Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 34 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2011 dec. 29, 20:04 
Sziasztok!

Tudna valaki segíteni, egzotikus galambok (elsősorban gyümölcsgalambok) gyűrűméretét illetően? Egy ismerősömnek lenne rá szüksége.

A kép láttán azt hiszem elmegyek enni:)

_________________
www.madaras86.mindenkilapja.hu
madaras86@freemail.hu


 
Offline
Csatlakozott: 2011 feb. 3, 17:09
Hozzászólások: 4
   
Hozzászólás 2011 dec. 20, 16:37 
Üdv Tamás! Jozef Woltersnek van tobb fajta Csengelén. Szia Tamás


 
Offline
Regionális Ezüstkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 5, 22:01
Hozzászólások: 551
Tartózkodási hely: Kóka(Pest megye)
Valódi név: Laczkó Tamás
   
Hozzászólás 2011 dec. 5, 13:56 
Rég volt mozgás ebben a topikban!
Én távlati értelemben érdekelt vagyok a gyümölcs galamb témában, mivel az egzotikus galambféléknek a legteteje :D !

Volt alkalmamban élőben is megcsodálni eme ritka és szines galambalkatúakat!
Az egész Reggio-i börzén csak egy helyen láttam egy sárgahasú gyümölcsgalamb párt! A pár ára 450euro volt!
Az Olaszországi Galambalkatúak Szövetségének a standjánál volt kitéve a pár!

Kép

Ha valaki erre téved és tud valami új infót a gyümölcs galambokról, akkor azt megköszönném, ha le is írná ide!

_________________
Laczkó Tamás

www.gportal.hu/laczkotomi


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 ápr. 1, 20:37 
Gyanítom meglehetősen ritkák nálunk ezek a fajok...

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2011 márc. 19, 12:23
Hozzászólások: 2
Valódi név: simpf zoltan
   
Hozzászólás 2011 ápr. 1, 19:46 
en is jartam mar par borzen de ilyesmit sohasem latam. (sajnos)


 
Offline
Regionális Ezüstkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 5, 22:01
Hozzászólások: 551
Tartózkodási hely: Kóka(Pest megye)
Valódi név: Laczkó Tamás
   
Hozzászólás 2011 feb. 20, 22:29 
Köszönjük az új topikot és a korrekt beszámolót!

Kiváncsian várjuk a következő beszámolót a tenyésztői látogatásról!
A képek mindig feldobják a fórumot, hajrá!

_________________
Laczkó Tamás

www.gportal.hu/laczkotomi


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 feb. 20, 19:51 
sanci írta:
Mostanságra enyit szivesen csinálok nektek ide egy komojyab beszámolot de magtanítom a számitogépemet a magyar heyesírast és én is legaláb gyakorlom elnézés a bakik ért.

Köszönjük az eddigieket is, nem gond a baki, a lényeget értjük :)

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2011 feb. 20, 7:32
Hozzászólások: 3
Valódi név: jakab alexander
   
Hozzászólás 2011 feb. 20, 15:02 
Tehát amit ennekem sikerult edig oszesednem a gyumolcs galambokrol az ismerosim tapasztalata tehát telelésuk fúttot hejen 18 tol 22 fokig igencsak melegigenylo galambok ,tartásuk koltoidoszakban párban tanácsos ami a volier nagy ságát illeti igencsak kulombozo adatok vannak birtokomban de ismeroseim ijen ben tartják volier hosza 3m,magasága 2m szelleség 1m,a volier alja legyen konyen tisztíthato mert urulékuk hasonlo a lorikéhoz de nam anira spricelnek továb leg gyyakoribak a ptylinopus és a treron a magántenyésztoknél egyaz hogy a méretuk kiseb tehát nem kel túlzotan nagy volier nekik a ducula fajok magánzeméyeknél ritka és az áruk is nagyon borsos jobárra alatkertek madarai pl.a Prágai álatkert szép kolekcíoval rendelkezik.Csehorságban tudtomal három tenyésztorol tudok kettovel szoros kapcsolatot tartok.az egyiknek három a másiknak4faj is van a volierjeibe csendesen irigykedem.a leg hozáferhetob a ptylinopus superbus sajna magyar nevét nem tudom majd ideteszem .kovetkezik a ptylinopus melanopsilea .jovo héten van találkám egy szlovák tenyésztovel remélem rábirom a latogatásra megszeretném nézni a madarait o kulomben edigi tudomásom szerint tobb fajt is tart hogy menyit nem tudom majd a találkán beszélgetunk.es beszámolok itt rola eseleg fotoval is.a madarak nem akarrok itt sokat írni mert sajnos a bilentzúzetem nem tudja a magyar nyelv o,es u betújét.és igen csúnyán néz ez ki.te lassan szétírom it a fajta szerint és idetezsek minden infot amit tudok roluk én kb két éve forgatom oket a fejemben és keresem az infot tenyésztoket stb.nagyon ritkamadaraknak számitanak .egész europában nem tudom a mostani Zwollei borzén voltake kintjártamkor egyetlen darab azis nagyon ramaty álapotban a barátom sem merte megvenni.na most a tartásukal kapcsolatban nem erzékenyek a vasra vagyis csak ojanyira mind a turákok igyy gazdagab lehet a gyumolcs választék mindenféle gyumolcsot adnak nekik kis nagyábol 1cm x1cm kockára vágva továbá adnak nekik paradicsomot ,t -16 nutribirdet ami a gyumolcs rágoké továba beo granulátum ,mézes víz,de a fo eleséguk a gyumolcs nagyon szeretik a bogyoféleket pl bodza ,szeder ,szolot ezt imádják sokszor meglepik gazdijukat hogy mekora falatot képesek egyszere legyúrni.adnak nekik koltés elott eš a fioka kikelése után bogarakat is lektobszor list,csont,zoofobas morio lárvát valamey párok megeszik valameikek nem tehát ki kel probálni.Szándékosan írtam egy fiokárol mert egyetlen tojást raknak ,fészkuk tipikus galabfészek tehát nemnagy gondal oszerakot fészek .mostanságra enyit szivesen csinálok nektek ide egy komojyab beszámolot de magtanítom a számitogépemet a magyar heyesírast és én is legaláb gyakorlom elnézés a bakik ért.


 
Offline
Csatlakozott: 2011 feb. 20, 7:32
Hozzászólások: 3
Valódi név: jakab alexander
   
Hozzászólás 2011 feb. 20, 12:21 
Sziasztok en jomaggam még nem de remélem hamarosan fogok gyumolcs galambot tartani ,kapcsolatban vagyok tob cheh,es egy slovákiai tenyésztovel .Tudtok e valakit aki ezekel foglalkozik szivesen felvenném vele a kapcsolatot.Tartásuk igéneik nagyábol megeyezik a turákokal.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 feb. 20, 11:07 
Szerintem megérdemelnek egy külön topikot. ;)

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Regionális Ezüstkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 5, 22:01
Hozzászólások: 551
Tartózkodási hely: Kóka(Pest megye)
Valódi név: Laczkó Tamás
   
Hozzászólás 2011 feb. 20, 10:30 
Én sem láttam még senkinél nálunk, de tényleg gyönyörű ez a gyümölcs galamb!

Szia Sanci!

Szerintem sokunkat érdekelne itt Magyarországon egy-két info róluk!
Írj meg légyszi néhány gyakorlati dolgot, amiket tudni vélsz felőlük a tartástechnológiájukról!
Milyen nagy hely kell egy párnak? Fűtött hely kell a teleltetésükhöz, hány fok? Táplálásuk? stb.

_________________
Laczkó Tamás

www.gportal.hu/laczkotomi


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jan. 26, 16:00
Hozzászólások: 101
Tartózkodási hely: Balatonszabadi
Valódi név: Kálmán Zoltán
   
Hozzászólás 2011 feb. 20, 10:29 
Szia Warhawk!
Itt egy honlap ahol meg lehet nézni a többi fajt is.

http://www.internationaldovesociety.com ... pecies.htm

Én folyamatosan csorgatom a nyálam, eszméletlen gyönyörűek. :-D

Üdv: Zoli


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 feb. 20, 9:59 
Ezek csodaszép galambok. Sajnos én még nem láttam olyat akinek lenne...

Kép
Ptilinopus pulchellus -Discovery Cove -Orlando-8 [CC-BY-SA-2.0 (http://www.creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], by eric from USA (IMG_4609 Uploaded by snowmanradio), from Wikimedia Commons

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2011 feb. 20, 7:32
Hozzászólások: 3
Valódi név: jakab alexander
   
Hozzászólás 2011 feb. 20, 8:08 
sziasztok én it új vagyok kuloben slovákiai vagyok fent leírt gyumolcs galomb tenyésztoket keresek magyarországon.
Guvatnak én ismerek slovák tenyésztot akinek vanak gyumolcsgalabjai feb.28 van találkánk a NITRAI brzén.csehországban kettovel vagyok kapcsolatban az egyik ezeket tartja ptylinopus pulchelus,ptylinopus superbus,és a ptylinopus melanospilat ha tudsz valakit aki más fajt tart szívesen felveném en a kapcsolatot vele.


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 34 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 29, 4:35
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO