Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 978 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 máj. 1, 10:36 
Kynyoo írta:
Az lenne az igazi ha tudnám konkrétan melyik milyen nemü! :oops:

Majd kiderül, ne izgulj! A fiatalokat meg hozhatod augusztusban Győrbe kiállítani!! :) :D :lol: :lol: :) :D

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 okt. 17, 19:38
Hozzászólások: 567
Tartózkodási hely: Nagykanizsa
   
 
Hozzászólás 2008 máj. 1, 10:33 
Az lenne az igazi ha tudnám konkrétan melyik milyen nemü! :oops:


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 máj. 1, 10:32 
Kynyoo írta:
Már régóta akartam írni de mindig kiment a fejemből! Kb másfél hete két gerle elfoglalta a fészket raktam be füvet nekik valamit ügyködtek de nem túl szép! :lol:

Azaz, azaz, lesz itt még kisgerle! :lol:

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 okt. 17, 19:38
Hozzászólások: 567
Tartózkodási hely: Nagykanizsa
   
 
Hozzászólás 2008 máj. 1, 10:30 
Már régóta akartam írni de mindig kiment a fejemből! Kb másfél hete két gerle elfoglalta a fészket raktam be füvet nekik valamit ügyködtek de nem túl szép! :lol:


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 máj. 1, 10:24 
Kynyoo pajtás, helyzetjelentést kérek! :) Vagy nincs említésre méltó? :o

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 25, 15:50 
Sziasztok!
Köszi a tippeket, más madaraknál majd biztosan hasznát veszem, de a gerléket évek óta "tojásmentesen" tartom és mondhatom nem igazán hiányzik nekik. Sőt, volt olyan év, amikor mindenféle lágyeleség nélkül, simán beindultak, költöttek és neveltek. A galambfélék szalmonella-érzékenysége tényleg erős: jó pár éve egy enyhe fertőzés két gyémántgalambomat és egy szenegál-gerlémet vitte el... :? Szóval már csak elővigyázatosságból sem adok nekik, de mondom nem hiányolják! :D

Marcsi!
Írtam emailt a gyűlésről!

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:27
Hozzászólások: 360
Tartózkodási hely: Budapest, a rács innenső oldalán. Egyenlőre...
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 25, 7:26 
Szia Conure! :)

Nagyon szívesen! ;)

Annyit azért igazítanék, hogy 5x töményebb "csak" :lol: , de az adagolási utasítás szerint 1ml kell 1 liter vízhez a régi 10 ml helyett.

Szerintem a hullámos papeszoknál lehet többet rakni, mert azok pár kortyot isznak naponta, vagy nem 5 napos kúrát kéne tartani, hanem folyamatosan adni. Persze ez csak egy vélemény... :roll:

Üdv, Balance :)

_________________
A rács túloldalán pihegő madárka is te vagy, egy rész belőled...


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 24, 18:16 
Üdv!
Nincs 10 perce, hogy a HEMA honlapján jártam, új megrendelést akartam küldeni, és látom a Calcium Columba adagolása 1ml/liter. Az itthol lévön meg 10ml/liter van. Gondoltam holnap telefon és egyeztetés. Ezek szerint nem kell egyeztetnem, nem elírás volt. Köszi Balance!

Üdv: conure


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:27
Hozzászólások: 360
Tartózkodási hely: Budapest, a rács innenső oldalán. Egyenlőre...
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 24, 13:46 
Szia Lajos, üdvözlök Mindenkit! :)

Épp tegnap jártam náluk! ;)

Bizony nem csak a neveket, de az összetétel arányát és a koncentrációt is megváltoztatták 1-2 terméküknél!

Például, felhívnám a figyelmét mindenkinek, hogy az új Calcium Columba 10x töményebb!!! Ellenben sem a neve, sem a kiszerelése nem változott, tehát óvatosan!!! :wink:

A másik:

Az Ön kedvéért, az Önök visszajelzése alapján, az állatok igényeihez jobban igazodva új összetétellel hozzuk forgalomba a B Complex vitaminunkat.
Az új tartalomhoz, új külső is jár. Arculatváltásunknak köszönhetően az idei évtől hemavit B Complex néven kerülnek forgalomba termékeink.


A WEB oldalukat nem tudom, hogy mennyire frissítik, mert például Budapesten még a régi címük található egyes termékeiknél...
Elérhetőségük: http://hema.hu/?scr=contact

Termékárakat, kiszerelést és további mindennemű naprakész információt itt lehet kérni:

Budapest
Balaskó Norbert ügyfélszolgálati vezető +36 30 678 2583

Szász Andrea ügyvezetői asszisztens +36 30 678 2582

Nyíregyháza
Lukács Éva kereskedelmi asszisztens +36 30 678 2584

Madarász termékek: http://hema.hu/?scr=products(m:hemaprod)&action=prodcat&load_hpc_id=54
(az egész címet be kell másolni a címsorba, úgy megjelenik!)

Üdv, Balance :)

_________________
A rács túloldalán pihegő madárka is te vagy, egy rész belőled...


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 24, 12:20 
Sziasztok !

Ez évben a Hema készítmények nevei változtak ezért lehet, hogy már ilyen néven nem lehet kapni. ( a készítmények összetétele nem változott)

Megkérem a cég vezetőjét, hogy az új nevekről, sőt az újjabb készítményekről tájékoztasson bennünket..

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:27
Hozzászólások: 360
Tartózkodási hely: Budapest, a rács innenső oldalán. Egyenlőre...
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 24, 10:48 
Zottan írta:
Szia Marcsi!
Hát, ha te is szeretnél ilyen édes fiókákat, próbálkozz meg a "gerlézéssel", úgyis kevesen vagyunk akik nem csak ballasztnak tartjuk, hanem tényleg foglalkozunk velük.
Kynyoo!
Az alaptakarmány: vörösköles, napraforgó, zab, kevés apró kukorica, búza, esetleg árpa. Emellett folyamatosan kapnak ásványi anyagot (Prestige-t némi apró kaviccsal kiegészítve), lágyeleségnek pedig búzadara, búzacsíra és gyári lágyeleség (Quiko) keverékét. Tojást a szalmonellózis veszély miatt a gerléknek nem adok. Emellett gyakran kapnak zöldeleséget is (pitypang-virág, kakaslábfű stb.), és időnként vitamin-kiegészítést (Jolovit a vízben).


Szia Zottan! :)

A szalmonella és coli baktérium fertőzés megelőzésére ajánlom a SALMO GRITSTEIN-t! (Galambászkuckó)
Ez a grit megelőzi a begyben kialakuló patogén baktériumok elszaporodását. Nekem a hasmenésesen vásárolt madaraimat 3 nap alatt rendbehozta. Azóta sincs semmi gondom velük, ezt a grittet pedig úgy imádják, mint a fürtöst! :D
Szintén ajánlom az EKODIAR Plusz gyógynövény kivonatot (HeMa Kft.), ez az egész szervezetet rendben tartja, megelőzi ezeket a fertőzéseket, immunerősítő, stresszoldó, sőt, még a léguti fertőzéseket is rendbeteszi. :)

Üdv, Balance :)

_________________
A rács túloldalán pihegő madárka is te vagy, egy rész belőled...


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 24, 8:46 
Szia Marcsi!
Hát, ha te is szeretnél ilyen édes fiókákat, próbálkozz meg a "gerlézéssel", úgyis kevesen vagyunk akik nem csak ballasztnak tartjuk, hanem tényleg foglalkozunk velük.
Kynyoo!
Az alaptakarmány: vörösköles, napraforgó, zab, kevés apró kukorica, búza, esetleg árpa. Emellett folyamatosan kapnak ásványi anyagot (Prestige-t némi apró kaviccsal kiegészítve), lágyeleségnek pedig búzadara, búzacsíra és gyári lágyeleség (Quiko) keverékét. Tojást a szalmonellózis veszély miatt a gerléknek nem adok. Emellett gyakran kapnak zöldeleséget is (pitypang-virág, kakaslábfű stb.), és időnként vitamin-kiegészítést (Jolovit a vízben).

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 okt. 17, 19:38
Hozzászólások: 567
Tartózkodási hely: Nagykanizsa
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 23, 22:59 
Hello Zoli!

Sajnos nálam is a nagy a csend! Külön vettem két két madarat minden "párnál" egyik egyik be beül a fészekbe! Apropó te mivel eteted a gerléket pontosan?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 23, 19:27 
Húú de nagy a csend itt....
Kynyoo, mi helyzet??? :o
Hogy megtörjem a csendet, egy kis helyzetjelentés:
1. pár fiókája növöget, egyre többet jár ki a fészekből

Kép

Kép

2. pár fiókái már eszegetnek, lassan leválasztásra kerülnek, de a pár egyelőre nem mutatja az újbóli családalapítás jeleit, ami pedig illendő lenne... :? De ez nem is olyan nagy probléma, mert a gyűrűk csak május végén jönnek és jobb is ha akkor lesznek fiókák, mikor jelölni is tudom őket.

Kép

Kép

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 11, 22:05 
ha nincs majd csinálunk :D
úgy is egy kicsit mégint át kell rendeznem a dolgokat mert folyamatosan bővűl az anyag.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 11, 21:32 
Szia Csaba!
Mindenképpen, akartam is kérdezni. :D A májusi számban -ha minden igaz- lesz egy fordításom a Katalin-papagájról, azt is felrakhatjuk, de nem láttam papagájos témakört a főlapon...
A klubról annyit, hogy amíg hárman beszélgetünk itt Kynyooval meg Zsolttal, addig nincs sok értelme, de Törökbálinton mindenképp remélem hogy tudunk pár szót váltani! :)

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 11, 21:26 
Zottan írta:
Ha minden jól megy, és meglesz a fordítás, akkor tervezek egy cikket a Díszmadár Magazin-ba, aminek a végén esetleg közölnék egy felhívást, hogy aki komolyan foglalkozik kacagógerlével, és érdekli a téma, az jelentkezzen és együtt összehozhatnánk valamit... Vagy ez még korai? Addig is lehetne itt egy Kacagógerle klub? :P Majd tárgyalok ezügyben a "házigazdákkal" (Csaba, Lajosbá')...


Hali,

ha írsz cikket akkor azt mi is szívesen látnánk a honlapon :wink:
A klubbal és egyébb dolgokkal kapcsolatban pedig majd beszéljünk Törökbálinton személyesen, remélem lessz anyi időnk...


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 okt. 17, 19:38
Hozzászólások: 567
Tartózkodási hely: Nagykanizsa
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 11, 21:00 
oké
:roll:


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 11, 20:58 
Igen, az én vagyok. :) Sőt, még az is lehet, hogy júniusban is lesz egy bemutatónk a Megyeházában, de ez még nem biztos, úgyhogy csak suttogtam... :67:

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 okt. 17, 19:38
Hozzászólások: 567
Tartózkodási hely: Nagykanizsa
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 11, 20:55 
Hát nézd amikor nekem azt mondják a gyűrűs zebrámra hogy 250Ft!? De elvinné mindet! Kár szót fecsérelni! Viszont olvastam a DM-ben hogy lesz Győrben majd kiállítás és mintha a te neved is olvastam volna az információ kérésnél! Lehetséges?


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 978 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 ápr. 19, 20:36
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO