Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 61 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 feb. 9, 23:52
Hozzászólások: 352
Tartózkodási hely: Tolna megye
   
Hozzászólás 2011 máj. 22, 11:43 
Sziasztok!

Ismerősöm talált egy postagalambot. Jól tápláltnak, rendezettnek tűnik, de nem tud felrepülni. A gyűrűjén látható kód: 128635 SERB 2010

Kit lehetne értesíteni?


 
Offline
Csatlakozott: 2011 máj. 5, 15:54
Hozzászólások: 1
Valódi név: MDL
   
Hozzászólás 2011 máj. 5, 16:00 
szerk: Nem figyeltem, hogy van már pont ilyen téma, pedig legfelül volt. Elnézést!

Kép

idézem a Noé Állatotthon Alapítvány facebook-bejegyzését:

"Sziasztok! Egyik önkéntesünknek ma hívatlan vendége érkezett Zuglóban..ki tudja meddig marad :) Mivel nagyon különleges színű őkelme, hátha hiányzik valakinek..viszonylag szelíd, és nem fél a macskától. Ha valakinek ismerős, kérem, hogy jelezzétek itt."

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10150239528254439&set=a.370481229438.193125.154601814438&type=1&comments


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jan. 3, 18:25
Hozzászólások: 9
Tartózkodási hely: Cegléd
   
Hozzászólás 2011 máj. 4, 21:40 
Hát akkor holnap megpróbálok befogni a kis jószágot. És remélem a röpgalamb fórum tagjai elég aktívak lesznek!

Még nem sikerült regisztrálnom, várok adminisztrátori jóváhagyásra.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2011 márc. 23, 20:49
Hozzászólások: 403
Tartózkodási hely: Újlengyel
Valódi név: Puhl Dóra
   
Hozzászólás 2011 máj. 4, 20:58 
nenar írta:
Na visszatértem munkából, ült a kertben. Másik galambász szomszéd épp volt etetni a galambjait, megnézte a miénket. Azt mondja hogy ez röpgalamb. Hogy ma az ő galambjai között látta a madarat. A szomszédunk szerint a házunk emlékeztet a galambnak arra a helyre ahol lakott ezért tér vissza hozzánk (uuu basszus mit gondolhat most a szegény madár? hogy kinyirtunk a gazdáját, meg a galambcsaládját! Tuti ezért fél tölünk!! :roll: ). Próbálok épp a röpgalamb fórumon regisztrálni.

Olyanokat mesélt a szomszéd hogy a röpgalambok nagyon sokat tudnak repülni és nagyon magasan, hogy ezt a madarat lehet hogy elijesztette valami és emiatt elveszett.

Ja és most nem tudtunk befogni, nagyon hamar elrepült tőlünk. Nem mondanék, hogy nagyon betegnek néz ki, de biztosan legyengült..



Valóban az történhetett hogy az eredeti gazdája jól meghajtotta a falkát amit megzavart valami (pl.: héja) és kivált a csapatból. Biztosan sokat repült és most legyengült picit. Nem hiszem hogy azért van ott mert hasonlít neki a hely. A galambok nem úgy tájékozódnak hogy látják a tájat és rögzítik. A titok bennük van :) Én vittem el úgy postát röptetni hogy 2 éve volt nálam de soha nem látta a tetőnket és semmit az udvarból. 10 km-re vittem, mire hazaértem a tetőnkön ült.

_________________
Puhl Dóra
H-27 0180


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jan. 3, 18:25
Hozzászólások: 9
Tartózkodási hely: Cegléd
   
Hozzászólás 2011 máj. 4, 20:28 
Na visszatértem munkából, ült a kertben. Másik galambász szomszéd épp volt etetni a galambjait, megnézte a miénket. Azt mondja hogy ez röpgalamb. Hogy ma az ő galambjai között látta a madarat. A szomszédunk szerint a házunk emlékeztet a galambnak arra a helyre ahol lakott ezért tér vissza hozzánk (uuu basszus mit gondolhat most a szegény madár? hogy kinyirtunk a gazdáját, meg a galambcsaládját! Tuti ezért fél tölünk!! :roll: ). Próbálok épp a röpgalamb fórumon regisztrálni.

Olyanokat mesélt a szomszéd hogy a röpgalambok nagyon sokat tudnak repülni és nagyon magasan, hogy ezt a madarat lehet hogy elijesztette valami és emiatt elveszett.

Ja és most nem tudtunk befogni, nagyon hamar elrepült tőlünk. Nem mondanék, hogy nagyon betegnek néz ki, de biztosan legyengült..


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2011 márc. 23, 20:49
Hozzászólások: 403
Tartózkodási hely: Újlengyel
Valódi név: Puhl Dóra
   
Hozzászólás 2011 máj. 4, 18:53 
nenar írta:
Hát miközben közelebbről akartam megnézni a galambot elrepült és a házunk tetőn telepedett le. Biztosan beteg, mert ül egy helyen és nem mozdul. A szomszédok még mondták, hogy valószínűleg az övék, de hát most mit csináljanak... :? Most munkahelyen vagyok, nem tudom mi lesz vele addig amíg hazaérek. :(



Hát valószínű beteg ha hagyta magát letakarni, aztán meg mégis úgy döntött elrepül. Ha egész nap ül valószínű gubbaszt. Semmit ne csinálj, ha a tetőn van nem tehetsz semmit. A természet eldönti mi lesz vele.

_________________
Puhl Dóra
H-27 0180


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 szept. 25, 15:05
Hozzászólások: 41
Valódi név: Noszály Bettina Blanka
   
Hozzászólás 2011 máj. 4, 18:35 
Bocsi, az első 2 sort idéztem feketemarcsi-tól...nem tudtam hogy kell idézni.... :oops: elnézést


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 szept. 25, 15:05
Hozzászólások: 41
Valódi név: Noszály Bettina Blanka
   
Hozzászólás 2011 máj. 4, 18:31 
feketemarcsi írta:
A gyaloglásnál a madzag rá is akadhatott a lábára, nálam is van, hogy találnak maguknak, én meg nem tudom eltalálni, honnan került rájuk.

Én azért körbe kérdeznék a környéken, hátha valaki keresi azt a madarat.

_________________


Háttnemtudom, azért nem hiszem, hogy másnak a galambja, mert nagyon hasonlít egy olyan galambra, aki az erkélyünkön kelt ki...van egy testvére (ha ő az) és a tesó még mindig ide jár aludni...ez a galamb akit megtaláltam, eltűnt, miután megtanult repülni...
Megugyebár nincs a lábán gyűrű...
Deazért körbekérdezek...
Üdv.:Betti


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Warhawk 2011 máj. 4, 18:38-kor.
Idézet javítása


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jan. 3, 18:25
Hozzászólások: 9
Tartózkodási hely: Cegléd
   
Hozzászólás 2011 máj. 4, 13:34 
Hát miközben közelebbről akartam megnézni a galambot elrepült és a házunk tetőn telepedett le. Biztosan beteg, mert ül egy helyen és nem mozdul. A szomszédok még mondták, hogy valószínűleg az övék, de hát most mit csináljanak... :? Most munkahelyen vagyok, nem tudom mi lesz vele addig amíg hazaérek. :(


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jan. 3, 18:25
Hozzászólások: 9
Tartózkodási hely: Cegléd
   
Hozzászólás 2011 máj. 4, 8:04 
Tegnap óta az udvarunkon egy gyűrűzött díszgalamb van. Éjszaka az ajtón aludt, reggel meg sétálgatott a kertben. Nem repül el! Anyám félve hogy a szomszéd macseszok megreggelizik vele lefedte egy nagy lyukú kosárral. Mi a teendő?? Fogjuk be és keressük a gazdáját? Vagy inkább engedjük ki, hátha magától hazatalál? Na de macskák... Nem értek én a galambokhoz..

Mind a két lában egy egy gyűrű van. Az egyik számokkal, a másik szám nélküli sötét kék színű. Olvasom most az ilyen gyűrűkről hogy lehet akár posta galamb is, de egyenlőre nem tudok megállapítani ezen hogy ez melyik. Azért tartom fonósnak megállapítani, mert nem akarom hogy rossz helyre kerüljön a madár. Szomszéd amúgy galambot tart. Vihetek hozzá?


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2011 márc. 23, 20:49
Hozzászólások: 403
Tartózkodási hely: Újlengyel
Valódi név: Puhl Dóra
   
Hozzászólás 2011 máj. 1, 19:19 
feketemarcsi írta:
Ez azért nem olyan biztos, lehet, hogy valaki megvette és levágta az egyik szárnyáról a tollakat, hogy mire kinő, megszokja a helyét. Lehet, hogy valahogy mégis megszökött, aztán keresi a gazdája valahol.

Bevett szokás a beszoktatáshoz, hogy megnyírják az újak szárnyát.



Nem a szárnylevágásra írtam a kínzást...hanem hogy megkötik szerencsétlen lábát hogy a tetőre feldobják és visszatudják húzni ha nagyon elszalad. Láttam már ilyen esetet sajnos.
Na meg olyat is hogy úgy hajtják a többi galambot hogy falka legrosszabjának kukás zsákdarabot kötnek a lábára és a többi galamb fél tőle, így menekülnek és magasabbra szállnak.

A szárnymegnyírás is addig humánus míg azt nem dobják fel a tetőre, hogy aztán jól összetörje magát. És mindig biztosítótűvel kötöttem le a galambokat. max. 1 hónap elég volt nekik aztán már szálltak egy falkában.

_________________
Puhl Dóra
H-27 0180


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2011 márc. 23, 20:49
Hozzászólások: 403
Tartózkodási hely: Újlengyel
Valódi név: Puhl Dóra
   
Hozzászólás 2011 máj. 1, 18:19 
Warhawk írta:
Vagy szerencsésebb esetben az elfogyasztott táplálék színezi meg (ki tudja előtte mit ehetett?).


Hát igen aki így megkínozza az ki tudja mit ad neki enni.

_________________
Puhl Dóra
H-27 0180


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 máj. 1, 17:55 
Madarászlány írta:
A zöld bélsár salmonellára is utalhat vagy egyéb belső betegségre.

Vagy szerencsésebb esetben az elfogyasztott táplálék színezi meg (ki tudja előtte mit ehetett?).

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 szept. 25, 15:05
Hozzászólások: 41
Valódi név: Noszály Bettina Blanka
   
Hozzászólás 2011 máj. 1, 17:46 
Köszönöm a választ. :)
Üdv.:Betti


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2011 márc. 23, 20:49
Hozzászólások: 403
Tartózkodási hely: Újlengyel
Valódi név: Puhl Dóra
   
Hozzászólás 2011 máj. 1, 17:15 
bettina írta:
Sziasztok!
Két napja találtunk egy szép barna, felnőtt galambot, a lábán nincs gyűrű. Nem akart elrepülni, ezért közelebbről is megnéztem. Csont sovány volt, az egyik lábáról hiányzik 2 ujj, a másik lábára pedig 1 madzag volt rátekeredve, amely kis híján elszorította a hátsó lábujját. Hazavittem -ezt simán megengedte, nem ellenkezett-, a lábáról levágtam a madzagot, s észrevettem, hogy a szárnyáról le van vágva az evezőtollainak a fele, így nem tudott elrepülni. Adtam neki enni -téli madár magkeveréket+kukoricát (?ezt jól tettem?)-, inni, és ma már éberebb egy kicsit. Szépen tollászkodik, de azért aggódom, hogy Visszanőnek neki a tollai? Ha igen, az kb. mennyi idő?
Más baja csak annyi van, hogy a széklete vmiért zöld színű...ez miért van?
Mindkét lábát szépen használja.

Válaszotokat előre is köszönöm!
Itt egy kép róla:
Kép




Szia!
Azt a galambot valószínű arra használták hogy feldobták a tetőre hogy idegen galambokat csaljon oda. A szárnytollai akkor fognak kinőni ha elkezd vedleni (szeptember felé).
A zöld bélsár salmonellára is utalhat vagy egyéb belső betegségre. De lehet hogy férges, a lesoványodásból ítélve. Adj neki egy kevés fokhagymát (told le a torkán). A fokhagyma természetes féreghajtó.

A téli madárkeverék jó, de legyen benne szemes takarmány (kukorica, búza, napraforgó).

Egyenlőre ennyi.

_________________
Puhl Dóra
H-27 0180


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 szept. 25, 15:05
Hozzászólások: 41
Valódi név: Noszály Bettina Blanka
   
Hozzászólás 2011 máj. 1, 16:45 
Sziasztok!
Két napja találtunk egy szép barna, felnőtt galambot, a lábán nincs gyűrű. Nem akart elrepülni, ezért közelebbről is megnéztem. Csont sovány volt, az egyik lábáról hiányzik 2 ujj, a másik lábára pedig 1 madzag volt rátekeredve, amely kis híján elszorította a hátsó lábujját. Hazavittem -ezt simán megengedte, nem ellenkezett-, a lábáról levágtam a madzagot, s észrevettem, hogy a szárnyáról le van vágva az evezőtollainak a fele, így nem tudott elrepülni. Adtam neki enni -téli madár magkeveréket+kukoricát (?ezt jól tettem?)-, inni, és ma már éberebb egy kicsit. Szépen tollászkodik, de azért aggódom, hogy Visszanőnek neki a tollai? Ha igen, az kb. mennyi idő?
Más baja csak annyi van, hogy a széklete vmiért zöld színű...ez miért van?
Mindkét lábát szépen használja.

Válaszotokat előre is köszönöm!
Itt egy kép róla:
Kép


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 29, 17:31
Hozzászólások: 169
Tartózkodási hely: Siófok, Pécs és a kettő között
Valódi név: Kálmán András
   
Hozzászólás 2010 nov. 23, 19:02 
Frici írta:
Ha postagalamb akkor egy kis kondicionálás után hazatalál ha elengeded. :D Talán egy versenyen volt és nem bírt hazáig repülni.

Ha versenyen volt, vagy edző repülésen, akkor kell lenni a lábán egyedi gyűrűnek, ami inkább egy műanyag valami, és kicsit nagyobb mint egy normális gyűrű.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 jún. 6, 16:49
Hozzászólások: 2218
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Valódi név: Ferenc
   
Hozzászólás 2010 nov. 23, 16:01 
Ha postagalamb akkor egy kis kondicionálás után hazatalál ha elengeded. :D Talán egy versenyen volt és nem bírt hazáig repülni.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 jan. 12, 17:51
Hozzászólások: 21
Tartózkodási hely: Szerencs
   
Hozzászólás 2010 nov. 23, 10:25 
Rendben, akkor fotózok, és keresek pár oldalt, ahová feltehetem.

A gond már csak az elhelyezéssel lesz, de majd kitalálok valamit.

Köszi!


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 nov. 23, 10:19 
Orshee írta:
Valaki nem tudja, hogy hol lehet kideríteni, hogy mégis kié?

Ingyenes hirdetési oldalakra tedd fel, de ne add meg a gyűrűszámot, mert hirtelen sok tulajdonosa is lesz ... az igazi tulaj meg úgyis tudja a számot :D

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 61 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 ápr. 19, 20:23
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO