Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 978 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 45, 46, 47, 48, 49
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 10, 11:36
Hozzászólások: 192
Tartózkodási hely: Százhalombatta
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 5, 20:12 
Szia Zottan,


Gondolom beszélsz angolul, íme az interjú John Strutt-al, a 600 hektáros
birtrokán.

http://www.cityparrots.org/2007/01/07/f ... n-cumbria/

Ezek a madarak szinte mind kivétel nélkül visszatérnek a röpdéjükbe, tehát karbantartható az állomány. Nem elvadult kiszökött madarak....


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 5, 13:16 
Szia Zsolt!
Érdkes amit írsz és a képek is amiket küldtél. Valóban szép szabadon szárnyalni látni a madarakat de kérdés milyen természetvédelmi következményekkel jár az ilyesmi... A kacagógerle ezek szerint nem probléma, mert ahogy írtad, a balkáni gerle erősebb és nem hagyja érvényesülni, de mi a helyzet az aggresszívebb, alkalmazkodóképesebb fajokkal? Például arra gondolok itt, ami Nagy-Brittaniában történt a kis- Sándor papagájjal. Annyi egyed szökött ki a madártartóktól és ezek annyira alkalmazkodóképesek voltak, hogy egy számottevő kissándor-populáció alakult ki a szigeten! Az újabban kiadott helyi határozókönyvekben már szerepel a faj, mint vadon élő madár... Vagy ennél még jobb példa, amit Új-Zélandon műveltek a pintyfélék (tengelic, zöldike, erdei pinty, stb.): Az angol telepeseknek annyira hiányoztak jól megszokott madaraik hogy behurcolták őket a szigetre, ezek pedig annyira jól alkalmazkodtak, hogy kiszorították a hasonló niche-t betöltő endemikus új-zélandi madárfajokat...
Nem kötözködni akarok, és nem is ismerem ezt a Cumbriát ( :oops: ) csak érdeklődöm, hogy ilyen jellegű problémákkal nem fenyeget-e a madártartásnak ez a formája?
Üdv: Zoli


 
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 10, 11:36
Hozzászólások: 192
Tartózkodási hely: Százhalombatta
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 4, 21:05 
Szia Zottan,

Saját megfigyeléseim szerint ha 3 hónaposnál idősebb madarakkal próbálkozol, a kudarcot szinte borítékolhatod ha a szabadba engeded.
A legjobb eredmények, az éppen kirepült fiatalokkal érhetsz el.
Én úgy csináltam, (om) hogy a röpdét nagyobb szemű dróttal leválasztottam, majd az egyik részbe tettem a még szinte röpképtelen fiatalokat. A szülők a fiatalokat úgy etetik, hogy a "nagyobb szemű dróton" áttdugják a fejüket, míg önállóvá nem válnak.
Egy héttel a leválasztás után kinyitom a röpde ajtaját, melyen csak a fiatalok tudnak kijönni.... néhány 10 m es körzetben ismerkednek a környezetükkel, de visszajárnak az öregekhez kajálni.
Ha megerősödnek és még ivaréretté nem válnak nincs gond, utána már keményen rivalizálnak a balkáni gerlével....vesztükre. Ezért sikerült csak 1 évig a kísérlet, és ezért a konklúzió, hogy alkalmatlanok a szabadbantartásra. (Szürkékkel és sárgával volt a kísérlet )

De ha már itt tartunk: Ugyanezzel a módszerrel, (annó mikor még voltak gyémántgalambjaim) erősödtek a kertben a fiatalok.
A gyémántgalamb számomra lenyűgöző módon hihetetlenül jól tájékozódik, nagyon élvezetes ezzel a módszerrel nevelni:))
Fiatalt velük kapcsolatban soha nem vesztettem.

A kecskepapagájaim apukámnál, mái napig rendszeresen kijárnak
itt a siker évek óta állandó.
Egyszer volt egy megingás, az egyik legszebebb párom 3 hét eltetével tért haza ( fogalmam sincs hol voltak ) mikor hazajöttünk ott voltak a rödéjük előtt a palatetőn, fantasztikus volt, pedig már lemondtam róluk.

Rizspintyekkel próbálkoztam még, de az kudarc volt.....

Ha csak úgy engejük ki madarrat, hogy azt nem készítettük elő megfelelően, a kudarcot borítékolhatod.

A feleségemmel ha minden jól alakul ismét elmegyünk Cumbriaba -
talán ismerős: http://www.cityparrots.org/VisittoCumbr ... index.html

Ha ide eljut valaki örökre megfertőződik :wink:

Üdv: Zsolt


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 okt. 17, 19:38
Hozzászólások: 567
Tartózkodási hely: Nagykanizsa
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 4, 20:24 
Ivarérettek biztosan!
Talán jó képeket tudok felrakni! Bízok benne!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 4, 20:11 
Kynyoo írta:
Oké!
Rendben!
Én "sajnos" egy helyi tenyésztőtől vettem őket na meg cseréltem őket! Képről is el lehet dönteni? Itt Kanizsán nagyon sok okos ember lakik de inkább a firnyákosabb fajtából!


Kynyoo!
Ha már ivarérettek és elég jól sikerült felvételek raksz fel, akkor nagyjából meg tudom mondani, de 100%-os biztonságot nem ígérhetek.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 4, 20:10 
Zsolt79 írta:
Hello,

Én a kacagókkal kezdtem a szabadban tartás kísérleteit.
Revírfoglaló madarak, melyhez foggal körömmel ragaszkodnak....fiatalokkal kezdtem, megfigyeléseim szerint kb 5 km-es körzetben mozognak a helyüktől. Valamivel alacsonyabban repülnek, mint a balkáni gerle. Viszont ami bajt okoz, hogy amikor a hímek nászrepülnek, tuti hogy megjelenik egy balkáni gerle, aztán elindul a csatározás. Sajna a balkáni sokkal erősebb, meg nagyobb is. A leghosszabb időszak kb. 1 év volt ameddig visszajártak a helyükre, utána elüldözdték, elverték a környékről a balkáni gerlék. Tehát szabadban való tartásra, emiatt alkalmatlannak tartom.

Érdekesség: röptében a hímek előszerettel hallatják, kacagó hangjukat.
Hosszabb távra indulva, kirobbannak mint a rakéta, és piszok gyorsan eltünnek... amikor csak úgy portyáznak a környéken, kb. 2 méteres magasságban szálLnak fáról fára....


Szia Zsolt!
Igen, több helyről is hallottam már, hogy a kacagók alkalmatlanok a szabadtartásra, de én nem is tartottam őket soha kint. Egyszer az egyik tojóm elszökött és épp fiókái voltak, szóval annyira nem aggódtam, gondoltam biztosan visszajön majd, mint a röpgalambok, de soha többé nem láttam... :( :cry: AZ enyémek egyébként ládakalitokban költenek, az 1. pár kint, az egyik madárház kertre néző falán, a hideg és szél elleni védelmet fólia és légáteresztő zsák felhelyezésével oldom meg. A 2. pár viszont madárházban költ, fűtetlen, de elég jól szigetelt helyen. Ennek ellenére mindig az 1. pár kezd el előbb költeni, igaz náluk gyakoribb a tojások terméketlensége is.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 okt. 17, 19:38
Hozzászólások: 567
Tartózkodási hely: Nagykanizsa
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 4, 20:06 
Oké!
Rendben!
Én "sajnos" egy helyi tenyésztőtől vettem őket na meg cseréltem őket! Képről is el lehet dönteni? Itt Kanizsán nagyon sok okos ember lakik de inkább a firnyákosabb fajtából!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 4, 19:59 
Kynyoo!
Én nemigen szoktam eladni addig a fiatalokat, amíg legalább valami sejtésem nincs a nemét illetően (kivéve ha a vevőt nem érdekli), szóval ha gubanc van a nemek körül, szívesen cserélek vagy segítek ha tudok. Nagykanizsa nincs olyan nagyon messze (mint mondjuk Szentes... :( ), szóval csak összefutunk valami dunántúli rendezvényen!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 okt. 17, 19:38
Hozzászólások: 567
Tartózkodási hely: Nagykanizsa
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 4, 19:53 
Üdv Nektek!

Nekem 3tarka van és egy vörös azt hiszem így hívják! Holnap próbálok felrakni képet nekem már annyi dolgot mondtak hogyan lehet eldönteni de mégse tudom! Azt hiszem az alsó képen látható fióka látványa az ami megfogott és ezért szereztem be rögtön négyet!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
Hozzászólás 2008 ápr. 4, 19:42 
Kynyoo írta:

Hello Zottan!

Nekem is van négy kacagóm nagyon kedves és szelíd madarak bár nekem még nem sikerült a tenyésztés de majd talán összejön! Egyelőre azt se tudom melyik fiú melyik lány!


Szia Kynyoo!
Milyenek a kacagóid? Nekem két tenyészpáram van, mindkét hím sárga színű, az 1. pár tojója fehér (albino), a 2. páré barnatarka. Idén az 1. pártól ma választottam le az első fiókát, és már újra tojáson ülnek (sajna csak egyen, a másik összetört...), a 2. pár most neveli két kölykét. Nagyon jó, megbízhatóan nevelő madarak, minden évben 3-4szer költenek.
A nemek megkülönböztetésénél jó támpont a galambászoknál is használt fejforma-vizsgálat, azaz a tojónak vékonyabb fejük és nyakuk van, a hímek feje robosztusabb és lekerekítettebb. Ha együtt tartod mind a négy madarat, akkor -ha ivarérettek és van köztük tojó- a hímek előbb-utóbb verkszenek, erről is meg lehet különböztetni őket. A kacagás csak a megfelelő viselkedésformákkal együtt biztos bélyeg, a tojók is szoktak ugyanis kacagni, csak ritkábban, pl. mikor váltják a hímet a fészken.
Ha tudsz küldj képet a madárkákról! :D
Néhány kép az enyémekről:
Az 1. pár hímje:

Kép

Az 1. pár tojója a fészken:

Kép

Az 1. pár már leválasztott fiókája:

Kép

Kép

A 2. pár hímje:

Kép

A 2. pár tojója:

Kép

A 2. pár fiókái:

Kép

Kép

Most ugyan mindegyik fióka sárga lett de szoktak kelni barnatarkák, barnák és fehérek is.


 
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 10, 11:36
Hozzászólások: 192
Tartózkodási hely: Százhalombatta
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 4, 8:30 
Hello,

Én a kacagókkal kezdtem a szabadban tartás kísérleteit.
Revírfoglaló madarak, melyhez foggal körömmel ragaszkodnak....fiatalokkal kezdtem, megfigyeléseim szerint kb 5 km-es körzetben mozognak a helyüktől. Valamivel alacsonyabban repülnek, mint a balkáni gerle. Viszont ami bajt okoz, hogy amikor a hímek nászrepülnek, tuti hogy megjelenik egy balkáni gerle, aztán elindul a csatározás. Sajna a balkáni sokkal erősebb, meg nagyobb is. A leghosszabb időszak kb. 1 év volt ameddig visszajártak a helyükre, utána elüldözdték, elverték a környékről a balkáni gerlék. Tehát szabadban való tartásra, emiatt alkalmatlannak tartom.

Érdekesség: röptében a hímek előszerettel hallatják, kacagó hangjukat.
Hosszabb távra indulva, kirobbannak mint a rakéta, és piszok gyorsan eltünnek... amikor csak úgy portyáznak a környéken, kb. 2 méteres magasságban szálLnak fáról fára....


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 okt. 17, 19:38
Hozzászólások: 567
Tartózkodási hely: Nagykanizsa
   
Hozzászólás 2008 ápr. 4, 4:27 
Zottan írta:
Üdv mindenkinek!
Biztos sokan vannak a fórumozók között, akik tartanak, tenyésztenek kacagógerlét. Véleményem szerint ez a faj mostanság eléggé háttérbe szorult, nincs iránta kereslet és érdeklődés, pedig egy nagyon hálás, szép és érdekes madárról van szó. Tehát: kacagógerlések, ide!! :D


Hello Zottan!

Nekem is van négy kacagóm nagyon kedves és szelíd madarak bár nekem még nem sikerült a tenyésztés de majd talán összejön! Egyelőre azt se tudom melyik fiú melyik lány!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 22, 18:16 
Hawaii-n terjednek a kacagók :)
http://www.hear.org/starr/hibirds/image ... isoria.htm


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 jan. 22, 9:49
Hozzászólások: 1620
Tartózkodási hely: 2085 Pilisvörösvár Zrínyi u. 64. +36309382862
Valódi név: Neubrandt Gábor
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 1, 21:12 
Látod őket meg sem említettük a rendezvény topicban! Megyek pótolni, mert tényleg szépek voltak! :wink:

Üdv: neco


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 1, 21:07 
A Pannónia Kupán voltak akontyos kacagók:

Kép


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 23, 21:17 
Kedvcsinálónak felteszek pár képet az én madaraimról:


Kép

Kép

Kép


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
Hozzászólás 2007 okt. 23, 21:03 
Üdv mindenkinek!
Biztos sokan vannak a fórumozók között, akik tartanak, tenyésztenek kacagógerlét. Véleményem szerint ez a faj mostanság eléggé háttérbe szorult, nincs iránta kereslet és érdeklődés, pedig egy nagyon hálás, szép és érdekes madárról van szó. Tehát: kacagógerlések, ide!! :D


 
Offline
Csatlakozott: 2007 márc. 20, 20:35
Hozzászólások: 11
Tartózkodási hely: Nógrád megye ,Salgótarján, Somoskőújfalu
   
Hozzászólás 2007 márc. 20, 20:45 
Hali!
Én kemény két napja vagyok gazdája 2 kacagógerlének. Az díszgalamb??Milyen különleges igénye van??Nekem fürjekkel vannak együtt egy kinti röpdében teljesen nyugodtan......Honnon tudom hogy tojó vagy hím??Mennyi ideig kotlik, hány tojáson?? előre is köszi

_________________
Aki a madarat szereti, rossz ember nem lehet!


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 978 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 45, 46, 47, 48, 49



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 22:36
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO