Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 102 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal 1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
Szerző Üzenet
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2011 márc. 23, 20:49
Hozzászólások: 403
Tartózkodási hely: Újlengyel
Valódi név: Puhl Dóra
   
Hozzászólás 2015 júl. 28, 16:16 
Madaraim

Kép


Kép


Kép


Kép

_________________
Puhl Dóra
H-27 0180


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2011 márc. 23, 20:49
Hozzászólások: 403
Tartózkodási hely: Újlengyel
Valódi név: Puhl Dóra
   
Hozzászólás 2014 nov. 20, 21:09 
Álarcos gerle tojót keresek esetleg cserélnék. Tarka gyémántgalambokat tudok adni cserére.
dorika882@gmail.com

_________________
Puhl Dóra
H-27 0180


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2013 júl. 17, 19:36 
Kölyök fokföldik:
KépKép

_________________
www.madaras86.mindenkilapja.hu
madaras86@freemail.hu


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2012 szept. 18, 11:49 
hali,

ismét belefutottam a Streptopelia capicola vs Oena capensis problémába.
Vagyis a wikipedián fokföldi gerlének a Streptopelia capicola-t írják, míg a Oena capensis-t álarcos gerlének. (lázsd topikindító hozzászólást)
Persze a tenyészet nyilvántartóban most hogy új ikonokat raktam fel, vettem észre hogy két fogföldink van.
Kiszedtem a magyar nevet a Streptopelia capicola fajról és meghagytam az Oena capensis-t, de szerintem páran használjátok Streptopelia capicola. Légyszi nézzétek meg nehogy probléma legyen belőle.

Ugyanakkor nem tudom mi a magyar neve a Streptopelia capicola-nak. Ha valaki tudja kérem segítsen ki.

Köszi
Csaba


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2011 márc. 8, 11:55
Hozzászólások: 58
Tartózkodási hely: Eger
Valódi név: Kis Klaudia
   
Hozzászólás 2012 aug. 24, 20:20 
madaras86 írta:
Klaudia, te az a Klaudia vagy akit ismerek? Nem raktam még össze a képet!:)


Én vagyok, a fb-os gerlés csoportból. :)

_________________
http://www.kacagogerle.freewb.hu

-Amit a kacagó gerléről tudni kell-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2012 aug. 24, 19:10 
Szia Ilona, köszönöm a dicséretet!:)
Majd kérlek írj egy üzenetet, hogy mikor leszel skypen, szeretnék már egyet beszélgetni Veled:)

Klaudia, te az a Klaudia vagy akit ismerek? Nem raktam még össze a képet!:) Köszi a tanácsokat, engem leginkább a farönkös elképzelés fogott meg, ez eszembe se jutott, pedig sokkal egyszerűbb lenne beállítani őket. Baromfiknál azt alkalmazom. No mindenesetre fejleszteni kéne ezt még, csak hát mindig van előbbre való dolog, amit meg kell csinálni :S

_________________
www.madaras86.mindenkilapja.hu
madaras86@freemail.hu


 
Offline
Csatlakozott: 2008 nov. 7, 17:46
Hozzászólások: 679
Tartózkodási hely: Leányvár
   
Hozzászólás 2012 aug. 19, 21:20 
Szervusz Jancsi!

Ügyes voltál,gyönyörűek ezek a gerlék.

_________________
Ilona


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2011 márc. 8, 11:55
Hozzászólások: 58
Tartózkodási hely: Eger
Valódi név: Kis Klaudia
   
Hozzászólás 2012 aug. 19, 19:21 
Sziasztok, engedjétek meg hogy kicsit beleszóljak, és leírjam a tapasztalataimat a fotózással kapcsolatban. :)
Mikor kitaláltam, hogy szép háttér mögött akarom a gerléimet fotózni először egy banános dobozt készítettem erre a célra, az elejére rácsot tettem, a háttérnek meg keménypapírra régi pólót rögzítettem. A póló azért jó, mert nem veri vissza a fényt, egyenletes, nem gyűrődik mint a papír (persze előtte ki kell vasalni). Egy rudat tettem keresztbe, hogy a madarat oldal nézetből tudjam fotózni. A baj ezzel az volt, hogy a gerle néha olyan közel jött, hogy a gép nem tudott befókuszálni, meg lelógott a képről. :) (kipróbáltam hogy csak egy kis farönköt tettem be függőlegesen, az bevált, azon nem mozgott a madár annyit.) De a doboz eléggé zárt volt, nem voltak jók a fény viszonyok, ha napra tettem, akkor meg látszottak a rács árnyékai.
A második tervem már fényképezős ketrec volt. :) Sima drót ketrec, 60hosszúx50szélesx70magas méretekkel. Ez sokkal jobb, mert felülről is jött fény, meg 2 oldalról és szemből is, csak a háttér volt zárt. Ugyanúgy pólót tettem be háttérnek (belülről rögzítettem, könnyű cserélni is ha más szín kell). Ha nem napra tettem, akkor is volt elég fény, és nem látszottak a rácsok. A madarak nem féltek benne, nem akartak kitörni belőle, mint a dobozból, hogy mentek a fényforrás felé. Könnyen be és ki tudtam őket venni az ajtón keresztül, olyan magasra tettem a ketrecet ahogy éppen jól esett fotózni, nem kellett hajlongani. :) A gond itt is azzal volt, hogy néha a rúdon túl közel jöttek a fényképezőhöz, de arrébb tessékeltem őket. :) egy farönk vagy egy T alakú rövid ülőpálca megoldhatja ezt a gondot is.
Remélem találtok hasznos infót az irományomban. :)

_________________
http://www.kacagogerle.freewb.hu

-Amit a kacagó gerléről tudni kell-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2012 aug. 19, 18:17 
Jók az ötletek és így a madár is nyugisabban ülne, bár én pl elég sokat forgattam őket közben, hogy beálljon, mert maguktól nem nagyon akarództak. Ami még zavar, az az árnyék mögöttük. Kellett volna egy felső megvilágítás.

_________________
www.madaras86.mindenkilapja.hu
madaras86@freemail.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 okt. 11, 17:20
Hozzászólások: 970
   
Hozzászólás 2012 aug. 19, 16:56 
madaras86 írta:
ÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚ, ne kérdezd! Ha itt leírom, enyhén ki leszek röhögve:D Na de vállalom! Ez a monori ketrec, csak a hátsó falát levettem és az asztal lapja van háttérnek betéve:) A másik oldalon pedig bele tudok mászni. Egész jó képek lettek így, a hátránya, hogy míg megcsinálom a képeket szétmegy a hátam. De megérte :) Majd csinálok egy ilyen ketrecet, ami jobban megfelel erre a célra, viszont most nem volt időm a képek meg sürgősen kellettek.


Dehogy röhögök,épp csak egy kicsit elmosolyodtam ,ahogy elképzeltem a tornamutatványt,ami a kép elkészítésével járt.:mrgreen: De megérte,mert a képek nagyon jól sikerültek !!
Én is gondolkodom,hasonlón,mert ellenfényben gyakorlatilag nem lehet értékelhető fotót csinálni.
Cserélhető hátlappal gondoltam,igy mindíg az aktuális madár szinéhet tudok igazodni.
A kamera felőli oldala úgy működne mint egy tornazsák,(textilből lenne )csak az objektívet dugnám be,és mellette nem tudna kiszökni a madár. :)
Lehetne kisérletezgetni megfelelő fényforrással,és akkor a vaku mellőzhető lenne.

_________________
Üdv: Harsányi István

Tel : +36 30 / 4914 - 565

http://www.diszmadaraim.freewb.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2012 aug. 18, 23:33 
Kalikó írta:
madaras86 írta:
Az öregek....A fiatalok sajnos még nem állnak úgy színesedésben, hogy érdemes legyen őket fotózni :S
KépKépKépKép


Szép képek,nagyon jól visszaadják a természetes szinüket. :)
Ez a kalitka kimondottan fotózásra készült?


ÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚ, ne kérdezd! Ha itt leírom, enyhén ki leszek röhögve:D Na de vállalom! Ez a monori ketrec, csak a hátsó falát levettem és az asztal lapja van háttérnek betéve:) A másik oldalon pedig bele tudok mászni. Egész jó képek lettek így, a hátránya, hogy míg megcsinálom a képeket szétmegy a hátam. De megérte :) Majd csinálok egy ilyen ketrecet, ami jobban megfelel erre a célra, viszont most nem volt időm a képek meg sürgősen kellettek.

_________________
www.madaras86.mindenkilapja.hu
madaras86@freemail.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 okt. 11, 17:20
Hozzászólások: 970
   
Hozzászólás 2012 aug. 18, 18:26 
madaras86 írta:
Az öregek....A fiatalok sajnos még nem állnak úgy színesedésben, hogy érdemes legyen őket fotózni :S
KépKépKépKép


Szép képek,nagyon jól visszaadják a természetes szinüket. :)
Ez a kalitka kimondottan fotózásra készült?

_________________
Üdv: Harsányi István

Tel : +36 30 / 4914 - 565

http://www.diszmadaraim.freewb.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2012 aug. 18, 0:15 
Az öregek....A fiatalok sajnos még nem állnak úgy színesedésben, hogy érdemes legyen őket fotózni :S
KépKépKépKép

_________________
www.madaras86.mindenkilapja.hu
madaras86@freemail.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 okt. 11, 17:20
Hozzászólások: 970
   
Hozzászólás 2012 aug. 4, 19:44 
Gigor György írta:
István, lesz-e eladó gerléd, mondjuk párba?


Sajnos nem úgy történnek a dolgok ahogyan szeretném,vagy ott hagyják a tojásokat,vagy kirepülés után nem megfelelően táplálnak és ez a fiókák leromlásához elvesztéséhez vezet.
Áttértem a dajkamadaras nevelésre,ez úgy látom eredményesebb.
Jelenleg is van fióka ill tojások is gyémántok alatt.
Kérdésedre a válasz.......talán jövőre....nagyon örülnék én is !!! :wink:

_________________
Üdv: Harsányi István

Tel : +36 30 / 4914 - 565

http://www.diszmadaraim.freewb.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 26, 23:16
Hozzászólások: 292
Tartózkodási hely: Tápiószecső
   
Hozzászólás 2012 aug. 3, 22:57 
István, lesz-e eladó gerléd, mondjuk párba?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 okt. 11, 17:20
Hozzászólások: 970
   
Hozzászólás 2012 aug. 1, 22:10 
Sziasztok ! :D
Néhány kép a jobbak közül... :roll:

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

_________________
Üdv: Harsányi István

Tel : +36 30 / 4914 - 565

http://www.diszmadaraim.freewb.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2012 ápr. 9, 19:38 
Sziasztok!

A három páromból letojt egy öreg tojó a tavalyi kelésű hímemmel, üresek lettek a tojások. Most ismét letojt és mindkét tojás bekötött! :)
A másik két páromnál a nyári helyükre kikerülésük óta megy a fészken ülés, de eddig semmi nem történt. Bár a tavaly sikeresen költő pár egyre inkább gyanús, hogy hamarosan tojás lesz.

Van egy problémám, ami alapvetően nem probléma, csak hát esztétikailag gázos a dolog. Mániájuk, hogy minden éjszakát a fészekben töltenek. Természetesen ez bőven hagy nyomot is, a fészek hamar megtelik az ürülékükkel. Viszont a tojók már fészkelnek és mikor kitakarítom a fészket, egyértelműen látszik rajtuk, hogy az visszaveti őket ebben, utána idegennek érzik a fészket, újra kezdődik az egész fészekfoglalási ceremónia. Tavaly ez ment, amíg végül feladtam és az ürülékkel teli fészekbe tojtak le. Most sikerült elérnem, hogy tojásrakásig nagyjából tiszta volt a fészek, naponta szedtem ki belőle az "anyagot". Viszont költés közben is oda ürít, legalábbis a fészek szélén alvó hím. Én nem szoktam foglalkozni azzal, hogy ne zavarjam őket, nagyon jól tűrik a fészekkontrollt, bármikor levehetem őket a tojásról, viszont a gyémántgalambokból kiindulva a fészekanyag cseréjét már jobban zokon vennék tojáson ülés idején. Tavaly a kölykök kelése után cseréltem fészekanyagot, akkor már nem volt gond. Szóval a kérdésem az lenne, hogy csak nálam van ez a hülye szokásuk, vagy másoknál is jellemző? Bár mivel minden költőpáromnál ez volt eddig ezért gyanítom nem csak nálam. Megoldásra javaslatok?

Illetve keresnék olyan tenyésztőt, aki esetleg cserélne majd fokföldi kölyköket vérfrissítés képpen, vagy vásárolnék is...

KépKépKépKép

_________________
www.madaras86.mindenkilapja.hu
madaras86@freemail.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2012 feb. 21, 20:15 
Sziasztok!
Nálam tenyészszezonban páronként vannak, most viszont együtt a gyémántokkal. Jelenleg semmi gond velük, de szerintem se lenne tenyészszezonban sem. Az eladhatóság témába belekötnék, mindig vannak bizonyos fajok amik keresettebbek, mások kevésbé. A fokföldiekkel kapcsolatban engem jópáran megkerestek, még a szlovákoktól is, hogy van-e eladó. Az más kérdés, hogy itthon viszonylag ritka madár révén párban lehet igazán eladni, illetve nálam is sokan inkább a hímeket kerestek. Nálam hímből kelt több, de közel se voltam olyan sikeres velük, mint Sándor. Remélhetőleg idén jobban alakul.

_________________
www.madaras86.mindenkilapja.hu
madaras86@freemail.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 26, 23:16
Hozzászólások: 292
Tartózkodási hely: Tápiószecső
   
Hozzászólás 2012 feb. 21, 19:19 
Szervusz Sándor (kuvik), köszönöm a tapasztalat megosztásodat, amire kíváncsi voltam azt megtudtam tőled!!!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
Hozzászólás 2012 feb. 21, 12:19 
kuvik írta:
A baj akkor kezdődött mindíg, amikor ezeket el kellett volna adni.

És ez sajnos nem csak a fokföldi gerle problémája, hanem napjainkban kb. az összes díszmadáré/madarászé... :(

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 102 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 28, 19:32
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO