Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 978 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 45, 46, 47, 48, 49  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 11, 20:50 
Hát igen, igazad van... Az is hozzátartozik, hogy mostanság igencsak divatba jött a drága nagypapagájok tartása, és valahogy ezzel párhuzamosan az ún. "kommersz" kisebb fajok árzuhanása... :? Pl tőlem 400 Ft-ért sokallták a kacagógerlét... :!: :shock: Csak összehasonlításul: Amerikában is az olcsó madarak közé tartozik a kacagó: vannak már 10$-ért, de átlagban olyan 20$...

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 okt. 17, 19:38
Hozzászólások: 567
Tartózkodási hely: Nagykanizsa
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 11, 20:45 
oké!
A baj az hogy mint más madarak is így a kacagógerle is mint faj nagyon le lett "butítva"! Kb mint a sirályka szegény! Minden elismerés a Józsié na meg a tenyészetéé nyugaton ezek a madarak sokkal nagyobb elismerésnek örvendnek igaz hogy nem is a monori börzére készítik fel őket!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 11, 20:40 
Ha minden jól megy, és meglesz a fordítás, akkor tervezek egy cikket a Díszmadár Magazin-ba, aminek a végén esetleg közölnék egy felhívást, hogy aki komolyan foglalkozik kacagógerlével, és érdekli a téma, az jelentkezzen és együtt összehozhatnánk valamit... Vagy ez még korai? Addig is lehetne itt egy Kacagógerle klub? :P Majd tárgyalok ezügyben a "házigazdákkal" (Csaba, Lajosbá')...

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 okt. 17, 19:38
Hozzászólások: 567
Tartózkodási hely: Nagykanizsa
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 11, 20:04 
Én nem tudok róla de nagyon feledésbe merült sajnos pedig kedves állat és szelíd nem is értem na meg a kacaj....


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 11, 20:01 
Zsolt!
Nagyon jó a kérdés, de sajna nem igazán tudok használható infót adni... :? Szerintem, amit én "sárgának" hívok (alul látható a képeken), az a vad szürke alak halványabb és valahogy "sárgább" ( :roll: ) változata.. Szenegál-gerlés nyakpettyezettségről nem tudok, de eszembe juttattál egy érdekességet, mutatom:

Kép

Ez egy pár szenegál (vagy pálma-)gerle, amelynek a tojója egy új színváltozat (amerikai szerint tangerine, azaz mandarin) egyede. Jóképű, nemde? :lol:
Egyébként felvettem a kapcsolatot az amerikai gerletenyésztők szövetségével (ADA-American Dove Association), ha minden igaz elküldik a standardjüket, és igyekszem lefordítani, mert (ha jól tudom) nincs ma Magyarországon standardje a kacagógerlének. Ha mégis, javítsatok ki.

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 10, 11:36
Hozzászólások: 192
Tartózkodási hely: Százhalombatta
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 11, 19:52 
Sziasztok,

Kynyoo, ha kialakult a pár akkor mindenképp tedd külön őket.
A hímek nagyon csúnyán összetudnak verekedni.

Zottan, van valamilyen infód a sárga kacagógerle kialakulásáról?
Ennél a változatnál megfigyelhető, pálmagerlére jellemző sávozott nyakörv...
Sok mendemondát olvastam, a különböző színek kitenyésztésénél, bevontak mást fajt, de a franc se tudja van e igazságalapja...
a Kalitkamadár: Streptopelia risoria, az afrikai elterjedésű: Streptopelia roseogrisea től származik.
Nagyon érdekelne bármilyen info..


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 okt. 17, 19:38
Hozzászólások: 567
Tartózkodási hely: Nagykanizsa
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 11, 18:40 
A képen amit láttál edényt annak az alját kiöntöttem gipsszel és csináltam bele egy mélyedést! Holnap akkor rakok be nekik valami szénát vagy valamit!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 11, 18:32 
Hali!
Tény, hogy nem valami nagy fészeképítő-mesterek, de azért nem is a puszta fészken költenek. Nálam pl. az 1. pár egy galamboknak gyártott gipsz-fészektányérban költ, ami elég hideg tud lenni, még akkor is ha a madár melengeti a tojásokat felülről, ezért alulra szoktam rakni egy réteg sima mezei szénát (ami a fűnyírás után megmarad, tökéletes), meg adok nekik pár darab vékony fűzfagallyat, fürtösköles-szárat, akáclevél-szárat, stb. Ezekből aztán egy hevenyészett fészket tákolnak össze, ami ugyan nem egy remekmű, mégis szükség van rá, a tojások egy helyen tartása miatt.

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 okt. 17, 19:38
Hozzászólások: 567
Tartózkodási hely: Nagykanizsa
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 11, 18:28 
Hello!

Neked azért akkor minden sínen van! Amúgy külön vannak a madarak! Fészekanyagot nem kaptak azt mondták nem kell! :oops: Néhány fűszálat tollat ezt azt bepakoltak viszont! Talán lesz valami!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 10, 21:11 
Kynyoo!!
Nagyon jóó!! :D
Próbáld különtenni őket, ha tudod! Lehet ugyanis hogy a két tarka zavarja őket... Milyen fészekanyagot adsz nekik? Elkezdték építeni?
Egy kis helyzetjelentés tőlem is:
- A leválasztott fiatal magában brukkol, lehet hogy hím lesz?? :roll:
- A 2. pár fiókái szépen cseperednek, próbálgatják a szárnyaikat. Majd igyekszem képet feltenni róluk.
- Az 1. párnál tegnap kikelt az idei második fióka. Apuci nagyon morcos volt úgyhogy csak futólag engedte látni, de ha jól láttam, pirosszemű kismadár, azaz fehér lesz!

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 okt. 17, 19:38
Hozzászólások: 567
Tartózkodási hely: Nagykanizsa
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 9, 18:21 
Köszi Zoli!

Ma megfigyeltem valamit! Amelyik madár a fészekben ül az mellé beállt a kis vörös és lehajtott fejjel és remegő szárnnyal búgott remélem nevén nevezem a dolgokat! :?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 9, 15:11 
Zsolt!
Ne haragudj, nem akartalak megbántani, és nem belekotyogtál a "témánkba", a szabadon tartás lényegében a kacagógerlékhez is tartozó téma, de talán érdemes lenne külön topikot nyitni neki, mert az én érdeklődésemet is felcsigázta a téma, főleg miután láttam a képeket. :) Ugyan nem hiszem, hogy én valaha belevágnék madarak ilyen jellegű tartásába, de "megér egy topikot", azt mondom. Biztosan vannak, akik hozzászólnának, vagy érdeklődve figyelnék a témát, csak a kacagógerle nem a szívügyük, így nem is találták meg hogy itt erről (is) folyik a szó!

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 9, 15:10 
Kynyoo!
Érdekes amit írsz! A verekedés lehettek abból kifolyólag, hogy a két tarka (amikre azt mondtam, hogy hím és ha jól értelmezem, amit írtál, ők nem lettek megverve tehát valószínűleg ők verték a többit) esetleg párzik és hajtják a vöröset meg a másikat (akik így lehet hogy tojók??), de azok így nem hajlandók párbaállni, ezért kapnak a fejükre... Ez mind csak feltételezés, meg aztán ha ilyen balhé van, az először két hím között zajlik - ha már van párjuk, de lehet hogy a párválasztás során máshogy működik... :shock: Esetleg megpróbálhatnád úgy különtenni őket, hogy a vörös az egyik tarkával, a másik tarka meg a tarka tojó(?)val, hátha lesz valami... Sajna jobbat nem tudok... :?

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 10, 11:36
Hozzászólások: 192
Tartózkodási hely: Százhalombatta
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 8, 20:09 
Szia Zottan,

Tudom nem "idre" tartozó téma, azonban mivel itt kezdtük el, szeretném megmutatni a kecskepapagájaimat a szabadban. Bocs hogy belekotyogtam a témátokba ....

A felvételek a kertünkben készültek, mivel extrém mozgékonyak nagyon nehéz egy használható képet készíteni. A madarak az estét a röpdében töltik, illetve a kötés idején a nap nagyrészét.

Testi kontaktus a hím és a tojó között nincs (csupán etetik egymást párzás előtt, ill a hím a tojót a költéskor ) de a természetben szorosan együttmozogva közlekednek...

A hazai mdarakról tudomást sem vesznek érdekes ők sem róluk. Egyszer tapasztaltam egy kis csörtét egy seregéllyel, amikor együtt szedegedtek a földön, de az nem volt komoly.....


Kép


Kép


Kép


Kép


Kép


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 okt. 17, 19:38
Hozzászólások: 567
Tartózkodási hely: Nagykanizsa
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 8, 19:45 
Hello Zoli!

Nem tojtak még! Amelyik ül annak ki volt tépve a tolla a nyakán illetve amikor együtt volt mind a négy akkor a vörös fejét egyszer elverték! Gondoltam hogy nem egyszerű feladat ez! Majd meglátjuk mi lesz! A baj az hogy nincs sok időm figyelgetni őket! :(


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 8, 19:08 
Hali!
Húúú, ez kemény dió... :07: Amelyik az etetőben, vagy hol üldögél, azt mindenképp tojónak mondanám, elég vékony a feje, viszont a többi elég egyforma... :? Az alatta lévő képen a két tarka a rúdon inkább hímnek látszik, a vörösről meg nem igazán tudok mit mondani... Nem olyan rossz képek egyébként de így tényleg nehéz értékelhető véleményt mondani. Szoktak brukkolni, kacagni? Amelyik intenzíven hajlong is hozzá, az nagy valószínűséggel hím. Mióta vannak meg? Azóta nem volt elpottyantott tojás?

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 okt. 17, 19:38
Hozzászólások: 567
Tartózkodási hely: Nagykanizsa
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 7, 10:44 
üdv Zoli!

Csak ilyen képeket tuftam csinálni!


Kép

Kép

Kép

Kép

Kép


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 6, 20:57 
Oks, várom! :D


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 okt. 17, 19:38
Hozzászólások: 567
Tartózkodási hely: Nagykanizsa
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 6, 20:55 
Hello Zoli!

Ma vidéken voltam de holnap csinálok képeket délelőtt!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 6, 18:41 
Zsolt!
Rendben, köszönöm, elolvastam! Érdekes, hogy hogy kezdődött nála az egész... Egyik haveromnál egyszer a szabadtéri röpdéből szökött meg egy amarant hím a röpde fala alatti lyukon, amit a gazdája nem vett észre. Elkönyvelte a veszteséget és kereste a szökés helyét, de nem találta. Másnap reggel a hímet a helyén találta a röpdében! Utána nekiállt kifigyelni a madarat, így talált rá a lyukra, amit a madár következő "visszatérése" után elzárt, így több szökés nem történt... :D
Na de kanyarodjunk vissza eredeti témánkhoz, a kacagógerléhez...
Kynyoo, mi a helyzet??? Ma voltam két ismerős madarásznál, mindkettejüknek vannak kiadó kacagóik: fehérek, szürkék, vörösek.

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 978 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 45, 46, 47, 48, 49  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 28, 19:19
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO