Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 106 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2010 márc. 18, 7:15
Hozzászólások: 13
   
Hozzászólás 2010 ápr. 22, 20:36 
Sziasztok!

Szia Ohiki :)

Úgy örülök, remélem nem korán! Úgy néztem ma elült az egyik magyar kacsám :D Csak pár tojás van alatta, de ha nyugton marad, alápakolok amennyi csak fér!
Igaz annyi kacsatojásom van már, hogy marad még bóven, jó lenne a többiek is példát vennének róla :P
Közben keltetőben is kelt már 7!!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 19, 18:12
Hozzászólások: 226
   
Hozzászólás 2010 ápr. 19, 11:53 
Sziasztok!
Azt szeretném megkérdezni ti milyen körülmények között tartsátok a mandarin récét télen?


 
Offline
Csatlakozott: 2010 márc. 17, 20:39
Hozzászólások: 11
   
Hozzászólás 2010 ápr. 14, 19:03 
Szia ohiki!


Köszönöm!
De még nem volt időm beszerezni a némakacsát.Remélem sikerül!

Üdv:Gabi


 
Offline
Csatlakozott: 2010 jan. 28, 16:01
Hozzászólások: 144
   
Hozzászólás 2010 ápr. 14, 8:06 
Szia Gabi!
Tegnap este konzultáltam azzal a sráccal akitől az én futóim vannak, és most javítanám amit korábban írtam, a néma kacsa is jó a keltetésre, a tojásaik ugyanakkorák és 99% ban elkotlanak... Így akkor próbálkozhatsz ezzel a fajjal is.

:D


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 ápr. 7, 17:55
Hozzászólások: 97
Tartózkodási hely: Zala megye
Valódi név: Patrik
   
Hozzászólás 2010 ápr. 13, 20:54 
Nekem is benn van 20 darab a keltetőben. Meglátjuk mi lesz. :)

Van egy ilyen tojóm is a futók között:
Kép

Mennyire néz kotlósnak ki? :lol:


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára patrik 2010 ápr. 14, 19:10-kor.

 
Offline
Csatlakozott: 2010 márc. 17, 20:39
Hozzászólások: 11
   
Hozzászólás 2010 ápr. 13, 16:17 
Sziasztok!Szia "ohiki"!

Még kacsáid is vannak? Ez nem semmi :D
Köszönöm,hogy válaszoltál! Megint. :)

Kár,hogy nem megülős tipus :cry: Pedig örültem volna a kiskacsáknak.
Nekem sajnos még nem sikerült keltetőgépet venni.Már régóta szeretnék.De sajnos mostanában csupa "jó" dolgok történnek velünk.Ezért "technikai" okokból még nem sikerült beszereznem.
Így a keltető vásárlás még várat magára.
Most meg bosszankodhatok,hogy kárba vész a rengeteg tojás.
A kacsa fészekre való rákötözése nem jön be? :P (csak vicc volt)
Egy emberke buzgón ajánlotta,hogy beteszi a keltetőjébe a tojásokat(a kikelt jószágok feléért),de amint megtudta,hogy kacsatojásról van szó,már nem vállalta.Ilyen ördöngősség keltetővel kikeltetni őket?
Meg aztán,annak nincs is varázsa,ha más látja őket kikelni. De persze,azért éltem volna a lehetősséggel.
Mi felénk nem tudok senkit,akinek lenne vadkacsája,de némakacsát már ajánlottak.Így nem marad más választásom,mint,hogy megpróbálom beszerezni és megültetni.Nem szeretném kidobálni azt a sok tojást!

De jó neked!....Nem sokára lesznek kiskacsáid is. :lol:

Üdv:Gabi


 
Offline
Csatlakozott: 2010 márc. 18, 7:15
Hozzászólások: 13
   
Hozzászólás 2010 ápr. 13, 9:30 
Köszönöm, mindenképp megkeresem :D
Szép napot!

liliom


 
Offline
Csatlakozott: 2010 jan. 28, 16:01
Hozzászólások: 144
   
Hozzászólás 2010 ápr. 13, 9:17 
Elküldtem privátban.. hivatkozz rám.. közvetlen, segítőkész ember!!!


 
Offline
Csatlakozott: 2010 márc. 18, 7:15
Hozzászólások: 13
   
Hozzászólás 2010 ápr. 13, 9:15 
Rendben! Most új helyre kerülnek, ami nyugalmasabb lesz az eddiginél, jó lenne önellátóak lennének a gyereknevelésben :lol: Majd beszámolok, ha van valami eredmény! Az ismerősöd elérhetőségét megköszönném :D

üdv: liliom


 
Offline
Csatlakozott: 2010 jan. 28, 16:01
Hozzászólások: 144
   
Hozzászólás 2010 ápr. 13, 9:10 
liliom írta:
Szia Ohiki!

Magyar kacsáról mit tudsz, rá lehet bírni a kotlásra? Mennyire hajlamos rá? Mert rengeteget tojnak, egy ideig a fészekben hagytam a tojásokat, de nem bírtam idegekkel, végül keltetőben kötöttek ki :)



Szia!!!!
Elméletileg elkotlanak, Hidason egy ismerősöm keltet velük.. de nekem még nem volt ilyen fajtám... lehet egy eldugott helyre csinálj egy fészket és tégy bele jelölt próba tojásokat.. majd ráül és akkor kicseréled azokra miket keltetni szeretnél.
Szerintem lentebb a vadkacsa is azért tojik össze vissza, mert nem érzi biztonságosnaka helyet.... Akárhol elülnek ha azt érzik hogy ott nincsenek háborgatva, akár egy felborult nagy virágcserépben, vagy egy üres 200 literes hordóban, de még a szalmakazal tetjén is megülnek.. Rá se kell nézned a fészekre és majd oda ül!!
emélem segítettem!! De az ismerősöm elérhetőségét meg tudom adni hogy megkérdezd nála hogy vannak..


 
Offline
Csatlakozott: 2010 márc. 18, 7:15
Hozzászólások: 13
   
Hozzászólás 2010 ápr. 13, 9:03 
Szia Ohiki!

Magyar kacsáról mit tudsz, rá lehet bírni a kotlásra? Mennyire hajlamos rá? Mert rengeteget tojnak, egy ideig a fészekben hagytam a tojásokat, de nem bírtam idegekkel, végül keltetőben kötöttek ki :)


 
Offline
Csatlakozott: 2010 jan. 28, 16:01
Hozzászólások: 144
   
Hozzászólás 2010 ápr. 13, 8:53 
Szia Gabi!

A futókacsától ne nagyon várj kotlást, nem igazán hajlanak a dologra. Sima vadkacsa tojókat kell szerezned vagy ahogy írtad, néma kacsát, de én azt nehéznek tartom a futók tojásaira. Nálam vasárnap hagyták abba a tojást.. most pihennek.. de amit tojtak, azt mindet gépbe raktam... :D


 
Offline
Csatlakozott: 2010 márc. 17, 20:39
Hozzászólások: 11
   
Hozzászólás 2010 ápr. 12, 18:03 
Sziasztok!

Ezzel én is így vagyok.A fútókacsám nem akar megülni.Már több mint húsz tojást tojt.És semmi féle hajlandóságot nem mutat a költésre.
Igaz,én nem kerítettem le őket.De nem is hiszem,hogy ez lenne a megoldás.Viszont,ha van valami "trükk" a megoldásra,akkor arra én is kíváncsi lennék.
Már azon gondolkodom,hogy kéne szereznem egy némakacsa tojót.Állítólag,azok jól költő kacsa félék.

Üdv: Gabi


 
Offline
Csatlakozott: 2008 szept. 22, 16:35
Hozzászólások: 32
Tartózkodási hely: Mosonmgayaróvár
   
Hozzászólás 2010 ápr. 10, 20:44 
Sziasztok!
Nekem van egy vadkacsa párom!Még fiatalok a tojó most fog elöször költeni!Szabadon vannak egy nagy kertben és odamehetnek ahova akarnak!Talált magának a tojo egy helyet a szalmába ahova belerakott egy tojást,másnap néztem hogy van e uj nem találtam és körülnéztem a kertbe és egy teljesen másik helyen volt egy tojás.Most egy kisebb helyre lekerekitetm öket egy kisebb helyre és rakta neki be tojo helyet meg a tojásait.Már ott vannak 2 napja láttam hogy ráült a fészekre mert rajta van a nyoma de nem tojik.MItöl lehet ez?Vagy majd megint elfogja kezdeni?
Köszi!sziaasztok


 
Offline
Csatlakozott: 2010 jan. 12, 16:36
Hozzászólások: 50
Tartózkodási hely: Bp
   
Hozzászólás 2010 ápr. 5, 18:09 
Sziasztok!
szalmonelláról mondjatok pár dolgot ,hogyan terjedhet,pl kikeltetésnél ha pl együtt kel a selyemel akor átadhatja a szalmonellát és utánna nekem selymek szalmonellás tojit tojnak??
Köszi!

_________________
Földesi Jani


 
Offline
Csatlakozott: 2010 jan. 12, 16:36
Hozzászólások: 50
Tartózkodási hely: Bp
   
Hozzászólás 2010 ápr. 5, 17:54 
Sziasztok!
Tudnátok segíteni ,hogy keltethetek én keltetőben egyszerre futókacsát,itáliait,fürjet,yokohamát,selymet egyszerre?
Kacsa tojás miatt nem lesznek szalmonellásak?
Köszi!Sziasztok!

_________________
Földesi Jani


 
Offline
Csatlakozott: 2008 dec. 3, 14:07
Hozzászólások: 55
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 4, 18:37 
Fiatal mandarinréce párt vásárolnék!
Esetleg csere Zabrapintyekre+ ráfizetés!


 
Offline
Csatlakozott: 2008 júl. 20, 15:01
Hozzászólások: 330
   
 
Hozzászólás 2008 dec. 13, 20:53 
Szia zalan szépek főleg a mandarinok


 
Offline
Csatlakozott: 2008 aug. 11, 22:02
Hozzászólások: 189
   
 
Hozzászólás 2008 dec. 13, 19:19 
Sziasztok!
Egy pár éve lett egy pár vadkacsánk. Törpetyúkokkal vannak együtt, a tojó az első évben nem tudott elülni, mert a tyúkok megették a tojást, a következő évben a 8 tojásból 1 kiskacsa kelt ki :lol: , ami hím lett, együtt van a nagyokkal.

Kép

2 éve egy pár mandarinrécét szereztem be, amik szintén a tyúkokkal és kacsákkal vannak együtt, jövőre a vadkacsáknak és récéknek szeretnénk egy külön helyet, egy kis tóval. 2-3 évesek lehettek, ahonnét hoztuk, ott már költöttek is. Augusztusban vettem nemsoká a hím gyönyörű színű lett, a tojó színe nem változott.
Kép
Utána szépen visszaszíneződtek, majd amikor újra el kezdtek színesedni, a tojó is sokkal színesebb lett:
Kép
Olvastam hogy előfordulhat ilyen ennél a fajnál :cry: , Szentesen próbáltam is venni utána egy tojót, de csak párban adták volna. Csongrád megyében tud valaki tenyésztőt?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jún. 5, 20:20
Hozzászólások: 60
Tartózkodási hely: Bakonytamási
Valódi név: Bolla Dávid
   
 
Hozzászólás 2008 dec. 9, 18:22 
Indiai futókacsa tojót vennék.
Érd: davif@citromail.hu
Cserébe tudok adni egy kendermagos brahma kakast.

_________________
Dávid :54:


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 106 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 16 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 29, 1:39
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO