Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 978 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 49  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2012 máj. 5, 22:55
Hozzászólások: 10
   
Hozzászólás 2012 szept. 13, 0:23 
szeretnék még idén beszerezni 1-2 kacagót hogy tavasszal teljes csapattal induljak.
Keresek:
- 1 pár kék kacagót
- 1pár tarka kontyos kacagót
- 1db vadas tojó kacagót
- 1pár gyémánt gerlét

Sátoraljaújhely, Kisvárda és környékük valamint Budapest, Monori börze a lehetséges átvételi helyek számomra.

Aki tud segíteni jelentkezzen!
mail: robert.verbinyecz@gmail.com


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2011 márc. 23, 20:49
Hozzászólások: 403
Tartózkodási hely: Újlengyel
Valódi név: Puhl Dóra
   
Hozzászólás 2012 aug. 29, 13:51 
TeSz írta:
Az első saját párom első fészekalja! Egy narancs hím, és egy mandarin tojó "kölkei" :D


Nagyon szépek! :D

_________________
Puhl Dóra
H-27 0180


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2011 márc. 23, 20:49
Hozzászólások: 403
Tartózkodási hely: Újlengyel
Valódi név: Puhl Dóra
   
Hozzászólás 2012 aug. 29, 13:50 
Zolyka írta:
Köszönöm a tanácsokat, igyekszem változtatni, és kitalálok valamilyen megoldást. Azt szeretném még megtudni, hogy nimfákat zárhatok össze gerlékkel? Köszi.


Szerintem döntened kellene. Van egy kisebb röpdéd ami a leirt méretek alapján véleményem szerint 2 közepes méretű gerlepárnak elég vagy 2-3 pár kisebb testű papagájnak.
Együtt tartani a gerlét a papagájjal szerintem sem túl jó ötlet egy akkora helyen.

A papagájok csipkedősek, a gerlék pedig elég verekedősek. Ha a felnőtt papagájokat nem is, de a kirepülő fiatalokat agyon is üthetik a gerlék.

_________________
Puhl Dóra
H-27 0180


 
Offline
Csatlakozott: 2011 dec. 27, 23:34
Hozzászólások: 67
Tartózkodási hely: Karcag
Valódi név: Misi
   
Hozzászólás 2012 aug. 29, 13:45 
Gratulálok hozzájuk!!!
Nagyon szépek! :D

_________________
http://poszolymadarai.hupont.hu/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 aug. 28, 17:01
Hozzászólások: 8
Tartózkodási hely: Gyömrő- Szeged
Valódi név: Teszárs Kristóf
   
Hozzászólás 2012 aug. 29, 13:36 
Az első saját párom első fészekalja! Egy narancs hím, és egy mandarin tojó "kölkei" :D


Csatolmányok:
DSCF7271.1.jpg
DSCF7271.1.jpg [ 63.45 KiB | Megtekintve 6292 alkalommal. ]
DSCF7269.1.jpg
DSCF7269.1.jpg [ 62.19 KiB | Megtekintve 6292 alkalommal. ]

_________________
Teszárs Kristóf
 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2011 márc. 8, 11:55
Hozzászólások: 58
Tartózkodási hely: Eger
Valódi név: Kis Klaudia
   
Hozzászólás 2012 aug. 29, 11:57 
Zolyka írta:
Köszönöm a tanácsokat, igyekszem változtatni, és kitalálok valamilyen megoldást. Azt szeretném még megtudni, hogy nimfákat zárhatok össze gerlékkel? Köszi.


Szia!
Én kicsit elfogult vagyok a kacagókkal kapcsolatban :) , ezért nem értek egyet azzal hogy más madarakkal együtt tartsuk őket. Vagy ha mégis elengedhetetlen, akkor nagyon alaposan mérlegelni kell. Saját véleményem szerint:
A nagyobb testű, vagy különösen agresszív galambok például komoly sérülést okozhatnak a gerlékben, meg is skalpolhatják őket, az éppen kirepült fókákat is megölhetik. (posta és páva galamb, pálma gerle)
A papagájokat a csőrük miatt nem merném kacagóval tartani, egy rossz mozdulat a papagáj részéről és a kacagónak egyel kevesebb lábujja vagy szeme van ...
Kisebb madarakkal meg azért nem tartanám, mert a kacagó is lehet agresszív, nálam bántották a törpe fürjeket. :( de másnál lehet hogy vígan elvannak együtt, szoktatás és hely kérdése ...
Persze ha valami óriási röpde van ilyen célra, ott lehet több fajt békében együtt tartani, de mindig figyelni kell a fajok természetére, hogy költési időben mennyire agresszívek, mit esznek, milyen betegségeket (!) kaphatnak el egymástól. És sokminden függ a fajok összeszoktatásától is. Az első időkben félhetnek egymástól, ami vergődést eredményezhet, menekülési reakciót válthat ki a madarakból, a ketrecnek repülés komoly sérülést is okozhat...
Biztos írnak majd olyanok, akiknél együtt van nimfával a kacagó (láttam már énis képen is), de kérdezz rá az esetleges baleseti lehetőségekre is, hogyan viszonyulnak a fiókákhoz, stb.

_________________
http://www.kacagogerle.freewb.hu

-Amit a kacagó gerléről tudni kell-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 dec. 24, 16:47
Hozzászólások: 312
Tartózkodási hely: 6600 ,Szentes-Magyartés
Valódi név: Soós Ádám
   
Hozzászólás 2012 aug. 29, 10:54 
Szerintem igen! (csak ne kis helyen)

_________________
„Mert a madarat nemcsak tartani szeretni is tudni kell”


 
Offline
Csatlakozott: 2009 jún. 13, 15:18
Hozzászólások: 18
   
Hozzászólás 2012 aug. 29, 10:41 
Köszönöm a tanácsokat, igyekszem változtatni, és kitalálok valamilyen megoldást. Azt szeretném még megtudni, hogy nimfákat zárhatok össze gerlékkel? Köszi.


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2011 márc. 8, 11:55
Hozzászólások: 58
Tartózkodási hely: Eger
Valódi név: Kis Klaudia
   
Hozzászólás 2012 aug. 28, 19:40 
Zolyka írta:
Egy hatszögletű helyről van szó, aminek átmérője kb. egy méter, és másfél méter magas.


Ez valóban picit kicsi hely 2 pár gerlének, és rossz az alakja is. A gerléknek jobb, ha a ketrec hosszabb, mint amilyen magas. Fektetett téglalap.
A magas, kis alapterületű ketreceket nehéz jól berendezni, lepottyantják az ülőkéket, egymást, az etetőbe-itatóba, fészekbe ... nem higiénikus.

_________________
http://www.kacagogerle.freewb.hu

-Amit a kacagó gerléről tudni kell-


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
Hozzászólás 2012 aug. 28, 19:27 
Zolyka írta:
Köszönöm a válaszokat, már most sokat segítettek. A helyzet az, hogy mind két párnak új a ketrec. Egy hatszögletű helyről van szó, aminek átmérője kb. egy méter, és másfél méter magas. Most el reteszeltem a két fészket, hogy ne láthassák egymást. Az agresszív hím nem nagyon engedi a másik párt fel menni, csak a legalsó ülőrúdon maradhatnak. Érdekes, hogy a másik hím, illetve a két tojó viszonylag békés, csak ez az egy nem fér a bőrébe. Várok még pár napot, és majd meglátom. Ha van még ötlet jöhet. Köszönöm.



Szia !

Ez az elhelyezés kimondottan helytelen, egyszer azért, mert kicsi a légtér, másodszor meg azért mert 2 fajazonos párt helyeztél el benne.
Ekkora testű madaraknak 4 - 5 légköbméter kell minimum, többpáros tartásnál meg a többszöröse. Itt meg 4 egyednek van legfeljebb 1,2 légköbméter mozgási területe. Ez még az előírás ötödét sem éri el.
Fajazonos tartásnál (kolónia) meg természetszerű, hogy kialakul a dominencia, a legerősebb egyedek uralma. Nem agresszív a madarad, hanem domináns hím és védi a területét.

Sürgősen válaszd szét öket és tedd nagyobb helyre. Ez a kalitka legfeljebb néhány pár kistestű egzotának elég.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Csatlakozott: 2009 jún. 13, 15:18
Hozzászólások: 18
   
Hozzászólás 2012 aug. 28, 18:45 
Köszönöm a válaszokat, már most sokat segítettek. A helyzet az, hogy mind két párnak új a ketrec. Egy hatszögletű helyről van szó, aminek átmérője kb. egy méter, és másfél méter magas. Most el reteszeltem a két fészket, hogy ne láthassák egymást. Az agresszív hím nem nagyon engedi a másik párt fel menni, csak a legalsó ülőrúdon maradhatnak. Érdekes, hogy a másik hím, illetve a két tojó viszonylag békés, csak ez az egy nem fér a bőrébe. Várok még pár napot, és majd meglátom. Ha van még ötlet jöhet. Köszönöm.


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2011 márc. 8, 11:55
Hozzászólások: 58
Tartózkodási hely: Eger
Valódi név: Kis Klaudia
   
Hozzászólás 2012 aug. 28, 17:25 
Zolyka írta:
A mai napon, közös ketrecbe zártam két gerlepárt, akik eddig külön-külön éltek. Az egyik hím különösen agresszív, és hajtsa a másikat. Meg fognak nyugodni, és békések lesznek egymással, vagy külön kell választani őket? Az probléma, hogy a két fészket egymás mellé raktam? Köszi a segítséget?


Szia!
A közös ketrec azt jelenti, hogy az egyik párt zártad a másikhoz? Mert akkor érthető a kergetőzés. Az új pár behatolt a másik területére. Sajnos ebben az esetben nem fogják abbahagyni.
Ha harmadik, új helyre tetted a 2 párt, akkor az mindkettőnek új terület, ott csak felállítják a rangsort maguk között. Össze lehet szoktatni őket, ha megfelelő nagyságú hely áll rendelkezésükre. Mekkora a ketrec?
Fészkeket a legtávolabb egymástól kell elhelyezni, és lehetőleg még egyet betenni, hogy tudjanak választani. A fészekhez közeli ülőkét azt a pár fogja védeni, akié a fészek, tehát több ágat is be kell tenni, hogy legyenek semleges területek is.
Most hirtelen ennyi jutott eszembe. :)

_________________
http://www.kacagogerle.freewb.hu

-Amit a kacagó gerléről tudni kell-


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2011 márc. 23, 20:49
Hozzászólások: 403
Tartózkodási hely: Újlengyel
Valódi név: Puhl Dóra
   
Hozzászólás 2012 aug. 28, 16:04 
Zolyka írta:
Sziasztok!

Kérdezni szeretnék, illetve a véleményetekre vagyok kíváncsi. A mai napon, közös ketrecbe zártam két gerlepárt, akik eddig külön-külön éltek. Az egyik hím különösen agresszív, és hajtsa a másikat. Meg fognak nyugodni, és békések lesznek egymással, vagy külön kell választani őket? Az probléma, hogy a két fészket egymás mellé raktam? Köszi a segítséget?


Attól függ mekkora az a közös ketrec...
De szerintem röpdébe célszerű csak több párt összeengedni.
A fészkeket pedig tedd egymástól minél messzebb!
Az agresszió ebben a helyzetben teljesen normális, hiszen rivalizálás megy a két hím között! Ha nincs elég nagy helyük akkor folyton üldözni fogják egymás tojóját és verekedni fognak.

_________________
Puhl Dóra
H-27 0180


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2012 aug. 28, 14:04 
Zolyka írta:
Az probléma, hogy a két fészket egymás mellé raktam?

Szerintem igen.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2009 jún. 13, 15:18
Hozzászólások: 18
   
Hozzászólás 2012 aug. 28, 13:12 
Sziasztok!

Kérdezni szeretnék, illetve a véleményetekre vagyok kíváncsi. A mai napon, közös ketrecbe zártam két gerlepárt, akik eddig külön-külön éltek. Az egyik hím különösen agresszív, és hajtsa a másikat. Meg fognak nyugodni, és békések lesznek egymással, vagy külön kell választani őket? Az probléma, hogy a két fészket egymás mellé raktam? Köszi a segítséget?


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2011 márc. 8, 11:55
Hozzászólások: 58
Tartózkodási hely: Eger
Valódi név: Kis Klaudia
   
Hozzászólás 2012 aug. 19, 8:16 
Na, hogy ő se maradjon ki a sorból. Nem simán tarka, hanem fagyos tarka, azaz jég színváltozatú.

JÉG színváltozatú kontyos kacagó gerle.
Kép

_________________
http://www.kacagogerle.freewb.hu

-Amit a kacagó gerléről tudni kell-


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2011 márc. 8, 11:55
Hozzászólások: 58
Tartózkodási hely: Eger
Valódi név: Kis Klaudia
   
Hozzászólás 2012 aug. 16, 12:21 
Új gerléim:

Hamu színű kontyos tojó
Kép

Kék-fehér tarka hím (kék-fehér tarka és kék szülőktől)
Kép

Kék (kék x kék szülőktől)
Kép

Kék hím (selyem kék tojó x színezett fejű hím)
Kép

Plusz egy kontyos tarka (13 sötét tollal), akit még nem tudtam szépen lefotózni. :)

_________________
http://www.kacagogerle.freewb.hu

-Amit a kacagó gerléről tudni kell-


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2011 márc. 8, 11:55
Hozzászólások: 58
Tartózkodási hely: Eger
Valódi név: Kis Klaudia
   
Hozzászólás 2012 aug. 8, 9:04 
Buher írta:
Nagyon Szépek!!!!!!!!!!!


Köszönöm! :)

_________________
http://www.kacagogerle.freewb.hu

-Amit a kacagó gerléről tudni kell-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 máj. 18, 21:24
Hozzászólások: 113
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Valódi név: N.Tamas
   
Hozzászólás 2012 aug. 5, 20:28 
Nagyon Szépek!!!!!!!!!!!


veggie írta:
Vacsi
Kép
Beállított képek
Kép

Kép

Kép

_________________
Üdv: Buher


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2011 márc. 8, 11:55
Hozzászólások: 58
Tartózkodási hely: Eger
Valódi név: Kis Klaudia
   
Hozzászólás 2012 aug. 5, 20:15 
Vacsi
Kép
Beállított képek
Kép

Kép

Kép

_________________
http://www.kacagogerle.freewb.hu

-Amit a kacagó gerléről tudni kell-


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 978 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 49  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 ápr. 27, 14:19
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO