Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 34 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal 1, 2  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2013 aug. 14, 23:40 
Nemreg Balin jarva ebbol a csak a Kis Szunda-szigeteken honos fajbol kecsegtetett egy szep, szelid par.

Csatolmány:
DSCF8663.JPG
DSCF8663.JPG [ 169.33 KiB | Megtekintve 12596 alkalommal. ]


De helyszuke miatt ellenalltam a kisertesnek.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2013 júl. 25, 3:35 
Ma a ketrec kisikalasahoz ki kellet fognom oket, es kezbe veve ugy tunt, szepen fehiztak a vetel ota, tehat a szaraz, orolt kukoricarol banan vagy fott rizs alapu kosztra atallas eredmenyesnek tunik.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 júl. 22, 11:24 
Akkor ezek szerinte a "kukorica elvonó kúra" sikeres volt. Tényleg elfacsarodik az ember szíve a képeket nézve - és gondolom ez csak a "jéghegy csúcsa" lehet.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2013 júl. 22, 11:15 
Azota mar nem kukoricat esznek nalam sem - gondolom azon mar nem is elnenek. Mint mar korabban irtam, eleinte fott rizst kaptak, melle banannal es papajaval, de ma reggel kaptak epret es feketeszedert is melle, a rizs meg kihagyva. A gyumolcsoket pedig megszorom meg a keszen veheto, szaritott tojasos eleseggel is, menjen belejuk nemi feherje is! A gyomolcsok kis trukkje az, hogy apro kockakra vagva kell adni nekik, mert sok mas madartol elteroen nem igazan tudjak, hogy kene egy nagyobb darabbol csipegetni, inkabb egyben probalnak lenyelni mindent. Meglepo meretu falatokat nyelnek igy le! Ezek ugye szabadban fokent kis bogyoszeru gyumolcsokkel taplalkoznak, nagyobbakra nem jarnak ra, mint pl a lorifelek.

Apropo, ma egy kis csapat zoldgalamb bukkant fel a egyik szebb, szinesebb fajbol (Treton griseicauda, bar csak egy szep szines him volt koztuk), frissen erkezve meg eleg jo allapotban. Az talan a keprol is lejon, hogy miert nemigen maradnak sokaig ugy... :(

Csatolmány:
DSCF8598.JPG
DSCF8598.JPG [ 65.73 KiB | Megtekintve 12685 alkalommal. ]


Sajnos helyhiany miatt ezekbol nem vehettem most. Kis ketrecben eleg sutan, szerencsetlenul neznek ki, es a gyumolcsos etrendnek koszonhetoen a lorikhoz hasonloan eleg nagy mocskot is csinalnak maguk ala.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 júl. 22, 9:53 
W.L. írta:
Itt senki nem veszodne ezeknek a galaboknak fiokakent nevelesevel, ahhoz tul olcsok ($5 volt a par) es nem nepszeruek.

Ezt megdöbbenve olvasom. Idehaza meg... hát elég ritkák és drágák és igen sokan csak képen látták eddig csak. A kukorica iránti érdeklődésük az általad írtak alapján még furább. Illetve nem is ez a furcsa, hanem az, hogy más meg sem kóstoltak. Talán van valami specifikus gyümölcs amit nagyon szeretnek, de rájönni arra, hogy az mi lehet, na azt biztos nem két nap lenne kideríteni!

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2013 júl. 22, 0:14 
Warhawk,

Itt senki nem veszodne ezeknek a galaboknak fiokakent nevelesevel, ahhoz tul olcsok ($5 volt a par) es nem nepszeruek. Alkalmankent jelennek meg a piacokon, tobbnyire mar elegge csapzottan es lepukkanva. Az elado meg azt is tolem kerdezte, mit is ennenek ezek tulajdonkeppen? Kukoricat gondolom azert tettek elejuk, mert a legtobb itt nepszerubb galambfaj azt eszi. Meg is lepett, hogy faltak, de kezbe veve mar nagyon lesovanyodottnak ereztem oket. Azert nem is irtam korabban roluk a forumra, mert vartam par hetet, megmaradnak-e...

kuvik,

Indiai papagajamandinas bejegyzesemet olvastad?

Jojo,

Vannak am hatulutoi is az ittletnek, lasd pl a feketetorku apacapintyrol es az indiai papagajamandinakrol szolo topikban. De persze elonyei is! :wink:


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2013 júl. 20, 18:25 
Na igen, tök jó, hogy egyesek, csak lemennek ott a "sarki fűszereshez" és vesznek ilyet. :cry: :) Ratyi egy hely... :P

Itt meg körözést kell kiadni minden ritkaságért.

Á, nem irigykedünk, egy cseppet sem.... :mrgreen:


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 dec. 24, 6:00
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: Karcag
   
Hozzászólás 2013 júl. 20, 16:36 
Hali!!!
Hogy Te mivel "idegesítel" bennünket?!?! :38:

_________________
Üdv: Vajó Sándor


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 júl. 20, 14:33 
Szépek! Valószínűleg fiókaként szedték ki a fészekből és azért nem ismerik mit is kellene nekik enniük...

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2013 júl. 20, 12:30 
Par hete aztan mar nem tudtam ellenallni a kisertesnek, mikor a meg szebb gyumolcsgerlekbol kerult piacra 3 peldany, es megvettem egy part:

Csatolmány:
D1.JPG
D1.JPG [ 56.5 KiB | Megtekintve 12780 alkalommal. ]


Csatolmány:
D2.JPG
D2.JPG [ 58.74 KiB | Megtekintve 12780 alkalommal. ]


Furcsa modon eleinte nemigen akartak a gyomolcsokhoz hozzanyulni, viszont faltak az altaluk szinte megemeszthetetlen daralt kukoricat, amivel a piacon is etettek oket.
Azota en fott rizzsel, banannal es papajaval etetem oket, es egyelore jol megvannak. Csak ijedosebbek lettek mint az elso napokban.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2012 dec. 17, 8:34 
Idézet:
volt Treron vernans. egy fiatal hím 200€-ért kelt el. Az illető ajánlot egy másik tenyész "párt" is ,a hím 200€, a törött ( lógós) szárnyú párja grátisz. Elmondási szerint a fiatal hím ezek gyereke volt. Nagy volt a kísértés, de ellenálltam. A tojó szürkés színű , volt némi fehéres mitával. Itthon utánna néztem és a T. vernans tojó is zöldes alapszínű sárgás szárny él mintázattal!?


Olyan bizony.
En ma estem kisebb kisertesbe, kb 1000 Ft-ert lattam szep, egeszsegesnek tuno, alighanem frissen befogott parokat pont ebbol a fajbol. Csak sajnalnam oket (viszonylag) kis kalitkaba berakni, nagyobb helyem meg nincs. No meg egy (joval kisebb) gyumolcsevo madar egyelore eleg nekem.
Ezeket a "zold galamb"fajokat eddig mindig rosszabb allapotban, es tobbnyire egyesevel lattam.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2012 márc. 21, 0:07 
Ilájdzsá írta:
Hát jó napot!
Csak egy észrevétel, a gyümölcs galambok azért nem a létra teteje, oda inkább a fácán galamb és a koronás galamb valamint a császárgalambok tartoznak! ;-)

Tomi, a pár kontyos kacagót hozom neked Monorra. Amit adtál hím már párba is állt! ;-)

Üdv.
R


Nem csak dumálni, inkább új topicot nyitni és képet feltenni róluk! :mrgreen:

_________________
www.madaras86.mindenkilapja.hu
madaras86@freemail.hu


 
Offline
Csatlakozott: 2012 márc. 20, 17:31
Hozzászólások: 8
   
Hozzászólás 2012 márc. 20, 17:45 
Hát jó napot!
Csak egy észrevétel, a gyümölcs galambok azért nem a létra teteje, oda inkább a fácán galamb és a koronás galamb valamint a császárgalambok tartoznak! ;-)

Tomi, a pár kontyos kacagót hozom neked Monorra. Amit adtál hím már párba is állt! ;-)

Üdv.
R


 
Offline
Regionális Ezüstkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 5, 22:01
Hozzászólások: 551
Tartózkodási hely: Kóka(Pest megye)
Valódi név: Laczkó Tamás
   
Hozzászólás 2012 jan. 29, 22:05 
columba írta:
laczkó tamás írta:
Szia Árpi!

Igazán érdekes!

Tudsz tenyésztőt, akinek van nálunk valamilyen gyümölcs galamja?
Én nem tudok, de érdeklődtek nálam a gyümölcs galambokról!
Azt mondtam, hogy az egzotikus galambfélék legteteja kategória!
Egyszer úgyis lesz nekem :mrgreen: !


Szia!
Nem tudok, de a sajátodat remélem tőlem fogod megvenni, amit a túlszaporulat miatt fogok eladni neked! :)


Kívánom, hogy legyen mielőbb úgy :D !

_________________
Laczkó Tamás

www.gportal.hu/laczkotomi


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jan. 1, 17:19
Hozzászólások: 542
   
Hozzászólás 2012 jan. 28, 8:31 
laczkó tamás írta:
Szia Árpi!

Igazán érdekes!

Tudsz tenyésztőt, akinek van nálunk valamilyen gyümölcs galamja?
Én nem tudok, de érdeklődtek nálam a gyümölcs galambokról!
Azt mondtam, hogy az egzotikus galambfélék legteteja kategória!
Egyszer úgyis lesz nekem :mrgreen: !


Szia!
Nem tudok, de a sajátodat remélem tőlem fogod megvenni, amit a túlszaporulat miatt fogok eladni neked! :)

_________________
Cséplő Árpád


 
Offline
Regionális Ezüstkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 5, 22:01
Hozzászólások: 551
Tartózkodási hely: Kóka(Pest megye)
Valódi név: Laczkó Tamás
   
Hozzászólás 2012 jan. 28, 0:59 
columba írta:
Sziasztok!
Idén Straubingban volt Treron vernans. egy fiatal hím 200€-ért kelt el. Az illető ajánlot egy másik tenyész "párt" is ,a hím 200€, a törött ( lógós) szárnyú párja grátisz. Elmondási szerint a fiatal hím ezek gyereke volt. Nagy volt a kísértés, de ellenálltam. A tojó szürkés színű , volt némi fehéres mitával. Itthon utánna néztem és a T. vernans tojó is zöldes alapszínű sárgás szárny él mintázattal!?
Kérdeztem a kaját illetően, amire a tulaj elővett egy marék pirossas golyócskát. Felét rögtön bevágta maga, a felét nekem adta. Pont olyan volt mint a zizi (ha tudjátok miról van szó).


Szia Árpi!

Igazán érdekes!

Tudsz tenyésztőt, akinek van nálunk valamilyen gyümölcs galamja?
Én nem tudok, de érdeklődtek nálam a gyümölcs galambokról!
Azt mondtam, hogy az egzotikus galambfélék legteteja kategória!
Egyszer úgyis lesz nekem :mrgreen: !

_________________
Laczkó Tamás

www.gportal.hu/laczkotomi


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jan. 1, 17:19
Hozzászólások: 542
   
Hozzászólás 2012 jan. 27, 21:21 
Sziasztok!
Idén Straubingban volt Treron vernans. egy fiatal hím 200€-ért kelt el. Az illető ajánlot egy másik tenyész "párt" is ,a hím 200€, a törött ( lógós) szárnyú párja grátisz. Elmondási szerint a fiatal hím ezek gyereke volt. Nagy volt a kísértés, de ellenálltam. A tojó szürkés színű , volt némi fehéres mitával. Itthon utánna néztem és a T. vernans tojó is zöldes alapszínű sárgás szárny él mintázattal!?
Kérdeztem a kaját illetően, amire a tulaj elővett egy marék pirossas golyócskát. Felét rögtön bevágta maga, a felét nekem adta. Pont olyan volt mint a zizi (ha tudjátok miról van szó).

_________________
Cséplő Árpád


 
Offline
Regionális Ezüstkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 5, 22:01
Hozzászólások: 551
Tartózkodási hely: Kóka(Pest megye)
Valódi név: Laczkó Tamás
   
Hozzászólás 2011 dec. 29, 23:10 
Jani!

Ha lesz egy kis időm, akkor utána nézek, szerintem lesz róla infóm, de a gyümölcs galambos topikba válaszolnék!

Ezt a két hsz-t is át kell moderáltatni a megfeleő helyre!

Halihó vagy holliday :D !

_________________
Laczkó Tamás

www.gportal.hu/laczkotomi


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 okt. 11, 17:20
Hozzászólások: 970
   
Hozzászólás 2011 dec. 29, 21:32 
www.idre.hu/dok/gyuru-meretek.xls

_________________
Üdv: Harsányi István

Tel : +36 30 / 4914 - 565

http://www.diszmadaraim.freewb.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2011 dec. 29, 20:04 
Sziasztok!

Tudna valaki segíteni, egzotikus galambok (elsősorban gyümölcsgalambok) gyűrűméretét illetően? Egy ismerősömnek lenne rá szüksége.

_________________
www.madaras86.mindenkilapja.hu
madaras86@freemail.hu


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 34 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 20:04
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO