Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 102 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 nov. 7, 19:04
Hozzászólások: 289
Tartózkodási hely: Nyergesújfalu
Valódi név: Balázs
   
Hozzászólás 2010 dec. 23, 15:34 
:)


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 jún. 6, 16:49
Hozzászólások: 2218
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Valódi név: Ferenc
   
Hozzászólás 2010 dec. 23, 10:15 
Nagyanyám is fürdette régen a kotlósokat, nem mintha bevált volna szegényeknél :lol: . Én is úgy csináltam, mint Tamás, világos helyre kell zárni fészek nélkül, pár nap alatt abbahagyja a kotlást.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 nov. 7, 19:04
Hozzászólások: 289
Tartózkodási hely: Nyergesújfalu
Valódi név: Balázs
   
Hozzászólás 2010 dec. 23, 10:04 
hát ez igaz


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 16, 17:37
Hozzászólások: 2237
Tartózkodási hely: Kondoros
Valódi név: Nagy Tamás
   
Hozzászólás 2010 dec. 23, 10:02 
Helló!

Tedd külön helyre, ahol egyedül van, fészek ne legyen! 4-5 nap alatt elmúlik... Nem mindig válik be, de én így csináltam régebben, ha már nem akartam több csibét!

_________________
http://www.tamasmadarai.5mp.eu
Tisztelettel: Főnyest
V151 10593


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 nov. 7, 19:04
Hozzászólások: 289
Tartózkodási hely: Nyergesújfalu
Valódi név: Balázs
   
Hozzászólás 2010 dec. 23, 9:39 
Állítólag ha megfürdeted nem kotlik. Mért nem szeretnél kotlóst?


 
Offline
Csatlakozott: 2010 dec. 23, 0:47
Hozzászólások: 2
Tartózkodási hely: Új-Zéland
Valódi név: Erna
   
Hozzászólás 2010 dec. 23, 0:59 
Sziasztok!
Valaki tudna segiteni mit tegyek a kotlossal hogy ne kotlodjon,Köszönöm


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 aug. 8, 16:22 
Tyúkanyó írta:
Nem tudom hány évig él egy tyúk , de remélem még sokáig . Van másik kotlósom is de ő a legjobb. A többin nem vettem észre ezt a hatalmas nagy gondoskodást.
Kép

Reméljük még sokáig együtt nézhetitek az aprónépet... :) Nagyon jó szülő. Gyerekkoromban láttam egy hasonlót (igaz az törpe volt) anyámat is megkergette amikor valamiért úgy érezte túl közel merészkedett a kicsikhez :D

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2010 aug. 4, 20:30
Hozzászólások: 1
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Valódi név: Chrisztofné Bilácz Ágnes
   
Hozzászólás 2010 aug. 8, 15:07 
Sziasztok! Egy ideje olvasgatom az irományokat , pár napja már regisztráltam is így én is be tudok kapcsolódni. (ritkán jutok a géphez )
Öt évvel ezelőtt kaptam egy kolléganőmtől egy "Japi" kotlót 11 csibével. Klotild - nak neveztem el. Minden évben elült, hol csibét vettem , hol tojást, hogy ne ugyanaz a család szaporodjon. Klotild azóta is gondos kotló. Sőt ! Amikor a másik kotló már elhagyja a nagyobbacska csirkéket akkor ő még a szárnyai alá engedi. Ebben az évben volt , hogy a saját 3 hetes csibéivel és az "örökbe fogadott" nagy canga csirkékkel hatalmasra kitárt szárnyakkal telepedett le éjszakázni a sarokba. Esténként tanítgatta őket az ülőre ülni ugy, hogy ő fölment azután hívogatta őket . Volt amelyiknek sikerült volt amelyiknek nem. Ezután Klotild lejött és a földön kuporodott le. Egy idő után amikor már mindenki fel tudott utána kapaszkodni szépen ültek az ülőn.
1-2 hétig patkány veszély volt (addig amíg nem sikerült elcsípnem) . A patkány az ülőről szedte le az áldozatokat. Képzeljétek! Klotild esténként nem az ülőre csalta fel a neveltjeit hnem be hívta őket a tojó fészekbe. Csodálatos látvány volt amikor kinézett rám egy nagy csapat csirke és persze Klotild a fészekből. Nem tudom hány évig él egy tyúk , de remélem még sokáig . Van másik kotlósom is de ő a legjobb. A többin nem vettem észre ezt a hatalmas nagy gondoskodást.
Kép


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 jan. 31, 1:08
Hozzászólások: 170
Tartózkodási hely: Békésszentandrás
Valódi név: Kozák Krisztián
   
Hozzászólás 2010 jún. 18, 10:42 
feketemarcsi írta:
Én látok egy kis kakukktojást is. :lol:


szia
ja igen volt közte 3 kis magyar tarka kacsa, de elvitte már őket a gazdája


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 jan. 31, 1:08
Hozzászólások: 170
Tartózkodási hely: Békésszentandrás
Valódi név: Kozák Krisztián
   
Hozzászólás 2010 jún. 17, 21:54 
sziasztok
gondoltam teszek fel pár képet az ezüst itáliai kotlómról. Van alatta 13 saját költésű holland törpe (8 fehér, 5 fogoly színű), keltetőből 7 kis gigant gyöngyös és egy bérkeltetésből itt maradt fehér parlagi gyöngyös, 3 columbián brahma, illetve 6 kis ezüst itáliai csibe.
a másik kotló egy orpingtn tyúk, vele 114 csibe van, ebben van 13 selyem, 4 marans, 13 cochin, 8 ezüst itáliai és a többi vegyes hasznú nagy testű pipi.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép


 
Offline
Csatlakozott: 2010 jan. 28, 16:01
Hozzászólások: 144
   
Hozzászólás 2010 ápr. 15, 9:29 
Csak érdeksségként szeretném elmesélni hogy hétfőn reggel a chabo tyúkom még kint kapirgált, a tojófészek üres volt neki. Láthatóan ugyanolyan állapotban mint előtte egy héttel, nem kotyogott, nem toporgott!!
Aztán délután mikor mentem öket megnézni, már nem volt sehol. Illetve a tojófészekben ült egy szem tojásán. Alá tettem gyorsan amit még összeszedtem a szomszédoktól, és azóta is ott terpeszt rajtuk.
Szóval minden látható előjel nélkül elkotlott... :lol:
Ezt csak azoknak írom, akik esetleg kotlóst keresnek, hogy a chabo a legtökéletesebb fajta kotlani.. igaz hogy legoptimálisabb törpéket keltetni vele, de 9 tojgli alá fér!


 
Offline
Csatlakozott: 2010 ápr. 8, 14:34
Hozzászólások: 3
   
Hozzászólás 2010 ápr. 9, 11:07 
Ohiki köszönöm az instrukciókat!
az oldaladat már ismerem, elég sűrűn olvasgatom!
A Székesfehérvári tenyésztővel már beszéltem a tojásokról- de köszönöm!


 
Offline
Csatlakozott: 2010 jan. 28, 16:01
Hozzászólások: 144
   
Hozzászólás 2010 ápr. 9, 10:13 
Szia!
Nem gyakran találni nagytestű Sussexet idehaza, de azért van.. ha nagy testű kell.. törpét nem tudok... nos Székesfehérváron él egy fiatalember, akinek vannak... az oldalamon a linkek nél megtalálod őt.. de tudod mit? bemásolom ide az oldalát.. vedd fel vele a kapcsolatot. Esetleg még ha hirdetéseket böngészel, ott is bele lehet néha futni 1-1 tenyésztőbe!
http://cochin.gportal.hu/

Kotlósnak meg azt mondják a 'japi' a legjobb, bár szerintem a chabo... de a wayandotten is elkotlik és többnyire a legtöb fajta... a viadorok nem annyira mint a többiek.. úgyhogy fajtatisztát is tarthatsz, az is fog neked ülni... de ez kizárólag a te választásod.. az biztos hogy a japánok a legváltozatosabb formájúak lesznek!!!!
:lol:


 
Offline
Csatlakozott: 2010 ápr. 8, 14:34
Hozzászólások: 3
   
Hozzászólás 2010 ápr. 9, 8:38 
Köszönöm válaszod Ohiki!
látszik,hogy nem játszom meg a kezdőt ,mert érthetetlen volt a kérdésem :oops:
a kis japánt kotlósnak akarom, bár gondolom annak szokni kellene a helyet, meg a helyen tojni párat..., ezért a keltetésen is gondolkozom.
Sussext, azt úgy hiszem tudok tenyészetből tojást( ami írtál a nagy gazdasági volumenű..., én is arra gondoltam, igaz nem a gazdasági siker elérésének reményében :) )
akkor ahogy írtad igen nagy szerencsének kellene lenni, hogy fajtatiszta Sussex-t találjak, főleg csak így hirdetésen keresztül.
tovább csiszolgatom a fajtakiválasztást, s hátha találok valami számomra tetszőt, és fajtatiszta egyedeket.
még1x köszönöm, jános


 
Offline
Csatlakozott: 2010 jan. 28, 16:01
Hozzászólások: 144
   
Hozzászólás 2010 ápr. 9, 8:19 
csigabiga írta:
Sziasztok!
tudom sokan így kezdik, és már az érett baromfitartók-tenyésztőknek elegük van a hasonlófélékből,mint én, de azért megpróbálom a kérdést.
Szeretnék pár Sussex szárnyast,tervem: japán kotló, tojásokat két tenyészetből,és abból hoznék össze egy tenyészetet-gondolom ehhez két japán kell vagy eltolni a két almot. ha van valakinek tippe, tapasztalata nagyon szívesen venném. (esetleg jó helyről tojás)
üdv:jancsiga


Szia!
Azt hiszem ha érett baromfitartó itt írogat és elege lenne a kérdésekből, akkor az nem ide való, úgyhogy ne félj, senki nem szól meg érte ha kérdezel..
Maga a kérdés nem érthető nekem.. Sussex egy fajta, jó gazdasági fajta, de nem japán. van törpe Sussex is, de ritka.. én lennék a legboldogabb ha lenne valakinek idehaza... Van porcelán és kolumbián színben is...
A japán az a vegyes törpe tyúk, ami nem fajta. MAx típus, vagy forma, vagy gyűjtőnév.. szóval te japikat szeretnél?? két családot, vagy egy családot de két helyről??
Akkor kell kérned tojásokat lehetőleg 2 vagy több helyről.... és a kikelt bandából összeválogatni egy tenyészcsoportot magadnak.
Vagy veszel valamilyen fajtatiszta tojást 1-2-3 különböző fajtából és a kikelt csibéket összerakod. A következő évben pedig lesznek szép kis keverék csirkéid...


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 máj. 11, 14:47
Hozzászólások: 843
Tartózkodási hely: Budapest XXII.
   
Hozzászólás 2010 ápr. 8, 21:04 
Köszönöm ohiki,szándékomban áll!!! ha valami közbe nem jön,mert szokott! :cry:


 
Offline
Csatlakozott: 2010 ápr. 8, 14:34
Hozzászólások: 3
   
Hozzászólás 2010 ápr. 8, 14:58 
Sziasztok!
tudom sokan így kezdik, és már az érett baromfitartók-tenyésztőknek elegük van a hasonlófélékből,mint én, de azért megpróbálom a kérdést.
Szeretnék pár Sussex szárnyast,tervem: japán kotló, tojásokat két tenyészetből,és abból hoznék össze egy tenyészetet-gondolom ehhez két japán kell vagy eltolni a két almot. ha van valakinek tippe, tapasztalata nagyon szívesen venném. (esetleg jó helyről tojás)
üdv:jancsiga


 
Offline
Csatlakozott: 2010 jan. 28, 16:01
Hozzászólások: 144
   
Hozzászólás 2010 ápr. 8, 14:34 
Amaryl írta:
Szevasztok! érdekelne pár darab japán,-vagy más kistermetű tyúk,akár előnevelt csirke formájában!



Szia!
GYere ki vasárnap Monorra!! Biztosan találsz majd "pár" darabot!!! :)


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 máj. 11, 14:47
Hozzászólások: 843
Tartózkodási hely: Budapest XXII.
   
Hozzászólás 2010 ápr. 8, 8:56 
Szevasztok! érdekelne pár darab japán,-vagy más kistermetű tyúk,akár előnevelt csirke formájában!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 jan. 31, 1:08
Hozzászólások: 170
Tartózkodási hely: Békésszentandrás
Valódi név: Kozák Krisztián
   
Hozzászólás 2010 feb. 14, 14:28 
Üdv mindenkinek!
szeretnék érdeklődni, hogy valakinek nem-e lenne 2-3 eladó kis termetű japán tyúkja?
előre is köszönöm a választ a zefyr@szarvasnet.hu e-mail címre.


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 102 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 28, 23:31
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO