Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 124 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2010 aug. 12, 16:27 
Rolando írta:
Sziasztok!
Nem e tud valaki véletlen talpacotti, vagy más néven fahéjszínű galambocska tojókat valakinél aki talán adna is el belőlük?
Előre is köszi!
Roland


Szia!

Ugyan nem tudok segíteni, de szeretném megkérdezni, hogy amik Monoron elől voltak egy nagyobb ketrecben fahéjak, azok valóban 1 hím 2 tojó voltak? És hogy tetszettek? Kép alapján meg tudod állapítani a nemüket? Majd csinálok pár képet:)

_________________
www.madaras86.mindenkilapja.hu
madaras86@freemail.hu


 
  
Hozzászólás 2010 aug. 12, 13:44 
Sziasztok!
Nem e tud valaki véletlen talpacotti, vagy más néven fahéjszínű galambocska tojókat valakinél aki talán adna is el belőlük?
Előre is köszi!
Roland


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2010 máj. 31, 0:16 
Kalikó írta:
Hamarosan megbeszélünk egy időpontot,és felkereslek!
Minden képpen elsőbséged van,...ezek attól a hímtől vannak amelyiket Te hoztál. :D
Tudomásom szerint nem rokonok,igy nagyon jól lehet majd uj vérvonalat kiépíteni.
Holnap írok Pü-t is


OK várom:)

Majd írd már meg, hogy milyen színű gyémánt kéne,mert elég jól kiment a fejemből. Bár egyszerűbb lesz helyben kiválasztani. Amiket eddig 99%-ra tutira mondanék, aze gy vadas tojó, egy világos ezüst jellegű tojó, meg egy kék hím. Van még egy nagyon világos hím, de őt meg akarom hagyni. A többi még barkóba. Tieiddel mi van? Letojt már a tojó? Nekem amik eddig gondolkodtak, azok is elkezdtek költeni, már csak egy van ami nem hajlandó, pedig egész nap a fészken ül hetek óta.

_________________
www.madaras86.mindenkilapja.hu
madaras86@freemail.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2010 máj. 31, 0:13 
Rolando írta:
madaras86 írta:
Többiektől kérdezném, hogy mely fajok bírják a kint telelést a kontyoson, gyémántgerlén kívül?

Szia!
Az olíva, fahéj, guineai, szenegáli, gyász galamb, gyöngynyakú, borvörös galamb... ezek 100%, h bírják!
Nálam ezek mind kint telelnek! Soha semmi bajuk nem volt a hidegtől!
Roland


Szia!

Köszönöm a segítséget!

Végig nézegettem ezeket a madarakat, a fahéj, a gyöngynyakú és a szenegál tetszik igazán. A borvörösben nem vagyok biztos, vannak képek amiken totál élénk vörös amin amin meg szinte szürke, kép függő. Szóval inkább előbbi 3. A guineai is nagyon szép, de ha jól rémlik börzékről,akkor ők kifejezetten nagy testű madarak, igaz? És a többi gerlét/galambot elég hamar elkapkodják, őket sokszor látom még a börze végén is a ketrecben, miért? Ugyen végigolvasgattam a péceli fórumot, korábban ezt is, de ha lesz időd, a fahéjról, gyöngynyakúról és a szenegálról írnál pár sort? Olyasmik érdekelnének, hogy mit esznek, milyen arányban? Helyigényük? Mennyire tarthatóak együtt más fajokkal? Pl más galambbal, gerlével, papagájjal, fürjfélékkel? A szenegáli az rémlik, hogy elég agresszív. Szóval bármit amit hasznosnak ítélsz.

_________________
www.madaras86.mindenkilapja.hu
madaras86@freemail.hu


 
  
Hozzászólás 2010 máj. 30, 21:18 
madaras86 írta:
Többiektől kérdezném, hogy mely fajok bírják a kint telelést a kontyoson, gyémántgerlén kívül?

Szia!
Az olíva, fahéj, guineai, szenegáli, gyász galamb, gyöngynyakú, borvörös galamb... ezek 100%, h bírják!
Nálam ezek mind kint telelnek! Soha semmi bajuk nem volt a hidegtől!
Roland


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2010 máj. 30, 20:11 
Többiektől kérdezném, hogy mely fajok bírják a kint telelést a kontyoson, gyémántgerlén kívül?

_________________
www.madaras86.mindenkilapja.hu
madaras86@freemail.hu


 
Offline
Csatlakozott: 2010 máj. 1, 19:56
Hozzászólások: 11
   
Hozzászólás 2010 máj. 1, 20:08 
Szibériai Keringők
http://www.sziberiai.gportal.hu/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 okt. 11, 17:20
Hozzászólások: 970
   
Hozzászólás 2010 márc. 19, 21:40 
Sosem tapasztaltam a copfosok részéről agressziót ,...
Nálam papagájokkal és a kontyosokkal is nagyon jól megfértek.
Nagyon szeretem őket én is.........

_________________
Üdv: Harsányi István

Tel : +36 30 / 4914 - 565

http://www.diszmadaraim.freewb.hu


 
  
Hozzászólás 2010 márc. 16, 14:16 
Ha olvastad akkor láthatod, h amiket felsoroltam madarak, mind olyan ami többnyire a földön tartózkodik! Feltételezem a papagájok sokkal fürgébbek attól,h neki menjen a fürj! :)
Nálam sem bántják a papagájokat, csak a fácánokat és a galambokat!
Ausztrál kontyosoknál a tojó is szokott búgni, az nem mérvadó! :)


 
  
Hozzászólás 2010 márc. 16, 13:33 
feketemarcsi írta:
Nekem vannak kingjeim, 3 pár, gyaloggalambok, nagyon kell vigyázni, hogy az ember rájuk ne lépjen, vagy véletlen fenékbe ne billentse őket. :D

Ismerem azokat is... elég sok házigalambom volt anno: mondain, texán, king, amerikai óriás posta és strasszer... aztán ezeket eladtam és lettek pávák, sirálykák és magyar fodrosok, ezeket is meguntam és utána lettek magyar óriások, begyesek és kapucinusok! De már egy sincs a házigalambokból és nem is akarok többet! :)


 
  
Hozzászólás 2010 márc. 16, 13:26 
feketemarcsi írta:
Kontyos kacagók és hófehér kingek voltak még, ő inkább papagájos, ezeket is azért adta el, mert kell a hely a papiknak.

Jaah, az más... olyanokat nem tartok. Azt hittem más egzotikusa is volt!


 
  
Hozzászólás 2010 márc. 16, 13:04 
feketemarcsi írta:
Láttam a hét végén zöld szárnyúakat, nagyon szépek, kár, hogy két tojó volt nekik, úgyhogy nem nagyon lesz kisgalamb belőle, pedig nagyon jól néztek ki.


Nahát! Merre láttál olyanokat? :) Az szerencsés.. mindig tojóból van hiány! :) De az tény, h abból szaporulat nem lesz! :(


 
  
Hozzászólás 2010 márc. 16, 12:58 
Ez így van! De majd csak jön már a jó idő!
Nekem is nagyon ki kéne tennem már a perukat, talpacottikat, zöldszárnyúkat és a bronzszárnyúkat! Nagyon hajtanak már ...


 
  
Hozzászólás 2010 márc. 16, 12:51 
feketemarcsi írta:
Kikapnak, ha rosszul viselkednek a kis dögök, a tojó amúgy is a bögyömben van, mert kinyírta a másik copfos tojót. Egyébként már tojik a copfos, nem volt balhé eddig közöttük. A másik copfosaim olyan rendesek, tavaly két tyúk volt a kakassal, igaz egyiknek nem lettek fiasak a tojásai, de nem bántották egymást, ez a kis bestia meg...
Egyenlőre bent vannak, de lehet, hogy a másik pár galambot is kiköltöztetem a kinti madárházba.


Te tudod, h jársz el velűk! Én tapasztalatból mondtam ezeket neked... rendelkezem jó pár fajta egzotikus galambal és tudom, melyik nem tartható másikkal! :) Na meg nem ér annyit egy copfos fürj sem, h szétveressek vele ilyen galambokat! :)


 
  
Hozzászólás 2010 márc. 16, 12:00 
Marcsi! Te oltatod az egzotikus galambjaidat? Hát én kizárt, h megtenném... amúgy sem igényes és kevésbé fogékony a betegségekre az ausztrál...de főként nem stresszelném őket ilyennel! Ha fel vannak vitaminozva és kellőképp kapnak zöltséget és gyümölcsöt, ezek ugyan el nem kapnak semmi betegséget!
Eszembe nem jutna beoltatni őket! :)
Rol


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
Hozzászólás 2010 márc. 16, 10:20 
Igazából mindegy, mindketten kiváló madarászok. :D

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
Hozzászólás 2010 márc. 16, 10:14 
Baracskai Jociról van szó?

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2010 márc. 16, 9:55 
feketemarcsi írta:
Én tojóra tippelném a kicsikét, nagyon szép!


Vasárnap megérkezett a második párom. :D

Ezek a madarak mennyi idős korukban válnak ivaréretté?


Az ivarérésről fogalmam sincs, de várjuk a képeket!:) Monorról érkeztek? Mennyibe került a pár?

_________________
www.madaras86.mindenkilapja.hu
madaras86@freemail.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2010 márc. 16, 9:54 
kuvik írta:
Helló Lacrimosa!!!

Az avatarba direkt tetted fel azt a "szerencsétlen" papagájt? Kit szeretnél vele "rémísztgetni"?
:41:


Szia!

Biztos nem ismered a sztoriját, de Ő a kedvencévé fogadott egy mások által tönkretett és semmibe nézett madarat és igyekszik mindent megadni neki, hogy az állapotához képest normálisan élhessen. Szerintem inkább elismeréssel kell nézni az ilyen emberekre!

_________________
www.madaras86.mindenkilapja.hu
madaras86@freemail.hu


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 dec. 24, 6:00
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: Karcag
   
Hozzászólás 2010 márc. 16, 7:51 
Helló Lacrimosa!!!

Az avatarba direkt tetted fel azt a "szerencsétlen" papagájt? Kit szeretnél vele "rémísztgetni"?
:41:

_________________
Üdv: Vajó Sándor


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 124 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 ápr. 28, 14:32
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO