Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 97 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2011 okt. 17, 11:31 
Kalikó, tuti hogy olyan sokat hagysz? Én is sokat akartam, de aztán elnézve hogy ennyi tojótól mennyi kölyköt tudtam fogni, jövőre se hagyok sokkal többet. Ha jól számolom, jövőre lesz olyan 1000 db virginiai kölyköd. Egyrészt fel tudod-e nevelni, másrészt el tudod-e adni? Egy tojótól való mennyiséget is nehéz..... Nekem most úgy néz ki, hogy marad az ezüst "pár", a tőled való mexikói színű kakas és hagyok még hozzájuk 2 saját mexikói színű tyúkot, talán egy vadasat. Többet semmiképp, felesleges etetni, nameg a balhézásuktól is félek, mert próbálom egy csapatban tartani őket. De igazság szerint még ezen a létszámon is jó lenne valamit redukálni. Pedig jobban nézne ki a csapat, ha raknék hozzájuk még egy vadas tyúkot, meg esetleg még egy vadas kakast, csak előbbi okból nem lenne célszerű:(
Mert valld be, ha tojás van, úgyse tudsz ellenállni, mindet berakod a keltetőbe. Az a gond, hogy jövőre 1500 Ft körül lesz így az áruk. Vagy annyi se....

_________________
www.madaras86.mindenkilapja.hu
madaras86@freemail.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 okt. 11, 17:20
Hozzászólások: 970
   
Hozzászólás 2011 okt. 17, 10:44 
Szia Jancsi !Nem voltak mexikói szinben madarai a srácnak ,...Sőt az utolsó vadas párt is meg vettem tőle.
Nálam a vadas tojó x mexikói hím párosításnál kb 60% -ban mexikói fiatalok keltek és 40 % -ban vadasak.
Mindkét változatnál több volt a tojók aránya.
Jelenleg két vadas és két mexikói kakasom van ,valamennyi egymástól idegen vérvonalból.
Két vadas tojót hagytam idegen tenyészetből és hat mexikóit saját szaporulatból.
Én is kiváncsi vagyok ,hogy mexikói felmenőktől származó vadas párnak lesznek - e mexikói utódai.
Legalább akkora az esély ,hogy lesznek,mint az ,hogy nem ....márha a Te példádat vesszük figyelembe.
Gondolom ez azért fontos,mert az ezüstöket külön akarod párba állítani az esetleges testvér párosítás kivédése miatt.!?
Ha csak az egyik párosításnál jönnek ezüstök már akkor is bőven lesz belőlük jövő ilyenkorra.
A tavasszal beszerzett vadas tojóm (tőled való mexikói hímmel ) már 159 tojást rakott az idén.

_________________
Üdv: Harsányi István

Tel : +36 30 / 4914 - 565

http://www.diszmadaraim.freewb.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2011 okt. 15, 21:15 
Szia Pista! Nem annyira egyértelmű a dolog, mert pl az egyik vadas színű kakasom a mexikói színű tyúkkal produkált mindkét színben utódokat, míg a másik vadas kakasom mexikói színű tyúkkal kizárólag vadas kölyköket produkált. Érdekelne, hogy a te vadas színű tyúkod ősei között volt-e mexikói színű? Nem tudod, a srácnak akitől hoztad volt mexikói színűje?

_________________
www.madaras86.mindenkilapja.hu
madaras86@freemail.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 okt. 11, 17:20
Hozzászólások: 970
   
Hozzászólás 2011 okt. 15, 18:05 
Ma kikelt a hatodik csapatom , :D
Most csak 18 kelt.... :(

_________________
Üdv: Harsányi István

Tel : +36 30 / 4914 - 565

http://www.diszmadaraim.freewb.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 okt. 11, 17:20
Hozzászólások: 970
   
Hozzászólás 2011 okt. 15, 17:17 
Nagyon tetszetősek az ezüstjeid ,még nem láttam eddig ilyeneket.
Szerintem nem kell aggódnod a nemük miatt ,én azt mondom párban vannak .
Gondolom ha a vadas és mexikói párosításból ,vadas és mexikói fiatalok jönnek ,akkor ez az ezüst x vadas ill ezüst x mexikói esetében is igaz lesz. Persze itt is lehetnek enyhén világosabb és sötétebb utódok valamennyi szinben.
Sikeres tenyésztést,...
A szaporúlatukból tegyél el majd jövőre néhányat nekem .

_________________
Üdv: Harsányi István

Tel : +36 30 / 4914 - 565

http://www.diszmadaraim.freewb.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2011 okt. 13, 22:21 
Vettem Monoron egy pár ezüst színűt is. Illetve csak remélem, hogy pár... Tudja valaki mi sül ki belőle, ha vadassal, vagy ha mexikói színűvel teszem össze őket?
KépKépKép
Fiataljaim egy része:
Kép

_________________
www.madaras86.mindenkilapja.hu
madaras86@freemail.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2011 aug. 31, 23:16 
http://www.expressz.hu/allat_noveny/mad ... -27815692/

Vriginiai copfos keverék? :)
Érdekes madár.

_________________
www.madaras86.mindenkilapja.hu
madaras86@freemail.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2011 aug. 31, 23:16 
feketemarcsi írta:
A Gáspár Jani fia fordította, azt hiszem spanyol volt az eredeti.

Hasznos anyag így is nagyon, de van benne pár gázosabb rész, ami google fordító gyanús.

_________________
www.madaras86.mindenkilapja.hu
madaras86@freemail.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2011 aug. 23, 23:45 
Köszi Marcsi!
Az legalább kiderült ebből számomra, hogy amit nálunk mexikóinak árulnak az valóban csak virginiai fürj. Az alfajoknak még jobban utána kell néznem mert bármelyiket írom a googleba mindhez ugyanazokat a képeket dobja ki, idő míg beazonosítom őket.
Jó a honlap, de a szöveget nem ártana átdolgozni, google fordítósak? Van pár helyesírási hiba is, kár érte mert amúgy jó szövegek.
Majd próbálok képet feltenni a nálam lévő színváltozatokról. Tojóban jelentősebb az eltérés kakasokon annyira nem látszik.

_________________
www.madaras86.mindenkilapja.hu
madaras86@freemail.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2011 aug. 23, 22:45 
Arról valaki világosítson már fel, hogy mi is az a mexikói fürj? Nézegettem amerikai honlapokat, ott a mexikói alatt a világos színű virginiait említik, de van másik 4-5 másik színváltozat is a fehértől, fahéjon át a csokiig.....

_________________
www.madaras86.mindenkilapja.hu
madaras86@freemail.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 okt. 11, 17:20
Hozzászólások: 970
   
Hozzászólás 2011 aug. 23, 20:07 
madaras86 írta:
Megnéztem jobban az én kölykeimet is, tényleg inkább tyúk a Marcsié. Csak ez a kritikus időszak még. A leírtak alapján 4 vadas kakasom lenne, de az egyik tavalyi helyett akkor lehet,hogy inkább tőled hoznék egy világos kakast. A tyúkokban meg a sötéten belül én két színváltozatot látok, persze ezen belül is vannak eltérések, de van 2 jól látható árnyalat. Na az egyikből maradna 3, a másikból 2 meg 3 világos tyúk. De majd még kiderül.....


Szivesen cserélek,nekem is jó lenne az idegen vér.
Majd priviben beszélünk róla.
Én is azt látom ,hogy a vadason belül két árnyalat van,..a sötét és a kicsit világosabb vörösses szinű.
A világos meg a mexikói lenne , ha jól gondolom.( a déli változat )

_________________
Üdv: Harsányi István

Tel : +36 30 / 4914 - 565

http://www.diszmadaraim.freewb.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2011 aug. 23, 15:52 
Megnéztem jobban az én kölykeimet is, tényleg inkább tyúk a Marcsié. Csak ez a kritikus időszak még. A leírtak alapján 4 vadas kakasom lenne, de az egyik tavalyi helyett akkor lehet,hogy inkább tőled hoznék egy világos kakast. A tyúkokban meg a sötéten belül én két színváltozatot látok, persze ezen belül is vannak eltérések, de van 2 jól látható árnyalat. Na az egyikből maradna 3, a másikból 2 meg 3 világos tyúk. De majd még kiderül.....

_________________
www.madaras86.mindenkilapja.hu
madaras86@freemail.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 okt. 11, 17:20
Hozzászólások: 970
   
Hozzászólás 2011 aug. 23, 12:53 
Köszi az információt ! ...,furcsa ,hogy ennyire nyomottak az árak ott.
De örülj neki ,hogy igy a szivükbe zártak,legalább jó olcsón tudtál vásárolni. :wink:

_________________
Üdv: Harsányi István

Tel : +36 30 / 4914 - 565

http://www.diszmadaraim.freewb.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 okt. 11, 17:20
Hozzászólások: 970
   
Hozzászólás 2011 aug. 23, 12:13 
madaras86 írta:
Wowww, szépek!
Azért itt a májusiaknál már szépen látszik melyik hím melyik tojó. A vadas színnél. Azoknál már nálam is. A világosak azért még okoznak némi fejtörést. Jó nagy adag van már nálad is, gratula:)
Mennyit hagysz jövőre? Én aszem meghagyom a két tavalyi kakast és tyúkot, a 4 most Monoron vásárolt fiatalt(2+2), Meg még akarok 3-4 tyúkot. Mit szólsz az arányhoz?


Szerintem tökéletes lesz ahogyan tervezed!!! :wink:
A világosakból Te is többet hagysz,vagy nem ez a fő szempont ?

Triókban gondolkodom,3x3 =9 madár.. :D
Pontosan nem tudom hányan vannak,lényeg,hogy több mint 70 fiatal van a négy csapatban.
A tojások kelési aránya 97 % -os volt,elhullás eddig csupán 4-5 db volt ebből kettő baleset miatt.
Sajnos a kaliforniaiaknál közel sem ilyen fényes a helyzet.
Ott a több pártól sem sikerült ennyi utódot produkálni.
Kelési arány épp csak 50 % -os volt náluk...

A Marcsi által feltett képet nézve nekem is voltak kétségeim,de komolyabb nagyításban ( 400X -os ),Tojónak mondanám.
Nem fehér a maszkja ,hanem zsemleszínű...
Marcsi az ára engem is érdekelne,ha nem titok légyszives ird meg ,hogy legyen viszonyítási alapunk a hazai árakat tekintve.

_________________
Üdv: Harsányi István

Tel : +36 30 / 4914 - 565

http://www.diszmadaraim.freewb.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2011 aug. 22, 23:39 
A nyaka alsó része amiben nekem kicsit túl sok a fehér, de nem látszik rendesen a képen. Érdekes, mert a vadas színnek is van több árnyalata, mintázata nálam is tesók esetén is. Azt megkérdezhetem milyen áron vannak Olaszban ezek a fürjek? Nem tudod, volt más érdekesség is fürjek terén?

_________________
www.madaras86.mindenkilapja.hu
madaras86@freemail.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2011 aug. 22, 22:50 
feketemarcsi írta:
madaras86 írta:
Van közelebbi képed a fejéről? Egy fiatal madár, igaz?

Igen, fiatal. Amúgy nagyon kedves, hatalmas barna szemekkel.

Csak azért kérdeztem, mert ez alapján a kép alapján nem lennék meggyőződve róla, hogy tyúk, persze azt sem állítom,hogy kakas, nem jó így távoli képről saccolgatni, csak nekem olyan gyanúsnak tűnt.

_________________
www.madaras86.mindenkilapja.hu
madaras86@freemail.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2011 aug. 22, 21:13 
Wowww, szépek!
Azért itt a májusiaknál már szépen látszik melyik hím melyik tojó. A vadas színnél. Azoknál már nálam is. A világosak azért még okoznak némi fejtörést. Jó nagy adag van már nálad is, gratula:)
Mennyit hagysz jövőre? Én aszem meghagyom a két tavalyi kakast és tyúkot, a 4 most Monoron vásárolt fiatalt(2+2), Meg még akarok 3-4 tyúkot. Mit szólsz az arányhoz?

_________________
www.madaras86.mindenkilapja.hu
madaras86@freemail.hu


 
Offline
Csatlakozott: 2011 márc. 2, 20:05
Hozzászólások: 14
Valódi név: attila
   
Hozzászólás 2011 aug. 22, 21:05 
Szia Marcsi!
Én is izzadtam mire sikerült képet felrakni, a fiam rám szólt,hogy apa jelentkezz be a "http://www.postimage.org/"-ba...addig engem is mindig kidobott.Nem így jártál Te is? :)


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 okt. 11, 17:20
Hozzászólások: 970
   
Hozzászólás 2011 aug. 22, 20:28 
Májusi fiatalok..
KépKép
Juniusiak...
Kép
Juliusiak...
KépKép
Augusztusiak...
Kép
És remélhetőleg a szeptemberiek.
Kép

Tök egyszerű a képfeltöltés ,épp úgy ahogyan Jancsi irja......Még nekem is sikerül.. :wink:

_________________
Üdv: Harsányi István

Tel : +36 30 / 4914 - 565

http://www.diszmadaraim.freewb.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2011 aug. 22, 20:19 
Képet itt tudsz feltölteni:
http://www.postimage.org/
Utána beállítod, hogy családbarát, majd feltöltés, majd "Thumbnail fórumra (1)"-nél menj a másolás vágólapra gombra aztán itt meg bemásolod. Szuperül működik, csak annyi gázos, hogy egyszerre csak egy képet lehet feltölteni.

_________________
www.madaras86.mindenkilapja.hu
madaras86@freemail.hu


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 97 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 13:06
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO