Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 101 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 6, 10:30
Hozzászólások: 872
Tartózkodási hely: Budapest-Marosvásárhely
Valódi név: Nyíri Ferenc
   
Hozzászólás 2010 nov. 7, 23:28 
Warhawk írta:
eszterolajos írta:
Szerintem ebben az évben még bárki jelentkezhet a VB-re minden hazai szint elérése nélkül, hiszen még nincs rá elfogadott szabályzat.

fric32 írta:
Ezek alapján a Tóth Sanyi a vb-re nem is indulhatna,mert ő mivel bíráskodott a saját madarait nem bírálhatta le,ami azt jelenti igazából nem nyerte el az indulás jogát.


Kezdem elveszíteni azt a bizonyos fonalat... :(



Egyszerű,vissza kell olvasni amit nekem írt a Vlad,ez az ő állítása volt velem szemben és ha ez igaz én erre hivatkozva a Tóth Sanyi sem indulhat,vagy ő mivel elnök rá más szabályok vonatkoznak???
Így érted?
Én ezennel is arra kívánom felhívni a figyelem dolgát,hogy ami én rám érvényes remélem másra is.

Érdekes mikor a Vlad nekem írt az nem szúrt szemet meg Küzmi-nek sem.

_________________
Üdv:Nyíri Ferenc


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2010 nov. 7, 22:26 
fric32 írta:
A másik,ha az újraalakult MDOSZ megint már az eljén ilyen bakikat követ el,akkor nem tudom mit lehet elvárni hogy jobb legyen bármi is,mert itt akkor megint a régi rendszer alapján azok fognak kijutni akik a vezetőségben vannak és a puszipajtások.

Ezzel sincs baj,csak akkor a sok butító szlogent jó lenne elfelejteni,hogy kvalifikáció ,stb

Nem egyszerűbb azt mondani,hogy az indul akinek van pénze rá és a cél nem az,hogy egy vb-n egy tiszteséges eredmény elérése és a részvétel a fontos nem az eredmény???

Várom a véleményeket.


Szia Feri,

A véleményem hogy nem kellene egyből a fantázia és feltételezések alapján előre megítélni dolgokat!
Ahelyett hogy kerülgeted a kását, miért nem kérded meg direktbe mit szeretnél?
Indulni szeretnél a VB-n, vagy csak "érdeklődsz"?


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 nov. 7, 21:10 
eszterolajos írta:
Szerintem ebben az évben még bárki jelentkezhet a VB-re minden hazai szint elérése nélkül, hiszen még nincs rá elfogadott szabályzat.

fric32 írta:
Ezek alapján a Tóth Sanyi a vb-re nem is indulhatna,mert ő mivel bíráskodott a saját madarait nem bírálhatta le,ami azt jelenti igazából nem nyerte el az indulás jogát.


Kezdem elveszíteni azt a bizonyos fonalat... :(

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 6, 10:30
Hozzászólások: 872
Tartózkodási hely: Budapest-Marosvásárhely
Valódi név: Nyíri Ferenc
   
Hozzászólás 2010 nov. 7, 21:03 
Szia,Lajos és Kuvik!!!

Akkor Lajos lentebb olvasható volt a VLad Tepes-sel való levélváltásom,mivel tudom,hogy aktívan szeretne részt venni a Vlad az újraalakult MDOSZ vezetésében,jó lenne ha tájékoztatnád,hogy azért legközelebb amit ír legyen valami alapja is,mert ahogy ti leírtátok,Lajos és Kuvik akik ebben a madarásztársadalomba már nagy veteránok,hogy ennek az egésznek nincs alapja.
Amit nem értek akkor a Vlad miért is írta amit írt???

Valamilyen szinten azért értem,hogy a Vlad az szerette volna ha többen részt vesznek az utolsó percekben kikiáltott Magyar bajnokságon és hogy ez lett volna a kvalifikációs kíállítás a VB-re.

Ezek alapján a Tóth Sanyi a vb-re nem is indulhatna,mert ő mivel bíráskodott a saját madarait nem bírálhatta le,ami azt jelenti igazából nem nyerte el az indulás jogát.(ez is a Vlad Tepes szerint)

A másik,ha az újraalakult MDOSZ megint már az elején ilyen bakikat követ el,akkor nem tudom mit lehet elvárni hogy jobb legyen bármi is,mert itt akkor megint a régi rendszer alapján azok fognak kijutni akik a vezetőségben vannak és a puszipajtások.

Ezzel sincs baj,csak akkor a sok butító szlogent jó lenne elfelejteni,hogy kvalifikáció ,stb

Nem egyszerűbb azt mondani,hogy az indul akinek van pénze rá és a cél nem az,hogy egy vb-n egy tisztességes eredmény elérése és a részvétel a fontos nem az eredmény???

Várom a véleményeket.

_________________
Üdv:Nyíri Ferenc


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára fric32 2010 nov. 7, 23:39-kor.

 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 dec. 24, 6:00
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: Karcag
   
Hozzászólás 2010 nov. 6, 11:28 
Hali!!!

Na azért annyira nem, mert nincs feladatom, -nem is vállalok,- de ha valamiben tudok segíteni akkor azt megteszem. De csak ennyi!( :30: )
Mert legalább véleményem van, melyet elmondok, leírok, ha kell segítek, hogy ne csak azt mondják, hogy "csak pofázok."(!!!) :91:

_________________
Üdv: Vajó Sándor


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
Hozzászólás 2010 nov. 6, 10:48 
Mennyire igazad van Sanyi !

Szerintem ebben az évben még bárki jelentkezhet a VB-re minden hazai szint elérése nélkül, hiszen még nincs rá elfogadott szabályzat. Kivéve az alapszabály módosításokat, melyek fő vonalakban meghatározzák a tennivalókat és kötelezővé teszik a szabályzatok elkészítését.

Annak, hogy valaki kijusson a VB-re elvileg nincs akadálya, viszont egy nagyon is fontos tényező közrejátszik : a szövetség anyagilag nem készült fel rá. Pályázatot nem nyert, támogatók meg szinte a "fehér hollónál" is kevesebben jelentkeztek. A szövetségi tagdíj befizetésének határideje meg a VB. után van. (Január 31.)
Így tehát az anyagiak előteremtése sem egy piskóta. Kiváncsi leszek rá, hogy mely egyesületek rendezik a szövetségi tagdíjukat január 5 ig. Ha jól emlékszem rá a 2o1o. januári VB. részvételi költsége egy személynek meghaladta az 500 eFt.-ot. Igaz a világ végén volt megtartva. De a jövő év januári sincs a szomszédban, ezért még ha a hó elején mindenki befizeti a tagdijat, akkor sem lesz több pénze a szövetségnek, mint 5oo eFt. És ezt kell szétosztani a teljes évi szövetségi munkára, mert a VB. csak egy a többi feladat közűl. Ha meg az esélyeket latolgatjuk és legyezgetni kívánjuk a nemzeti büszkeségünket, olyan személynek kell ezt a pénzt adni aki hoz is a konyhára.
Na ebben nem vagyok biztos, hogy ezt anyagilag mindenki támogatni fogja és megint ott vagyunk, hogy kevés a pénz.
Alig egy hónap és a VB-re nevezni kell(ene).
Mi megkezdtük a tagjaink között az MDOSZ tagsági viszony létesítésének felmérését Eddig 3 fő adott választ, hogy hajlandó az egyesületi tagdíján felűl megfizetni a töblet 5oo.- ot. Még jó, hogy 1o fővel képviseltük magunkat, mert akik ott voltak és megszavazták a hozzájárulást azok biztos be is fizetik ezt az összeget....

A Pákozdi Karcsiék már mozgólódnak a versenyszabályzat ügyében. A mi egyesületünk ( IDRE )is felvállalt egy regiment munkát, többek között már egy hónapja létrejött az MDOSZ vezetése között a netes hírlevél szolgálat, folyik az MDOSZ honlap átalakítás, ingyenesen tárhelyet bíztosítunk a szövetségnek persze mindez Küzmit terheli.
Nekikezdtünk a szín és alakkanári Standardok fordításának. Tőbb mint 1oo oldal, amit színes kivitelezésű kiadványként készíttetünk el. stb...
Örömmel vettem tudomásúl, hogy újra belendülsz a szervezeti munkába.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 dec. 24, 6:00
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: Karcag
   
Hozzászólás 2010 nov. 6, 7:58 
Helló!!!
Nem szeretek beleszólni a "nagyok" dolgába, de sok minden, sok sebből vérzik jelen esetben. Nincs írott szabály -sajnos- arra, hogy milyen feltétel rendszere van annak, hogy valaki kimehessen a vb.-re. Vagyis nincs kiállítási és verseny szabályzat, mely ezt konkrétan megfogalmazza. Így szerintem a feltételrendszer hiánya miatt a vb. szereplést senkinek nem lehet megtiltani, aki a MDOSz tagja. Sőt, mivel a regisztráció pontos meghatározása sem rendelkezik korlátozással, így az sem lehet feltétel. Vagyis : a szövetség bármely tagszervezetének a tagja kiakar menni kiállítóként a vb-re, nincs jogi alapja a részvétel megtiltásának, azért mert nincsenek írott szabályok, a "néphagyomány" utján terjesztett szabályok, pedig nem vonatkozhatnak.(!!!!) Ezen "káosz" is a meg nem lévő SZABÁLYZATOK hiánya miatt állhatott elő. Sajnos fontosabbnak bizonyúlt az okos s...fejek marakodása mint az érdemi munka. Reméljük a következő egy év elég lesz (???????) ahhoz, hogy valami történjen is ez ügyben. Én ha kell ezúton is felajánlom a segítségemet a szabályzatok kidolgozásában,- melyet én már egyszer "félig" elkészítettem, majd még a gépemből is kitöröltem (!!!)- sőt erre már kaptam is felkérés hogy tegyek javaslatot, és meg is fogom tenni.
Összegezve: -Aki bármely tagszervezet tagja, és részt akar venni a COM által szervezett kiállításon 2011-ben, attól - írásos szabályok hiánya miatt- nem lehet megtagadni a részvételi jogot, csak azért, mert nem vett részt a magyar bajnokságon, mert sajnos a magyar bajnokságnak nincs semmilyen követelmény rendszere. A sok hülye feljelentgetés helyett, jobb lett volna ezekkel a dolgokkal foglalkozni, és helyére tenni a dolgokat. DE OTT NEM IS az volt a CÉL.(!!!!)Ha ezek után sem kerülnek helyükre a dolgok, akkor itt soha sem lesz "rend". Ez természetesen az én kis hülye véleményem,(!!!!!) és én is tudom, hogy gyógypedagógiás vélemény, de vélemény.
Bocsánat, hogy leírtam a véleményem.

_________________
Üdv: Vajó Sándor


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 6, 10:30
Hozzászólások: 872
Tartózkodási hely: Budapest-Marosvásárhely
Valódi név: Nyíri Ferenc
   
Hozzászólás 2010 nov. 5, 22:18 
Gratulálok résztvevőknek és az elért eredményekhez!!!

Azt akarom megkérdezni,hogy a Vb-re lényegébe csak a felsorolt nevek közül vehetnék rész a világbajnokságon nem?

Egyes infók szerint ez volt a hivatalos kvalifikáció,vagyis csak azok a tenyésztők indíthatnak madarat a Vb-re akik a H1-be elvitték a madaraikat és részt vettek a Magyar Bajnokságon(Hivatalos),amit a Tóth Sanyi elnök és a Pákozdy Karcsi bírált le.
Kíváncsi leszek az újraalakult MDOSZ,saját szabályainak eleget tesz vagy.....

Vlad Tepes ez a levél igazából azért írodott ,tudod amit a Pannónián elmondtam neked.

_________________
Üdv:Nyíri Ferenc


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 13, 13:19
Hozzászólások: 2367
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Dr. Dezső Péter
   
Hozzászólás 2010 okt. 27, 13:57 
2010-es Kanári Magyar Bajnokság eredményei:

Helyezés Tenyésztő neve Kategória
I. Kisladányi János D62
I. Triay Carlos D7
I. Triay Carlos D3
I. Triay Carlos D21
I. Marlok János D22
I. Csethe Zsolt D64
I. Gyepes Imre D272
I. Takács Zoltán D25
I. Pákozdi Károly D135
I. Brösztl Júlianna D79
II. Triay carlos D25
II. Vörös Tibor D24
II. Vörös Tibor D64
III. Triay Carlos D22
III. Gyepes Imre D268
III. Gyepes Imre D56
III. Kovács Tamás D92
III. Vörös Tibor D64

Kép

Kép

Kép

Kép

további fotók az MDOSZ H-01 Rákospalotai Madárbarát Egyesülete honlapjának képtárában:
http://diszmadarakh01.mlap.hu/

_________________
A magyar terepmadarászok honlapja: www.birding.hu
Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület: www.mme.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 6, 10:30
Hozzászólások: 872
Tartózkodási hely: Budapest-Marosvásárhely
Valódi név: Nyíri Ferenc
   
Hozzászólás 2010 okt. 25, 19:35 
ckuzmos írta:
fric32 írta:
Most látom,már megint a beírásomat moderálták,jó lenne ezt is úgy hagyni ahogy én leírom,még ha nem is annyira etikus és egyik félnek sem tetszik.
Pl.a közgyűlésen sokkal csúnyám mondatok hangzanak el mint amit ide leírok és igazából nincs benne semmi csak sajnos a tények.
Ha minden beírásomat moderáljátok akkor nagyon tele a F....m az egésszel,enélkül is és legyetek szívesek hogy ne töröljétek a beírásaim.
Vagy van még egy ötlet,hozzatok létre egy +18 feletti dühöngőt és aki azt olvassa akkor tudja számíthat olyanokra is ami +18 feletti,köszönöm.
Azt sem értem miért jó az ha egy témát körbeírunk és ezer féle képen lehet értelmezni mert igazából az ős magyar nyelv annyira egyszerű volt,miért nem jó ha valaki leírja úgy hogy csak egyféle képen lehet értelmezni "Makka"???


Kedves Ferenc,

a hozzászólásaidat nem töröltük és nem is moderáltuk, kivéve azt az egyet amelyet még 21-én írtál, és melyről értesítettelek is.
Viszont rendszeresen rosszul használod az idézet funkciót, így a hozzászólásaid és az idézett szövegek összeolvadtak, ezért szerkesztettük azokat! A hozzászólásod tartalmi részében nem változtatunk, nem szedtünk ki. De megnyugtatlak, ezt a szerkesztést másnál is megtesszük, ha szükségesnek tartjuk. Sokkal jobban lehet így olvasni a fórumot, mint a kilométer hosszú idézetekkel, melyeknek nem sok értelme van ha a megszólításból egyértelmű kinek válaszolsz.

Mielőtt elkezdenél vitatkozni hogy a magad igazát bizonyítsd, szeretném közölni veled hogy a rendszerben egy úgynevezett moderátori napló van, mely mindenféle szerkesztést és javítást rögzít. Ebbe még én sem tudok belenyúlni, vagy kikerülni...

Üdv:
Csaba


Szia,Küzmi most látom,hogy ide át van rakva,igen azt láttam moderáltátok semmi baj csak épp kimaradt a lényeg,de lényegtelen.

_________________
Üdv:Nyíri Ferenc


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2010 okt. 25, 8:16 
fric32 írta:
Most látom,már megint a beírásomat moderálták,jó lenne ezt is úgy hagyni ahogy én leírom,még ha nem is annyira etikus és egyik félnek sem tetszik.
Pl.a közgyűlésen sokkal csúnyám mondatok hangzanak el mint amit ide leírok és igazából nincs benne semmi csak sajnos a tények.
Ha minden beírásomat moderáljátok akkor nagyon tele a F....m az egésszel,enélkül is és legyetek szívesek hogy ne töröljétek a beírásaim.
Vagy van még egy ötlet,hozzatok létre egy +18 feletti dühöngőt és aki azt olvassa akkor tudja számíthat olyanokra is ami +18 feletti,köszönöm.
Azt sem értem miért jó az ha egy témát körbeírunk és ezer féle képen lehet értelmezni mert igazából az ős magyar nyelv annyira egyszerű volt,miért nem jó ha valaki leírja úgy hogy csak egyféle képen lehet értelmezni "Makka"???


Kedves Ferenc,

a hozzászólásaidat nem töröltük és nem is moderáltuk, kivéve azt az egyet amelyet még 21-én írtál, és melyről értesítettelek is.
Viszont rendszeresen rosszul használod az idézet funkciót, így a hozzászólásaid és az idézett szövegek összeolvadtak, ezért szerkesztettük azokat! A hozzászólásod tartalmi részében nem változtatunk, nem szedtünk ki. De megnyugtatlak, ezt a szerkesztést másnál is megtesszük, ha szükségesnek tartjuk. Sokkal jobban lehet így olvasni a fórumot, mint a kilométer hosszú idézetekkel, melyeknek nem sok értelme van ha a megszólításból egyértelmű kinek válaszolsz.

Mielőtt elkezdenél vitatkozni hogy a magad igazát bizonyítsd, szeretném közölni veled hogy a rendszerben egy úgynevezett moderátori napló van, mely mindenféle szerkesztést és javítást rögzít. Ebbe még én sem tudok belenyúlni, vagy kikerülni...

Üdv:
Csaba


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 6, 10:30
Hozzászólások: 872
Tartózkodási hely: Budapest-Marosvásárhely
Valódi név: Nyíri Ferenc
   
Hozzászólás 2010 okt. 25, 7:03 
Hát kedves Vlad barátom,te totál csak egy irányba tekintsz,mert úgy néz ki be vagy ködösítve.

Én ezt a témát zárom,mert semmi értelme vitatni,te így látod én meg nem.

Nem tudom mit hallasz vagy olvasol,de nem jössz rá,hogy engem nem érdekel az hogy hivatalos Magyar bajnok legyek?

Nem vagy versenyzői szellem,akkor ha mindenki így lenn mi lenne kiállítva,hát egy nagy semmi,szerencsére a tömeg még egyelőre szeret kiállítani.

A Gyepes Imi azért ment el a H1-re mert ő készül kimenni a Vb-re amíg én nem amit megírtam és megindokoltam miért,amúgy nem tartozok neked beszámolóval,csak leírtam,hogy tudd az okát de látom nem jut el a fekete álományodik.
Szerintem mindenki eldöntheti,melyik kiállításra megy el,mert nem erőszak a disznótor.

Ez is egy korlát,hogy csak az juthat ki a Vb-re aki az országosan kalifikálja magát,hidd el azért sajnos a magyar madarászok között egyelőre nem torlódna a kimenni vágyok és ez egy darabig tuti ez lesz.

Remélem érkezésed nagy lendületet hoz a magyar madarászatba és egy nagy fellendülést lesz amit majd a tettek is bízonyítanak és nem csak az igéretek maradnak,mert abból az évek során hallottunk már eleget.

A sok fecsegés helyet még mindig nem írtál válasz amit felteszek még egyszer:

Miért több madarász megy el a Pannónia Magyar Bajnokságra mint a "Hivatalos Magyar Bajnokságra"???Erre válaszolj mert te mindent tudsz.

Nem kell mellébeszélni,hanem a kérdésekre válaszolni.

_________________
Üdv:Nyíri Ferenc


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 6, 10:30
Hozzászólások: 872
Tartózkodási hely: Budapest-Marosvásárhely
Valódi név: Nyíri Ferenc
   
Hozzászólás 2010 okt. 24, 22:14 
csak mivel az este erre számítottam ezért elmentettem amit most újra felteszek és fel is fogok ha 1000 törlik 1001 fogom feltenni:

VladTepes írta:
fric32 írta:
VladTepes írta:
H-01-es kiállítás + kanári OB.
....Sokkal több kiállító kellett volna a kanári OB-hoz. Én morogtam magamban azokra, akik latolgatva a kiállításokat, úgy döntöttek, ide nem jönnek, nem neveznek, de a Versele-Laga kupára a Vajdahunyadba igen.
Szerintem minden olyan kanáristól, aki aspirál a Magyar Bajnoki címre, elvárható lenne, hogy támogassa a frissen megélesztett MDOSZ-t a szövetséget azzal, hogy eljön, hogy elhoz madarat. ....

Kedves Tepes barátom,ha írásoddal rám célzol,akkor hidd el én csak azt írom le,amit tapasztaltam és gondolok.
.....érdemes lenne elgondolkodni,hogy hogyan lehet meggyőzni a kiállítókat,hogy többen menjenek el mint a Pannóniára mert erőszakkal nem lehet őket odavinni és igen megint leírom,hogy az évek folyamán mindig az volt a legtöbb madarászt és madarat csábító kiállítás és látogatót is.
Ezekben hidd el többet láttam mint te kedves barátom és tudom,mi és hogy volt,mert annyi éven keresztül ott voltam és láttam,mert te egyelőre csak azt tudhatod amit meséltek,én meg saját szememmel bírtam meggyőződni és a 2 nem ugyanaz.

fric32 írta:
Na látom semmi reakció,ha valaki másképp látja cáfolja meg.

Szeva Fricc!
Ne háborogj, ahogy te sem, úgy más sincs napi 24 órát a fórumon. Dóóógozni kell :-)
Naszóval.
Igen, többek közt rád is gondoltam.
Mertugyebár > Pannónia Kupa lehet szép, lehet nagy, de ott hiába nyersz, s bár lehet, hogy az lesz írva rozettára, serlegre, hogy Magyar Bajnok, attól még tény marad, hogy a hivatalos Magyar Bajnoki címet már elnyerték (s mivel nem indultál, így nélküled dőlt el) egy jó hete, a Kozák téri közösségi házban. S ezzel együtt ott dőltr el, hogy ki megy hazai színekben kanáriilag a VB-re.

Igen sajnos,hogy ennyire kevesen mennek el a hivatalos Magyar Országos bajnokságra és hivatalos C.o.m bírokat is meghívtak,na látod ez a politika,hogy lehet egy Vb-n gyengébb madarak képviselik az országot mint amilyenek a Pannónián nyernek a nem hivatalos Magyar bajnokságon.

Igazából a cél nem is az,hogy hozzunk valami címet az MDOSZ-nek hanem a részvétel,nem Vlad?
De akkor minek is kell kiállítás???

Igen,még a tavaszon úgy volt hogy talán kiküldöm a madaraim,de hála ami történt az MDOSZ közgyűlésein,úgy volt erről nem lehet szó,tudod a részleteket.

Lásd neked anno pár hónapja Eszteró Lajos, az egyesületed, az IDRE elnökeként felajánlotta, hogy az egyesület állja a VB indulásod költségét, stb. Ez kb ugrott azzal, hogy úgy döntöttél, a másikra mész, az MDOSZ versenyre meg nem.

Igen kedves Vlad,úgy volt állja csak közben én skypon az Eszteró Lajos-al beszéltem és ő akkor azt mondta nekem,hogy mivel az MDOSZ egyelőre sehogy nem áll,így nem lesz VB-re menés. :07:


Igen ismerem a H1-es versenyeket egyszer kiállitottam az eladó madaraimat,amit a Csíszár István(Igazgató) hozott haza mert ép akkor voltunk kint madarakért,pedig hidd el nem azért vittem,hogy nyerjek velük hanem eladjam,mégis azok is hoztak egy kis elismerést.
Tudod mi volt egyes H1-nek a reakciója?

Igazából én nem vagyok H1-tag minek jöttem ide versenyezni,erre a Pista csak annyit mondott "tessék olyanokat tenyészteni mint a Nyíri Feri" :76:
.


S ez nem erőszak kérdése, hanem józan belátásé, a helyzete átgondolásáé. Mert amit leírtál, abból azt is olvashatom, hogy a sült galambot várod, hogy csak azt nézed, neked mi a jobb (ami nem gáz, ha közben a közösségi érdekeket sem veszted szem elől.... azt, hogy pl azzal becsülöd meg a másik madarászt (tenyésztőt, egyesületi vezetőt, érdeklődőt, akárkit), hogy eljössz az MDOSZ versenyre akkor is, ha az most kisebb,csóróbb, stb. Hogy te is leteszed a voksod, hogy te is hitet teszel vmi mellett. Ahogy anno Eszteró Lajos bá tette azzal, amikor felajánlotta keded, hogy az egyesület támogatja a VBre kijutásod.

Most ez azért amit leírtál nagyon nem helyénvaló,mert jól tudod már nem pestről kiugrok a M3-mellé,de ezután elmegyek ha állod az utiköltségem,meg ne feled sajnos nem a madarakból élek meg és tartom el a gyermekem.

Igen a Lajos ahogy felajánlotta de nekem azt mondta,hogy nem lesz semmi,úgyhogy én a madaraim zömét el is adtam,így vb-re nem is akarok már menni,mert nincs mit vinnem a Pannóniára is csak 10 madarat neveztem csak.

Sült galamb?Én nem akarok vezető lenni,én csak egy egyszerű madarász vagyok,annyit tehet,hogy reklámozom és hidd el elég sok embert vittem már IDRE-be,aki fizetik a tagdíjat,én a kíállításokra azért sok madarat vittem,ami emelte a minőséget,én csak ennyit bírtam tenni,remélem te többet fogsz tudni.

Fricc. attól, hogy nem fórumoztam itt, hogy nem volt ennyi madaram, mint ma, attól még itt élek pöstfalván, és voltam Pannónia Kupán korábban is.
Nagyon jó, és komoly szerveződésnek tartom. Csak..... első perctől önmagáért lett csinálva, soha nem a teljes madarász közösségért - nem véletlenül akkor sem tették a szerevezők az MDOSZ-en belülre, amikor még ők is tagok voltak. Hidd el, elég jól képben vagyok a múlttal, jelennel kapcsolatban is :-), nem elmesélések alapján alkotok véleményt.
Ja, és mielőtt kérdezed > igen, megyek a Pannóniára - nézőként.
Én madarat ide sem viszek, nem neveztem. De megyek, megcsodálom azt, ami ott lesz, meg hátha lesz tengerimalac verseny is, meg hüllős börze is, ahogy volt a múlt évben is. (nem hülyülök, mindkettő komolyan érdekel.... Lásd Leont, az egyik kaméleonomat is ott vettem, igaz, egy ismerős tenyésztőtől, de akkor is ottani vétel)


Azért Vlad,kettőnk között az a külömbség,hogy te írásaiból már lejött melyik oldalon állsz,ami köztudott nem a Gyerkó oldal,én pedig nem állok egyiken sem,mert sajnos ha leírom bármelyik oldalnál,mi volt a negativ akkor betörik a fejük,pedig fel lehetne fogni pozitivan is mit kellene a jövőben kiküszöbőlni.


.

_________________
Üdv:Nyíri Ferenc


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 6, 10:30
Hozzászólások: 872
Tartózkodási hely: Budapest-Marosvásárhely
Valódi név: Nyíri Ferenc
   
Hozzászólás 2010 okt. 24, 22:08 
Most látom,már megint a beírásomat moderálták,jó lenne ezt is úgy hagyni ahogy én leírom,még ha nem is annyira etikus és egyik félnek sem tetszik.
Pl.a közgyűlésen sokkal csúnyám mondatok hangzanak el mint amit ide leírok és igazából nincs benne semmi csak sajnos a tények.
Ha minden beírásomat moderáljátok akkor nagyon tele a F....m az egésszel,enélkül is és legyetek szívesek hogy ne töröljétek a beírásaim.
Vagy van még egy ötlet,hozzatok létre egy +18 feletti dühöngőt és aki azt olvassa akkor tudja számíthat olyanokra is ami +18 feletti,köszönöm.
Azt sem értem miért jó az ha egy témát körbeírunk és ezer féle képen lehet értelmezni mert igazából az ős magyar nyelv annyira egyszerű volt,miért nem jó ha valaki leírja úgy hogy csak egyféle képen lehet értelmezni "Makka"???

_________________
Üdv:Nyíri Ferenc


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jún. 19, 17:01
Hozzászólások: 249
   
Hozzászólás 2010 okt. 24, 17:33 
A kanárisok közös érdeke
Kedves hozzászólók! Engedjétek meg, hogy tegyek egy bátortalan kísérletet arra, hogy visszatérjünk a kanárihoz, és oda, amit az utóbbi vitában fontosnak érzek. Mondhatnám másokhoz hasonlóan én is, hogy vitátok nem érdekel, nem szólok bele, mert az én érdekem máshol, a rovarevő madarak, az egzóták közelében keresendő. Ennek ellenére, sokak helyett érvelek, és kiállok az európai fajok tartása mellett, mert nem tudok a jövő érdekében közömbös maradni. Pedig ez már nem az én jövőmet jelenti. Nem biztos, hogy helyesen teszem, ha szólok, de az biztos, hogy mindez egyéni érdektől mentes. Bízom és remélem, hogy írásaimban találtok néhány közösséget formáló helyes következtetést, melyekből később felhasználhattok valamit. Sajnálom, ha szándékaimat bárki félreérti, félremagyarázza. A kanárit szeretem, de nem a fő profilom. Tudom azt is, hogy a faj tenyésztői sem tapsolnak annak, hogy időnként beleütöm az orrom, a színek kérdésébe, a mozaikokba, a keresztezésekbe, vagy az alakkanárik kialakításába, bírálatukba. Ennek ellenére válaszolni fogok a témában kérdezőknek. De Mind Ez, nem az én feladatom! Hasonlóan az sem feladatom, hogy a COM besorolásaiból mi legyen a hazai kanárisok közös célja, tenyésztői érdeke. Sajnos azok, akiknek mind ez feladata lenne, lehetne azokat nem hallani, azok véleményét nem ismerjük. Közös érdeket, csak olyan közösség képes megjeleníteni, megvédeni, akinek a megválasztott vezetői is aktívak és egy azon közösségi érdekkörből kerültek ki. Ez a gondolat vezethet el a madarász tömegek közös érdekének kialakításához is, az egységhez, mely ettől kezdve már a kanárisok érdekein túlmutat. Mindig vallottam, hogy a magyar madarászok között a legszervezettebb, legegységesebb, szakmailag a legképzettebb közösség a kanárisok közössége. Madarász vezetőként tőlük kaptam a legtöbb segítséget. Ők adják az MDOSZ alapbázisát, mind a mai napig. Talán pontosabb, ha azt mondom TÖMEGBÁZISÁT. Nem várom senkitől, hogy mindenben egyetértsen velem, de ezt a bázist megbontani FELELŐTLENSÉG! Tudom, hogy Tóth Pista közösségében sok kiemelkedő kanáris található. Közöttük igen sokan a magyar tenyésztők úttörői. Pista jó szervező, világbajnok, a müv.házban családias légkört teremt. Mind ez elfogadhatóvá tehette volna KÖZÖSSÉGÉT, egy valódi bajnokság megszervezésére. Tehát őszintén remélem, hogy elhiszik azt is, hogy felszólalásom nem ellenük, nem róluk szólt. Hasonlóan nem vitatom egyetlen megszólaló tisztességes szándékát sem. Ennek ellenére én Tóth Istvánnal szemben, bármilyen sikeres a kiállításom, azt nem nevezem, nem neveztem volna országos bajnokságnak. Hasonlóan, Varga Sándorral szemben nem tettem volna azt, hogy 2010-ben bármelyik rendezőnek megadom a jogot, hogy kiállítása magyar bajnokságként legyen megnevezve. Ennek egyszerű magyarázata van. A 2009. és 2010. év KÜLÖNFÉLE okokból alkalmatlanná vált, egy jogszerű, és kölcsönösen elfogadható, alapszabály szerinti, testületi döntésre! Testületi döntés hiányában, országos bajnokság ügyében sem lehetett eredményt hirdetni. Ha a madarak igényeit most figyelmen kívül hagyjuk,- felkészítés, szállítás, ismételt stressz, stb,- akkor sem lenne szabad felvállalnia egy kétségbe vont vezetésnek, vagy ügyvezető elnöknek egy ilyen megosztó döntést. Nem is vállalta fel. Így helyesen, minden olyan összejövetelen, melyet elnökünk összehívott, értelmetlen vita volt bőven, de a magyar bajnokságról szó sem esett. Törökbálinton sem, ezt a jelenlévők tanúsíthatják. Tehát erről döntés sem született. Mindenki nagyon jól emlékezhet az előzményekre, a kiátkozók és kiátkozottak magas szintű jogászkodására. Most a hiba folytatódott avval, amikor kiderült, mégis lesz országos bajnokság. Kik döntöttek erről, és milyen megfontolásból? Mégpedig az ismételt választás előtt. Nem értem a csodálkozókat, hogy miért nem értették azt, hogy a küldöttek közel fele miért maradt távol? Nem kérek választ! Azért sem, mert a múltat egyszer tényleg le kell zárni. Azért sem kérek választ, mert mindenki a jogrend, a demokrácia szabályaira hivatkozva terjesztette-terjeszti elő a számomra elfogadhatatlan, és érthetetlen sérelmeit, részigazságait. A részigazság, részigazság maradt. Talán az enyém is. Ezért nem veszek részt egyik oldal képviseletében sem. A demokráciát egyformán jól eljátszottuk, megjátszottuk, kijátszottuk. A tagság pedig elmegy Monorra, és már azt sem tudja fiú e vagy lány, csak az érdekli lesz-e elég vevő. Tehát kedves megszólalók, ne csodálkozzatok, hogy a legnagyobb tömegbázist adó kanárisok is elbizonytalanodnak. Ezt csak fokozza, amikor azt hallják milyen fontos a közös érdek, másik oldalon pedig erről senki nem kéri ki, hallgatja meg véleményüket. Az elvesztegetett évek figyelmeztetnek, hogy a jogászkodó vezetőket nem a közösségi érdek, hanem az egymással szemben meglévő bizalmatlanságuk sok esetben látható gyűlöletük vezette. ÍGY nem lehet sem közösséget építeni, sem közcélokat megvalósítani. Van egy új vezetés, akinek illene minél előbb megjelenni, valamilyen irányt felmutatni. A tömeg várja ezt. Én személy szerint is elvárnám, hogy az ilyen vitákban vegyenek részt, mondják el megoldási javaslataikat. Szeretném tudni, mit vállalnak az alelnökök, ki a bírói testület vezetője, ki a kanárisok szakág vezetője stb. Tóth Sándor ért a kanárikhoz, ezért minden bizonnyal kiáll érdekükben, de kell olyan segítőt megbíznia, akik a fórumok megszólalóit szakmailag is igazgatja. Ez nem pénz kérdése. Azt pedig, hogy az új vezetés tagjai legalább hetente egy alkalommal bejelentkezzenek, tájékoztassanak ügyes-bajos dolgaikról, azt természetes kötelességüknek kellene tekinteni. Ennek hiányában bizonyára nekem is vannak, voltak, lesznek téves elgondolásaim, ezt nézzétek el, ha lehet. Mivel a nemzetközi helyzet fokozódik, megyek vissza a gátra, mondta Pelikán elvtárs, így e témából kiszállok, és követem őt. Üdv. Lakó Antal


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 6, 10:30
Hozzászólások: 872
Tartózkodási hely: Budapest-Marosvásárhely
Valódi név: Nyíri Ferenc
   
Hozzászólás 2010 okt. 24, 1:40 
Azért Vlad,kettőnk között az a külömbség,hogy te írásaiból már lejött melyik oldalon állsz,ami köztudott nem a Gyerkó oldal,én pedig nem állok egyiken sem,mert sajnos ha leírom bármelyik oldalnál,mi volt a negativ akkor betörik a fejük,pedig fel lehetne fogni pozitivan is mit kellene a jövőben kiküszöbölni.


2 kérdés feltennék neked remélem megválaszolod,mert mint ahogy írod elég képben vagy,de szerintem nem annyira mint gondolod.

Miért van az,hogy évek óta több kiállító megy el a Pannónia kupára mint a hivatalos Magyar Bajnokságra?

Szerinted,ha a te madaradat 5 kiállított madár közül hozzák ki győztesnek vagy 100 kiállított közül ugyan az,melyiknek tudnál jobban örülni?
Én pl ha 100 madár közül sikerül nyernem vagy még több madár közül,jobban örülők mint ha 5 madár ellen versenyzek és hivatalos Magyar bajnoki címet kapok.

_________________
Üdv:Nyíri Ferenc


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára fric32 2010 okt. 24, 21:52-kor.

 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 9, 13:28
Hozzászólások: 921
Tartózkodási hely: Nyírtura
   
Hozzászólás 2010 okt. 23, 21:27 
Sziasztok

Lakó Antalnak: ahogy már utaltam rá párszor: Te gyerek korom óta azok közé a halhatatlan tenyésztők közé tartozol, akikhez hasonlóvá szerettem volna válni mindig is. A szavadra mindig is adtam, figyeltem. Az is bebizonyosodott már, hogy ettől függetlenül igen sok dolog van amiben nem egyezzik a véleményünk. Én sem alakoskodom, ahogy te sem. Ezért szerényen, halkan jegyzem meg, hogy habár van igazság a Pannóniával kapcsolatos észszrevételeidben (kivéve a gesztusok gyakorlasát, amit tőlem, és jó párunktól sohasem fogsz megtapasztalni, mert visszafele gesztusainkért még SOHA nem kaptunk semmit-ha meg igen, abba kis híján belerokkantunk, ennek tehát részemről jó időre vége), elgondolkodtató, hogy ugyancsak elnökségi felhatalmazás nélkül évek óta Magyar Bajnokságnak hírdetik kiállításukat. Ennek apropóját sem értettem soha. Te mit gondolsz erről? A mérlegnek két oldala van. Őket szerinted érdekelte az, hogy ezzel éveken át összezavarták a tenyésztőket, aki a végén már semmit nem tekintettek komolynak? Semmi sem fekete vagy fehér, itt nincsenek jó és rossz fiúk, csak vagyunk mi madarászok. És igen, még éveknek kell eltelni ahhoz, hogy csituljanak a kedélyek a két oldal közt, mert mindkét oldal tett róla, hogy nehezen gyógyuló sebeket osszon a túloldalnak.

_________________
Varga Sándor
http://avikultura.blogspot.com/


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jún. 19, 17:01
Hozzászólások: 249
   
Hozzászólás 2010 okt. 23, 8:14 
ÜDV MINDENKINEK!
Feri BIZONYÁRA nem kér védelmet, de most az egyszer Vlad nem értek veled egyet. Előjáróban megjegyzem Tóth Pistát valamilyen szinten mindig kedveltem, Varga Sándorral egyetemben. Tóth Sándorral közösen hoztuk létre az MDOSZ-t, nagyon ért a kanárihoz, nagyon jó szervező, a mai napig barátságban vagyok vele. Ettől függetlenül óriási hibája VOLT, hogy a kompromisszumokra képtelen. Remélem, ezen változtat! Tehát Vlad, Gyerkó Tibor soha nem zárt ki senkit a kiállításáról, a rendezvényeit, a kiválást megelőzően mindig az MDOSZ ORSZÁGOS RENDEZVÉNYÉRE AJÁNLOTTA fel. MINDÍG MEGPÁLYÁZTA AZT. Ez a kiállítás nem két fillérbe kerül. Az idei is lehettet VÓLNA országos rendezvény, mivel most is mindenki tudott erről, és még a pestiek többsége is a mai napig MDOSZ-tag. Mindenki akkor rendez kiállítást, amikor akar. Erre K. Csaba is felhívta figyelmemet. Ez rendben is történhet, de… Vlad emlékezz vissza, melyikről hallottunk előbb. Ezek után, AZ ELŐZMÉNYEK ISMERETÉBEN, egy nem létező, pontosabban egy „ügyvezető” vezetés által kinevezni egy rendezvényt országos bajnokságnak, semmivel sem védhető, semmivel sem magyarázható. Az új vezetés nagyon remélem, kezelni tudja ezt a helyzetet is. Mert ha nem, akkor mások szemében is egyértelművé válik, hogy az egész nem több mint egyszerű provokáció. Sajnálom, hogy nekem kellett mind ezt leírnom, de ha ŐSZINTE szándék az új erős MDOSZ megteremtése, akkor a vezetés tanuljon meg a másik fél felé is kisebb gesztusokat gyakorolni. Nem tudom, hogy Feri nyer-e, vagy sem a pannonián, de más nyerő esetében is nagyon szerencsétlen lenne az a helyzet, ha Ők KÉSŐBB cseh, román, szerb, horvát, osztrák színekben JELENNÉNEK MEG a COM RENDEZVÉNYÉN! Nem lettem boldogabb attól SEM, hogy előre figyelmeztettem mindenkit a következményekre, mellyel a kanárisokat is sikerült megosztani. JÓBB LENNE ARRÓL ÍRNI, MITŐL LENNE MÉG TŐBB EREDMÉNYES TENYÉSZTŐ EGY KÖZÖS SZAKMAI MUNKA KÖVETKEZTÉBEN, DE ERRE MÉG VÁRNI KELL.
Sajnálom, Lakó Antal


 
Offline
Csatlakozott: 2008 dec. 8, 7:10
Hozzászólások: 9
Tartózkodási hely: Mor
   
Hozzászólás 2010 okt. 23, 7:58 
Szia Papcsa !!!

Olvasgatom a hozzászólásaitokat az OB hoz,sok dologban igazatok van de az egy kicsit sántit,hogy heteken belül dölt el,hogy a H-01 Kanári Magyar bajnokságot rendez.Ugyanis 2010 február 20.án Budapesten tartott egyesületi vezetőkkel kibővitett elnökségi gyülés volt és már Tóth István a H-01 elnöke szólt,hogy úgy készüljünk mert náluk szeretné megrendezni az OB-t.Én csak azt tudnám javasolni,hogy az egyesületi vezetők komolyabban vehetnék a gyülésekre való felhivást és lehet,hogy több információ eljutna a madarászokhoz.Mert sajnos van olyan egyesületti vezető aki soha nem ér rá de annak is van helyettese,sőt olyan nincs,hogy egy embert nem lehet helyettesiteni.

_________________
N László


 
Offline
Regionális Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 3, 18:10
Hozzászólások: 169
Tartózkodási hely: Debrecen 30/428-6282
   
Hozzászólás 2010 okt. 23, 7:07 
VladTepes írta:
Szeva Fricc!
Ne háborogj, ahogy te sem, úgy más sincs napi 24 órát a fórumon. Dóóógozni kell :-)
Naszóval.
Igen, többek közt rád is gondoltam.
Mertugyebár > Pannónia Kupa lehet szép, lehet nagy, de ott hiába nyersz, s bár lehet, hogy az lesz írva rozettára, serlegre, hogy Magyar Bajnok, attól még tény marad, hogy a hivatalos Magyar Bajnoki címet már elnyerték (s mivel nem indultál, így nélküled dőlt el) egy jó hete, a Kozák téri közösségi házban. S ezzel együtt ott dőltr el, hogy ki megy hazai színekben kanáriilag a VB-re.
Lásd neked anno pár hónapja Eszteró Lajos begin_of_the_skype_highlighting     end_of_the_skype_highlighting begin_of_the_skype_highlighting     end_of_the_skype_highlightingaz egyesületed, az IDRE elnökeként felajánlotta, hogy az egyesület állja a VB indulásod költségét, stb. Ez kb ugrott azzal, hogy úgy döntöttél, a másikra mész, az MDOSZ versenyre meg nem.
S ez nem erőszak kérdése, hanem józan belátásé, a helyzete átgondolásáé. Mert amit leírtál, abból azt is olvashatom, hogy a sült galambot várod, hogy csak azt nézed, neked mi a jobb (ami nem gáz, ha közben a közösségi érdekeket sem veszted szem elől.... azt, hogy pl azzal becsülöd meg a másik madarászt (tenyésztőt, egyesületi vezetőt, érdeklődőt, akárkit), hogy eljössz az MDOSZ versenyre akkor is, ha az most kisebb,csóróbb, stb. Hogy te is leteszed a voksod, hogy te is hitet teszel vmi mellett. Ahogy anno Eszteró Lajos bá tette azzal, amikor felajánlotta keded, hogy az egyesület támogatja a VBre kijutásod.


Szia, Vlad!
Azért nem ilyen egyszerű ez, tudod ilyenkor ősszel egymást érik a kiállítások és mérlegelned kell különböző szempontok alapján, hogy melyikre tudsz elmenni. A Pannónia kiállítást már hónapokkal ezelőtt tudtuk, hogy mikor lesz, igaz a H1-ét is, csak azt nem, hogy ez egyben a Kanári OB is lesz! Tudom az okokat, nem is ezzel kívánok foglalkozni, de elég nehéz egy OB-ra úgy felkészülni, ha előtte 3 héttel tudod meg, hogy a H-1 kiállítása egyben OB is lesz! Csak egy példa: Ugyanezen a hétvégén volt a miskolci egyesület kiállítása is. Nincs is ezzel semmi baj, egyesületi szinten elfér a két kiállítás egymás mellett, a H-1 -re elmennek a pestiek, pest környékiek, a miskolcira meg az a régió. De mikor hirtelen kiderül, hogy a H-1 kiállítása egyben OB is lesz, akkor már nem egyszerű változtatni.


VladTepes írta:
Fricc. attól, hogy nem fórumoztam itt, hogy nem volt ennyi madaram, mint ma, attól még itt élek pöstfalván, és voltam Pannónia Kupán korábban is.
Nagyon jó, és komoly szerveződésnek tartom. Csak..... első perctől önmagáért lett csinálva, soha nem a teljes madarász közösségért - nem véletlenül akkor sem tették a szerevezők az MDOSZ-en belülre, amikor még ők is tagok voltak. Hidd el, elég jól képben vagyok a múlttal, jelennel kapcsolatban is :-), nem elmesélések alapján alkotok véleményt.

Nem tudom, hogy miért, kikért lett csinálva a Pannónia Kupa, csak azt tudom, hogy nagyon jó, hogy van! Az idén már Németországból is jönnek színkanári tenyésztők, köztük világbajnokok is!!! Azt hiszem, hogy ez önmagáért beszél. Színkanári tenyésztésben ez a kiállítás a szakmai csúcs, függetlenül attól, hogy mi van az itt nyerhető kupára írva, de ebbe nem kívánok belemenni, mert a hócipőm ki van már a két oldal háborújától!

_________________
Színkanári és Rock"N"Roll


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 101 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 29 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 ápr. 28, 21:42
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO