Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 978 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 júl. 31, 21:25 
Ha elég nagy a hely és nem járnak ki a galambjaid, akkor egy próbát megér...

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 júl. 31, 10:53 
Ajánlatos külön tartani, a galambfélék elég veszekedős jószágok, a kacagó hím is elüldözi maga körül a "rokonságot", ha szaporodási időszak van, de mivel kisebb a házigalambnál, nem biztos, hogy nem ő lesz az, aki pórul jár.

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 júl. 31, 10:43 
Bizony-bizony és többek között lesznek idei kacagógerlék is, eladósorban, 500 Ft/db-os áron.

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Csatlakozott: 2008 máj. 24, 9:50
Hozzászólások: 116
Tartózkodási hely: Nagykanizsa
   
 
Hozzászólás 2008 júl. 27, 18:22 
Sziasztok!

Most sikerült megint tojást lesnem és azt vettem észre a tojáson, hogy van rajta színkülönbség! Pontosan úgy néz ki, mint ha a tojás kb 90%-a megfőtt volna, vagy mintha lágyabb lenne ott a tojáshéj! Ez minek a jele?

Szerk:
Most már mindegy! Megfejtettem! Annak, hogy nem lesz belőle kismadár!


 
Offline
Csatlakozott: 2008 máj. 24, 9:50
Hozzászólások: 116
Tartózkodási hely: Nagykanizsa
   
 
Hozzászólás 2008 júl. 25, 19:10 
Sziasztok!

Köszönöm, hogy reagált valaki! A helyzet, hogy két napig a környéken maradt, de vissza nem jött, és azóta nem is láttam!

Viszont most már semmit nem tudok a megmaradt 3-al kapcsolatban! Amikor elrepült, az épp tojáson ült, de nem tudom, hogy milyen nemű! Az a tojás nem is kelt ki! Azóta viszont a maradék háromnak lett 2 tojása! Két fészekben egy-egy! Viszont mindhárman ülnek a fészekben, hol ez, hol az, hol itt, hol ott! Hogy van ez? Szerintem már ki kellett volna kelniük, mert kb 10 napja láttam a tojásokat, de már jó pár nappal előtte ültek, csak nem mertem alájuk nézni! És most már csak az egyik fészekben ülnek, a másikat teljesen otthagyták, de egy napra ezt is teljesen hanyagolták!

Gondolom elég zagyva voltam, de aki értette az mondjon valamit rá, pls! Lehet a testvérség az oka, hogy nem termékenyek?

Köszönöm,
Zsolt


 
Offline
Csatlakozott: 2008 júl. 20, 15:01
Hozzászólások: 330
   
 
Hozzászólás 2008 júl. 23, 15:58 
Sziasztok lenne egy kérdésem nekem eddig a kacagóim egy röpdében voltak az lenne a kérdésem hogy kilehet engedni hogy csipegessenek az udvaron és este visszamenjenek maguktól úgy mint a galambokat ?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 júl. 22, 18:40 
Hol? :o
Egyébként nekem egyik kacagó tojóm már csaknem négy éve nálam volt, egyszer elszökött, azóta nem láttam...

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Csatlakozott: 2008 júl. 20, 15:01
Hozzászólások: 330
   
 
Hozzászólás 2008 júl. 22, 11:26 
itt van pár kép az állományomról


 
Offline
Csatlakozott: 2008 júl. 20, 15:01
Hozzászólások: 330
   
 
Hozzászólás 2008 júl. 22, 11:23 
Szia bagi ha már legalább 2-3 hónapja nálad van a kacagó akkor valószínüleg visszajön és ha tojás is van a fészekben akor mégvalószínűbb .


 
Offline
Csatlakozott: 2008 máj. 24, 9:50
Hozzászólások: 116
Tartózkodási hely: Nagykanizsa
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 14, 12:13 
Sziasztok!

Egy kis segítségre, vagy legalább bíztatásra lenne szükségem! Kb 1 órával ezelőtt, takarítás közben elillant az egyik gerlém! Visszajön? Kitettem egy kalitot az odú tetejére enni-inni valóval...

:( :( :(

Zsolt

Szerk.: Azt el is felejtettem, hogy ezzel egy időben észrevettem, hogy egy tojást is ülnek! Viszont nem tudom, hogy ki tojta, mivel ketten ültek folyamatosan a fészekben és egy harmadik váltotta őket néha, rövid időre! A rendszeres kettő közül az egyik ment el! Megfordult a fejemben, hogy lehet ő tojta... Mi van ha igen és a másikat azóta letojta valahol?! Akkor nem is jön vissza? Vagy túl bonyolítom? Meddig várjam, mikor vész el a remény is? Meddig képes a szabadban elleni?

Zsolt


 
Offline
Csatlakozott: 2008 máj. 24, 9:50
Hozzászólások: 116
Tartózkodási hely: Nagykanizsa
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 7, 17:54 
Kacagó gerle és gyémánt galamb megfér együtt? Nem keverednek?


 
Offline
Csatlakozott: 2008 máj. 24, 9:50
Hozzászólások: 116
Tartózkodási hely: Nagykanizsa
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 7, 17:49 
Bagi írta:
Zottan!

Milyen udvarlási viselkedésre gondolsz? Mit kellett volna látnom?
Bár két hete nem voltam itthon és nem láttam őket, de amit láttam és elmondhatok: Mikor itthon voltam folyamatos volt a kacagás, meg egymást "borzolták" a csőrükkel! A tarkám még fel is ugrott némelyik hátára, meg hajtott mindenkit a házban! DE! A fészekben két fehér ül, a tarka elvan kinn... A fészekben együtt ül a fiú és a lány? Én eddig azt hittem, hogy a tarka a fiú. ő volt a legdominánsabb! Ki érti ezt...!? :shock:

Hamarosan Kynyoo megmutatja az illetőt akitől neki vannak a gerlék! Szeretnék majd cserélni, de lenne egy kérdésem! Ha fészkelnek a "tesók" nálam, akkor várjam meg, hogy költenek-e vagy legyek erőszakos és most avatkozzak be a természet csodájába?

Amúgy ezek a madarak örökre választanak párt? Én 3 párt szeretnék majd fixen, mert a házikóban 3 fészek van! Párba állnak, választanak fészket és ez végleges lesz? Vagy mindig más párral más fészekbe mennek, és veszekednek ezekért? Vagy hogy van ez?

Előre is kösz mindent!

Zsolt


Na most vagyok ám teljesen meglőve... Most voltam kinn a madárkáknál és mit látok?! Az előbb említett két fehér kinn van, a tarka pedig benn ül a fészkükben! Most mi van???


 
Offline
Csatlakozott: 2008 máj. 24, 9:50
Hozzászólások: 116
Tartózkodási hely: Nagykanizsa
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 7, 16:14 
Zottan!

Milyen udvarlási viselkedésre gondolsz? Mit kellett volna látnom?
Bár két hete nem voltam itthon és nem láttam őket, de amit láttam és elmondhatok: Mikor itthon voltam folyamatos volt a kacagás, meg egymást "borzolták" a csőrükkel! A tarkám még fel is ugrott némelyik hátára, meg hajtott mindenkit a házban! DE! A fészekben két fehér ül, a tarka elvan kinn... A fészekben együtt ül a fiú és a lány? Én eddig azt hittem, hogy a tarka a fiú. ő volt a legdominánsabb! Ki érti ezt...!? :shock:

Hamarosan Kynyoo megmutatja az illetőt akitől neki vannak a gerlék! Szeretnék majd cserélni, de lenne egy kérdésem! Ha fészkelnek a "tesók" nálam, akkor várjam meg, hogy költenek-e vagy legyek erőszakos és most avatkozzak be a természet csodájába?

Amúgy ezek a madarak örökre választanak párt? Én 3 párt szeretnék majd fixen, mert a házikóban 3 fészek van! Párba állnak, választanak fészket és ez végleges lesz? Vagy mindig más párral más fészekbe mennek, és veszekednek ezekért? Vagy hogy van ez?

Előre is kösz mindent!

Zsolt


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 7, 13:01 
Jaa, hogy gyémántgalamb... Bár az is csak kettőt tojik fejenként, de ők megtűrik egymást költés alatt. Kacagónál ez nemigen menne. :D

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 27, 13:46
Hozzászólások: 1178
Tartózkodási hely: Szalkszentmárton (Bács-Kiskun megye) // Szeged
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 7, 12:59 
Helo Zottan!

A gyémántgalambjaim 6-an vannak (3 pár). Előszőr 2 tojó ült 2 tojáson aztán egyre több lett. Most kisgalamb és tojás is van még. Egy másik tojó pedig most kezdett tojni. Ez annyira: :shock: . Vagy nem? :lol:

_________________
"Eltűnsz. S megérted a szavakat, miket a csillagok suttognak neked."


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 7, 12:49 
Sziasztok!

Lax! 8-at??? :o És mióta ülik azt a nyolcat? Hányan vannak együtt?

Zsolt! Ez jót jelent, valószínűleg fészkelnek a madaraid!! Esetleg udvarlási viselkedést sikerült megfigyelned?

Kynyoo! Mi helyzet?

Én tegnap választottam le az újabb fiókát, egy kis fehéret az 1. pártól. Hamar beilleszkedett a közösségbe :D :

Kép

Ő az, itt elöl, aki háttal van. :)

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 27, 13:46
Hozzászólások: 1178
Tartózkodási hely: Szalkszentmárton (Bács-Kiskun megye) // Szeged
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 7, 12:43 
Helo!


Nálam két tojó ül 8 tojást :roll: bár már némelyik kikelt. 8)

_________________
"Eltűnsz. S megérted a szavakat, miket a csillagok suttognak neked."


 
Offline
Csatlakozott: 2008 máj. 24, 9:50
Hozzászólások: 116
Tartózkodási hely: Nagykanizsa
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 6, 22:04 
Sziasztok!

Azt vettem észre, hogy két gerlém 3-4 napja ül egy fészket! Hol mindkettő, hol csak az egyik... Ez jelent valamit? Reménykedhetek?

Zsolt


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 máj. 30, 19:22 
Kynyoo írta:
Ha tudnám a nemüket akkor bátran cserélgetnék az tuti! :lol:

Próba-szerencse! :D

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 okt. 17, 19:38
Hozzászólások: 567
Tartózkodási hely: Nagykanizsa
   
 
Hozzászólás 2008 máj. 28, 6:11 
üdv!

Ha tudnám a nemüket akkor bátran cserélgetnék az tuti! :lol:


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 978 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 ápr. 27, 19:46
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO