Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 61 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 jan. 12, 17:51
Hozzászólások: 21
Tartózkodási hely: Szerencs
   
Hozzászólás 2010 nov. 23, 9:47 
Sziasztok!

Ismételten egy kis segítségre lenne szükségem. Az udvarunkon találtam egy galambot, ami errefelé ritkaság... A lábán gyűrű van. A Magyar Galamb- és Kisállattenyésztők Országos Szövetségének honlapján megtaláltam a tulajt, felhívtam, de azt mondta, hogy eladta a galambot, és nem tudja kinek. A "tulaj" budapesti, én pedig Sárospatakon vagyok.

Valaki nem tudja, hogy hol lehet kideríteni, hogy mégis kié?

Előre is köszönöm!


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Orshee 2010 nov. 23, 10:26-kor.

 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 jún. 24, 13:53 
montana írta:
volna egy kérdésem:hozzám került 1 pici gerle fioka.már tollas,de pici gubbaszto esetlen.a kérdés hogy mivel etessem,hányszor és egy alkalommal mekkora mennyiségü kaját adjak neki?és mennyi vizet?a csőrét még ki kell fesziteni.

Tudnál esetleg feltenni róla egy képet? Abból jobban látni, hogy mennyi időske lehet. Biztos az egyszerű kukoricadara vízzel is elég a tápláláshoz, de szerintem a gyári papagáj kézinevelő táp (sajnos arany árban adják) kellene neki a leginkább. Ha nem tudsz szerezni olyant vagy túl sokba kerül és nem tudod megvenni, akkor egyszerű boltokban kapható (emberi fogyasztásra szánt) kukorica darát adj neki. Felvizezed, hagyod picit dagadni, puhulni és utána vagy egy fecskendővel vagy kiskanállal próbáld etetni. Ebben víz is van elég. Jó nedvesre készítsd el, hogy folyós legyen. Annyit adj neki amíg kéri. Ha nem fogadja el a táplálékot akkor viszont ez igen nehéz művelet lesz. Napjában 3-4x kellene etetni.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2010 jún. 21, 19:59
Hozzászólások: 1
Valódi név: németh zoltan
   
Hozzászólás 2010 jún. 21, 20:11 
sziasztok galambtartók!
volna egy kérdésem:hozzám került 1 pici gerle fioka.már tollas,de pici gubbaszto esetlen.a kérdés hogy mivel etessem,hányszor és egy alkalommal mekkora mennyiségü kaját adjak neki?és mennyi vizet?a csőrét még ki kell fesziteni.
milyen tempoban fog nőni és mikor eszik egyedül?
köszi elöre is a válaszotokat


 
  
Hozzászólás 2010 jún. 8, 13:19 
Sziasztok!
Ez se nem német díszposta se nem óriásposta! Ez egy keverék galamb, semmi olyan jegyet nem visel magán ami azt tükrözné, h nemes galamb lenne!
Ahogy a feketemarcsi is írta, valami gáz lehet nála, ha napokig ott időz!
Valóban adj naki enni, inni -ha még ott van- és figyeld a viselkedését! Ha látod, h eszik rendesen de mégsem megy el, hanem esetleg guppaszt tovább, akkor ez a madár beteg lehet!
R


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 16, 17:37
Hozzászólások: 2237
Tartózkodási hely: Kondoros
Valódi név: Nagy Tamás
   
Hozzászólás 2010 jún. 7, 21:09 
Helló!

Nem vagyok nagy galambász, de nekem inkább német díszpostának tűnik, lehet, hogy tévedek! (azoknak kicsit hosszabb a nyakuk és a lábuk)

_________________
http://www.tamasmadarai.5mp.eu
Tisztelettel: Főnyest
V151 10593


 
Offline
Csatlakozott: 2010 jún. 3, 14:38
Hozzászólások: 2
Valódi név: Aberdeen Andrea
   
Hozzászólás 2010 jún. 3, 21:17 
Warhawk írta:
mstheelite írta:
Sziasztok a hetfoi napon beropult a 9.emeleti erkelyunkre egy hofeher galamb .most csutortok van es szegenykem meg mindig itt idozik az erkelyen valakie lehetett gyuru nincs rajta . gozom sincs hogy mit tegyek vele.

Nem tudsz esetleg egy fényképet feltenni róla? Hátha valaki ráismer (de legalább a fajtája kiderülne belőle). Ja, és melyik városban történt mindez? :)




Na rola lenne szo. !
sikerult feltoltenem egy ket kepet ami nem tul jo de azeet lehet latni .

Kép
Kép

Kép


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 jún. 3, 16:41 
mstheelite írta:
Sziasztok a hetfoi napon beropult a 9.emeleti erkelyunkre egy hofeher galamb .most csutortok van es szegenykem meg mindig itt idozik az erkelyen valakie lehetett gyuru nincs rajta . gozom sincs hogy mit tegyek vele.

Nem tudsz esetleg egy fényképet feltenni róla? Hátha valaki ráismer (de legalább a fajtája kiderülne belőle). Ja, és melyik városban történt mindez? :)

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2010 jún. 3, 14:38
Hozzászólások: 2
Valódi név: Aberdeen Andrea
   
Hozzászólás 2010 jún. 3, 14:44 
Sziasztok a hetfoi napon beropult a 9.emeleti erkelyunkre egy hofeher galamb .most csutortok van es szegenykem meg mindig itt idozik az erkelyen valakie lehetett gyuru nincs rajta . gozom sincs hogy mit tegyek vele.total szelid es emberekhez van szokva. sajnalom mert kint tuti ,hogy elpusztul igy is latszik ,hogy rank van szorulva mert adtunk neki buzat ,es folyton bejonne .nagyon szep kis galamb .nem hianyzik valakinek?


 
Offline
Csatlakozott: 2008 aug. 11, 22:02
Hozzászólások: 189
   
 
Hozzászólás 2009 jún. 4, 13:30 
Köszönöm!
Reszelt sajtot kaphat?


 
Offline
Csatlakozott: 2008 aug. 11, 22:02
Hozzászólások: 189
   
 
Hozzászólás 2009 jún. 3, 22:05 
Sziasztok!
Tegnap előtt kaptam egy gerlét, amit úgy találtak a földön, a közelben nem találtak fészket. A szárnytollai már kinőttek, a tollain néhol még látszanak a sárga pihetollak, a feje még nem egészen tollas.
Eddig lisztkukacot, főtt tojást adtam neki, egy kicsi zoolittal, azt szépen ette.
Mivel etethetem, mennyi időnként?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 27, 13:46
Hozzászólások: 1178
Tartózkodási hely: Szalkszentmárton (Bács-Kiskun megye) // Szeged
   
 
Hozzászólás 2009 ápr. 20, 15:30 
Helo!

Szerintem jó dolog hogy segíteni próbáltál. Amúgy nem hiszem el h a "legjobb" galamb elveszik plána ha posta...

Amúgy idézem neked egy postagalambász véleményét:
"Amelyik nem jön vissza azt nem sajnálom, mert az nem jó galamb. Ami meg nem az enyém és nem ismerem a gyűrűszámát azonnal tekerem is ki a nyakát."

Amit egyrészről megértek, másrészről viszont...

_________________
"Eltűnsz. S megérted a szavakat, miket a csillagok suttognak neked."


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 feb. 9, 23:52
Hozzászólások: 352
Tartózkodási hely: Tolna megye
   
Hozzászólás 2009 ápr. 19, 21:41 
Ma este érdekes telefonhívásom volt. A bemutatkozás valami böffentésféle volt és mondja a fazon, hogy a talált galamb miatt hív. Kérdi, hogy mikor találtam? Mondom kb. egy hónapja. Aszongya' az nem lehet, mert 2007-ben tűnt el. Mondom akkor bizonyára hallucináltam, mert a gyűrűn lévő számokat egy az egyben a www.postagalamb.hu oldalon lévő űrlapba írtam, ha valami nem stimmel akkor sajnálom. Erre pökhendi stílusban elkezdi magyarázni hogy az milyen értékes galamb, meg mondott két (számomra) idegen szót hogy ilyen fajtájúak. Mondom ez nekem nem mondd semmit mert én annyit értek a galambokhoz mint [cenzúrázva] a harangöntéshez. Még elmondtam a körülményeket, a madár állapotát stb. részemről lezárt ügy volt, mert a madár másnap reggelre
elpusztult, sérült volt. Ez így ment pár percig, végül pedig előhozakodott azzal amire szerintem az egész beszélgetés során készült, hogy akkor tartsam meg a madarat mert nem igazán hiszi hogy elpusztult. Letettem! Én naív gondoltam segítek annak ellenére hogy a galambok nem igazán kötnek le, de mondom hamár mindketten madarászok vagyunk segítsünk egymáson. Hiba volt. Mondhattam volna neki, hogy ha le akarom nyúlni más madarát akkor csak nem teszem fel a netre, de már mindegy.

Ebből számomra egy tanulság van: ha valaki talál egy postagalambot a küszöbén akkor az első dolga legyen egy finom levest főzni belőle. :( :(


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 feb. 9, 23:52
Hozzászólások: 352
Tartózkodási hely: Tolna megye
   
 
Hozzászólás 2009 márc. 9, 20:47 
andré írta:
www.postagalamb.hu
Gyürűszámok menűpont azon belül talált galambok.


Megvan köszi! Jártam már ott de akkor nem vettem észre, elég apró betűvel van.


 
Offline
Bronzkoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2008 ápr. 29, 20:51
Hozzászólások: 506
Tartózkodási hely: kistarcsa
   
 
Hozzászólás 2009 márc. 9, 20:38 
www.postagalamb.hu
Gyürűszámok menűpont azon belül talált galambok.

_________________
Üdv:André
http://www.rollermania.site90.net


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2009 márc. 9, 20:09 
Akkor bocsánatot kérek, sajnos én sem értek hozzá. :oops:

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 feb. 9, 23:52
Hozzászólások: 352
Tartózkodási hely: Tolna megye
   
 
Hozzászólás 2009 márc. 9, 20:06 
andré írta:
Szia Gumisember!
A gyürűszámot ne az MGKSZ-nél keresd mert ami számot megadtál az egy postagalamb gyürű!!!


Én nagyon nem értek ehhez sajnos. Nem tudnál bővebbet mondani?

Köszi az észrevételt!


 
Offline
Bronzkoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2008 ápr. 29, 20:51
Hozzászólások: 506
Tartózkodási hely: kistarcsa
   
 
Hozzászólás 2009 márc. 9, 20:04 
Szia Gumisember!
A gyürűszámot ne az MGKSZ-nél keresd mert ami számot megadtál az egy postagalamb gyürű!!!

_________________
Üdv:André
http://www.rollermania.site90.net


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 feb. 9, 23:52
Hozzászólások: 352
Tartózkodási hely: Tolna megye
   
 
Hozzászólás 2009 márc. 9, 19:50 
Hú de gyorsak vagytok! Köszi!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
Hozzászólás 2009 márc. 9, 19:44 
Gumisember írta:
Sziasztok!

Találtam egy galambot a küszöbön. Külsérelmi nyomot nem láttam rajta, de ott gubbasztott meg sem próbált elmenni. Amikor elindulna akkor orra bukik mintha össze lenne kötve a lába. Piros gyűrűje van: Hung 2007 és egy szám 20-08416. Segítenétek beazonosítani?

Itt rákereshetsz, de kell a gyűrű mérete is.
http://mgksz.hu/main.php?sid=49&m=9

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 feb. 9, 23:52
Hozzászólások: 352
Tartózkodási hely: Tolna megye
   
Hozzászólás 2009 márc. 9, 19:41 
Sziasztok!

Találtam egy galambot a küszöbön. Külsérelmi nyomot nem láttam rajta, de ott gubbasztott meg sem próbált elmenni. Amikor elindulna akkor orra bukik mintha össze lenne kötve a lába. Piros gyűrűje van: Hung 2007 és egy szám 20-08416. Segítenétek beazonosítani?


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 61 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 ápr. 18, 22:27
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO