Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 39 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2
Szerző Üzenet
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2011 márc. 23, 20:49
Hozzászólások: 403
Tartózkodási hely: Újlengyel
Valódi név: Puhl Dóra
   
Hozzászólás 2013 feb. 11, 15:31 
kuvik írta:
Helló Dóri!!!

Ne aggódj, hogy Karcag messze van, mert itt biztos hogy nem lesz kiállítás. Talán az is lehet, hogy soha többet. Ez a madarász társadalom olyan megosztott, hogy az erőlködés majdhogynem értelmetlen. :30:


Hát ezt szomorúan hallom :( De van benne igazság...
Csak az a baj, hogy ha így állunk hozzá akkor elmegy az emberek kedve az egésztől. Lehet, hogy tényleg felesleges az egzotikus galambokat előtérbe helyezni, hiszen 10 emberből 1-et ha érdekel :? ?
Viszont vannak akik AKARJÁK!!! Szerintem még egy utolsó esélyt adhatunk a témának, és ha most is csak 5 ember fog kiállítani, na akkor kell ezt a dolgot lezárni.
Én akarom tudni a madaraim minőségét!! Aki meg nem akarja, az így járt, ez nem kötelező, ez egy esély. Engem nem is igazán érdekel a díj, engem az eredmény érdekel, a pont amit a madaram kap, hogy tudjam milyen állományom van.
Ha tavaly 5 emberrel sikerült megcsinálni a kiállítást akkor szerintem idén is számíthatunk arra az 5 emberre és ehhez remélhetőleg csatlakoznak más tenyésztők is.

Ne adjuk már fel csak azért mert vannak ilyen emberek meg olyanok...

_________________
Puhl Dóra
H-27 0180


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 dec. 24, 6:00
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: Karcag
   
Hozzászólás 2013 feb. 11, 15:14 
Helló Dóri!!!

Ne aggódj, hogy Karcag messze van, mert itt biztos hogy nem lesz kiállítás. Talán az is lehet, hogy soha többet. Ez a madarász társadalom olyan megosztott, hogy az erőlködés majdhogynem értelmetlen. :30:

_________________
Üdv: Vajó Sándor


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2011 márc. 23, 20:49
Hozzászólások: 403
Tartózkodási hely: Újlengyel
Valódi név: Puhl Dóra
   
Hozzászólás 2013 feb. 11, 14:45 
laczkó tamás írta:
eszterolajos írta:
Mindez jó és köszönjük a felajánlást már be is jegyezlek a segítők közé.

A kiállításhoz legalább 5o tenyésztő részvételére van szükség, ebből minimum 15 fönek az "O" szekcióban kell neveznie, mivel az OMJ bíró és az előkészítés/rendezés és szállítások, valamint az adminisztrációs anyagok költsége kb. ennyi pénzt emészt fel. A nevezési díj ennyi nevezésnél maradhat a mult évi szinten, ami újra 3 5oo,- lesz. Ezzel az összeggel lehet számolni.
A rendezvény helyszíne hamarosan meglesz. A döntés után bővebb információkat is tudok mondani, de az biztos, hogy érdemes új fajokat is bemutatni, erre kapunk szponzori támogatást is. Pl. a madarak helyszínre való szállításához anyagi támogatást.


Az 50 fő kiállító megléte is kivitelezhető, szerintem kapásból 20-20 kanáris és papagájos kiállító lenne is, a 15 fő egzotikus galambosokat meg rugdosni fogom(az egzotikus galambtenyésztők felé tervezek egy ki magán reklámhadjáratot, hogy ugyan szedjék már össze magukat és csináljunk már egy jó kis kiállítást, normális részvételi és egyed számmal, a jó mindenségit)
Nem tudom hány pohár pálinkába és borba fog kerülni ez nekem, de addig itatom a népet, amíg meg nem mozdul :D



Szerintem ezt hiába erőlteted Tomi. Látod amikor a tavalyi kiállítás lett hirdetve milyen sokan mondták hogy "húú Én biztos megyek, szuper ötlet". Aztán voltunk kemény 5-en.
Ez egy olyan dolog, hogy akik akarnak úgy is jönnek ha megszakadnak, akik meg nem azt hiába rángatod...
Én tavaly nem tudtam sok madarat vinni, de ha jó évet kezdünk akkor biztos vagyok benne hogy idén a lehető legtöbb madaramat elviszem.

_________________
Puhl Dóra
H-27 0180


 
Offline
Regionális Ezüstkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 5, 22:01
Hozzászólások: 551
Tartózkodási hely: Kóka(Pest megye)
Valódi név: Laczkó Tamás
   
Hozzászólás 2013 feb. 11, 13:51 
eszterolajos írta:
Mindez jó és köszönjük a felajánlást már be is jegyezlek a segítők közé.

A kiállításhoz legalább 5o tenyésztő részvételére van szükség, ebből minimum 15 fönek az "O" szekcióban kell neveznie, mivel az OMJ bíró és az előkészítés/rendezés és szállítások, valamint az adminisztrációs anyagok költsége kb. ennyi pénzt emészt fel. A nevezési díj ennyi nevezésnél maradhat a mult évi szinten, ami újra 3 5oo,- lesz. Ezzel az összeggel lehet számolni.
A rendezvény helyszíne hamarosan meglesz. A döntés után bővebb információkat is tudok mondani, de az biztos, hogy érdemes új fajokat is bemutatni, erre kapunk szponzori támogatást is. Pl. a madarak helyszínre való szállításához anyagi támogatást.


Az 50 fő kiállító megléte is kivitelezhető, szerintem kapásból 20-20 kanáris és papagájos kiállító lenne is, a 15 fő egzotikus galambosokat meg rugdosni fogom(az egzotikus galambtenyésztők felé tervezek egy ki magán reklámhadjáratot, hogy ugyan szedjék már össze magukat és csináljunk már egy jó kis kiállítást, normális részvételi és egyed számmal, a jó mindenségit)
Nem tudom hány pohár pálinkába és borba fog kerülni ez nekem, de addig itatom a népet, amíg meg nem mozdul :D

_________________
Laczkó Tamás

www.gportal.hu/laczkotomi


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 feb. 11, 13:41 
Azt hiszem ezek szerint ezek a galambok nem csak kis hazánkban vannak ennyire "nélkülözve". Minőségi vagy csak elfogadható példányt én még nem láttam börzéken. Persze lehet nem ott kell(ene) keresni...

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2011 márc. 23, 20:49
Hozzászólások: 403
Tartózkodási hely: Újlengyel
Valódi név: Puhl Dóra
   
Hozzászólás 2013 feb. 11, 13:38 
eszterolajos írta:
Mindez jó és köszönjük a felajánlást már be is jegyezlek a segítők közé.

A kiállításhoz legalább 5o tenyésztő részvételére van szükség, ebből minimum 15 fönek az "O" szekcióban kell neveznie, mivel az OMJ bíró és az előkészítés/rendezés és szállítások, valamint az adminisztrációs anyagok költsége kb. ennyi pénzt emészt fel. A nevezési díj ennyi nevezésnél maradhat a mult évi szinten, ami újra 3 5oo,- lesz. Ezzel az összeggel lehet számolni.
A rendezvény helyszíne hamarosan meglesz. A döntés után bővebb információkat is tudok mondani, de az biztos, hogy érdemes új fajokat is bemutatni, erre kapunk szponzori támogatást is. Pl. a madarak helyszínre való szállításához anyagi támogatást.


Na már éppen akartam kérdezni hogy idén lesz e egzotikus galambok kiállítás. Én tuti ott leszek!!!!!
Segíteni is és kiállítani is, csak adja Isten hogy kicsit közelebbi helyszín legyen mint Karcag :mrgreen:

_________________
Puhl Dóra
H-27 0180


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
Hozzászólás 2013 feb. 11, 13:33 
Mindez jó és köszönjük a felajánlást már be is jegyezlek a segítők közé.

A kiállításhoz legalább 5o tenyésztő részvételére van szükség, ebből minimum 15 fönek az "O" szekcióban kell neveznie, mivel az OMJ bíró és az előkészítés/rendezés és szállítások, valamint az adminisztrációs anyagok költsége kb. ennyi pénzt emészt fel. A nevezési díj ennyi nevezésnél maradhat a mult évi szinten, ami újra 3 5oo,- lesz. Ezzel az összeggel lehet számolni.
A rendezvény helyszíne hamarosan meglesz. A döntés után bővebb információkat is tudok mondani, de az biztos, hogy érdemes új fajokat is bemutatni, erre kapunk szponzori támogatást is. Pl. a madarak helyszínre való szállításához anyagi támogatást.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Regionális Ezüstkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 5, 22:01
Hozzászólások: 551
Tartózkodási hely: Kóka(Pest megye)
Valódi név: Laczkó Tamás
   
Hozzászólás 2013 feb. 11, 13:01 
eszterolajos írta:
Ha valaki megfelelő szinten szaporítaná az biztos aranyérmes lehetne a 2o14 - es VB-én. Itthon meg az OB - on egészen biztosan szekció és osztálybajnokságot nyerhetne, ami egyenlő a Magyar Bajnoki címmel.

Ha már itt tartunk az idén tervezzünk - e az "O" szekcióban az egzoitikus galamboknak bajnokságot ???



Szerintem érdemes lenne, mert jópár tenyésztő, akit vártam a tavalyi(Karcag) kiállításra nem vettek kiállítóként részt az egzotikus galambok tekintetében. Az egyes fajok bemutatása sem volt kiemelkedő. Megérzésem szerint többen eljönnének madaraikat kiállítani és bemutatni, akik tavaly nem tették meg(habár előzőleg nagy fellángolás volt bennük) egy esetleges 2013-as egzotikus galamb bajnokságra, ami jó alapot jelenthetne a 2014-es vb-re(lássátok a tavalyi példámat), természetesen számítva a független, kiváló szerb bírók bírálatára is.
Ha a Jóisten is megsegít, akkor rám az idei évben is számíthattok a kiállítás körüli munkában való részvételben.

_________________
Laczkó Tamás

www.gportal.hu/laczkotomi


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
Hozzászólás 2013 feb. 11, 12:43 
Ha valaki megfelelő szinten szaporítaná az biztos aranyérmes lehetne a 2o14 - es VB-én. Itthon meg az OB - on egészen biztosan szekció és osztálybajnokságot nyerhetne, ami egyenlő a Magyar Bajnoki címmel.

Ha már itt tartunk az idén tervezzünk - e az "O" szekcióban az egzoitikus galamboknak bajnokságot ???

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2011 márc. 23, 20:49
Hozzászólások: 403
Tartózkodási hely: Újlengyel
Valódi név: Puhl Dóra
   
Hozzászólás 2013 feb. 11, 12:35 
Igen nekem is bejön és tavaly láttam börzén :D

_________________
Puhl Dóra
H-27 0180


 
Offline
Regionális Ezüstkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 5, 22:01
Hozzászólások: 551
Tartózkodási hely: Kóka(Pest megye)
Valódi név: Laczkó Tamás
   
Hozzászólás 2013 feb. 11, 11:02 
Hát ezt a Jamaicai földigalambot szivesen elfogadnám :D , nagyon jól néz ki ez a tubi faj.

_________________
Laczkó Tamás

www.gportal.hu/laczkotomi


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2011 márc. 23, 20:49
Hozzászólások: 403
Tartózkodási hely: Újlengyel
Valódi név: Puhl Dóra
   
Hozzászólás 2013 feb. 11, 10:46 
A hét faja:
2013.02.11. (Hétfő)
http://www.egzotikusgalambgyujtemeny.eoldal.hu/cikkek/fajok/geotrygon-versicolor.html

Kellemes olvasgatást! :D

_________________
Puhl Dóra
H-27 0180


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2011 márc. 23, 20:49
Hozzászólások: 403
Tartózkodási hely: Újlengyel
Valódi név: Puhl Dóra
   
Hozzászólás 2013 feb. 4, 11:42 
A hét faja:
2013.02.04. (Hétfő)
http://www.egzotikusgalambgyujtemeny.eoldal.hu/cikkek/fajok/phaps-elegans.html

Kellemes olvasgatást! :)

_________________
Puhl Dóra
H-27 0180


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2011 márc. 23, 20:49
Hozzászólások: 403
Tartózkodási hely: Újlengyel
Valódi név: Puhl Dóra
   
Hozzászólás 2013 jan. 28, 11:22 
Íme a hét faja:
2013.01.28. (Hétfő)
http://www.egzotikusgalambgyujtemeny.eoldal.hu/cikkek/fajok/chalcophaps-indica.html

Kellemes olvasgatást! :wink:

_________________
Puhl Dóra
H-27 0180


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2011 márc. 23, 20:49
Hozzászólások: 403
Tartózkodási hely: Újlengyel
Valódi név: Puhl Dóra
   
Hozzászólás 2013 jan. 26, 22:00 
Sziasztok:)
Akinek van egzotikus galambja (kacagó gerle, pálmagerle, gyémántgalamb, gyöngynyakú, stb.), vagy majd szeretne a közeljövőben, akkor csatlakozzon hozzánk:) Remek kis közösség, naponta új fotókkal és témákkal. A csoport zárt, így az csak csatlakozás után látható. Várok minden érdeklődőt szeretettel:)
https://www.facebook.com/groups/299832406742976/

_________________
Puhl Dóra
H-27 0180


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2011 márc. 23, 20:49
Hozzászólások: 403
Tartózkodási hely: Újlengyel
Valódi név: Puhl Dóra
   
Hozzászólás 2013 jan. 26, 16:07 
Köszönjük szépen :D
Hétfőn újabb faj, figyeljétek az oldalt, de itt is linkelünk majd. :wink:

_________________
Puhl Dóra
H-27 0180


 
Offline
Regionális Ezüstkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 5, 22:01
Hozzászólások: 551
Tartózkodási hely: Kóka(Pest megye)
Valódi név: Laczkó Tamás
   
Hozzászólás 2013 jan. 26, 14:01 
Madarászlány írta:
A legtöbb ember a galamb szó hallatán a városokban sétáló ütött-kopott galambokra asszociál, pedig nagyjából 300 különböző galambféle él Földünk szinte minden pontján. Vannak köztük gyümölcsevők, kontyosak, odúban költők, színpompásak, vannak akik nagyon távol az emberektől elszigetelten élnek, és sajnos már vannak veszélyeztetett fajok is.

Az Egzotikus galambfajok gyűjteményét, mi (Puhl Dóra és Kis Klaudia) azért hoztuk létre, hogy egy helyen bemutassuk ezeket a csodálatos madarakat. Fényképekkel, leírásokkal, tenyésztői tapasztalatokkal. A magyar nyelvű szakirodalom igencsak szegényes a témában, ezért külföldi anyagokat, cikkeket, leírásokat használunk főleg, hogy a magyar érdeklődők és tenyésztők is olvashassák ezeket.

Ez a honlap közös munkánk gyümölcse, és jól szervezett munkamegosztással dolgozunk. A honlap szerkesztése, az anyagok feltöltése, a galambfélékről készült képek megkeresése, a fajok rendszerezése, az oldal reklámozása, a térkép karbantartása Dóri feladata. Az angol és német nyelvű anyagok, cikkek, tenyésztői beszámolók fordítását Klaudia készíti.

2013. január elsejétől hetente 1 fajjal bővül a gyűjteményünk.

Bízunk benne, hogy a munkánk hasznos és érdekes lesz minden Kedves Olvasónk számára!

Dóri & Klaudia

http://www.egzotikusgalambgyujtemeny.eoldal.hu/

Az e heti faj:
http://www.egzotikusgalambgyujtemeny.eoldal.hu/cikkek/fajok/streptopelia-senegalensis.html


Minden tenyésztő társam és leendő galambtartó nevében köszönöm nektek a hasznos információkat, amiket eddig megosztottatok. A továbbiakat is várjuk.
Büszke vagyok rátok. :08:

_________________
Laczkó Tamás

www.gportal.hu/laczkotomi


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
Hozzászólás 2013 jan. 21, 19:17 
:55: :17:


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2011 márc. 23, 20:49
Hozzászólások: 403
Tartózkodási hely: Újlengyel
Valódi név: Puhl Dóra
   
Hozzászólás 2013 jan. 21, 15:00 
A legtöbb ember a galamb szó hallatán a városokban sétáló ütött-kopott galambokra asszociál, pedig nagyjából 300 különböző galambféle él Földünk szinte minden pontján. Vannak köztük gyümölcsevők, kontyosak, odúban költők, színpompásak, vannak akik nagyon távol az emberektől elszigetelten élnek, és sajnos már vannak veszélyeztetett fajok is.

Az Egzotikus galambfajok gyűjteményét, mi (Puhl Dóra és Kis Klaudia) azért hoztuk létre, hogy egy helyen bemutassuk ezeket a csodálatos madarakat. Fényképekkel, leírásokkal, tenyésztői tapasztalatokkal. A magyar nyelvű szakirodalom igencsak szegényes a témában, ezért külföldi anyagokat, cikkeket, leírásokat használunk főleg, hogy a magyar érdeklődők és tenyésztők is olvashassák ezeket.

Ez a honlap közös munkánk gyümölcse, és jól szervezett munkamegosztással dolgozunk. A honlap szerkesztése, az anyagok feltöltése, a galambfélékről készült képek megkeresése, a fajok rendszerezése, az oldal reklámozása, a térkép karbantartása Dóri feladata. Az angol és német nyelvű anyagok, cikkek, tenyésztői beszámolók fordítását Klaudia készíti.

2013. január elsejétől hetente 1 fajjal bővül a gyűjteményünk.

Bízunk benne, hogy a munkánk hasznos és érdekes lesz minden Kedves Olvasónk számára!

Dóri & Klaudia

http://www.egzotikusgalambgyujtemeny.eoldal.hu/

Az e heti faj:
http://www.egzotikusgalambgyujtemeny.eoldal.hu/cikkek/fajok/streptopelia-senegalensis.html

_________________
Puhl Dóra
H-27 0180


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 39 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 29, 3:14
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO