Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 2519 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 126  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2008 nov. 7, 17:46
Hozzászólások: 679
Tartózkodási hely: Leányvár
   
Hozzászólás 2013 márc. 28, 18:06 
Nagyon,nagyon szépek!

_________________
Ilona


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2013 márc. 28, 12:49 
Pár kép a tarkák egy részéről:
KépKépKépKép
További képeket ide töltök fel:
http://www.facebook.com/groups/297298870392475/

_________________
www.madaras86.mindenkilapja.hu
madaras86@freemail.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 26, 23:16
Hozzászólások: 292
Tartózkodási hely: Tápiószecső
   
Hozzászólás 2013 márc. 26, 22:37 
A hímek szemgyűrűje ivarérettségük után vastagodik meg látványosan, ami olyan 6 hónapos korukra tehető. Ha ez az időszak téli hónapokra esik akkor elhúzódik tavaszra amikor kezdődik a nász, viszont fiatal hímeknél a szezon végén még vissza apad, az idősebbeknél már nem számottevően. Érdemes a szemgyűrűk formáját is megjegyezni nem csak a nagyságukra hagyatkozni!
A nemek megkülönböztetésében sokat segít ha a madarak formáját, farok tollak hosszát, a koponya méretét és színezettséget is figyelembe veszed ha a mozgásukból, viselkedésükből nem egyértelmű számodra. :wink:


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2013 márc. 25, 14:27 
Szia!

Olyan kérdéseket tettél fel, amikre nem lehet egyértelmű választ adni. Az árakkal kapcsolatban meghatározó az, hogy melyik évszakban keresel eladó madarat, mennyire kiszínesedett madarat keresel és milyen mennyiségben? Ettől függően hatalmas eltérések lehetnek. A fehérek kapcsán azt tudom mondani, hogy nagy eséllyel nem is fogsz találni eladó madarat. Mindemellett ha privátban érdeklődsz a tenyésztőknél, valószínűleg szívesebben fognak ár információkat megosztani.

A szemgyűrű megvastagodása szintén egy olyan dolog, hogy elviekben ha egy fiatal tesópárt nézel, ahol az egyik egyed hím a másik pedig tojó, akkor már annyi idős korban is van árnyalatnyi eltérés. Az, hogy rendesen mikorra erősödik meg függ a tápláléktól, fényviszonyoktól. És hozzá kell tenni, hogy a mérete kis mértékben nőni fog a madár korának előrehaladtával. Illetve levesebb fény esetén összeesik, stb. Azért 2-3 hónapos korukra már tuti szép szemgyűrűjük van.
Tudom ezek olyan semmilyen válaszok voltak, majd mások hátha kiegészítenek, vagy akár más véleményen lesznek.



fenyokiki írta:
Sziasztok! Kezdő vagyok még a gyémánt galamb tartásban és érdeklődnék,hogy milyen árban vannak a tarkák és a fehérek?
A másik kérdésem meg az lenne, hogy a hímek szemgyűrűje mennyi idős korban vastagodik meg?

_________________
www.madaras86.mindenkilapja.hu
madaras86@freemail.hu


 
Offline
Csatlakozott: 2012 okt. 1, 23:42
Hozzászólások: 4
Valódi név: Fenyő Krisztián
   
Hozzászólás 2013 márc. 25, 0:19 
Sziasztok! Kezdő vagyok még a gyémánt galamb tartásban és érdeklődnék,hogy milyen árban vannak a tarkák és a fehérek?
A másik kérdésem meg az lenne, hogy a hímek szemgyűrűje mennyi idős korban vastagodik meg?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2013 márc. 8, 20:16 
Az beépíthetőségi % sajnos a mérvadó, egyébként valóban nem kellene rá engedély sem, ha a %-ba beleférne. Rákérdeztem, hogy mi van ha szendvicspanelból építem és nem rögzítem a betonhoz? Azt mondta ugyanúgy meg fognak büntetni és bontásra ítélik. ezek után megkérdeztem mi van ha egy sima kabint/bódéét/konténert teszek le? Az volt a reakció, hogy ha egy félereszt csinálok falak nélkül, azt is lebontathatják, ha a szomszéd pampog. Bármi, aminek teteje van, ilyen szempontból épületnek számít.....
Hogy ez máshol hogy van, azt nem tudom, de így aztán van értelme annak, hogy most már bárhol lehet állatot tartani. Épp csak az extenzív, épület nélküli tartásmódot kell megszerettetni velük..........

_________________
www.madaras86.mindenkilapja.hu
madaras86@freemail.hu


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 márc. 8, 17:37 
ckuzmos írta:
Ez településenként, körzetenként változó, helyi szabályzásokkal szigoríthatják. Ha meg a beépítettségi százalék már meg van, übereli ezt is!

Önkormányzati határozattal nem lehet a magasabb szintű rendeleteket felülbírálni. Amiben nem vagyok biztos az a beépítettségi százalék. Ha beleszámít, akkor bukó. Ha nem, akkor meg...

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2013 márc. 8, 16:44 
Warhawk írta:
Ennek érdemes lenne utánajárni, de az emberi lakhatásra nem alkalmas kerti épületekre még engedélyt SEM kell kérni ha annak alapterülete nem éri el az 50 m2 -t.


Ez településenként, körzetenként változó, helyi szabályzásokkal szigoríthatják. Ha meg a beépítettségi százalék már meg van, übereli ezt is!
Egy megoldás azért lehet ám, a "mobil" épület. Vagyis olyan nem fix faházikószerűség, amilyeneket a barkácsboltoknál árulnak. Arra nem kell engedély, nem számít bele a beépítettsége sem stb. Erre "mobil" külső röpde...
Ennek talán érdemes lenne utána menni.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 márc. 8, 16:24 
Ennek érdemes lenne utánajárni, de az emberi lakhatásra nem alkalmas kerti épületekre még engedélyt SEM kell kérni ha annak alapterülete nem éri el az 50 m2 -t.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2013 márc. 7, 23:17 
Az jól jönne Tomi! Én is nézegetem, hogy hogyan kellene elföldelni a kert végében!:))))
Az a gond, hogy nem lehet vele mit kezdeni, mert olyanok a debreceni szabályok, hogy neki adnának igazat. A ház külterületen van, a telek 3%-a beépíthető. Ezt a ház kiteszi.... Ha építek egy madárházat és feljelent miatta, akkor bontani kell. Szóval gáz van.... Most nézni kell másik házat, vagy telket(?!)

A leggázabb, hogy otthon már lebontottam a gyémántok helyét, most rakhattam újra össze.

Az előbbi okok miatt a gyémántokat már átvittem télen az új házba, viszont ott meg fűtve volt rájuk. Most egy ideje hűtöm a házat, de 13-14 fok alá nem megy a hőmérséklet, ha nincs fűtés akkor se. Végülis ma kockáztattam és elkezdtem párba rakni őket, hazahoztam egy adagot. MAx majd olajradiátorral rájuk fűtök, ha jönnének még nagyobb mínuszok.

Pár kép a már párba állított madaraimról:
Brillantok:
KépKép

Fehérek:
KépKépKépKép

További képeket ide töltök fel:
http://www.facebook.com/groups/297298870392475/

_________________
www.madaras86.mindenkilapja.hu
madaras86@freemail.hu


 
Offline
Regionális Ezüstkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 5, 22:01
Hozzászólások: 551
Tartózkodási hely: Kóka(Pest megye)
Valódi név: Laczkó Tamás
   
Hozzászólás 2013 feb. 27, 23:23 
madaras86 írta:
Szia Tomi!
Ezek még mindig nagyon rendben vannak! :)
Tavaly ugyanígy jártam egy öreg hímemmel, bár azon 3,5-ös gyűrű volt, nem tudom mitől dagadt be a lába. Szúnyogon agyaltam, de lehet hülyeség.......
Nekem ez a párba állítgatós dolog még várat magára, még most szerelem össze a tenyészketreceket, mivel úgy volt,hogy költözök, így szét lettek szedve..... Csak hát a drága új szomszéd bekavart.


Lemegyek mánn egyszer Debrecenbe és felpofozom a szomszéd komát! Hát mi folyik ott Debrecenbe? :D

Semmiről nem vagy lekésve, nálam a 24párból(+2 hímem van) talán 5-6 állt össze, vannak amiknek a hely nem szimpi, van hol a hím és van hol a tojó brusztolná a másikat, de van hogy néznek egymásra, mint borjú az újkapura. Várjuk a jóidőt, napsütést, melegedést.
Kapják a gyári lágykaját, szelén és E vitamint, meg egy csipet perillát, de nem mind eszi. Inkább ne is szokjanak nagyon rá, mert luxus, mondjuk azt az 1500ft-ot, amit azé az 1kg perilla-é fizettem ki, nem vág földhöz, csak kiváncsi lennék, hogy milyen hatásai vannak ennek a magnak?

_________________
Laczkó Tamás

www.gportal.hu/laczkotomi


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2013 feb. 27, 22:36 
Szia Tomi!
Ezek még mindig nagyon rendben vannak! :)
Tavaly ugyanígy jártam egy öreg hímemmel, bár azon 3,5-ös gyűrű volt, nem tudom mitől dagadt be a lába. Szúnyogon agyaltam, de lehet hülyeség.......
Nekem ez a párba állítgatós dolog még várat magára, még most szerelem össze a tenyészketreceket, mivel úgy volt,hogy költözök, így szét lettek szedve..... Csak hát a drága új szomszéd bekavart.

_________________
www.madaras86.mindenkilapja.hu
madaras86@freemail.hu


 
Offline
Regionális Ezüstkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 5, 22:01
Hozzászólások: 551
Tartózkodási hely: Kóka(Pest megye)
Valódi név: Laczkó Tamás
   
Hozzászólás 2013 feb. 26, 0:09 
A mai napon megpengettem az idei tenyész idény nyitó akkordját, elősször a tojókat fogtam ki és egyesével egy kis "lábkozmetika" után mentek a tenyészfakkokba, egyenként lefényképeztem őket, azután a hímek jöttek sorra, végül a papírforma szerinti párokat, összeállítás után is lefotóztam. Nem kellett variálni, de a következő napokban lehet egy-két párat átpárosítok. Sajnos az egyik vörös-tarka hímemnek szó szerint műteni kellett a lábát, amit 2011-ben vásároltam olaszból. A madáron nem megfelelő méretű gyűrű és valószínű, hogy valamilyen szennyezés miatt, a madár lába brutál módon bedagatt, teljesen elszorította a láb vérkeringését a gyűrű. Gigor Gyuri barátom segítségével lekerült a gyűrű a madár lábáról. Még sánít és sebes, de remélve a madár jó kondícióját és a beavatkozás sikerét, hogy meggyógyul és benne lehet a 2013-as keretben.

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép

_________________
Laczkó Tamás

www.gportal.hu/laczkotomi


 
Offline
Regionális Ezüstkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 5, 22:01
Hozzászólások: 551
Tartózkodási hely: Kóka(Pest megye)
Valódi név: Laczkó Tamás
   
Hozzászólás 2013 feb. 4, 14:32 
Sziasztok!

Hoztam egy pár friss képet a gyémánt gerléimről.

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép

_________________
Laczkó Tamás

www.gportal.hu/laczkotomi


 
Offline
Regionális Ezüstkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 5, 22:01
Hozzászólások: 551
Tartózkodási hely: Kóka(Pest megye)
Valódi név: Laczkó Tamás
   
Hozzászólás 2013 feb. 4, 14:17 
Madarászlány írta:
Siropiju írta:
Köszönöm :) Már ő az ötödik, aki nem hímnek sikeredett :(


Nem biztos amit irtam csak szerintem tojó, lehet aki jobban ért hozzá az mást mond.


Nekem is tojónak tűnik.

_________________
Laczkó Tamás

www.gportal.hu/laczkotomi


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2011 márc. 23, 20:49
Hozzászólások: 403
Tartózkodási hely: Újlengyel
Valódi név: Puhl Dóra
   
Hozzászólás 2013 jan. 7, 20:02 
Siropiju írta:
Köszönöm :) Már ő az ötödik, aki nem hímnek sikeredett :(


Nem biztos amit irtam csak szerintem tojó, lehet aki jobban ért hozzá az mást mond.

_________________
Puhl Dóra
H-27 0180


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 feb. 24, 19:31
Hozzászólások: 280
Tartózkodási hely: Heves megye
Valódi név: Gréti
   
Hozzászólás 2013 jan. 7, 19:35 
Köszönöm :) Már ő az ötödik, aki nem hímnek sikeredett :(


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2011 márc. 23, 20:49
Hozzászólások: 403
Tartózkodási hely: Újlengyel
Valódi név: Puhl Dóra
   
Hozzászólás 2013 jan. 6, 20:08 
Szerintem tojó.

_________________
Puhl Dóra
H-27 0180


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 feb. 24, 19:31
Hozzászólások: 280
Tartózkodási hely: Heves megye
Valódi név: Gréti
   
Hozzászólás 2013 jan. 6, 15:31 
Sziasztok!
Pár kép a galambjaimról :D (az első képen hím vagy tojó a madárka?)


Kép

Kép


[url=http://postimage.org/image/9fqe9byfn/
Kép[/url]


Kép


Kép


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2011 márc. 23, 20:49
Hozzászólások: 403
Tartózkodási hely: Újlengyel
Valódi név: Puhl Dóra
   
Hozzászólás 2012 dec. 9, 17:19 
Ilona írta:
Köszönöm a válaszodat.Ő milyen színű szülőktől kelt.?


Vadas hím x vörös tojó
A képek között ő alatta van az apuka:)

_________________
Puhl Dóra
H-27 0180


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 2519 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 126  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 ápr. 26, 17:53
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO