Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 6 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2012 márc. 20, 17:31
Hozzászólások: 8
   
Hozzászólás 2012 ápr. 1, 16:09 
Hello!
Nem hiszem, hogy a vadság abból következik, hogy vadon befogott vagy saját tenyésztésű a madár. Nekem is van nem 1-2 vadon befogott galambom és nem a hazai galambokból... mégsem vergődnek és röpködnek. Mi több még bronz szárnyúm is van 1 pár ami vadon befogott, és azok is ha oda nyúlok a tojáshoz, inkább rám vágnak mint elrepülnek! Véleményem szerint nincs összefüggés ezekben. Élő példa az örvös galamb... hiába neveled kézzel, az ha felnő úgyis elvadul!
Nálam vannak közös röpdében zöld szárnyúak és mivel nem agresszív madarak, teljesen jól megvannak a többivel...
De hangsúlyozom, ezek saját tapasztalatok!


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jún. 19, 17:01
Hozzászólások: 249
   
Hozzászólás 2012 ápr. 1, 13:49 
Üdv. mindenkinek!
Ez a szép a madarászatban, hogy mindenki egyedi tapasztalatokat szerez kedvenceiről. A vadság és annak cáfolata egyfajta fejlődés eredménye. Nekem a keserübb megtapasztalás a kezdő és ismeretlen próbálkozásából adódik. Lassan már leírni is ilyesztő, hogy milyen régen történt, amikor az első ilyen galambokat megszereztem. Ez még jóval 2000 előtt tőrtént. Könnyen lehet, hogy behozatalukkal és sikeres szaporításukkal a magyar elsők között voltam. Ezek vadbefogásból származhattak, és az áruk sem volt csekély. Ennek érthető következménye a vadság, és a hidegre utaló megjegyzésem. Azóta eltelt legalább 20 év, és a hajdani saját szaporulatom utódjai is nyílván megszokták az ember közelségét. A jelenleg beszerezhető ilyen galambok a behozatali tilalmak következtében kizárólag tenyésztett egyedek. Nagyon szép galambok, így remélem, hogy a szelidebb és hidegre is kevéssé érzékeny egyedek sok örömet okoznak tulajdonosaiknak. Szivesen olvasom, ha vannak a madarakról napi információk, mert lám-lám az én tapasztalatom elévült. Szivesen olvasnák néhány gondolatot az etetésükről, összeférhetőségükről is. Nálam ez is okozott néhány gondot. Üdv. Lakó Antal


 
Offline
Csatlakozott: 2012 márc. 20, 17:31
Hozzászólások: 8
   
Hozzászólás 2012 márc. 31, 21:36 
Hello!
Azért ezt a vadságot megcáfolnám. Nálam ugyanis akkor sem ugranak le a fészekről, ha bemegyek hozzájuk! Sőt az egyik pár rendesen oda is üt a kezemre ha épp alányúlok!
A teleltetésnél meg annyit, h rendesen el vannak éppen csak fagypont felett is... Én nem is engedem a hőfokot 5-6 fok fölé, mert 10 fokban már letojnak. Az meg tök felesleges, hogy télen is költsenek!


 
Offline
Csatlakozott: 2012 márc. 20, 17:31
Hozzászólások: 8
   
Hozzászólás 2012 márc. 31, 21:30 
Hello
3 pár ilyenem van, ebből 2 pár már tojáson ül!


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jún. 19, 17:01
Hozzászólások: 249
   
Hozzászólás 2012 márc. 29, 12:09 
Nekem volt ilyen galambom. Röpdét igényelnek, télen fagymentes helyen min 10-15 C-on teleltessük! Szaporításuk nem jelent gondot. Nekem is volt ilyen eredményem. Negativ, hogy eléggé vadak. A fiókák gyürűzését követően ne menjünk be a röpdébe, kívülről etessünk! Szépek, de mivel gyakran kivérzett a szárnyuk még a viszonylag nagy röpdében is, így lemondtam róluk. Üdv. Lakó Antal


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2012 márc. 27, 11:41 
Van valakinek vagy látott már valaki ilyent? ;)

Kép

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 6 hozzászólás ] 



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 29, 10:03
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO