Hozzászólások: 970
   
 
Hozzászólás 2010 jan. 11, 12:45 
Szia Lajos !

Mivel közös röpdében vannak a papagájokkal és kedvükre bejárhatnak a fűtött madárházba
, így a táplálékuk is megeggyezik az övékével.
Táplálékuk v.köles,s.köles,fénymag,zab,napraforgó,cirok,repce,négermag,gyommagvak kevés mákot .
Zöldeleség amit össze tudok kaparni a kertben és az a szűkös készlet amelyet cserépben nevelgetek.
Azon kívül kapnak sárgarépát,céklát karalábét almát,körtét,stb.
Homok minden mennyiségben,hogy tudjanak benne fürödni is.
Zeogritt szépia reszelve és saját készítésű faszén.
A hőmérséklet a röpdében,mivel nem szabadtéri,hanem egy üveges verandán van kialakítva nagyon barátságos.
Kb 3-4 fokkal mindíg melegebb mint a szabadban.
A madárházban 12 fok szokott lenni.Azonban el kell mondanom , hogy a tojások pöttyözöttsége ,értve ez alatt az utolsó 4-5 darabot teljesen eltünt és egyszin fehérek voltak. Gondolom a pigmentáltság hiányának valamilyen oka mégis van ,annak ellenére hogy próbálok változatosan etetni.
A küldemény megérkezett , köszönöm!

_________________
Üdv: Harsányi István

Tel : +36 30 / 4914 - 565

http://www.diszmadaraim.freewb.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 okt. 11, 17:20
Hozzászólások: 970
   
 
Hozzászólás 2010 jan. 11, 12:17 
Szia Madaras 86 !

A leveled minden részletével egyetértek de nem tudtam megtenni,hogy kidobjam a régebbi tojásokat.
Amúgy is volt hely a gépben ,mivel tyúktojásból 50 darabot tud befogadni. A kakas aktivitása valóban nem volt elégséges.
Vissza gondolva a dolgokat szépen kisérgette a tojót de nem nagyon láttam párzást,vagy ráutaló magatartást.
Első perctől kezdve ezt a dobozt tekinti fészkének.
Betettem és rendre tojja a tojikat .
A tetejét azért hagytam meg mert tartottam a papagájok rombolásától.
Az első pár tojást bent hagytam ,a következőket mindíg elszedtem és kb 12 fokon tároltam.

_________________
Üdv: Harsányi István

Tel : +36 30 / 4914 - 565

http://www.diszmadaraim.freewb.hu


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2010 jan. 11, 9:14 
Kalikó írta:
Sziasztok copfosok!

Beigazolódni látszik a pesszimizmusom a keltetést illetően.
December 29.-én 26 tojással beüzemeltem a villanyóra terminátort.
Példásan forgattam naponta 2x, párásítottam előírásszerűen és vártam türelmesen.
Most félidős az inkubáció és már 19 tojást kénytelen voltam kivenni,mert nem voltak fiasak.
A bent maradt 7 - ből vajon mennyi fog kikelni?
Talán okúlok a saját példámon és máskor nem próbálkozok decemberi tojásokkal .

[img]http://www.idre.hu/forum/userpix/1010_Madarak_149_1.jpg[/img)


Kép


Szia Kalikó !

A tojás rakás időszakában hogyan tartottad a fürjeket ? Mennyi lehetett az átlagos hőmérséklet és milyen takarmányozást kapott a hím ?

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
 
Hozzászólás 2010 jan. 11, 0:00 
Valószínűleg csak a tojód volt félretájolva és a kakas biológiai órája normális, így az most nem is nagyon párzott a tojóval. A másik fontos kérdés,hogy hány naponta tojt a tojód? Mert elvileg maximum 2 hetes tojást lehetne a keltetőbe tenni, ha totál sikeres keltetést szeretnél. Ha 2 naponta tojt a tojód, akkor a többi tojás lehetett túl régi, illetve az előbbi okkal összeadódik ez is. Egyébként nyáron se szoktak annyira fényesen kelni a copfosok, legalábbis én mindenhol azt hallom, hogy elég sok üres tojás marad, bár ez az arány azért elég durva.

Meglepődtem a fészken. Elsőre ebbe tojt, vagy bele kellett tenni az első tojást? Nekem a földre még sose tojtak. Mindig papagájodúba tojnak, csak annak leveszem a tetejét és kibélelem száraz fűvel. Így nem is zavarom őket, nem látnak ki az odúból. És a felakasztott, magasabban lévő odúkat szokták előnyben részesíteni nálam.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 okt. 11, 17:20
Hozzászólások: 970
   
 
Hozzászólás 2010 jan. 10, 23:21 
Sziasztok copfosok!

Beigazolódni látszik a pesszimizmusom a keltetést illetően.
December 29.-én 26 tojással beüzemeltem a villanyóra terminátort.
Példásan forgattam naponta 2x, párásítottam előírásszerűen és vártam türelmesen.
Most félidős az inkubáció és már 19 tojást kénytelen voltam kivenni,mert nem voltak fiasak.
A bent maradt 7 - ből vajon mennyi fog kikelni?
Talán okúlok a saját példámon és máskor nem próbálkozok decemberi tojásokkal .

[img]http://www.idre.hu/forum/userpix/1010_Madarak_149_1.jpg[/img)


Kép

_________________
Üdv: Harsányi István

Tel : +36 30 / 4914 - 565

http://www.diszmadaraim.freewb.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 okt. 11, 17:20
Hozzászólások: 970
   
 
Hozzászólás 2009 dec. 21, 12:42 
Tojások száma 22db.
Hamarosan mennek a keltetőbe ,és majd meglátjuk mi fog történni.
Egy próbát megér ,bár cseppet sem vagyok optimista........

_________________
Üdv: Harsányi István

Tel : +36 30 / 4914 - 565

http://www.diszmadaraim.freewb.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 okt. 11, 17:20
Hozzászólások: 970
   
 
Hozzászólás 2009 dec. 5, 18:09 
Sziasztok!

Jozsó!

Ha nincs rá szükség Pl: betegség vagy más ok miatt ki kell emelni a madart én sem fogdosom őket.Ha viszont meg kell fogni akkor kevésbé számít,hogy mennyire szelíd.

Nállam szilárd beton burkolat van a röpdében ,és nem nagyon használok semmit alájuk mivel kétnaponta takarítok mindent.

Itató ,etető edényeket naponta dobom hypós vízbe.

Nem látogatják a fűtött részt mint a papagájok,pedig módjukban áll.

_________________
Üdv: Harsányi István

Tel : +36 30 / 4914 - 565

http://www.diszmadaraim.freewb.hu


 
Offline
Csatlakozott: 2009 nov. 17, 19:11
Hozzászólások: 4
   
 
Hozzászólás 2009 dec. 4, 22:49 
sziasztok feketemarcsi , Kalikó, előljáróban köszönöm a jótanácsokat, hogy megosztjátok velem a tapasztalataitokat. én még nem kockáztatom meg hogy megfogjam őket , ha nemmuszáj nem zaklatom szegényeket, csak kiváncsi voltam ha kellene akkor mi a szitu.Kalikó, emlitetted hogy nálad röpdében vannak, a röpdéd hogy van kialakítva,az alja padló szintü vagy kivan emelve a padló fölé, mi a tapasztalatod van e ennek egyáltalán jelentősége, figyelembevéve hogy nálam fűtetlen helyen lesznek. k.b mennyi idő amig annyira megszelidülnek hogy tudod őket terelgetni, mert én sajnos napjában csak kétszer tudom őket meglátogatni reggel és este , no meg a hétvégeken, akkor gyakrabban.Gyönyörűszép a kiskakasod, üdv mindenkinek. :D :08:


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 129 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 ápr. 19, 20:15
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO