Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 46 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2010 jan. 28, 16:01
Hozzászólások: 144
   
Hozzászólás 2010 feb. 10, 9:20 
Szia Madaras !!! Tudom már ki vagy... :D :wink:

Igen, az idén nem használják az óljaikat... Ilyen még nem volt, de egyik banda sem ül bele... Ugyanezeket az ólakat két éve a selymek gond nélkül elfoglalták, így nem hiszem hogy nem felelne meg más fajtáknak... szerintem az egyik család elkezdte a többi meg ugyanígy lemásolja őket!!!
Már ferde tetejűre is csináltam ólat, akkor meg elé ülnek a párkányra.. konkrétan a chabók... így amikor -10 alá esik a hőmérséklet, akkor kézzel berakom őket. Muszály!!! Egyébként hagyom őket odakint.. A ketrecben nem hiszem hogy bajuk esne, az idő sem éri őket. Üljenek ott ha kedvük tartja... de így a tetű sem mászna beléjük ha esetleg lenne, de eddig nem láttam rajtuk.. Emlékszem már hogy a DEK-en mondtad hogy ellepik a tetvek a tyúkokat.. esetleg alomnak diólevelet lehetne alájuk szórni... ez népi módszer... vagy a gázosítás.. vagy a tűz és új ólat építeni... de OSB lap azért is jó, mert ott kevés olyan rés van ahol szaporodni és elbújni tudnának... szemben a deszkából épített ólakkall.. A pihentetés is jó módszer, de közben ugyanúgy időnként kezelni kell, pl NEostomosannal....

Az expressen valaki hirdet nagyon szép hófehér chabo-kat.. érdemes megnézni, az áruk sem horribilis...
Én is azt tervezem hogy egy közepes bandát alakítok ki, mondjuk 25-30 egyedszámút 3-4 színből... kotlani akarom őket használni, az infra égő felváltására és keltetni is asszem jobb lennének mint a kéziforgatású kotlósom... :D


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2010 feb. 9, 22:48 
Szia Ohiki!

Jól értem,hogy nálad a konkrét ólba be se ülnek éjszakára? Csak a röpdében elülnek valahol? Ilyenkor télen is? És a chaboknál hogy oldod meg,hogy ne fagyjon meg a tarajuk? Vagy annyira azért nem vészes a dolog?

Az ólak kialakításánál én az aljzatnál nem tartom célszerűnek a téglával kirakást. Nagymamámnál volt így kirakva, igaz a régi kis méretű téglából. A patkány kívülről aláfúrt az ólnak és addig fúrt, ásta kifele a járatán keresztül a földet a téglák alól míg beomlott, elmoccantak a téglák. Szerencsére volt kukorica is bent és annak esett neki, a csirkéket megkímélte, aztán meg mi számoltunk le vele. Szerintem az a legjobb, ha az egész belső ól, ahol éjszaka alszanak ki van betonozva. Volt oylan röpdém, aminek csak az oldalfala alatt volt betonozva, maga a röpde aljzata nem. Az oldal fal alatt volt kb 50-60 cm mély beton, ez nagyon nem jelentett neki problémát........ A legszebb amit láttam, hogy volt a röpdének egy lebetonozatlan része. Tőle 7-8m-es sugárban minden fele lebetonozva minden, ami nem volt lebetonozva az totál tiszta terep+ kutya, ott tuti nem áshatott be. És mégis feljött azon a kis részen. Szóval betonozás, az is jó vastagon, mert a véknyat idővel képes átrágni.

_________________
www.madaras86.mindenkilapja.hu
madaras86@freemail.hu


 
Offline
Csatlakozott: 2010 jan. 28, 16:01
Hozzászólások: 144
   
Hozzászólás 2010 feb. 9, 9:53 
De ami szerintem a legbiztonságosabb, ha egy megfelelően nagy röpdét építünk nekik. Ami lehetőleg fedett, minden oldalról zárt. Hátulja OSB lap, oldala és eleje pedig rács, apró lyukbőségű. 20 x 20 mm-es.. ezen már a veréb sem megy be..
Alja pedig az oldalvonalon szilárd alapzatú, én betonozni szoktam, de lehet téglából is felrakni egy kis falat..... a lényeg hogy ne tudjon semmi sem alákaparni..
Odabent pedig lehet ládát tenni nekik, bár nálam jelenleg csak rá ülnek és nem bele... azaz tojni bejárnak a tyúkok...
Oldalra szélfogónak nádat vagy nylont használok... Szél és csapadék ne érje őket!!

Ez 1 variáció!!!

Ja, és a méretek.. én kizárólag törpéket tartok, így egy családra 1 x 3 m-es a minimum terület.. korábban csináltam egy ólat, amiben 1,8 x 1,2 m az alapterület de ide csak Chabokat tudok majd tenni...


 
Offline
Csatlakozott: 2010 jan. 28, 16:01
Hozzászólások: 144
   
Hozzászólás 2010 feb. 9, 9:46 
Jó lenne ha tudnánk mellékelni saját képeket is a kommentekhez!!! :?

Szóval a legegyszerűbb megoldás ha felszállnak egy fára, úgymond felgallyaznak.. Csak ez nem a legbiztonságosabb, egy macska, görény vagy nagyobb bagoyl is leszedheti úket!!! Még yszinte gyerek voltam, amikor egy koraeste a szemem láttára ütötte le egy bagyoly a törpe páduai kakasomat a kerítésről... Sajnos eltörött a nyaka a kakasnak, nem tudta elvinni...


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 jan. 8, 11:05
Hozzászólások: 209
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Valódi név: Gaál Imre
   
Hozzászólás 2010 feb. 8, 0:00 
Szia!

Nagyon várom az egyszerű megoldásokat az ólakra:)


 
Offline
Csatlakozott: 2010 jan. 28, 16:01
Hozzászólások: 144
   
Hozzászólás 2010 feb. 5, 10:18 
Akkor essen szó arról is hogy ki miben, hogyan tartja tyúkjait, miért pont abban és az miért jó...vagy éppen miért nem jó!!
Gyakran kapok kérdést ezzel a témával kapcsolatban és mindig problémás a válasz adás, mert egyrészt nem tudom a kérdező lehetőségeit, másrészt a rendelkezésre álló anyagok skálája szinte végtelen!!! Az is befolyásolja a válaszadást hogy ki mit szeretne, akar tartani, mennyit és hol!!!!!
Leginkább a tartani szándékozott madár, vagyis baromfi igényeit elégítsük ki, a nappali tartózkodási helyére és az alvó helyére gondolok. Valamint nagy gondot kell fordítani a madaraink biztonságára is, hiszen rengeteg minden és mindenki feni rájuk a fogát!!! Alapigazság hogy az éhség nagy Úr!!!! Ez állatra és emberre is vonatkozik..
Próbálok majd képeket mutatni ólakról... nem azért hogy pontosan lemásoljátok, hanem hogy ötletet merítsetek ezekből...
Elsőként az én jelenlegi ólaimat mutatom meg!! Ebben vannak télen, s nyáron egyaránt!!!! Biztonságos, praktikus és egyszerű a megoldása... "szerintem" !!! :oops:

Kép
Kép


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 46 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 22:39
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO