Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 156 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 szept. 28, 20:48
Hozzászólások: 889
Tartózkodási hely: Maglód
   
Hozzászólás 2010 ápr. 6, 23:31 
borcsidu írta:
sziasztok!!!a kontyos gerlének kb mennyi az ára monoron??


Szia!

Kb 9000Ft...de itt egy kis oktatás:

A hivatalos neve ausztrál kontyos galamb (nem gerle)!!!

_________________
Ne vitatkozz hülyékkel, mert lesüllyedsz a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!
Mindenki tud valamit, amit lehetetlen megcsinálni, majd jön valaki, aki erről nem tud semmit és megvalósítja.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 27, 22:17
Hozzászólások: 81
Tartózkodási hely: biharkeresztes
Valódi név: Sipos Bíborka
   
Hozzászólás 2010 ápr. 6, 21:14 
sziasztok!!!a kontyos gerlének kb mennyi az ára monoron??

_________________
“Légy hasonló az égen szálló madárhoz…, aki a törékeny
gallyon megpihenve átéli az alatta tátongó mélységet,
mégis vígan énekel, mert bízik szárnyai erejében.”
(Victor Hugo)


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 okt. 11, 17:20
Hozzászólások: 970
   
Hozzászólás 2010 márc. 24, 19:13 
Rolando írta:
Kalikó írta:
Rolando írta:
Szia Kaliko!
Azért vigyázz ezzel a trióval... légy résen és amint észre vetted, h melyik tojót választotta ki a hím, a másikat vedd ki tőlük!
Hidd el, ha ott marad nem lesz jó vége! :)
Rol


Rendben vigyázok!.....,de tulajdonképpen mire is kell vigyáznom és miért?
Jelenleg 15m3 -es helyen vannak,szerintem elég tágas.

Saját tapasztalat,hogy nem a copfosfürj bántja a galambokat,épp ellenkezőleg a hím kontyos veri a copfos kakast nem is kicsit ,ha a fészek közelébe téved.


Hát hiába nagy a röpdéd, a páratlan tojó akkor is ott fog ólálkodni a pár körül... veszekedni fognak! Már csak azért is mert a természetükből adódóan agresszívak ha költés idő van!
A copfosfürj nálam tegnap egy kacagót vert agyon... ez a másik pár fürj volt! :) Ennyit arról, h békés madarak!
10 év alatt már sokmindennek neki ment nálam, többek köt fácánoknak is!
De majd mindenki tanúl a saját kárán ha nem óvatos velük! :)


Rendben ,persze nagyon fogok figyelni rájuk,elvégre tenyészteni vettem őket nem gladiátorharcra. :D
Sajnálom ami a kacagóddal történt ,nem vonom kétségbe amit leirtál azt ne hidd,távol álljon tőllem.
Ugy tűnik mindenkinek mások a tapasztalatai ,éppen ezért fontos,hogy itt leirjuk és tanuljunk belőle.
Nagyon igaznak tűnik ,hogy még fajon belül is igen nagy eltérés mutatkozik az egyedek viselkedésében.

_________________
Üdv: Harsányi István

Tel : +36 30 / 4914 - 565

http://www.diszmadaraim.freewb.hu


 
  
Hozzászólás 2010 márc. 24, 15:24 
Kalikó írta:
Rolando írta:
Szia Kaliko!
Azért vigyázz ezzel a trióval... légy résen és amint észre vetted, h melyik tojót választotta ki a hím, a másikat vedd ki tőlük!
Hidd el, ha ott marad nem lesz jó vége! :)
Rol


Rendben vigyázok!.....,de tulajdonképpen mire is kell vigyáznom és miért?
Jelenleg 15m3 -es helyen vannak,szerintem elég tágas.

Saját tapasztalat,hogy nem a copfosfürj bántja a galambokat,épp ellenkezőleg a hím kontyos veri a copfos kakast nem is kicsit ,ha a fészek közelébe téved.


Hát hiába nagy a röpdéd, a páratlan tojó akkor is ott fog ólálkodni a pár körül... veszekedni fognak! Már csak azért is mert a természetükből adódóan agresszívak ha költés idő van!
A copfosfürj nálam tegnap egy kacagót vert agyon... ez a másik pár fürj volt! :) Ennyit arról, h békés madarak!
10 év alatt már sokmindennek neki ment nálam, többek köt fácánoknak is!
De majd mindenki tanúl a saját kárán ha nem óvatos velük! :)


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 okt. 11, 17:20
Hozzászólások: 970
   
Hozzászólás 2010 márc. 24, 13:52 
Rolando írta:
Szia Kaliko!
Azért vigyázz ezzel a trióval... légy résen és amint észre vetted, h melyik tojót választotta ki a hím, a másikat vedd ki tőlük!
Hidd el, ha ott marad nem lesz jó vége! :)
Rol


Rendben vigyázok!.....,de tulajdonképpen mire is kell vigyáznom és miért?
Jelenleg 15m3 -es helyen vannak,szerintem elég tágas.

Saját tapasztalat,hogy nem a copfosfürj bántja a galambokat,épp ellenkezőleg a hím kontyos veri a copfos kakast nem is kicsit ,ha a fészek közelébe téved.

_________________
Üdv: Harsányi István

Tel : +36 30 / 4914 - 565

http://www.diszmadaraim.freewb.hu


 
  
Hozzászólás 2010 márc. 22, 19:50 
Sziasztok!
Akkor ide is felteszem ezt a képet! Le kellett fotóznom tegnap este, ahogy ezek mostanában aludni szoktak! :)
Kép


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 márc. 22, 19:38 
Zottan írta:
Norbi0131 írta:
Egy másik topikban felmerült a gyűrűméret-táblázat forradalmasításának ötlete, de nem övezte nagy lelkesedés... :(

De de! Itten van: Téma: Gyűrűméretek - táblázat frissítése

És, hogy ontopic legyek:

Kép

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 szept. 28, 20:48
Hozzászólások: 889
Tartózkodási hely: Maglód
   
Hozzászólás 2010 márc. 22, 19:07 
Hagy hivatkozzak esetemben arra, hogy újak a madarak és még nem nagyon szeretném őket zargatni!

De én is jó ötletnek tartom! És mindenféleképpen meg fogom csinálni/mérni én is! :wink:

_________________
Ne vitatkozz hülyékkel, mert lesüllyedsz a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!
Mindenki tud valamit, amit lehetetlen megcsinálni, majd jön valaki, aki erről nem tud semmit és megvalósítja.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
Hozzászólás 2010 márc. 22, 17:28 
Norbi0131 írta:
Nem kötekedés miatt, de nem copfos és nem gerle :wink: :

Az ausztrál kontyos galamb (Ocyphaps lophotes) a madarak osztályának galambalakúak (Columbiformes) rendjéhez és a galambfélék (Columbidae) családjához tartozó Ocyphaps nem egyetlen faja.

... amelynek a gyűrűmérete kiderül, ha megméred a lábuk átmérőjét (két dimenzió szerint is) majd az értékhez hozzáadsz 2 mm-t. Egy másik topikban felmerült a gyűrűméret-táblázat forradalmasításának ötlete, de nem övezte nagy lelkesedés... :(

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 szept. 28, 20:48
Hozzászólások: 889
Tartózkodási hely: Maglód
   
Hozzászólás 2010 márc. 22, 17:00 
Nem kötekedés miatt, de nem copfos és nem gerle :wink: :

Az ausztrál kontyos galamb (Ocyphaps lophotes) a madarak osztályának galambalakúak (Columbiformes) rendjéhez és a galambfélék (Columbidae) családjához tartozó Ocyphaps nem egyetlen faja.

_________________
Ne vitatkozz hülyékkel, mert lesüllyedsz a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!
Mindenki tud valamit, amit lehetetlen megcsinálni, majd jön valaki, aki erről nem tud semmit és megvalósítja.


 
  
Hozzászólás 2010 márc. 21, 22:14 
Szia Kaliko!
Azért vigyázz ezzel a trióval... légy résen és amint észre vetted, h melyik tojót választotta ki a hím, a másikat vedd ki tőlük!
Hidd el, ha ott marad nem lesz jó vége! :)
Rol


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 okt. 11, 17:20
Hozzászólások: 970
   
Hozzászólás 2010 márc. 20, 19:50 
Sziasztok !
Kápek a madárról amit Bana Jancsi hozott Monorról.
Köszönöm Jancsi! :D

Kép
Baloldali madár

Kép
csajozás közben,.

Elnézést a képek minősége miatt,sajnos nem volt időm vacakolni vele de a napokban készítek jobbakat.
Tegnap miután elengedtem a röpdében 5 perc sem kellett és már hevesen udvarolt a tojóknak .
Nagyon aktív kis hím és valóban nagyon szelíd .
Állandóan csőrözik :D hol az egyik ,hol a másik tojóval, gyakran búg és gyönyörűen széttárja a farktollait.
Nagyon impozáns látvány .Holnap rakok fel kosarakat ,ha akarnak fészket építeni.
Tettem tyúkhurt eléjük amit nagyon szeretnek.

_________________
Üdv: Harsányi István

Tel : +36 30 / 4914 - 565

http://www.diszmadaraim.freewb.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2010 márc. 16, 14:05 
Rolando írta:
madaras86 írta:
feketemarcsi írta:
Nem Monorról, Nyúlról, már tavaly óta nekem igérték őket, csak meg kellett csinálnom a helyüket, de egyenlőre nem is oda kerültek, mert nagyon vadak és még le lesznek oltva galamb betegségek ellen, ha jön a doki néni. 15000 volt a pár, de nem kellett a teljes árat kifizetni, mert levontuk a copfost párt, amit őszre fog meg kapni, mert még a tojásban van. :wink: Ő akarta így, én nem vitatkoztam. Végül is ismerjük egymást kiállításokról, de most jártam náluk először. Nagyon sok szépséget láttam, pl. egy piros ara párt.


Mekkora helyen tartod őket? Ez a madár ami nálam van totál szelíd, nem verdes, ha bemegyek. Egyébként hímnek lett véve, azt mondták külső alapján nem lehet megmondani, ez a madár a viselkedése miatt 100%-os.


Aki ért hozzá az meg tudja mondani, h milyen ivarú. Főleg ha van viszonyítási alapja! Ez az 1 ilyen galambod van? Beszél, vagy nyitogatja a farkát?


Nem az enyém, tegnap hoztam Monorról, de nem magamnak. Így a viselkedéséről én még nem sokat tudok, csak annyit látok, hogy nagyon nyugodt. Reggel hallottam, hogy búg, de mire bementem a madárházba már abbahagyta.

_________________
www.madaras86.mindenkilapja.hu
madaras86@freemail.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2010 márc. 16, 14:03 
Nálam is elég jól megszelidülnek, mert sokat vagyok köztük. Ha a kezemből nem is esznek, de nem verdesnek túlzottan, nem menekülnek. A copfosokat nem tudom miért bántja mindenki.........Nekem még gyémántgerlével, neophemával, verébpapagájokkal, kecskékkel, rozellákkal, pennanttal, princcel, barnarddal, barrabanddal, énekessel, törpe fürjjel, skarlátszárnyúval voltak eddig együtt, sose történt semmi baj. Nagy ívben tojnak a többi madárra. Lehet csak az én vérvonalam iylen nyugis?:D De másoknál is láttam így tartva őket.

_________________
www.madaras86.mindenkilapja.hu
madaras86@freemail.hu


 
  
Hozzászólás 2010 márc. 16, 14:01 
madaras86 írta:
feketemarcsi írta:
Nem Monorról, Nyúlról, már tavaly óta nekem igérték őket, csak meg kellett csinálnom a helyüket, de egyenlőre nem is oda kerültek, mert nagyon vadak és még le lesznek oltva galamb betegségek ellen, ha jön a doki néni. 15000 volt a pár, de nem kellett a teljes árat kifizetni, mert levontuk a copfost párt, amit őszre fog meg kapni, mert még a tojásban van. :wink: Ő akarta így, én nem vitatkoztam. Végül is ismerjük egymást kiállításokról, de most jártam náluk először. Nagyon sok szépséget láttam, pl. egy piros ara párt.


Mekkora helyen tartod őket? Ez a madár ami nálam van totál szelíd, nem verdes, ha bemegyek. Egyébként hímnek lett véve, azt mondták külső alapján nem lehet megmondani, ez a madár a viselkedése miatt 100%-os.


Aki ért hozzá az meg tudja mondani, h milyen ivarú. Főleg ha van viszonyítási alapja! Ez az 1 ilyen galambod van? Beszél, vagy nyitogatja a farkát?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2010 márc. 16, 13:48 
feketemarcsi írta:
Nem Monorról, Nyúlról, már tavaly óta nekem igérték őket, csak meg kellett csinálnom a helyüket, de egyenlőre nem is oda kerültek, mert nagyon vadak és még le lesznek oltva galamb betegségek ellen, ha jön a doki néni. 15000 volt a pár, de nem kellett a teljes árat kifizetni, mert levontuk a copfost párt, amit őszre fog meg kapni, mert még a tojásban van. :wink: Ő akarta így, én nem vitatkoztam. Végül is ismerjük egymást kiállításokról, de most jártam náluk először. Nagyon sok szépséget láttam, pl. egy piros ara párt.


Mekkora helyen tartod őket? Ez a madár ami nálam van totál szelíd, nem verdes, ha bemegyek. Egyébként hímnek lett véve, azt mondták külső alapján nem lehet megmondani, ez a madár a viselkedése miatt 100%-os.

_________________
www.madaras86.mindenkilapja.hu
madaras86@freemail.hu


 
  
Hozzászólás 2010 márc. 16, 13:10 
feketemarcsi írta:
Nyúlon, ahonnan hoztam a kontyos párt. Ott aztán minden volt! Bár főleg papagájok, ott láttam az arákat is.

De volt több fajta galamb is?


 
  
Hozzászólás 2010 márc. 16, 12:43 
feketemarcsi írta:
Még nem is kaptak fészket sem, mert mikor megvettem őket, a hím 3 nap múlva megbetegedett, de már rendben van. Augusztus második felében kerültek hozzám, még az előző helyükön sem produkáltak semmit, de ott is fiatal volt az egyik.
Nálam egy pár copfos fürjjel vannak, nagyon jól megvannak, nincs közöttük balhé, sőt, télen össze is bújtak. A másik pár külön lesz, csak ők ketten.

Na majd most! :wink:

Nekem ők az első egzotikus galambjaim a gyémántokon kívül.


Azért vigyázz a copfos fürjekkel!
Nekem is együtt, összebújva aludtak ősztől egészen most februárig... majd egyik reggelre az ausztrál hím fejéről sikeresen lehúzták a bört!
2 éve egy másik pár fürj meg a bronzszárnyúm tojóját nyírta ki!
Meséltem ezt pár ismerősömnek akik tartanak copfos fürjeket, náluk is balhéztak oly módon, h az egyiknél a tragopán kakasnak és a pirosaranyaknak mentek neki!
Tenyészídőben történt minden ilyen eset, vagy a tenyés idő kezdésekor!
Tényleg vigyázz velük!


 
  
Hozzászólás 2010 márc. 16, 12:26 
feketemarcsi írta:
Nem azt a párt hoztam el, amelyik nem költött, a másikat, még a másik pár sem költött, azok nyár óta vannak nálam és kifejezetten szelídebbek.
Kacagóim nincsenek, pávafarkúim igen, azok is akkorák kb. Azért szeretném, ha ők nevelnének, nem a másikok.

Szóval verekedni ezek is tudnak velem? A legemlékezetesebb ezügyben egy strasszer volt, mert lezsibbadt a kezem, mire ki tudtam húzni a fészkéből és másnapra csupa kék-zöld volt. :?

Azóta nincs strasszerem...

Egyébként azt mondta az előző gazdája, hogy ez a 2005-öst tojó egyszer elrepült tőle és 2 évig egyik galambász postáival élt, aztán sikerült megfogniuk.


Nekem is voltak páváim, többnyire pajzsosak...volt, h segítettek nevelni, csak az én esetemben bronzszárnyúkat!
Verekedni? Mi az, hogy! Alapban agresszív galamb... ha kisebb helyen vannak és más galambokkal együtt, olykor saját fajtársaikkal is összebalhéznak!
Strasszer... hááát 4 évig voltak nekem még a madarászatom kezdésekor, nekem a legszebb húsgalambok közé tartoznak, de tény, h nagyon veszekedősek!
Nyár óta nem költöttek az ausztráljaid? Azaz még soha nem szaporodtak nálad?
Hát nekem télen is költ az egyik pár, úgy, h nem is fűtök nekik!


 
  
Hozzászólás 2010 márc. 16, 12:11 
Nálam azokban a röpdékben ahol az ausztrálok vannak, tele van fákkal, kokrokkal és tettem fel nekik 2-3 kosarat páronként! Ebbe előszeretettel hordanak maguknak gallyakat... bár én lucernaszénát szoktam leszorni a földre nekik! Az, h nem etetik számtalan oka lehet... megriadnak vagy sokat vannak zaklatva! Mondjuk nálam egyik pár sem ugrik le a fészekről...sőt meg is üti a kezem, ha lassan nyúlok felé mikor kotlik! De ha van kacagód és már ismered a pár ausztrált, h tuti nem neveli a fiókát, akkor nyugodtan tedd át a kicsiket vagy a tojásokat! Azaz cseréld ki... inkább a kacagó tojás/fióka vesszen mint az ausztrál! Mégis csak könyebben szaporodik! :)
Nem is azt mondom, h nem használ az oltás... hanem a stressz! Az ami ezeknél végzetes lehet!
Épp a 7végén jártam úgy, h kiszabadult az egyik gyászgalambom és ahogy elkaptam, majd beengedtem a röpdébe, mint a zuhanó repülő, úgy esett le a kezemből! Nem lett komolyabb baja, csak a stressztől görcsbe állt a szárnya és a lábai... Azóta már jól van szerencsére!


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 156 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 28, 23:52
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO