Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 78 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő
Szerző Üzenet
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 jan. 8, 11:05
Hozzászólások: 209
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Valódi név: Gaál Imre
   
Hozzászólás 2012 júl. 4, 16:42 
Papagájfan írta:
Imihb, nagyon szépek! :mrgreen: :cheers: :47:


Köszönöm!

És képzeld el 1,5 és 2,5 hónaposak együtt voltak 6-an,már ebben a korban is óriási barátságot kötöttünk,ugyértem ennyi idő alatt.Már volt amelyik teljesen megállt,és állta,hogy simogassam,de mindőjükre jellemző volt,hogy ha megláttak ugy jöttek utánam mint a puli kutya:)
Csak sajnos költözés miatt meg kellett válnom tőlük,nade majd jövőre.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 ápr. 13, 14:47
Hozzászólások: 340
Tartózkodási hely: Nyíregyháza környéke
Valódi név: Gergely
   
Hozzászólás 2012 júl. 4, 16:20 
Imihb, nagyon szépek! :mrgreen: :cheers: :47:


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2011 jún. 10, 17:08
Hozzászólások: 1775
Tartózkodási hely: Somogy megye, Tab
Valódi név: Darázs Ádám Péter
   
Hozzászólás 2012 júl. 4, 15:43 
Egyre inkább megjön a kedvem hozzájuk. :81: :97:

_________________
Nem kell, hogy őrült legyél ahhoz, hogy madarakat tartsál, de az biztos, hogy megkönnyíti a dolgot!


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 jan. 8, 11:05
Hozzászólások: 209
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Valódi név: Gaál Imre
   
Hozzászólás 2012 júl. 4, 15:22 
Pár kép,hirtelen ezeket találtam. 8)
Csatolmány:
Magyarázat: 2,5 hónapos csibe
mini-DSC_0133.JPG
mini-DSC_0133.JPG [ 176.25 KiB | Megtekintve 10817 alkalommal. ]
Csatolmány:
Magyarázat: 1 hetes már-már járni tudó csibe
mini-DSC_0148.JPG
mini-DSC_0148.JPG [ 137.59 KiB | Megtekintve 10817 alkalommal. ]
Csatolmány:
Magyarázat: Az idei első állomány februárban ők ekkor 1 hetesek voltak
mini-DSC_0136.JPG
mini-DSC_0136.JPG [ 165.29 KiB | Megtekintve 10817 alkalommal. ]
Csatolmány:
Magyarázat: Egy tavalyi állományom fotói
mini-emukák.jpg
mini-emukák.jpg [ 192.37 KiB | Megtekintve 10817 alkalommal. ]


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 jan. 8, 11:05
Hozzászólások: 209
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Valódi név: Gaál Imre
   
Hozzászólás 2012 júl. 4, 12:59 
Warhawk írta:
imihb írta:
Átlagban 8-10 naposnál nem idősebb tojásokat érdemes keltetni,és kikelés után szabadságot kivenni:)
Nálam az idén 2 hét éjjel-nappal csak a kicsikre ment rá,2 óránként ébresztő,majd később 3 óránként.
Tanitás enni,inni,járni,hőfok ellenőrzés stb,tehát ilyen szempontból azért igényes kelés után.

Na, erről nem hallottam. :shock: Enni, inni, járni (?) tanítás?!? Amúgy a felnőtt példányok gondolom már nem annyira kényesek, legalábbis én simán láttam hóban mászkálni őket.

imihb írta:
Olyat még nam hallottam,hogy háznál tartott emu,iszonyat nagy balhét csinált volna.

Házikedvenc emu?!? Érdekesen hangzik ;) fura lehet.. azért megnézném... :D


A nagyok egyálltalán nem kényesek,sőt.A hóban fetrengenek,élvezik a havat a meleget nem számit nekik semmi,minden hőmérsékletben jól érzik magukat.Ilyen melegben hideg vizzel locsolom őket azon kivűl amennyire a vödör vizből hűtik magukat,egyszerűen állnak mozdulatlanul és várják,hogy kapják a hideg vizet.Az esőt hasonlóképpen imádja,kiáll és eláztatja magát,de semmi bajuk hálistennek.
Hát igen nálam házi kedvencnek van 1 pár,akiket anno fura körülmények között és külföldi segitséggel keltettem ki,ők vég elgyengülésben pusztulnak majd el.Olyan 20-25 évet még jósolok nekik,amilyen jól érzik magukat most:)
A kicsikkel,meg kb 1 hónapos korukig kell törödni,utána törödnek magukkal és egymással is.
Nagyobb csapatban amugy,ahol nem egyszerre kelnek a csibék hanem elhuzódva,külön időpontokban és együtt vannak a nagyobb csibékkel,ott látja kicsi,hogy hogyan kell,enni,inni és sokkal könnyebben tanul,de vele is kell foglalkozni.A lába nálam mindegyiknek 1 hetes koráig mig nem erösöd nek meg össze van kötve szétcsúszás ellen.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2012 júl. 4, 12:42 
imihb írta:
Átlagban 8-10 naposnál nem idősebb tojásokat érdemes keltetni,és kikelés után szabadságot kivenni:)
Nálam az idén 2 hét éjjel-nappal csak a kicsikre ment rá,2 óránként ébresztő,majd később 3 óránként.
Tanitás enni,inni,járni,hőfok ellenőrzés stb,tehát ilyen szempontból azért igényes kelés után.

Na, erről nem hallottam. :shock: Enni, inni, járni (?) tanítás?!? Amúgy a felnőtt példányok gondolom már nem annyira kényesek, legalábbis én simán láttam hóban mászkálni őket.

imihb írta:
Olyat még nam hallottam,hogy háznál tartott emu,iszonyat nagy balhét csinált volna.

Házikedvenc emu?!? Érdekesen hangzik ;) fura lehet.. azért megnézném... :D

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 jan. 8, 11:05
Hozzászólások: 209
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Valódi név: Gaál Imre
   
Hozzászólás 2012 júl. 4, 12:25 
Soós Ádám írta:
Ezt a kotlás témát a Szegedi Vadasparkba halottam ott van 1 pár. És nekik van 1 csibéjük.

Én egy magán embernél hallottam,ahol van a futó madaraknak asszem 4 hektár elkeritve,és nem laknak benne sokan,igy nem nagyon zavarják egymást sem,meg embert is ritkán látnak.
Lehet így elkotlik.
Bár a vadasparkba van pár látogató,nem anniyra nyugodt a helyzet,és ha mégis van csibe,akkor az óriási szerencse.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 jan. 8, 11:05
Hozzászólások: 209
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Valódi név: Gaál Imre
   
Hozzászólás 2012 júl. 4, 12:21 
Papagájfan írta:
imihb írta:
...Én most akartam albérletbe menni,de még egy kecske papagájt sem engedtek volna be,....


Nálunk szerencsére a papagájokat, a teknősöket meg a kutyát megengedték... :eye:


Akkor sikerűlt jobbacskát kifognod:)


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 dec. 24, 16:47
Hozzászólások: 312
Tartózkodási hely: 6600 ,Szentes-Magyartés
Valódi név: Soós Ádám
   
Hozzászólás 2012 júl. 4, 12:18 
Ezt a kotlás témát a Szegedi Vadasparkba halottam ott van 1 pár. És nekik van 1 csibéjük.

_________________
„Mert a madarat nemcsak tartani szeretni is tudni kell”


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 ápr. 13, 14:47
Hozzászólások: 340
Tartózkodási hely: Nyíregyháza környéke
Valódi név: Gergely
   
Hozzászólás 2012 júl. 4, 11:46 
imihb írta:
...Én most akartam albérletbe menni,de még egy kecske papagájt sem engedtek volna be,....


Nálunk szerencsére a papagájokat, a teknősöket meg a kutyát megengedték... :eye:


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 jan. 8, 11:05
Hozzászólások: 209
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Valódi név: Gaál Imre
   
Hozzászólás 2012 júl. 4, 11:37 
jojo írta:
Nem minősül véletlenül veszélyes állatnak? http://www.complex.hu/jr/gen/hjegy_doc. ... imeshift=1

Ennyi embernek van itt engedélye a veszélyes állatok tartására? :shock:Ezt hogyan szerzitek be?


Véletlen annak minősül,de senkinek nincs engedélye rá,legalábbis az emberek 95 %-ának nincs.
Van akinek van pár száz darab emu,de engedély sehol.
Gondolj bele,a strucc ölni is tud ha jól rug meg,egy emunál max megérzed,hogy megrugott,és a strucc nem volt benne fél éve,éve még a veszélyes listában,mig az emu igen.
De készülnek arra,hogy kivegyék az emut a listáról ugyanis,az egyik miniszterünk ezzel akar foglalkozni,így kiszedik a veszélyes állatok listájáról,ha belevág a dologba.
Amúgy van 1-2 ismerős akinek van engedély,de bonyolult dolog.
Kell rendelkezned állattenyésztői végzettséggel,vagy olyan embert kell alkalmazz(1-2 emuhoz?)nevetséges.
Villanypásztorral kell ellátni a területet ahol vannak,jegyzői engedély kell hozzá stb apróságok,amik mindd a pénzről szólnak,semmi másról,de ez szerintem kiderűl abból amit leirtam.
Falun tartott emunál(egyik ismerősömnél)a jegyző engedélyezte a tartást ha villanypásztort tesz a tulaj az emuknak elkeritett részre,meg a szomszédokat sem zavarja a dolog,igy elvannak az emujai.
Olyat még nam hallottam,hogy háznál tartott emu,iszonyat nagy balhét csinált volna.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 jan. 8, 11:05
Hozzászólások: 209
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Valódi név: Gaál Imre
   
Hozzászólás 2012 júl. 4, 11:29 
norbi18 írta:
És milyen könnyű őket szaporítani? Kényes madarak? Vásárlásnál könnyű rossz állapotút venni?

Magyarországon nagyon nehéz termékeny tojást venni,nagyon ki kell fogni a dolgot,hogy termékeny is legyen,meg ne beltenyészet,ezért inkább a külföldről behozott tojásokat részesitik előnyben a tenyésztők,mint én is.Sajnálatos téma,de Magyarok árulntak még ezelőtt 2 héttel is emu tojást keltetni 3000 Ft-ért,közben meg a tenyészszezon november közepétől március 1-ig tart,a február közepe után tojt tojások 90 %-ban nem termékenyek és az emu nem tojik március környékén már.
Átlagban 8-10 naposnál nem idősebb tojásokat érdemes keltetni,és kikelés után szabadságot kivenni:)
Nálam az idén 2 hét éjjel-nappal csak a kicsikre ment rá,2 óránként ébresztő,majd később 3 óránként.
Tanitás enni,inni,járni,hőfok ellenőrzés stb,tehát ilyen szempontból azért igényes kelés után.
Keltetni sem úgy kell,mint egy csirkét,teljesen más a módja.
Sajnos "nagy tenyésztők" akiknek van pár darab emuja,ugy 50-60 darab felnőtt,azoktól is kerűl ki lábhibás,magyarul selejt csibe,és 15.000-ért,az idén is volt ilyenre nem 1-2 példa sajnos,és nem nehéz ilyenbe belefutni itthon.
Sokan megveszik már naposan és sajna nem is tudják mit kell vele csinálni,mit igényel,tőlem nem kerűl ki 2 hetes kor alatt csibe,akkor is csak az egészséges,a gyengék mennek vágónak nagy korban.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 jan. 8, 11:05
Hozzászólások: 209
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Valódi név: Gaál Imre
   
Hozzászólás 2012 júl. 4, 11:19 
Soós Ádám írta:
Mit esznek?
Az télleg igaz ha el is kotlik akkor csak a tojó a tojás lerakásba jeleskedik, majd a hím kotlik csak?


Tényleg igaz,a hím kotlik el,de legtöbb esetben csak az eredeti élőhelyén,itthon csak elvétve 1-2 esetben számoltak be ilyenről,személy szerint én még nem láttam,hogy tenyész időszakban kotlott volna a hím,ilyen julius agusztusban,már beült az enyém is "kotlani".
Eredeti élőhelyen amugy egy tojónak 3-4 hímtől is lehet termékeny tojása.Letojik,majd otthagyja a tojást a fiunak,megy a másikhoz.
Hazai körűlmények között viszont eléggé hű a párjához,nem néz még rá sem másik hímre:)
Hogy mit esznek?Mondhatnám mindent ami utjukba kerűl.Nálam nyúltápot,ilyenkor uborkát,kenyeret,paradicsomot,minden zöldséget gyümölcsöt szeretnek,korpát kicsit áztatva,a kenyérért meg egyenesen keresztűl szaggatnák a keritést.


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2012 júl. 4, 11:16 
Nem minősül véletlenül veszélyes állatnak? http://www.complex.hu/jr/gen/hjegy_doc. ... imeshift=1

Ennyi embernek van itt engedélye a veszélyes állatok tartására? :shock:Ezt hogyan szerzitek be?


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 jan. 8, 11:05
Hozzászólások: 209
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Valódi név: Gaál Imre
   
Hozzászólás 2012 júl. 4, 11:13 
Papagájfan írta:
Papagájfan írta:
Hiába vetettem fel, nem nagyon tetszett senkinek az ötlet. Meg eleve nem hiszem, hogy elég helyet tudnék biztosítani.


Ja, és bocs, elfelejtettem mondani a legfontosabbat:
Albérletben lakom. Az is csoda, hogy a főbérlő megengedte hogy kutyát tartsak.


Nem szóltam semmit:)
Én most akartam albérletbe menni,de még egy kecske papagájt sem engedtek volna be,sehová sem,így maradtam ,majd ha találok olyat aki legalább 2-3 család papagájt beenged.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 jan. 6, 13:58
Hozzászólások: 416
Tartózkodási hely: Románia, Börvely
Valódi név: Krausz Norbert
   
Hozzászólás 2012 júl. 4, 11:10 
És milyen könnyű őket szaporítani? Kényes madarak? Vásárlásnál könnyű rossz állapotút venni?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 dec. 24, 16:47
Hozzászólások: 312
Tartózkodási hely: 6600 ,Szentes-Magyartés
Valódi név: Soós Ádám
   
Hozzászólás 2012 júl. 4, 10:37 
Mit esznek?
Az télleg igaz ha el is kotlik akkor csak a tojó a tojás lerakásba jeleskedik, majd a hím kotlik csak?

_________________
„Mert a madarat nemcsak tartani szeretni is tudni kell”


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2012 júl. 4, 10:07 
Papagájfan írta:
Albérletben lakom. Az is csoda, hogy a főbérlő megengedte hogy kutyát tartsak.

Mondjuk, így érthető.... :)

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 ápr. 13, 14:47
Hozzászólások: 340
Tartózkodási hely: Nyíregyháza környéke
Valódi név: Gergely
   
Hozzászólás 2012 júl. 4, 10:03 
Papagájfan írta:
Hiába vetettem fel, nem nagyon tetszett senkinek az ötlet. Meg eleve nem hiszem, hogy elég helyet tudnék biztosítani.


Ja, és bocs, elfelejtettem mondani a legfontosabbat:
Albérletben lakom. Az is csoda, hogy a főbérlő megengedte hogy kutyát tartsak.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 jan. 8, 11:05
Hozzászólások: 209
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Valódi név: Gaál Imre
   
Hozzászólás 2012 júl. 4, 9:42 
Papagájfan írta:
Hiába vetettem fel, nem nagyon tetszett senkinek az ötlet. Meg eleve nem hiszem, hogy elég helyet tudnék biztosítani.


Hely szempontjából,ha kicsi korától úgy szokatod őket,akkor "szállásnak" megfelelő,egy 10 négyzetméter 1 párnak,ezen kivűl természetesen napi szinten biztositani kell a nagyobb helyet nekik,ahol szaladgálhatnak,sétálhatnak,bár amely emu kisebb helyen nő fel,az nem fog nagyon rohangálni,csak mikor kiengeded ő is kiengedi a fáradt gőzt,és nyújtózik,"táncol" egy keveset.


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 78 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 21:18
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO