Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 978 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 máj. 27, 11:23 
Kynyoo írta:
ZOLI HELP ME!

Halihó!
Bocsánat, a vizsgaidőszak erősen behatárolja az időmet, úgyhogy csak lopva fórumozok...
Szóval: a fészekben a hím gerle is üldögél, a kotláson kívül főleg akkor amikor fészekre hívja a párját. Ilyenkor általában egyággal vagy más fészekanyaggal vonul a fészekre és ott buzgón rezegteti a szárnyát és brukkol. Persze gyakoribb hogy a fészken kívül udvarol a tojónak.

Zsolt!
Magyar nyelvű szakirodalmat, ami a kacagógerléről írna nem igazán fogsz tudni beszerezni... Matthew Vriends és Tanya Vriends Díszmadarak c. könyvében van róla leírás és Naphegyi Károly Madarak és madarászok c.-ben szintén, de mindegyik csak nagyon alap szinten foglalkozik vele. Honlapok közül sem fogsz magyart találni, viszont a külföldiek között kad néhány jó. Ilyen pl. a http://doveline.com/ ,az Amerikai Gerletenyésztők Szövetségének honlapja, ahol több tenyésztőhöz is van link, pl. Wilmer J. Miller-hez, akinek a honlapján sok érdekes infó található: http://www.ringneckdove.com/

Egyébként ha közel éltek egymáshoz és egyikőtöknek sem tuti az állománya, miért nem próbáltok meg egymás között madarat cserélni? Csak egy ötlet, nem akarok beleszólni, de lehet hogy segítene (Zsoltnak mindenképp, mert a madarak testvérek.)

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Csatlakozott: 2008 máj. 24, 9:50
Hozzászólások: 116
Tartózkodási hely: Nagykanizsa
   
 
Hozzászólás 2008 máj. 26, 18:36 
Kynyoo írta:
Zsolt!

Én egy kiskanizsai pasastól vettem nem tudom a mobilszámát de valamikor elugorhatunk akár közösen is hozzá!

Fejlemény van nálam az egyik gerlém ma megugorta a másikat de az amelyik eddig a fészekbe ült most már végképp elvesztettem a fonalat... ZOLI HELP ME!


Rendben, kösz az infot! A június 7-8-ai hétvégén leszek otthon legközelebb, megbeszélhetjük majd...

A hétvégén nekem is mászott az tarkám folyamatosan az egyikre, arra amelyik a fészekbe költözött a hétvégén! Jó jelnek vettem... :wink:


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 okt. 17, 19:38
Hozzászólások: 567
Tartózkodási hely: Nagykanizsa
   
 
Hozzászólás 2008 máj. 26, 17:48 
Zsolt!

Én egy kiskanizsai pasastól vettem nem tudom a mobilszámát de valamikor elugorhatunk akár közösen is hozzá!

Fejlemény van nálam az egyik gerlém ma megugorta a másikat de az amelyik eddig a fészekbe ült most már végképp elvesztettem a fonalat... ZOLI HELP ME!


 
Offline
Csatlakozott: 2008 máj. 24, 9:50
Hozzászólások: 116
Tartózkodási hely: Nagykanizsa
   
Hozzászólás 2008 máj. 26, 12:55 
Zottan írta:
Hello Zsolt!
Először is köszöntelek a fórumon, persze hogy befogadunk és remélem hasznunkat veszed! :D
Ha a négy madár valóban testvér, az tényleg baj, mert egymás között szaporítva megnő a hibás utódok születésének esélye. Ha komolyan szeretnél velük foglalkozni, akkor megtarthatod mind a négyet, de mindegyik mellé idegenvérű párt kell szerezned, és még így is hamar vérfrissítés kell majd, mert a négy testvér fiókáit egymás közt tenyésztve is túl hasonló a génállomány.


Hi,

Köszönöm a bíztató szavakat!

Első kérdésem mindjárt az lenne, hogy vmi szakirodalmat, hol tudok beszerezni a gerlékről? Van kimondottan gerlékkel foglalkozó könyv, amit érdemes lenne beszereznem? Vagy honlap, ami széles körű leírással kecsegtet?
Jelen állásban inkább lelkesnek, mint madarásznak mondanám magam, mert nagy a sötétség!

A segíséget előre is köszönöm!


 
Offline
Csatlakozott: 2008 máj. 24, 9:50
Hozzászólások: 116
Tartózkodási hely: Nagykanizsa
   
 
Hozzászólás 2008 máj. 26, 12:50 
Kynyoo írta:
Szevasz Zsolt!

Örülök hogy végre egy falum beli is megjelent! :lol:
Tőlem nem sok minden újat hallhatsz a gerlékről mert én még a nemüket se tudom megállapítani! Zoli viszont nagyon a topp-on van a témában! A héten szerintem el kell vinnem valakihez megszakérteni a nemüket mert már fel vagyok háborodva teljesen!


Hali,

Írtam már neked iwiw-en is, de látom ezt jobban nézed, így megkérdem itt is...
Tudsz ajánlani vkit, akinél tudok venni, vagy cserélni gerlét, mert nekem ugyebár egy fészekből van mind a 4. Meg a nemüket is megnézetném akkor, hogy biztos legyen, mert én csak tippelgetek!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 okt. 17, 19:38
Hozzászólások: 567
Tartózkodási hely: Nagykanizsa
   
 
Hozzászólás 2008 máj. 26, 6:42 
Szevasz Zsolt!

Örülök hogy végre egy falum beli is megjelent! :lol:
Tőlem nem sok minden újat hallhatsz a gerlékről mert én még a nemüket se tudom megállapítani! Zoli viszont nagyon a topp-on van a témában! A héten szerintem el kell vinnem valakihez megszakérteni a nemüket mert már fel vagyok háborodva teljesen!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
Hozzászólás 2008 máj. 24, 16:00 
Hello Zsolt!
Először is köszöntelek a fórumon, persze hogy befogadunk és remélem hasznunkat veszed! :D
Ha a négy madár valóban testvér, az tényleg baj, mert egymás között szaporítva megnő a hibás utódok születésének esélye. Ha komolyan szeretnél velük foglalkozni, akkor megtarthatod mind a négyet, de mindegyik mellé idegenvérű párt kell szerezned, és még így is hamar vérfrissítés kell majd, mert a négy testvér fiókáit egymás közt tenyésztve is túl hasonló a génállomány.

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Csatlakozott: 2008 máj. 24, 9:50
Hozzászólások: 116
Tartózkodási hely: Nagykanizsa
   
Hozzászólás 2008 máj. 24, 10:03 
Üdvözlök mindenkit!

Ennél jobb reggel nem is kell.... Hetek óta keresek használható oldalt/fórumot, és ma megleltem! Külön öröm, hogy a kevés fórumozó között, látok szinten Kanizsait, akit ráadásul ismerek is!

Nos a történetem...
Teljesen kezdő gerle tartó vagyok! Kb egy éve kaptam kecskemétről 5 db-ot, amiket a kertben helyeztem el, egy nekik készített kis helyiségben. (majd mutatok képet) Sajnos nem voltak hosszú életűek, mert vmi feltépte a hálót és mind elvitte! Azóta az újabb populációt és a megfelelő alkalmat várva, hogy Kecskemétről ide jussanak üresen állt a helyük egészen szerdáig (05.21.)
Stori vége...

A tény, hogy jelenleg 4 db (1 tarka (ez tutti hím) és 3 fehér) madárkám van, amiket szeretnék szaporítani, mert én is hiányolom a köztudatból... Viszont mind a 4 egy pártól származik! Gondolom ez problémát jelent?! És szerintem nagyon közel járok én is a fészkeltetéshez, de ez csak az én véleményem!

Remélem befogadtok engem is a fórumba, rengeteg kérdésem lesz, mert semmit nem tudok, viszont nagyon érdekel!

Minden jót!
Bagi Zsolt


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 máj. 16, 19:44 
Lehetséges, de belülről nem vizsgáltam meg... :oops:
Mindenesetre a kis fehér szépen fejlődik. :D
A 2. párral kapcsolatban pedig igencsak előre ittam a gerle bőrére... Tegnap láttam a tojót a sarokban helyezkedni és ez tudtam mit jelent... Be is raktam a fészket és ma délután tojt is egy tojást a szentem. Végülis 16-a van, rászámoljuk a két hetet, az 30-a, az pedig már eléggé május vége, nem? :lol: (Ugyanis ezt az időpontot kaptam tájékoztatásul a gyűrűrendeléssel kapcsolatban...)

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 máj. 14, 6:56 
Sziasztok !

Azt hiszem a "szupernormális" tojás kétszikű lehetett ...

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 okt. 17, 19:38
Hozzászólások: 567
Tartózkodási hely: Nagykanizsa
   
 
Hozzászólás 2008 máj. 13, 16:05 
:31:


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 máj. 13, 15:29 
No, a "szupernormális" tojás testvére tegnapelőtt kelt ki. Kis pirosszemű, tehát egy újabb fehér fiatallal gyarapodik az állomány. :D

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 máj. 9, 21:47 
Kynyoo írta:
Kiváncsi lettem volna milyen különbségek figyelhetőek meg egy ilyen esetben!

Jaja, engem is az érdekelt volna, dehát üres lett... Remélem azért máskor nem fordul elő, mert a mama biztos kevésbé lenne kíváncsi egy ilyen utódra...

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 okt. 17, 19:38
Hozzászólások: 567
Tartózkodási hely: Nagykanizsa
   
 
Hozzászólás 2008 máj. 9, 21:41 
Csodásak ezek a madarak főleg a fehér gyönyörű...
A tojás meg durva nagyon nálam is néha előfordul a hullámosoknál de sose kötöttek egyszer az volt de valahogy összetörte a tojó így elpusztult a kis élet benn! :cry:
Kiváncsi lettem volna milyen különbségek figyelhetőek meg egy ilyen esetben!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 máj. 9, 21:15 
Nos, itt a beígért kép a kis csapatról:

Kép

A felső rúdon jobbra látható az idei első fiatal az 1. pártól, ő már egész ki van színesedve. A baloldali két madár a 2. pár idei első költéséből származik, rajtuk most kezd látszódni a nyakszalag. Alul pedig az 1. pár fehér fiókája van.

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 máj. 8, 21:43 
:08:
Ez az, most már tényleg sínen lesz a dolog, reméljük!!
Addig is, én is beszámolok, mert rég írtam:
- 2. pár visszaállt, a hímet hallom kacagni ugyan, de nem fészkelnek és a fészket is kivettem. Majd ha meglesznek a gyűrűk, újraindulhatnak. 8)
- 1. párat nem tudtam rávenni a leállásra... Két tojásuk volt, amiből az egyik abnormálisan nagy volt:

Kép

Nem tudom mi okozhatta ezt, de szegény tojónak biztos nem volt jó... :cry:
Ez a tojás terméketlen lett, így az 1. pár ismét maximum egy fiókát nevelhet (így legalább nem fáradnak úgy ki). Ennek a fiókának viszont a hét végén kelnie kell.
- A leválasztott fiatalok színesednek, brukkolni még egyiket se hallottam, de majd csak kialakulnak. Holnap igyekszem feltenni róluk képet.
- Írtam az Amerikai Gerletenyésztők Szöetségének elnökének, Jeff Downingnak a gerle-standard ügyében, aki nagyon készségesnek mutatkozott: szinte azonnal küldte a leírást. A probléma annyi, hogy a színekről nincsenek standardjaik ( :shock: ), csak egy általános séma, valamint támpontok a szürke és albino madarakhoz. Igyekszem lefordítani és majd csak lesz valahogy...

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 okt. 17, 19:38
Hozzászólások: 567
Tartózkodási hely: Nagykanizsa
   
 
Hozzászólás 2008 máj. 8, 21:34 
Ha nálam is átlagos a helyzet akkor lehet két pár kacagóm van! :lol:
Nálam egyik egyik ül még mindig tojás nincs! :(
A két másik meg hordja a cuccot serényen! Ma miközben etettem láttam a vöröset ahogy tollat és szénát cipel a csőrében és tömködi oda a fészekben ülőnek! :P


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 máj. 8, 21:30 
Kynyoo írta:
A kacagóknál melyik nemü madár épít fészket??? Esetleg mindkettő?

Szia Kynyoo!
Mind a ketten munkálkodnak de az én megfigyelésem alapján az az általános, hogy a hím szedi össze az anyagot, és a tojó rendezi el a fészekben (meglehetősen lazán :) ). Persze ettől eltérő esetek is létezhetnek de ez az általános. Miért, mi a helyzet a madarakkal?

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 okt. 17, 19:38
Hozzászólások: 567
Tartózkodási hely: Nagykanizsa
   
 
Hozzászólás 2008 máj. 8, 21:26 
A kacagóknál melyik nemü madár épít fészket??? Esetleg mindkettő?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 okt. 17, 19:38
Hozzászólások: 567
Tartózkodási hely: Nagykanizsa
   
 
Hozzászólás 2008 máj. 1, 10:39 
Még el is vinném őket talán ha időm engedné!


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 978 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 ápr. 28, 5:08
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO