Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 113 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2008 jan. 17, 18:02
Hozzászólások: 196
Tartózkodási hely: Albertirsa
   
Hozzászólás 2010 ápr. 12, 10:37 
Szia Mészi!
Ma pont 21 napja vettem egy ilyet az öregemnek mert a cochinjai nem akartak elülni.
56 db-os de csak 54 db tojit tudtunk beletenni mivel az egyik tik elkotlott.
A fejlemények most néztem a tiknál 1 csibi a keltetőbe már kettő.
Különben a keltetőn nem tudsz semmit állítani, a tojásfordítója egy kalap sz@r,és az alján a taposórács hullámos ezért kézi kevergetés (fordítás)eléggé macerás.a használati útmutatója egy románról magyarított kezdőnek semmit nem mondó házilag kinyomtatott valami( ez az eladótól is függ).
A hőfokot amúgy végig egyenletessen 38,0c-on tartotta a digitális szerint.
Szóval nem tudom mennyit szánsz rá de lehet egy hungarocell normális keltető ikább megéri az árát
ha nagyüzemre akarod használni.
U.I.:Ne félj a szellőztetéstől és a forgatástól szerintem az öregem itt B@xta el.


 
Offline
Csatlakozott: 2010 márc. 19, 22:27
Hozzászólások: 16
Valódi név: Horváth István
   
Hozzászólás 2010 ápr. 11, 19:08 
mészi írta:
Az a kérdésem hogy kinek van tapasztalata ezzel a keltetőgéppel, mert ezt néztem ki magamnak, de nemtudom hogy megbízható-e? Mert hallottam már olyat hogy nagyon jó meg olyat is hogy nagyon sz...r; akkor most melyik az igaz? :?: :?
Kép

En csak roszat hallottam rola A höszigetelése 1, állitolag a föfokát nem tehet szabájozni erre kérdez rá
Kép
Ezt a szabályzót én gyártom p tipus triakos pontossan tartja a hőt beépithető 50W -1500W szabályoz célszerü 1000w ig 7500ft + szálitás.
Akár egy hajszáritó is meg teszi lehetőleg indikciős motoru.
A hőmérö 2000ft memoriás.


 
Offline
Csatlakozott: 2010 jan. 10, 11:38
Hozzászólások: 74
   
Hozzászólás 2010 ápr. 11, 18:48 
Az a kérdésem hogy kinek van tapasztalata ezzel a keltetőgéppel, mert ezt néztem ki magamnak, de nemtudom hogy megbízható-e? Mert hallottam már olyat hogy nagyon jó meg olyat is hogy nagyon sz...r; akkor most melyik az igaz? :?: :?
Kép


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 ápr. 9, 11:56 
Köszi mindenkinek az infókat! :)

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2010 jan. 28, 16:01
Hozzászólások: 144
   
Hozzászólás 2010 ápr. 9, 8:25 
Van benne egy ventilátor és az keveri a levegőt a hőt pedig asszem fémből készült fűtöcsövek adják.
Kompakt egész, nem férnek hozzá a madarak... azaz zárt. de szerintem felülről érdemes belógatva beépíteni, lehet ha oldalára van fordítva,akkor a ventilátor nem lesz hosszú életű

na de én műszaki dolgokban láma vagyok, én csak használni tudom ezeket, ha megáll, akkor meg nézek mint a vett malac..
szóval meg kell kérdezni esetleg nálam hozzáértőbbeket is... de nekem bevállt a megadott módon használva.


 
Offline
Csatlakozott: 2010 márc. 19, 22:27
Hozzászólások: 16
Valódi név: Horváth István
   
Hozzászólás 2010 ápr. 8, 20:41 
Warhawk írta:
feketemarcsi írta:
Pl mashine, 80-100 tyúktojás fér bele, 40 W és hungarocell házas. http://www.plmaschine.hu

És a fenti linken máris belebotlottam valamibe ami érdekelne engem... ismeri valaki / tud valaki valamit erről a SK 75 TÍPUSÚ FŰTŐEGYSÉG-ről? Esetleg valaki már felhasználta? Tapasztalat érdekelne, mert szerintem ez több mint tökéletes lenne egy házi építésű inkubátorhoz (nem keltető, de szerintem befér ide ebbe a topikba).

Kép

Én ennek a mintájára csimáltam a keltetőmet
(P) tipust hungarocelböl


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 ápr. 8, 15:05 
feketemarcsi írta:
Ez egy kivehető kompakt fűtőegység, lehet hozzá 2-3 ezer Ft-ért venni házat is.

Házat?!?


ohiki írta:
Nekem ilyen van! lassan 10 éve...
Szerintem jó! Könynen kezelhető, egyszerű.

Ez egy lényeges tulajdonság. Hogy "fűt"? Meleg levegős vagy sugárzó hőt bocsát ki? Eredetileg a hüllőknél használatos vízhatlan hőpárnára gondoltam, de ha ez komplete minden "tud" akkor nem vacakolok vele (és a költségekből is lefaragok így).

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2010 jan. 28, 16:01
Hozzászólások: 144
   
Hozzászólás 2010 ápr. 8, 14:39 
Nekem ilyen van! lassan 10 éve...
Szerintem jó! Könynen kezelhető, egyszerű.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 ápr. 8, 14:36 
feketemarcsi írta:
Pl mashine, 80-100 tyúktojás fér bele, 40 W és hungarocell házas. http://www.plmaschine.hu

És a fenti linken máris belebotlottam valamibe ami érdekelne engem... ismeri valaki / tud valaki valamit erről a SK 75 TÍPUSÚ FŰTŐEGYSÉG-ről? Esetleg valaki már felhasználta? Tapasztalat érdekelne, mert szerintem ez több mint tökéletes lenne egy házi építésű inkubátorhoz (nem keltető, de szerintem befér ide ebbe a topikba).

Kép

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2010 jan. 10, 11:38
Hozzászólások: 74
   
Hozzászólás 2010 ápr. 8, 14:22 
Szeretnék venni egy kis asztali keltetőgépet kb. 56db-at. Milyen fajtát ajánlotok; persze ami nem eszik olyan sok áramot? És mekkora a teljesítménye?


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 márc. 25, 12:39 
ohiki írta:
Lehet most hülyeséget fogok mondani, hiszen nem ismerem a papgájok igényeit, de van a Zoltánfi Tibor féle keltető, ami egyfajta ablakos, infralámpás gép... Ahogy hallottam, keltetőnek nem túl "szerencsés", de inkubátornak nem lenne jó?
Legalább ötletnek lemásolni!!

De jó. Sőt, már eleve úgy hirdeti, hogy keltető és inkubátor egyben. Az a "baj" ezzel, hogy picit drágábban már sokkal jobbat lehet venni. Alkatrészenként összeépíteni sem rossz ötlet amúgy, de sajnos még nem találtam olyan kereskedőt vagy boltot ahol ezeket az alkatrészeket meg lehetne venni.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2010 jan. 28, 16:01
Hozzászólások: 144
   
Hozzászólás 2010 márc. 25, 9:37 
Lehet most hülyeséget fogok mondani, hiszen nem ismerem a papgájok igényeit, de van a Zoltánfi Tibor féle keltető, ami egyfajta ablakos, infralámpás gép... Ahogy hallottam, keltetőnek nem túl "szerencsés", de inkubátornak nem lenne jó?
Legalább ötletnek lemásolni!!


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 márc. 24, 16:56 
litzso írta:
Elkezdtem lemérni a szekrényben lévő hőmérsékleteket kb 10 különböző helyen. Természetesen mindenhol más értéket találtam. 3 C- fok hőingás is volt a gépen belül. A gép kijelzőjén lévő hőmérséklet gyakorlatilag 1 bizonyos ponton volt mérhető és érdekes módon pont ott ahol az az 1 tojás kikelt.

Melyik gyártó "tsodálatos" terméke volt ez? (Ha nem akarod ide, akkor jöhet privátban is).

litzso írta:
Konzultációk ,mások véleményének kikérése után eladtam a gépet és a következőt már úgy választottam mint már leírtam / Loro Parkos referencia/ Tehát a megbízhatóság a lényeg. Tudom megint mindenki felhorkan ,hogy az ár az első. Ezért tudnak a kínaiak minden sz-t. eladni nálunk.

Hidd el én is a legjobbat venném meg, ha ... ha lenne rá pénzem. Egyelőre inkubátorban gondolkodom, keltető (még) szerencsére nem kell.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2008 okt. 16, 19:32
Hozzászólások: 17
Tartózkodási hely: Barcs
   
Hozzászólás 2010 márc. 24, 13:45 
Első probálkozásra én is egy olcsóbbat választottam ,hasonló megfontolásból mint amit írsz.
Tavaly januárban megtojt egy fiatal pár kissándorom ,de első költés révén nem kezdett kotlani.
Betettem a keltetőbe. A tojások szépen fejlődésnek indultak ,aztán a 4 fias tojásból 1 kelt ki.
A gép a hírdetések stb alapján megbízható masina volt ,de azért motoszkált bennem a kisördög.
Elkezdtem lemérni a szekrényben lévő hőmérsékleteket kb 10 különböző helyen. Természetesen mindenhol más értéket találtam. 3 C- fok hőingás is volt a gépen belül. A gép kijelzőjén lévő hőmérséklet gyakorlatilag 1 bizonyos ponton volt mérhető és érdekes módon pont ott ahol az az 1 tojás kikelt. Konzultációk ,mások véleményének kikérése után eladtam a gépet és a következőt már úgy választottam mint már leírtam / Loro Parkos referencia/ Tehát a megbízhatóság a lényeg. Tudom megint mindenki felhorkan ,hogy az ár az első. Ezért tudnak a kínaiak minden sz-t. eladni nálunk.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 márc. 24, 12:16 
litzso írta:
Bocs ,hogy ajánlottam másoknak is. Természetesen mindenki azt vesz amit akar ,annyiért amennyiért akar.

Jaj, dehogy is! Jó, hogy írtál róla. Csak szerintem nagyon kevesen képesek kifizetni azt az 1k€ körüli árat. Igazából az a baj ezekkel, hogy kívülálló számára (úgy értem aki nem ássa bele magát a témába nagyon) nem látszik, hogy mitől annyival jobb az egyik mint a másik. A házilag készítettel első látásra is az a baj, hogy hát... kevésbé megbízható mint egy gyártó kiforrt konstrukciója. De tényleg... miben különböznek ezek egymástól? Úgy értem mondjuk egy Brinsea teljesen automata keltető egy "drágább" típustól? (Természetesen nem a tojások darabszámára gondolok elsősorban).

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2008 okt. 16, 19:32
Hozzászólások: 17
Tartózkodási hely: Barcs
   
Hozzászólás 2010 márc. 24, 10:52 
Természetesen tudom ,hogy nálunk is kapható többféle keltető. Úgy látom senki nem olvasta végig a hozzászólásom. Írtam ,hogy miután egy típus nem jött össze , referenciákat kértem néhány nagy madárparkból és így választottam.
Bocs ,hogy ajánlottam másoknak is. Természetesen mindenki azt vesz amit akar ,annyiért amennyiért akar.


 
Offline
Csatlakozott: 2008 okt. 16, 19:32
Hozzászólások: 17
Tartózkodási hely: Barcs
   
Hozzászólás 2010 márc. 24, 10:28 
Szia!

Természetesen én sem diszbaromfiaknál gondoltam használni a keltetőt. Tudom ,hogy a díszbaromfi rovatban volt a hozzászólás de az előttem szólók is feltételezésem szerint papagájokra gondoltak.
Ez a keltető egyébként speciálisan papagájkeltetésre találtatott ki. Egyébként nem üzletszerüen keltetek ,viszont szeretem annyira a madaraim ,hogy amennyiben egy szülőpár nem kotlik ,illetve nem nevel ,valahogy megpróbálom megoldani. Nálam nincsenek elszedve a tojások a szülők alól ,hogy szelid kézzel nevelt madarakat állítsak elő ,csak mint már az előbb írtam, ha a szülők nem gondoskodnak róluk.
Nem azért vásároltam viszonylag drága gépet mert dúskálok anyagiakban és " bizniszből" csinálom az egészet.
Mint már írtad a " speciális igény " miatt nem jó egy " mezei" olcsó keltető a papagájok keltetésére.

Üdv,
Zsolt


 
Offline
Csatlakozott: 2010 jan. 28, 16:01
Hozzászólások: 144
   
Hozzászólás 2010 márc. 24, 9:04 
[quote="litzso"]Sziasztok!

AAkit érdekel ,szívesen megadom a gyártó elérhetőségét de csak ha megbarátkozik egy 1000 EUR feletti árral.



Félre ne érts, nem ismerlek és azt sem tudom milyen madarakat keltetsz,és mennyit, de szerintem a díszbaromfisok 99 %-a hobbi szinten foglalkozik e szép kedvteléssel, így ilyen áron keltetőt venni asszem a vicc kategóriába tartozik. (idehaza!)
Az átszámítva 70 e Ft-os gépért is sokallom az árat, pedig meg tudnám venni ha akarnám, de az idehaza kapható kis egyszerű "masina" is tökéletesen megteszi nekem és a hozzám hasonlóan nem üzleti szándékkal keltető emberkéknek. Hiszen még azt is külön szeretem amikor naponta kicsit foglalkozom a tojásokkal a gépben..... :oops:
Természetesen biztosan vannak olyan speciális igényű fajok és olyan magas árú madarak akiknek ez kell!!!! De díszbaromfinak én szerintem luxus ez az árkategória!!
Ismétlem semmi sértést nem akartam írni, csak ez őszintén kikívánkozott belőlem! :D :D :D


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 márc. 23, 18:40 
Sajnos az én kézügyességem (különös tekintettel az elektronikus kütyükre) nem elégséges, hogy bele merjek vágni egy ilyen megépítésébe. Nem attól félek, hogy nem sikerül, hanem hogy baja lesz a madárnak. :(

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2008 okt. 16, 19:32
Hozzászólások: 17
Tartózkodási hely: Barcs
   
Hozzászólás 2010 márc. 23, 18:19 
Sziasztok!

A keltetőgépemet hosszas utánjárás után vettem miután jól befürödtem egy elég ismert márkával.
A Loro Parkból és néhány hasonló helyről kapott referencia után választottam.
Tökéletes. A párásítás ,forgatás ,hőfokszabályzás full autómata.
Akit érdekel ,szívesen megadom a gyártó elérhetőségét de csak ha megbarátkozik egy 1000 EUR feletti árral.
Az inkubátoromat saját magam készítettem. A ház műanyag szendvicspanel. A fűtést egy rozsdamentes lemezre ragasztott 50W-os fűtőfólia szolgáltatja PID-es hőfokszabályzóval. Számítógépventillátor keringeti a levegőt. Fogyasztása elhanyagolható. A kis teljesítményű fűtés miatt a vezérlés meghibásodásakor sem grillezzük meg a madarat.
Kép

Kép


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 113 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 21:48
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO