Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 78 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal 1, 2, 3, 4  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 ápr. 13, 14:47
Hozzászólások: 340
Tartózkodási hely: Nyíregyháza környéke
Valódi név: Gergely
   
Hozzászólás 2013 ápr. 20, 10:45 
Ezek a képek még nyáron készültek:

Kép

Kép

Kép

Kép


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2013 márc. 12, 14:43 
imihb írta:
Állatorvossal beszéltem mielőtt kikeltek volna,azt mondta a chiktonicban minden benne van ami kell,de akkor még pluszban kiegészitem nekik kalciummal, hátha.


Hmmm, ti láttok a chiktonic összetételében kalciumot? Mert én sehol, csak magnéziumot, mangánt stb. De a fő elem, a kalcium az hiányzik.

Összehasonlításként itt van példáúl a HeMa Calcium Columba összetétele (ez is és a chiktonic is /literben adja meg az összetételt)
Összetétel
Kalcium (szerves kötésű) 87 000 mg
Kalcium-glukonát 10 000 mg
Magnézium-klorid 9 300 mg
Mangán-klorid 3 000 mg
Cink-klorid 2000 mg
Réz-klorid 250 mg
D3-vitamin 200 000 I.U.
Növényi kivonatok

Szóval ezek alapján én nem jelenteném ki hogy minden benne van ami kell!
Kalcium tekintetében nem pótolja a folyékony kalcium termékeket...


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 jan. 8, 11:05
Hozzászólások: 209
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Valódi név: Gaál Imre
   
Hozzászólás 2013 márc. 12, 13:06 
gaborka írta:
Imi, még nem volt emum, de ezek a jelek nekem kálciumhiányra utalnak (agyvérzés, angolór). Mivel az emu egy nagyobb testű madár, szerintem fokozott kálcimbevitelre van szüksége. Poritott tojáshéjat vagy valami oldott kálciumot ajánlanék. (Csak a paraszti ész beszél belőlem, nem vagyok állatorvos!)

Szia!
Köszönöm segítségedet,mindent bevetek az ügy érdekében,nehogy még több csibén jelentkezzen a probléma.
Állatorvossal beszéltem mielőtt kikeltek volna,azt mondta a chiktonicban minden benne van ami kell,de akkor még pluszban kiegészitem nekik kalciummal,hátha.
Sajnos én is csak találgatni tudok,mivel az elmúlt 5-6 év emuzásom alatt ilyen probléma a közelben sem fordúlt elő még.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2012 feb. 26, 21:34
Hozzászólások: 266
Valódi név: Bertók Gábor
   
Hozzászólás 2013 márc. 12, 12:44 
Imi, még nem volt emum, de ezek a jelek nekem kálciumhiányra utalnak (agyvérzés, angolór). Mivel az emu egy nagyobb testű madár, szerintem fokozott kálcimbevitelre van szüksége. Poritott tojáshéjat vagy valami oldott kálciumot ajánlanék. (Csak a paraszti ész beszél belőlem, nem vagyok állatorvos!)

_________________
Minnél jobban megismerem az embereket, annál jobban szeretem az állatokat...


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 jan. 8, 11:05
Hozzászólások: 209
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Valódi név: Gaál Imre
   
Hozzászólás 2013 márc. 12, 12:10 
Sziasztok!
Olyan probléma állt elő nálam ami eddig még sosem.
Egyik napról a másikra az egyik kis emum elkezdte a nyakát görnyeszteni,mintha nem bírná a fejét,hajtja be a lába közzé.Néha normálisan tartja,néha meg hajtja.Olyan mint mikor a normál csirke agyvérzést kap,ehhez tudnám hasonlítani a dolgot.
Találkoztatok már hasonló dologgal?
Takarmányra,annak szennyezetségére tudnék gondolni esetleg,de fogalmam nincs egyenlőre,takarmány boltból vettem.
Búzát,nyúltápot,kukricát kapnak darálva,vizukbe chiktonicot.
Ha volt valami hasonló tapasztalatotok,akkor megköszönném ha megosztanátok.
Segítségeteket előre is köszönöm!
Üdv.:
Imi


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 jan. 8, 11:05
Hozzászólások: 209
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Valódi név: Gaál Imre
   
Hozzászólás 2013 feb. 28, 17:05 
Papagájfan írta:
imihb írta:
Kelnek az apróságaim:)




Gratulálok, nagyon szépek! :D :31:

Köszönöm,mára felszaporodtak,már 21-en vannak :)


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 ápr. 13, 14:47
Hozzászólások: 340
Tartózkodási hely: Nyíregyháza környéke
Valódi név: Gergely
   
Hozzászólás 2013 feb. 28, 17:00 
imihb írta:
Kelnek az apróságaim:)




Gratulálok, nagyon szépek! :D :31:


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 jan. 8, 11:05
Hozzászólások: 209
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Valódi név: Gaál Imre
   
Hozzászólás 2013 feb. 27, 23:36 
Grat a kis lusta disznók :P[/quote]
Köszönöm:)


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 jan. 6, 13:58
Hozzászólások: 416
Tartózkodási hely: Románia, Börvely
Valódi név: Krausz Norbert
   
Hozzászólás 2013 feb. 27, 21:20 
imihb írta:
Kelnek az apróságaim:)


Grat a kis lusta disznók :P


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 jan. 8, 11:05
Hozzászólások: 209
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Valódi név: Gaál Imre
   
Hozzászólás 2013 feb. 27, 16:57 
Kelnek az apróságaim:)



A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Warhawk 2013 feb. 27, 17:14-kor.
Videó beillesztése


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 jan. 8, 11:05
Hozzászólások: 209
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Valódi név: Gaál Imre
   
Hozzászólás 2013 feb. 21, 18:16 
Warhawk írta:
Bár nem használtam ilyet, de ez egy Spanyol termék, valahol láttam a leírását is....

(megtaláltam)



ÖSSZETÉTEL:

Vitamin A: 2.500.000 NE,
DL-Methionin: 5,2 g,
Prolin: 510 mg ,
Vitamin D3: 500.000 NE,
L-Lysine: 2,5 g,
Glycin: 575 mg ,
Vitamin E: 3,75 g,
L- Triptophane: 75 mg,
Alanin: 975 mg,
Vitamin B1: 3,5 g,
L- Threonine: 500 mg ,
Cystin: 150 mg ,
Vitami B2: 4 g,
Inosit: 2,5 mg,
Magnézium-szulfát: 400 mg,
Vitamin B6: 2 gr,
Arginin: 490 mg ,
Leucin: 1500 mg,
Vitamin B12: 10 mg,
Valin: 1100 mg ,
Izo-leucin: 125 mg,
Vitamin K3: 250 mg,
Serin: 680 mg,
Phenyl-alanin: 810 mg,
Dexpanthenol: 15 gr,
Aszparaginsav: 1,45 g,
Tyrozin: 340 mg ,
Cholin-chlorid: 50 g
Glutamin-sav: 1,16 g,
Histidin: 900 mg,
Vas-glükonát: 240 mg,
Mangán-szulfát: 210 mg,
Cink-szulfát: 104 mg ,
Réz-szulfát: 64 mg,
Kobalt-szulfát: 80 mg.
Vivőanyag: ad 1000 ml


A CHICKTONIC alkalmas mindazon szárnyasok vitamin, aminosav és ásványi-anyag igényének kielégítésére, melyek intenzív tartási és takarmányozási viszonyok mellett termelnek. Nyomelem tartalma elősegíti az egészséges csont- és porcnövekedést, vérképzést, tollnövekedést. Az aminosavak elősegítik az izomzat gyors gyarapodását. A CHICKTONIC kiválóan alkalmazható takarmányozási anomáliák előfordulása esetén, valamint étvágytalanság, növekedési erély csökkenés, stressz periódusok, betegségből való felépülés idején, illetve jó a csibék napos kori elhullásának csökkentésére is.

Nagyon jó,köszönöm a segítségedet!
Üdv.:
Imi


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 feb. 21, 16:34 
Bár nem használtam ilyet, de ez egy Spanyol termék, valahol láttam a leírását is....

(megtaláltam)



ÖSSZETÉTEL:

Vitamin A: 2.500.000 NE,
DL-Methionin: 5,2 g,
Prolin: 510 mg ,
Vitamin D3: 500.000 NE,
L-Lysine: 2,5 g,
Glycin: 575 mg ,
Vitamin E: 3,75 g,
L- Triptophane: 75 mg,
Alanin: 975 mg,
Vitamin B1: 3,5 g,
L- Threonine: 500 mg ,
Cystin: 150 mg ,
Vitami B2: 4 g,
Inosit: 2,5 mg,
Magnézium-szulfát: 400 mg,
Vitamin B6: 2 gr,
Arginin: 490 mg ,
Leucin: 1500 mg,
Vitamin B12: 10 mg,
Valin: 1100 mg ,
Izo-leucin: 125 mg,
Vitamin K3: 250 mg,
Serin: 680 mg,
Phenyl-alanin: 810 mg,
Dexpanthenol: 15 gr,
Aszparaginsav: 1,45 g,
Tyrozin: 340 mg ,
Cholin-chlorid: 50 g
Glutamin-sav: 1,16 g,
Histidin: 900 mg,
Vas-glükonát: 240 mg,
Mangán-szulfát: 210 mg,
Cink-szulfát: 104 mg ,
Réz-szulfát: 64 mg,
Kobalt-szulfát: 80 mg.
Vivőanyag: ad 1000 ml


A CHICKTONIC alkalmas mindazon szárnyasok vitamin, aminosav és ásványi-anyag igényének kielégítésére, melyek intenzív tartási és takarmányozási viszonyok mellett termelnek. Nyomelem tartalma elősegíti az egészséges csont- és porcnövekedést, vérképzést, tollnövekedést. Az aminosavak elősegítik az izomzat gyors gyarapodását. A CHICKTONIC kiválóan alkalmazható takarmányozási anomáliák előfordulása esetén, valamint étvágytalanság, növekedési erély csökkenés, stressz periódusok, betegségből való felépülés idején, illetve jó a csibék napos kori elhullásának csökkentésére is.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 jan. 8, 11:05
Hozzászólások: 209
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Valódi név: Gaál Imre
   
Hozzászólás 2013 feb. 21, 16:18 
Sziasztok!
Csak azért ebbe a fórumba írok,mert a futómadarakból az emu áll hozzám közel.Napos,hetes korban eddig vitaminozásra a jolovitot használtam,viszont most az állatorvos ajánlott egy chiktonic navű vitamint,bár igaz ez jóval drágább és még nem használtam ilyet.
Struccnak,emunak,nandunak használtatok már ilyet?
Segítségeteket előre is köszönöm!


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 jan. 8, 11:05
Hozzászólások: 209
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Valódi név: Gaál Imre
   
Hozzászólás 2012 júl. 14, 15:10 
norbi18 írta:
Akkor ezt is megbeszéltük, arra is lehet esély, hogy tojik majd egy két tojást? A családdal, hogy áll sok kisgyerek jár hozzánk ha ők nem is de a 10 éves tesómmal ki jönnének, Vagy nagy baj is lehet ha közelébe megy, tartsam inkább távol tőle? Éjszakai szállás milyet kell biztosítani neki? Az udvaron tyúkok és kacsák is vannak őket nem bántaná? Télen fütött hely valószínű nem lenne megoldható, bírják a hideget? Továbbá elnézést a sok kérdésért :p
Üdv Norbi

Szia!

Igazán nincs miért elnézést kérned,a fórum azért fórum,hogy válaszolgatni tudjunk egymásnak és kérdéseket tegyünk fel:)
Szóval,az emu nagyjából 18 hónapos korára válik ivaréretté és el kezd tojni,ha jól érzi magát a helyén akkor 10 és 30 tojás között.Megfigyeléseim szerint a keleti országrészben nem kezdi meg a tojást ennyi idősen csak 1 évvel később,míg a nyugati részben már tojik 18 hónaposan.Hogy miért azt még ne kérdezd,ezen dolgozom,hogy kiderítsem,ugyanis engem is nagyon érdekel a téma:))
Ha a családoddal együtt nő fel akkor nincs semmi gondd,ha látja a család tagodat 1 héten 1-szer akkor már meg fogja ismerni és nem lesz hiba.Ha csak nagy korában találkozik a gyerekekkel elsőnek akiket még soha nem látott,akkor ne nagyon engedd közel hozzá őket,nem igazán szereti a "betolakodókat".
Egyéb házi állattal szintén ez a helyzet,ha együtt nőnek fel,nagy korában sem lesz semmi hiba,ha viszont beviszel az állományba egy uj kakast vagy tyúkot tételezem fel,akit ő nem látott még soha,úgyis addig megy míg fel nem rugja,vagy agyon nem csipkedi,persze az egy udvaron és nem külön helyen való tartásra vonatkozik ez,ha el vannak zárva egymástól akkor nincs hiba.
Nem veszélyes állat,de ugyan úgy vigyázni kell vele mint ha az lenne!Nálam is van,hogy jókedvéből meglóbálja a lábát hátra,de csak kinyújtózik,nem méregből teszi,bár nem kérnék belőle,így az első mindenek felett az óvatosság!
Fűtött hely nem kell neki,a kicsikkel már kikelés után 1 héttel szokatjuk a havat is ha van,tehát erre nem igényes.Ha van egy olyan helyed amelynek csak 2 oldala van,hogy szél,hóvihar stb ne érje akkor már jó vagy,mert van hová elhúzódnia,mellékesen azért elárulom nálam kaptak egy ólat,ahová külön bezárom őket éjszakára,bár nem lenne muszály,de így tartom biztonságosabbnak.
Ha lesz emud majd meglátod,hogy télen a hóban hogyan szeret fürödni,meg nyáron hogyan állja ha lelocsolod slaggal:)
Üdv.:
Imi


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 jan. 6, 13:58
Hozzászólások: 416
Tartózkodási hely: Románia, Börvely
Valódi név: Krausz Norbert
   
Hozzászólás 2012 júl. 11, 15:16 
Akkor ezt is megbeszéltük, arra is lehet esély, hogy tojik majd egy két tojást? A családdal, hogy áll sok kisgyerek jár hozzánk ha ők nem is de a 10 éves tesómmal ki jönnének, Vagy nagy baj is lehet ha közelébe megy, tartsam inkább távol tőle? Éjszakai szállás milyet kell biztosítani neki? Az udvaron tyúkok és kacsák is vannak őket nem bántaná? Télen fütött hely valószínű nem lenne megoldható, bírják a hideget? Továbbá elnézést a sok kérdésért :p
Üdv Norbi


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 jan. 8, 11:05
Hozzászólások: 209
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Valódi név: Gaál Imre
   
Hozzászólás 2012 júl. 8, 10:12 
Idézet:
Köszönöm válaszod ez a csempész dolog nem az én világom sajnos :P Mennyibe kerül akkor nálad 1 pár és meg tudod már mondani elvihető korukban is a nemüket vagy nem gond e ha két egynemü van? A másik kérdésem ha 2 hozok akkor mennyi az esélye, hogy mind kettő fel nő? Nem kényes madár, nem éri utól minden betegség mint pl egy pávát? Remélem mostmár belépünk mi is Schengenbe és át tudom majd hozni kicsit nyugodtabb szívvel, kérlek még addig is foglalkozz majd emuval és ne költözz messzebb :P Én már most lefoglalok akkor valamelyik év áprilisában lévő kicsikre.
Üdv Norbi (Románia)

Szia!

2 hetes korukban 15.000 Ft darabja a csibéknek,legalábbis az idén ennyi volt,itten körüli árban lesznek,ezt mindig a piac dönti el.Nem problémás az sem ha egyneműket választol,nem lesz velük probléma nagy korukban sem,nagyon szépen elvannak egymás mellett.
Nagyon sok helyen mondják ahol eladók az emuk,hogy ők bizony 100 %-ban meg tudják a nemüket állapitani a csibének,de ez ebben a formában így nem igaz,mivel 1-2 hetesen még nincs a nemi szervük oly mértékben kifejlődve,hogy biztosat tudj mondani,bár vannak gyorsabban érő tipusok,akiknél egyértelmű a dolog.Minden esetre én 75 % biztonságot szoktam csak a nem vizsgálatra mondani.
Vérvizsgálattal 100 %-osan megmondható a neme,de az többe kerűl mint a csibe:)
Mennyi az esélye,hogy felnő?Ha oda figyelsz rá akkor tuti,hogy mindkettő felnő.Példa erre,hogy februárban ha van hó,akkor a pár napos csibe már szokja a havat 10-15 percig,tehát nem egy igényes dolog mint a páva,igaz utóbbiról csak hallottam még,bár a barátnőm nagyon szeretne.
Megpróbálok nem nagyon messze költözni,bár az ottani céljaimat majd elárulom mikor összejött:)De azért emujaim lesznek ott is ez garantált.
Minden képpen azt kérem tőled,hogy szólj rám légyszives addig többször is még,mert rengeteg irányból kapok hívásokat,érdeklődést,mailokat stb és nem fogom tudni megjegyezni,de ha rámszólsz mondjuk olyan március elején akkor tudok adni még csibét.
Üdv.:
Imi


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 jan. 6, 13:58
Hozzászólások: 416
Tartózkodási hely: Románia, Börvely
Valódi név: Krausz Norbert
   
Hozzászólás 2012 júl. 8, 6:11 
imihb írta:
norbi18 írta:
Hát nekem megjött a kedvem hozzá. Neked mikor lesz eladó? Párban kell tartani vagy elég magába is kedvencnek? Mit tudsz arról, hogy a határon áthozhatnám e?
Üdv Norbi

Szia!

Februárban szokott lenni holland vonal,míg áprilisban német vérvonaló(tojások onnan származnak),de ezekben van kanadai,svájci stb madár,tehát ezen időszakban valószinű tudok majd adni belőle,csak időben keress,mert óriási érdeklődés van rá.
Párban érdemesebb tartani,ha nem akarok egész nap a sipogását hallgatni,amivel keresi a gazdáját,kettesben jobban elvannak,tudják,hogy ott a másikjuk és akkor nem kiabál,csak ha az egyik fél 10 méternél távolabb megy a másiktól:)Akkor tudnak sipitani,keresik a párjukat,de amint megvan abbahagyja.
Én javaslom párban tartani mindenkinek,lagalábbis minimum 2-t együtt,de idén magányos nyugdijas néni!,vitt magának 1 darabot,más társasága nincs neki,így éppen csak együtt nem alusznak:)Így nincs semmi hiba.
Nézd,határon átvitel hm.
Idén vittek szlovákiába,romániába és horvátokhoz is tőlem,állatorvosi igazolás csak ezen ország területére kérhető,így itt le vagy fedve,határon átvitelnél pedig befogják a csőrüket 5 percig és eldugják,így oldotta meg mindenki aki vitt:)

Köszönöm válaszod ez a csempész dolog nem az én világom sajnos :P Mennyibe kerül akkor nálad 1 pár és meg tudod már mondani elvihető korukban is a nemüket vagy nem gond e ha két egynemü van? A másik kérdésem ha 2 hozok akkor mennyi az esélye, hogy mind kettő felnő? Nem kényes madár, nem éri utól minden betegség mint pl egy pávát? Remélem mostmár belépünk mi is Schengenbe és át tudom majd hozni kicsit nyugodtabb szívvel, kérlek még addig is foglalkozz majd emuval és ne költözz messzebb :P Én már most lefoglalok akkor valamelyik év áprilisában lévő kicsikre.
Üdv Norbi (Románia)


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 jan. 8, 11:05
Hozzászólások: 209
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Valódi név: Gaál Imre
   
Hozzászólás 2012 júl. 6, 13:20 
Warhawk írta:
jojo írta:
Dehogy néztem el az árat.650 Ft-ért nemigen kapsz emuhúst.

OFF: Akkor már inkább lacaz vagy király garnéla :lol:

ON: Azért ne rémisszük el a témáról végre beszélni akaró fórumozókat, LEHET írni az emuról nyugodtan. Jut erről eszembe... milyen magas kerítés dukál nekik? Nem ugrálnak ki az elkerített területről?

Ha meg van nevelve nem ugrik ki a keritésen,mondjuk egy 180 cm-esen, de egyébként sem fog átugrálni.
A lényeg,hogyha idősebb állatot vásárolsz mondjik 4 hónaposat,és attól soha nem idősebbet, akkor az kicsi korától kezdeve nem szokta meg azt, hogy nem drót keritésed van, hanem mondjuk osb lap, pala stb és többször neki is fog menni, mivel szokatlan tereptárgy és olyan kis "buta", hogy nem veszi ezt figyelembe.
Ha viszont mindezt drótkeritéssel kipróbálod semmi gond nem lesz, mellesleg biztonság kedvéért nálam 2 méteres pala van keritésnek, de nálam nőnek fel és hozzá szoktak a dologhoz.
És amugy meg igazad van az árral kapcsolatban, egyértelműen különlegesebbet is lehet már ilyen árban venni, mint emu hust.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 jan. 8, 11:05
Hozzászólások: 209
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Valódi név: Gaál Imre
   
Hozzászólás 2012 júl. 6, 13:15 
jojo írta:
Egyébként minden rosszmájúság nélkül mondom, hogy tök röhejes, hogy egy veszélyesnek titulált állat adás- vételéről úgy beszéltek, mintha a törvény a világon sem lenne.(mondjuk az is igaz, ahogy a főnököm mondta : "A szabályok azért vannak, hogy megszegjük őket")

Ettől függetlenül én sem értek egyet a besorolásával, mert ökörség.És ráadásul azzal sincs problémám, hogy tartjátok, adjátok -veszitek.Sőt még lehet, hogy én is beszavazok majdan egy párra, mert én is szemezek velük vagy 15 éve.Meg a nanduval is.

Csak túl nyíltan teszitek.
Bevallom én is tartottam mérgeskígyókat (bár nem életveszélyes fajokat de potenciálisan az életveszély is benne van a tartásukban) bár nem tudtam irodalom hiányába, hogy azok.

Tehát a hsz-emet pozitívnak vegyétek és nem kritikának, csak egy kis diszkréció jó lenne.Sztem.....

Bár lehet, hogy a kutya se figyeli "illetékes" helyről a fórumot de az ördög soha nem alszik.Én meg már nyugdíjas vagyok ezért nem foglalkozom az üggyel... :P

Szóval nem csesztetésként írtam, hanem jóindulatúan.

/ugyanitt aligátorbébik, és keselyűteknős bébik, és kis pandák kaphatók, előjegyezhetők.. :oops: :oops: :P :P/

Egyébként szégyenlem de húsügyileg érdekelne, csak a hipermarketben 6500 Ft. volt kilója---na ez egy kicsit visszatart. :)

A hipermarketes hus ár,az csak hipermarketes,van aki megveszi még így is,bár iszonyatos a 6500 Ft,mint az előbb írtam 3000 volt kilója az emu kolbásznak.
Hogy nyíltan tesszük?Csak egy gyors válasz erre,és tényleg pozitivan veszem a hozzászólásodat,pit bull kutyát asszem 2 éve nyíltan nem lehet hirdetni,nem lehet velük versenyezni,kutyaviadalokat tartani,ennek ellenére ha rákeresel,vagy hirdető ujságot elolvasol ahol több apró hirdetés van,akkor ott rátalálsz te is és tényleg bárki a pit bull hirdetésekre.
Idén augusztusra talán már ki is kerűl egy törvénymódositással a veszélyes állatok közűl.
És tényleg nem zavar,hogy nyiltan beszélünk róla,ha valakinek gondja lesz majd megkeres a témával:)


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 jan. 8, 11:05
Hozzászólások: 209
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Valódi név: Gaál Imre
   
Hozzászólás 2012 júl. 6, 12:51 
norbi18 írta:
Hát nekem megjött a kedvem hozzá. Neked mikor lesz eladó? Párban kell tartani vagy elég magába is kedvencnek? Mit tudsz arról, hogy a határon áthozhatnám e?
Üdv Norbi

Szia!

Februárban szokott lenni holland vonal,míg áprilisban német vérvonaló(tojások onnan származnak),de ezekben van kanadai,svájci stb madár,tehát ezen időszakban valószinű tudok majd adni belőle,csak időben keress,mert óriási érdeklődés van rá.
Párban érdemesebb tartani,ha nem akarok egész nap a sipogását hallgatni,amivel keresi a gazdáját,kettesben jobban elvannak,tudják,hogy ott a másikjuk és akkor nem kiabál,csak ha az egyik fél 10 méternél távolabb megy a másiktól:)Akkor tudnak sipitani,keresik a párjukat,de amint megvan abbahagyja.
Én javaslom párban tartani mindenkinek,lagalábbis minimum 2-t együtt,de idén magányos nyugdijas néni!,vitt magának 1 darabot,más társasága nincs neki,így éppen csak együtt nem alusznak:)Így nincs semmi hiba.
Nézd,határon átvitel hm.
Idén vittek szlovákiába,romániába és horvátokhoz is tőlem,állatorvosi igazolás csak ezen ország területére kérhető,így itt le vagy fedve,határon átvitelnél pedig befogják a csőrüket 5 percig és eldugják,így oldotta meg mindenki aki vitt:)


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 78 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 29, 0:17
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO