Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 46 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal 1, 2, 3  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 okt. 22, 12:38
Hozzászólások: 48
Valódi név: Szabó Zoltán
   
Hozzászólás 2016 júl. 16, 17:36 
Sziasztok! Eőnevelt Óriás Jersey,ezüst ITÁLIAI csibék,nagytestű búbús kacsák vakcinázva eladók,cserélehtőek!
Tolna.m t:703207497 Papagáj,gyémántgalamb,takarmány csere érdekel! Minden korrekt cserét meghallgatok!!


Csatolmányok:
búbos 3.jpg
búbos 3.jpg [ 114.09 KiB | Megtekintve 13355 alkalommal. ]
búbos 15.jpg
búbos 15.jpg [ 122.73 KiB | Megtekintve 13355 alkalommal. ]
Jersey montázs.jpg
Jersey montázs.jpg [ 168.06 KiB | Megtekintve 13355 alkalommal. ]
itáliai montázs.jpg
itáliai montázs.jpg [ 45.86 KiB | Megtekintve 13355 alkalommal. ]
 
Offline
Csatlakozott: 2012 aug. 27, 22:30
Hozzászólások: 228
Tartózkodási hely: Szigetbecse
Valódi név: Szűcs Donát
   
Hozzászólás 2014 ápr. 21, 14:21 
Sziasztok valaki tudna nekem irni a kb 3 hetes csirkék(parayztcsirkék) ivarmeghatározásárol?? Meglehet -e egyáltalán állapitani ilyenkor már a nemeket?? És ha igen ke tudná irni nekem valaki vagy hogy hol tudnék utánaolvasni ennek a témának??? mindenféle szinű van kendermagos sárga fehér fehér fekete foltal sima fekete stb.


 
Offline
Csatlakozott: 2010 szept. 9, 15:57
Hozzászólások: 20
   
Hozzászólás 2012 ápr. 22, 18:29 
Sziasztok!

Döbbenetes dolog történt ma a szomszédomban...annál akiről az előzményekben is írtam.
Eddig egy szem fehér libája volt egy pár négyzetméteres területen a kert végében. Ez a liba úgy vészelete át a telet hogy csak egy pokróccal letakart beállója volt.
Ma hatalmas csipogást hallottam hátulról.
Látom ám, hogy a szomszéd, dobozból, nagyon pici előnevelt csirkéket és három sárga kislibát borít be erre a kis területre...
A lúd, aki szerintem gúnár, azonnal elkezdte bökdösni ezeket a kis madarakat akik együtt tizenöten vannak.
Szerintem nem lesznek hosszú életűek.
Nektek mi erről a véleményetek.
Ezek a kis csirkék még csak most kezdenek tollasodni. Néhol még pelyhesek. Szerintem ezeknek még fűtött helységben lenne a helyük. Én nem értek hozzá, mi erről a véleményetek. Nem bírtam nézni hogy szakad az eső, és ezek meg ott állnak. átszaladtam, beraktam nekik egy dobozt szénával kibélelve, vágtam rá két lyukat amin beférnek. Nagyon sajnálom őket.
Esély sincs arra hogy kommunikáljak a szomszédokkal, mert vietnámiak és nagyon nehezen értjük meg egymást.
Attól félek hogy ha nem öli meg őket a lúd, akkor megfáznak. Éjszaka még 5-6fokok vannak. Ezek meg még pelyhesek.
Szerintetek mi lesz ennek a vége?
berakok egy képet, ezek nem a szomszédom állatai, csak nagyon hasonlítanak. Kb ilyen korban lehetnek ezek is. Már nem pelyhesek, de még nem tollasak...


Csatolmányok:
724333-500x369.jpg
724333-500x369.jpg [ 43.34 KiB | Megtekintve 17391 alkalommal. ]
 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2011 dec. 4, 20:48 
:mrgreen:

_________________
www.madaras86.mindenkilapja.hu
madaras86@freemail.hu


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2011 dec. 4, 18:33 
Ja nevelhetők...

Gyerekkoromban falun mindig bringával mentem pecázni, és egy ház előtt egy öreg mindig az árokparton legeltette a libáit.Ezek vagy kétszer le akartak szedni a bringáról, erre szóltam az öregnek nem lesz ez így jó..!

Harmadnap már a támadó libatömeg közepén leszálltam a bicajról és felemeltem és kétszer körbepörögtem.Volt aki el tudott totyogni volt aki csúszott pár métert.

Másnap a libák udvariasan félreálltak és csak messziről nyújtogatták a nyakukat..csendben csak suttogva, semmi gigágá.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 jún. 6, 16:49
Hozzászólások: 2218
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Valódi név: Ferenc
   
Hozzászólás 2011 dec. 4, 17:49 
Kakasos írta:
Szívem szerint ez az állaatot is "elkoboznám" ha nem félnék tőle ennyire. Nagyon agresszív.


Én az ilyen agresszív gúnárommal régen "megverekedtem" :lol: . Párszor elkaptam egy kis birkózásra, utána engem már nem bántott, tudta, hogy én vagyok a főnök, csak fatert csípte meg jó párszor :mrgreen: . Elég okosak, lehet nevelni őket. (Ja és nálunk is kaptak kenyeret, tökkel, darával imádták.)


 
Offline
Csatlakozott: 2010 szept. 9, 15:57
Hozzászólások: 20
   
Hozzászólás 2011 dec. 4, 9:56 
Elvileg, Rómát is a ludak mentették meg egyszer amikor a Gallok titokban támadni készültek.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2011 dec. 3, 18:59 
Szia Kakasos!

Nyugodtan add neki a kenyeret! A száraz kenyér minden baromfisnál a tyúkok, víziszárnyasok elé kerül.

_________________
www.madaras86.mindenkilapja.hu
madaras86@freemail.hu


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 dec. 3, 18:50 
Kakasos írta:
Szívem szerint ez az állaatot is "elkoboznám" ha nem félnék tőle ennyire. Nagyon agresszív.

Nevetni fogsz, de valamelyik német városkában mint őrmadarakat használják. Azt mondják nagyobb zajt csak ha idegen közelíti meg őket mint egy kutya. :mrgreen:

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2010 szept. 9, 15:57
Hozzászólások: 20
   
Hozzászólás 2011 dec. 3, 17:17 
"Persze az is igaz, hogy azok nem voltak ennyire agyontenyésztettek, mint a mai fajták."

Vagy a kenyerek nem voltak tele annyira adalékanyaggal mint most.
Köszi a válaszokat. Kapott zabpelyhet. A kenyérről megpróbálom lebeszélni a gazdát.
Szívem szerint ez az állaatot is "elkoboznám" ha nem félnék tőle ennyire. Nagyon agresszív.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 dec. 1, 21:33 
feketemarcsi írta:
Amikor gyerek voltam, a nagymamám mindig adott kenyeret a baromfiudvar lakóinak, szerették.

Nem az a kérdés, hogy szeretik-e, hanem az, hogy mennyire egészséges.... ;)

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 dec. 1, 16:30 
Kenyeret nem mernék adni, de szerintem a zabpehely csak nem lehet káros... gondolom én. Persze csak ha natúr és nincs sózva, cukrozva, ízesítve...

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2010 szept. 9, 15:57
Hozzászólások: 20
   
Hozzászólás 2011 dec. 1, 14:46 
Mégyegy érdekes dolog: Amíg szabadon élt a kerben, minden este a kapubejáróban gubbasztva várta a gazdáját aki csak késő éjszaka ért haza. Mindegy milyen hideg volt, nem ment el onnan és éjszaka gágogást rendezett amikor megjött az autó és futott utána a garázsig.


 
Offline
Csatlakozott: 2010 szept. 9, 15:57
Hozzászólások: 20
   
Hozzászólás 2011 dec. 1, 14:41 
Sziasztok!

Látom, ide én írtam utoljára tavaly...de gyorsan választ kaptam a kérdéseimre, ezért kérdeznék most is, mert nagyon kevés infót találtam ezügyben a neten.

A ludak ehetnek zabpelyhet?

A szomszédomnak van egy nagy fehér libája, nálam meg lassan lejár a szavatossága 10kiló zabpehelynek, odaadnám a szomszédnak de félek hogy nem ehet ilyet a liba és nem akarom kicsinálni szegényt.

Ez a liba annál a szomszédomnál él akitől elkoboztam szegény kakast is. Elég spártaian van tartva szegény állat, ennek ellenére már egy telet kibírt, ez lesz a második. Eddig szabadon élt a kertben, de kiette a kertitóból a halakat és mindent összekakált ezért a kert végébe száműzték egy elkerített részre. A szomszéd állítása szerint nem eszi meg a kukoricát, csak zöldeket. Amíg szabadon volt, talált magának kaját, füvet, halat...de most csak azt kapja amit bedobnak neki méha. Karalábé levelek meg kenyér, amit beáztat a vizébe a liba mielőtt megeszi.

Kicsit aggódom érte.
Szerintetek ehet kenyeret a liba? Én úgy tudtam hogy semilyen madárnak nem szabad kenyeret adni, most hogy kutattam a neten, olyat is olvastam hogy a viziszárnyasonkak lehet.

Az "ólján" már tavaly is átfújt a szél, nincs rajta ajtó, magától vonul be olyan mint a lovak akik ridegtartásban vannak. A lovaknak jó, de vajon a libának is?
Csomószor érzek késztetést hogy csináljak neki valami házat.
Szerintetek?


 
Offline
Csatlakozott: 2010 szept. 9, 15:57
Hozzászólások: 20
   
Hozzászólás 2010 szept. 17, 21:48 
Köszönöm nagyon kedvesek vagytok!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2010 szept. 17, 21:29 
Szia Kakasos.....

Hát nehezen olvastam végig. Lehet rajtam nevetni, de engem jobban meg szokott viselni egy szívemhez nőtt állat halála, mint sok emberé. Én mindenesetre azt mondom, hogy ez a dolog nem rajtad múlott, az az állat tejben-vajban volt fürörsztve, de ez mindig benne van a pakliban. Nem csak egy madárnál, hanem bármely más állatnál, élőlénynél is. Ne add fel, próbálkozz újabb baromfikkal! Rengeteg élményt tudnak nyújtani. Ajánlom a kistestű törpe keverék tyúkokat (japánokat), nagyon ellenállóak, szinte lehetetlenség elpusztítani őket és biztosan megörvendeztetnek pár kiscsirkével is.

_________________
www.madaras86.mindenkilapja.hu
madaras86@freemail.hu


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 szept. 17, 20:35 
Kakasos írta:
Ma meghalt a kakasom.

:( Részvétem... tudom, hogy mennyire az ember szívéhez tud nőni egy ilyen jószág. Sajnos az a baj, hogy az állatoknál néha nem lehet időben észrevenni a bajt. Még a kukorékolás sem biztos jele egy betegségnek. Lehet valamit evett.. vagy felcsípett. Valószínűleg már sosem fog kiderülni :( Nem rajtad múlt.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2010 szept. 9, 15:57
Hozzászólások: 20
   
Hozzászólás 2010 szept. 17, 19:18 
Sziasztok!

Ma meghalt a kakasom.
Semmi előjele nem volt, csak az hogy nem kukorékolt.
Reggel evett tojást, fügét, magokat, de fehérebb volt az arca mint szokott. Délután háromkor leült egy fűcsomóra gubbasztani, de a gilisztát elfogadta. Azonnal elindultunk vele az orvoshoz, ahol még rosszabbul lett.
41fokos láza volt kapott egy antibiotikum injekciót, de miután hazaértünk meghalt. Nemtudni mi lehetett, halála előtt pár perccel rángatózott, csapkodott valami idegrendszeri lehetett. Az orvos szerint nagyon sovány is volt, amit nem értek mert anyit evett amennyit akart, féreg ellen meg kapott cuccot tavasszal.
Nagyon gyors lefolyású volt ez a dolog, kár hogy nem vittem már akkor orvoshoz amikor abbahagyta a kukorékolást.

Nagyon igazságtalannak érzem a halálát, úgy terveztem hogy tizensok évig fog élni, erre még az egy éves kort sem élte meg.
Soha többet nem lesz baromfim, mégegy iylet nem tudok végignézni, úgy tartottuk ahogy a nagykönyvben meg volt írva és mégis...nagyon megszerettem.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 szept. 15, 17:29 
Kakasos írta:
Nemtudom mit csináljak. Az utóbbi napoknan egyátalán nem kukorékol. Reggel sem. Nem beteg, nincs megfázva, szépen eszik-iszik, jó a kedve, de nem kukorékol. Ez nem gáz?

Amíg jó az étvágya, nem gubbaszt, élénk, addig nincs ok az aggodalomra. Ha viszont bármi más rendellenességet tapasztalsz, akkor érdemes utánajárni.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2010 szept. 9, 15:57
Hozzászólások: 20
   
Hozzászólás 2010 szept. 15, 16:58 
Köszi a választ mindenkinek.
Felírtam az orvosok nevét, címét.

Nemtudom mit csináljak. Az utóbbi napoknan egyátalán nem kukorékol. Reggel sem. Nem beteg, nincs megfázva, szépen eszik-iszik, jó a kedve, de nem kukorékol. Ez nem gáz?


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 46 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 28, 12:22
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO