Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 101 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 6, 10:30
Hozzászólások: 872
Tartózkodási hely: Budapest-Marosvásárhely
Valódi név: Nyíri Ferenc
   
Hozzászólás 2010 okt. 20, 8:19 
Na látom semmi reakció,ha valaki másképp látja cáfolja meg.

_________________
Üdv:Nyíri Ferenc


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 6, 10:30
Hozzászólások: 872
Tartózkodási hely: Budapest-Marosvásárhely
Valódi név: Nyíri Ferenc
   
Hozzászólás 2010 okt. 19, 0:21 
VladTepes írta:
H-01-es kiállítás + kanári OB.

Benyomásaim.
(Bár sokan azok közül, akiket most megszólok a barátaim, de attól még az a véleményem, ami, s szerintem pont az az igaz barát, aki azt is kimondja, ami esetleg nem nem "gyere-be")
Sokkal több kiállító kellett volna a kanári OB-hoz. Én morogtam magamban azokra, akik latolgatva a kiállításokat, úgy döntöttek, ide nem jönnek, nem neveznek, de a Versele-Laga kupára a Vajdahunyadba igen.
Szerintem minden olyan kanáristól, aki aspirál a Magyar Bajnoki címre, elvárható lenne, hogy támogassa a frissen megélesztett MDOSZ-t a szövetséget azzal, hogy eljön, hogy elhoz madarat. Vagy ha csak az önös érdekei számítanak, s azt nézi, az a nagyobb, akkor oda megyek, akkor tegyen úgy, de a továbbiakban a szövetség erőfeszítéseit ne fikázza, azaz ha sült galambot vár tegye.... de csöndben tegye.
Pákozdi Karcsi bá vonattal el tudott jönni. Madarakat is hozott.
És rászánta az időt, hogy nekem, meg más érdeklődőknek mutogassa a komplikáltabb madarakat, pont azokat az apró részleteket, amiket a nem régi polémiánkban csak helyben, látva megtanulhatóként aposztrofáltam.
Gyepes Imrének sem volt Gyuláról közel a verseny. Mégis itt volt, pedig tudom, hogy a másikra is megy.

---
madarak, kiállítás:
A madarak közt láttam nagyon szépeket, de láttam olyanokat is, amiket boltos szemmel nem vennék át (nem vagyok COM bíró, sőőőt, csak látom, melyik madár van egyben, melyik nincs).
Bajnak tartom - el is tároltam magamnak, hogy ha egyszer valaha, nevezek én is egy versenyre, ne essek ebbe bele - hogy a madár bő fele röpdéből lett kifogva, nem szokta a kis helyet, az embereket, a zajt, a nyüzsgést.
Ez a laikus látogatókban rossz benyomást kelt - a standard kalitban pánikoló, vergődve szabadulni próbáló madár rossz reklám, csak a madártartás ellenzőinek az érveit erősíti - de a bírálatnál is rossz lehet, mert sérül, zilálódik a madár tollazata, romlik a megjelenése.

kiállítás, eredményhirdetés:
A termek szépen voltak berendezve, a madarak jól voltak tartva (etetés, itatás láthatóan rendben volt, ha már más topikban, más kiállítással kapcs szóba került). A kiállító egyesülettől mindenki egységes pólóban virított, s nagyon kedvesek, segítőkészek voltak.
A katalógus szép, és áttekinthető volt. Ráadásul szépen nyomtatott, fűzött kivitel, kb önköltségi áron (150Ft), nem is tudom, hogyan tudták ilyen pofásra, ilyen rövid idő alatt összehozni. (emlékeszem, 2009ben, a Vajdahunyadban koldulnom kellett katalógust, mert csak a kiállítóknak járt, látogatóknak nem volt szánva.... így 400 Ft-ért kaptam végül 8-10 fénymásolt oldalt).
Ami nem volt jó > az a világítás. A kanáriknál annyira, hogy csak úgy lehetett sok aknárit jól látni, ha ki lett véve a kalit az állványból, erre pedig a látogatónak nincs módja (Karcsi bá' amikor magyarázott, akkor láttam, hogy jéééé, ez a kanári ilyen színű, ha fényt kap). Kevés is volt a fény, rossz szögből is jött, meg a neonnak, spot halogénnek a színhőmérséklete olyan, hogy torzítja a látható színeket. (erre nem tudom, mi lenne a megoldás, mert a világítás adottsága az épületnek, és egy hétvégi rendezvény miatt nem átépíthető az egész.....)

Az eredményhirdetés:
Családias hangulatban, szépen zajlott. Tóth Pistának minden szavát lehetett érteni, neki valahogy nem kell hangosítás :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: , de Tóth Sándort, aki az MDOSZ elnökeként adta át a kanáris OB helyezettjeinek a díjakat nehezen lehetett hallani. MInden helyezett érmet, és emléklapot, oklevelet kapott, és nagy tapsot a jelenlevő nézőktől, tenyésztőktől, versenyzőktől.
Ami engem - mert én hülye vagyok a bonyolult dolgokhoz - zavart egy picit (nagyon), de igyekeztem hozzá bölcs pofát vágni, hogy a kanáriknál az eredményeket csak a COM osztályok szerint mondták be... azaz (bocsi, ha hülyeséget írok) "D-223-ban mások lett X.Y". Jó lett volna ezt a laikusok (sok madaras hobbisták, mint én :mrgreen: ) kedvéért konyha-kínaira is lefordítani, hogy ne nézzek olyan bután, mint a gyerekem orvosi leletére, hogy mibánat lehet ez a sok latin rövidítés :-). Báááár.... a kanári eredményhirdetés vége felé (szerintem meglátta párunk szemében a kétségbesett tudatlanságot) Tóth Sanyi már hozzá mondta a COM osztályhoz annak a magyar megnevezését is. (ha jól hallottam, a hátsó sorból).

Összességében jól éreztem magam, sokakkal tudtam beszélgetni, webkamerán megmutattam Friccnek, melyik kanári lett kobaltban, és bronzban a 2010 Magyar Bajnok . :-), gratuláltam Igazgató komámnak, aki hősiesen, egyedül képviselte a H-50-et, valszeg azért, mert ott kevesen tenyésztenek kanárit :-)

Egyéb iránt fel is bátorodtam (látva madarakat), hogy jövőre hozzak a magam terméséből is pár levesbetétnek valót, hogy nevezzek. (főleg, ha addig felfogom a COM osztály besorolásokat).
Vaaaaagy, hagyom az asszonyt, mint ambíciózus lizard tenyésztőt érvényesülni :-) Vagy inkább kiviszem Buksi szarkát, és azt mondom rá, hogy black-and-white hosszúfarkú, cserregős alak-kanári :-)

üdv,
Vlad

ui: Gratula mindenkinek aki részt vett, aki helyezést ért el.



Kedves Tepes barátom,ha írásoddal rám célzol,akkor hidd el én csak azt írom le,amit tapasztaltam és gondolok.
Szerintem én azért mert leírtam a saját véleményem,én azzal egyáltalán nem fikáztam a másik kiállítást hanem csak a tényeket közöltem és remélem az újonnan alakult Mdosz verseny majd felülmúlja majd a Pannóniát.

Talán érdemes lenne elgondolkodni,hogy hogyan lehet meggyőzni a kiállítókat,hogy többen menjenek el mint a Pannóniára mert erőszakkal nem lehet őket odavinni és igen megint leírom,hogy az évek folyamán mindig az volt a legtöbb madarászt és madarat csábító kiállítás és látogatót is.
Ezekben hidd el többet láttam mint te kedves barátom és tudom,mi és hogy volt,mert annyi éven keresztül ott voltam és láttam,mert te egyelőre csak azt tudhatod amit meséltek,én meg saját szememmel bírtam meggyőződni és a 2 nem ugyanaz.

_________________
Üdv:Nyíri Ferenc


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 ápr. 6, 11:37
Hozzászólások: 87
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár 06-70/335-10-35
   
Hozzászólás 2010 okt. 18, 6:40 
fric32 írta:
Gratulálok Tibi az elért eredményeidhez,csak így tovább :72:


Köszönöm.

_________________
Üdv: Vörös Tibor


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 6, 10:30
Hozzászólások: 872
Tartózkodási hely: Budapest-Marosvásárhely
Valódi név: Nyíri Ferenc
   
Hozzászólás 2010 okt. 17, 20:54 
Gratulálok Tibi az elért eredményeidhez,csak így tovább :72:

_________________
Üdv:Nyíri Ferenc


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 ápr. 6, 11:37
Hozzászólások: 87
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár 06-70/335-10-35
   
Hozzászólás 2010 okt. 17, 18:09 
Sziasztok!
Felteszek néhány képet a H1 kiállításról.Hozzáteszem,nem vagyok egyáltalán egy profi fotós,de talán ízelítőnek megfelelnek.
Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

_________________
Üdv: Vörös Tibor


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 6, 10:30
Hozzászólások: 872
Tartózkodási hely: Budapest-Marosvásárhely
Valódi név: Nyíri Ferenc
   
Hozzászólás 2010 okt. 16, 21:42 
Valaki nem osztaná meg mi zajlik a h1-be,ha lehet képeket is szívesen nézünk,esetleg nevezési listát,stb.
Jó lenne egy kis rövid élménybeszámoló,sajnos nem bírtam ott lenni mert nem túl sok lenne nekem most h1,hónap végén meg Vajdahunyadvár,de oda remélem elérek

_________________
Üdv:Nyíri Ferenc


 
Offline
Csatlakozott: 2009 jan. 13, 21:31
Hozzászólások: 188
Tartózkodási hely: Budapest +36-20-337-6666 +36-30-749-7400
Valódi név: Csiszár István
   
Hozzászólás 2010 okt. 16, 11:14 
Kedves kanári tartók , szeretők és tenyésztők !


Állandó olvasója vagyok az egész IDRE fórumnak . Mostanában keveset írok mert van gondom a moderációval , de ez nem tartozik ma ide. Lesem mikor ,hol jelenik meg valami extra írás . Shama írásait elmentettem mindet , mert sokszor visszanézem , olvasom. Így voltam a küldött közgyűlés élő adásával is ami igazán visszaadta az ott zajlódó eseményeket.
Felbátorodva leírom , mindenkinek , a H 1 rendezvényén ért benyomásaimat . Természetesen azokat amit tapasztaltam.

KANÁRI MAGYAR BAJNOKSÁG

Előzmények

Idén megyek harmadszor a Kozák térre.
Először Nyíri barátomnak vittem haza a madarait , mert akkor nem volt saját tenyésztésű madaram .
A második már szebb vólt mert indultam én is .Nekem egy extra verseny volt. Mert az első volt és a kezdő , írd és mond teljesen kezdő kanáris osztályba soroltak között voltam. Kaptam is okításokat , amik közül csak egyet teszek közzé mert egy életre meghatározta a szín kanáris jövőmet: Csiszi tudod hogy csak a saját gyűrűvel tudsz indulni!! A Nyíri madarait vidd is haza mert….úgy néztem mint ha egy megrendítő ütés után állnék a ring sarkában . Rendben. Embert barátjáról madarat gyűrűjéről. Aztán csak annyi értesítést kaptam , valami baj van a kollekcióm egyik madár lábával . Törött lábbal vittam oda. Rendben . Azért rossz volt így szembesülni , hogy figyelmetlen vagyok :oops: Nem tudtam mit tenni mert egy zöld fülű az zöld fülű marad . Ugyan úgy mint ahogy a Karl May könyvekben. Elfogadtam mert mit tehettem volna. Csak egy jó idő múlva adtam össze a pontokat. No de legyen ez már a múlté.
Neveztem az idei versenyre is . Nem törődve azzal , hogy elég sok embernek , tenyésztőnek vázoltam a jövőt- Magyar bajnoki és az azzal járó lehetőségeket is –legyen az ma alelnök vagy simán csak elnök , volt elnök , jelölt , önjelölt vagy csak egy sima maratoni hírvivő , de ezt most tegyük félre.
Készítettem a madaraimat . Leadtam a nevezést. Azután nem akartam elmenni. Nem mert nem arról szólt a verseny aminek kéne lennie. Becstelenség. Kalitot hoztak a benevezett madaraimnak és sorolhatnám tovább. Aztán eljött a tegnapi nap. Fogdostam ki a madarakat és ahogy a filmeken a naposcsibe válogatók én is a viszlek nem viszlek című játékot folytattam .Nem hagyott a gondolat: miért vigyem a legjobbakat? Azért mert színvonal , bajnoki helyezés……………de ahogy tavaly idén sem kapom meg a pontokat ha a zsűri esetleg………. Csak így egyszerűen: H50-39. Ez vagy te ! MDOSZ kontra H50. Kontra , kontra. Az én párom mellettem csak annyi kérdést tett fel : nem volt elég a 12 év állandó vita az amatőr hoki ligában? Nem érti, hogy nem a monori piacra termelünk. VERSENY!! Pedig jobb lenne , és ott hagyott . Megbillentem. Irány az internet. Átnéztem megint a leírtakat. 2000 Ft nevezési díj , 16.órától be a madarak. Megyek és akkor akiket viszek , jó lenne a papír : hogy állnak , mert ami otthon maradt azokról nem kell. Tenyészteni kell így jó lesz róluk is egy szemle papír eldöntve , ki megy eladásra és ki marad.

Kozák tér.

Minden a régi . Kedvesség régi a rendezvényt irányító hölgy felöl . Segítség és pozitív hozzáállás. Rezzenéstelen arccal vettem tudomásul , hogy a kikészített pénz nem elég . A leírtakkal ellentétben 300 Ft / madár mert megy a szövetségbe a többi vagy mit tudom én. Rendben majd csak letagadom otthon valahogy , még ha a férfiaknál szokásos dugi pénzből van!! Persze Marosvásárhelyre visszakódorgott barátom mindezt ingyen is megtette volna. Mert a Vajdahunyadi versenyre jön, egész biztos . Ez van. Azt beszéltem be magamnak megéri . No meg hátha fogok valamit-lehetetlen – feledve , hogy soha nem leszek még rozsda koszorús tartó sem! H 50. Pedig tavaly kaptam VOLNA!! Kettő pontot. Ha ügyes vagyok 25 év múlva megvan az áhított eredmény. Majd az öt fiam közül a kicsi átveszi. Ha neki beszámolják . Posztumusz. :D
Persze a vaksiságomat és azt , hogy a magokat is otthon hagytam simán áthidalták mert a kedvesség mint írtam maradt. Hiába az ellentétek vonzzák egymást , a házastársaknál is .
És a pontosság kedvéért : a H 1 egyesületből indult 9 fő kanáris mellé ha jól számolom kettő más egyesületi versenyző, esetleg még kettővel több mert egy név mellett sem volt feltüntetve mit is hoz a kiállításra ... Nagyon kíváncsi leszek a végeredményre ! A többiről később . Ha lehet .
Csiszár István
2010.10.16.
H 50 -39


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2010 szept. 25, 19:44 
A Magyar Díszmadártenyésztők Országos Szövetsége
H-01 rákospalotai Madárbarát Egyesülete
nyílt Díszmadár kiállítást és Kanári Magyar Bajnokságot rendez
2010. október 16-17-én

http://www.idre.hu/latest/nevezesi-felhivas.html


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
Hozzászólás 2010 szept. 7, 8:27 
Szervusz Laci !

Bövebb tájékoztatót kérek a rendezvényetekről, vagy ide, vagy az idre@idre.hu e-mail címre.

Kellő érdeklődő jelentkezése esetén az IDRE vezetése támogatni kívánjuk az Egzóta Magyar Bajnokság rendezvényét, oly módon, hogy Szeged - Szentes - Debrecen - Nyíregyháza, valamint Budapest - Nyíregyháza útvonalon
Tagjaink és pártoló tagjaink madarait kisbusszal elszállítjuk a kiállítás helyszínére.
Egyesületen kívűliekét is fogadjuk az üzemanyag ráeső hányadának kifizetése esetén.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2007 szept. 21, 19:24
Hozzászólások: 33
Tartózkodási hely: Nyíregyháza
Valódi név: Gyulai László
   
Hozzászólás 2010 szept. 5, 21:16 
Madárbarátok Nyíregyházi Egyesülete H-13, az Alvégesi Művelődési Ház társszervezésében Országos Díszmadár kiállítást és Egzóta Magyar Bajnokságot rendez Nyíregyházán, 2010. 10. 22-24.
Helyszín: Alvégesi Művelődési Ház Nyíregyháza, Honvéd utca 41.
Felvilágosítás: Jámbor Ferenc 06/20-518-4149, feco033@freemail.hu http://mnye.mlap.hu
Nevezési lap letölthető: http://users2.ml.mindenkilapja.hu/users/mnye/uploads/nevezes2010.doc

Kép

_________________
Madárbaráti üdvözlettel: Kanáris http://kanaris.hu


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 22, 18:17 
Hát ez az! A bírók nem fejezik be vagy nem tudják befejezni a munkájukat. De ha a bírálat előtt megmondják nekik hogy milyen díjakat tudnak kiadni, miket kell összevonni, akkor be tudják és be is kéne fejezniük…
Ekkor még utólagos bírálatra sem lenne szükség.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 6, 21:10
Hozzászólások: 437
Tartózkodási hely: Kisújszállás
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 22, 17:20 
ckuzmos írta:
Párszor már beszélgettem e témáról Lajossal, de továbbra sem igazán értem miért alakult így ahogy jelen pillanatban van a díjazás.
Ha már közhiteles a bírálat, COM bírókkal, akkor már ne csak azt várjuk el tőlük hogy pontozzák le a madarakat, hanem hogy rangsorolják is azokat! A bírálat előtt már lehet tudni milyen díjakat lehet kiadni, miket kell összevonni. Mondják meg ők hogy kik lettek a nyertesek és utána azt ne lehessen megváltoztatni…
Ha a szervező pedig „kedveskedni” akar még egyes kiállítóknak akkor adogasson különdíjakat, azt már határozza meg ő hogy kinek miért akar adni…
A COM irányelveket tűztük ki célul, akkor csináljuk azokkal a szabályokkal is a díjazásokat!

A bírálati lapok „hivatalos” papírok, azzal igazolja a bíró hogy miként ítélte meg a madarat. Saját aláírásával pedig hitelesíti! Egy bizonyos ideig illene megőrizni őket, nem pedig csak a díjkiosztó végéig, hogy utána aki csak akar turkáljon benne! Ha óvás van példáúl akkor mi alapján kerül a tévedés vagy elírás tisztázása? Ez irányban is kellene lépnünk valamerre…

A félreértések elkerülése véget nem azért írtam le ezeket a dolgokat mert Leon nem érdemelte meg a bajnoki címet. Sok tenyésztőhöz hasonlóan megérdemli, de van aki nem! És a „nemek” igencsak csorbítják a többiek érdemét…

ALAP HIBA, hogy a legeslegvégső eredményeket már nem a bírók döntik el! Így mivel lehet több azonos pontszámú madár mondjuk az első helyen, akkor eddig a szervezők döntötték el, ki lesz a bajnok.
Persze ezt úgy kellene, hogy a legvégén újra a bíró elé tenni azokat a madarakat, amik még versenyben vannak az első 3 helyért, hogy döntse el a pontos végeredményt, mert lehet két egyforma pontos madár is különböző, hűű de mennyire....
Ezen kell változtatni!


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 22, 16:20 
Párszor már beszélgettem e témáról Lajossal, de továbbra sem igazán értem miért alakult így ahogy jelen pillanatban van a díjazás.
Ha már közhiteles a bírálat, COM bírókkal, akkor már ne csak azt várjuk el tőlük hogy pontozzák le a madarakat, hanem hogy rangsorolják is azokat! A bírálat előtt már lehet tudni milyen díjakat lehet kiadni, miket kell összevonni. Mondják meg ők hogy kik lettek a nyertesek és utána azt ne lehessen megváltoztatni…
Ha a szervező pedig „kedveskedni” akar még egyes kiállítóknak akkor adogasson különdíjakat, azt már határozza meg ő hogy kinek miért akar adni…
A COM irányelveket tűztük ki célul, akkor csináljuk azokkal a szabályokkal is a díjazásokat!

A bírálati lapok „hivatalos” papírok, azzal igazolja a bíró hogy miként ítélte meg a madarat. Saját aláírásával pedig hitelesíti! Egy bizonyos ideig illene megőrizni őket, nem pedig csak a díjkiosztó végéig, hogy utána aki csak akar turkáljon benne! Ha óvás van példáúl akkor mi alapján kerül a tévedés vagy elírás tisztázása? Ez irányban is kellene lépnünk valamerre…

A félreértések elkerülése véget nem azért írtam le ezeket a dolgokat mert Leon nem érdemelte meg a bajnoki címet. Sok tenyésztőhöz hasonlóan megérdemli, de van aki nem! És a „nemek” igencsak csorbítják a többiek érdemét…


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 6, 21:10
Hozzászólások: 437
Tartózkodási hely: Kisújszállás
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 22, 13:53 
eszterolajos írta:
Szia Leon !

Pedig a címek akarva , akaratlanúl jönnek és jobb, ha a munkádat elsősorban elismerik és nem pocskondiázzák.
Néhány éve figyelem a madarász tevékenységedet és a madárszerető gyerekből, ifjú titán kezd alakulni. Ez a tulzott szerénység, visszahúzódás amit kifejtesz, vagy minek nevezzem, esetleg nem lesz jó hatással a késöbbi tevékenységedre, nem érzel valami ilyesfélét ? Tudom a suli....

Azért had gratuláljak az eredményedhez.


Köszönöm!
Az egész mögött az áll, hogy nem szeretném, ha mutogatnának rám, hogy ilyen-olyan címet kapott, pedig csak ennyi idős, meg hogy hogy kapta.
Tudja mindenki, hogy amost kintlevő "címek" részben hogy kerültek kiadásra. Persze van aki megérdemelte, és még mindig megérdemli, de ahogy nekem sem tetszik jópár esetben ez, nagyon sokmindenkinek szintúgy.
Egyenlőre nincs is ilyen rendszer tudtommal!
Alakulhatna egy bizotság, aki újraítélné ezeket a díjakat, illetve ha régen nagy tenyésztő volt, de mára már lentebb adta, akkor tiszteletbeli (vagy valami hasonló) cím adása.
Legyen mindennek törvényes kerete!

Persze ez nem azt jelenti, hogy nem szeretnék még fentebb törni, csak azt, hogy nem ilyen rendszerben!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Egyedül a Magyar Bajnoki cím lehet ma elfogadott, és jogos.
Még közel sem vagyok olyan szinten, mint amin szeretnék lenni, de úgyérzem felzárkóztam az élvonalhoz, és ahogy Béla komám mondta a hétvégén "üdv a klubban"!

Ajánlom, hogy a következő nagy MDOSZ gyűlésen felkellene vetni ezt a problémát!!!


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 22, 9:28 
Szia Leon !

Pedig a címek akarva , akaratlanúl jönnek és jobb, ha a munkádat elsősorban elismerik és nem pocskondiázzák.
Néhány éve figyelem a madarász tevékenységedet és a madárszerető gyerekből, ifjú titán kezd alakulni. Ez a tulzott szerénység, visszahúzódás amit kifejtesz, vagy minek nevezzem, esetleg nem lesz jó hatással a késöbbi tevékenységedre, nem érzel valami ilyesfélét ? Tudom a suli....

Azért had gratuláljak az eredményedhez.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 6, 21:10
Hozzászólások: 437
Tartózkodási hely: Kisújszállás
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 21, 17:49 
ckuzmos írta:
Leon írta:
Ja és persze ismét Magyar Bajnoki cím
:20:


Gratulálok!
Sorban ez már hányadik is?
Lassan már egy mestertenyésztői címet is megérdemelnél...

második :D
nem szeretnék én semmilyen címet... ilyen-olyan okoból...


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 19, 19:13 
Leon írta:
Ja és persze ismét Magyar Bajnoki cím
:20:


Gratulálok!
Sorban ez már hányadik is?
Lassan már egy mestertenyésztői címet is megérdemelnél...


 
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 19, 16:10 
Kedves Kuvik!

A munkátok csak elismerést érdemel!

Az azonban a mai helyzetben fontos, hogy mindent alaposan át kell gondolni, ami nem napi szintű munkamenet. Nem szabad gyors eredményt, hirtelen látványos előrelépést remélni. Csak a megtervezett, logikusan, lépésről-lépésre eltervezett cselekvés visz előre. Sok buktatót el lehet így kerülni. Véleményem szerint az alapoknál kell kezdeni a megújhodást. Megfelelő szervezeti felépítés, logikus rövid és hosszútávú célkitűzések, idő- és ütemterv, emberi és anyagi erőforrások számbavétele, tervezése nélkül sok minden kudarcra van ítélve. A honnan- hová alapelve megkívánna egy korrekt helyzetelemzést. Ezt követően egy célkitűzést, részterületekre lebontva, hogy hová is szeretne a madarász-társadalom eljutni.
Ennek megfogalmazása rendkívül fontos.
Ha ez meg van, akkor már jöhet az idő, eszközök, felelősök meghatározása. Nem árt néha megállni, s számbavenni a tervek megvalósulását. Megvizsgálni, hogy a tervek és megvalósítás összhangban állnak-e.
Meggyőződésem, hogy amit eddig tapasztaltunk tőletek az nem spontán jelleggel alakul így, ahogy alakul. Bizonyára létezik már ilyen koncepció, terv. Sajnos kevés információt kapunk erről. Szívesen olvasnám- most már mint IDRE-tag, s ezenkeresztül MDOSZ-tag- ezeket a koncepciókat, hosszútávú, közptávú, és rövidtávú, éves koncepciókat, munkaterveket.
Sajnálom, hogy ez nem olvasható /tudomásom szerint/ egyenlőre sehol. Amennyiben publikus, legalább az MDOSZ vezetőségi ülések jegyzőkönyvét /gondolom készült ilyen/ szívesen átnézném, hogy mint egyesületi tag képet kapjak az MDOSZ, ill. IDRE terveiről. Hiszen csak így várható el, hogy a tagság is magáévá tegye a célkitűzéseket, s eredményesen bekapcsolódhasson a munkába.
Lassan az idei év szakmai értékelése is aktuálissá válik a tavaly kitűzott célok tükrében. Szívesen megismerném a jövő év terveit, szakmai elképzeléseit, rendezvényterveit is.
A "MERRE HALADUNK?" cikket olvastam. Azonban az ott megfogalmazott, részben hasonló problémaköröknek nem találtam meg az utóéletét. Javasolnám, hogy amennyiben úgy ítéltetik meg, hogy a nagyközönsére ezek nem tartoznak, akkor legalább a tagság felé egy rendszeres elektronikus hírlevélben történjék néha tájékoztatás, informálás.

Hidd el, hogy bár nem mindenki hozsannázik azoknak, akik sokat letesznek az asztalra, azért a következtetéseket le tudják vonni azok is.
Akik vezetőszerepre kárhoztatják magukat, azoknak sajnos fel kell készülniük arra, hogy hosszadalmas, rengeteg energiát igénylő és gyakran elismerésektől nem biztos hemzsegő feladatkört vállalnak magukra.

"Mindezek a szövetség jövőbeni feladatainak töredékét képezik, de fontosak és a fejlődést szolgálják. Ezen feladatok végrehajtásának elősegítésére kérek fel minden hazai és a szövetséget támogató külföldi madarászt, hogy munkánkat és felzárkózásunkat segítsék elő."

Mindenki más területen tud hozzáadni a közös célokhoz!
Az elmúlt években, bár nagyon sok nem volt tapasztalható belőle:)), sok munkát fektettem a témába, mert úgy éreztem van, ahol némi űr tapasztalható, s talán lehet újat és hasznosat letenni az asztalra.

Amennyiben úgy érzitek, hogy segítség megtenném felajánlásomat.
- Létezik egy 2005-ben összeállított /részben nyilván idejét múlt/ anyagom, melyben- hangsúlyozom nagyrészben kívülállóként- a tapasztalt problémákat és esetleges megoldásokat taglalom.
- Készítettem egy probléma és megoldás vázlatot, melynek fókuszában a mai magyar díszmadaras társadalom intézményi keretei állnak.
- 2006-ban elkészült egy professzionális díszmadaras portál közel 100 oldalas specifikációja, melynek egyes elemei talán hasznosíthatóak, megvalósíthatóak.
- Rendelkezem több díszmadaras témájú szakirodalom internetes közlésének a jogával, megjelenésének a hozzájárulásával és digitalizált, részben feldolgozott változatával.

Szívesen közzéteszem /ami ide való/, akár vitaindítónak, akár megfontolásra itt a fórumon is, az általam ebben a témában összeállított anyagokat.
Amelyek inkább háttér anyagként, munkanyagként szolgálhatnak, azokat pedig szívesen hozzáférhetővé teszem a megfelelő plénum számára.
Mivel több száz /vagy ezer?/ órás szellemi munka fekszik bennük, ezért nyilván lennének feltételeim /nem anyagi :lol: / a felhasználást illetően, melyeket egyszer személyesen szívesen megbeszélek veletek, amennyiben egyátalán a felkínált anyagokra igény mutatkozik.

Ha valamely felvetésem nem állja már meg a helyét, illetve tájékozatlanságomnak köszönhető, azt kérném nézzétek el nekem, s nyugodtan korrigáljátok.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 6, 21:10
Hozzászólások: 437
Tartózkodási hely: Kisújszállás
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 19, 15:45 
Ja és persze ismét Magyar Bajnoki cím
:20:


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 6, 21:10
Hozzászólások: 437
Tartózkodási hely: Kisújszállás
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 19, 15:43 
Nagyon helyes a meglátásuk az előttem szólóknak!
Ami információt tudok még hozzátenni, hogy a zárás előtt megtudakoltam az addig eladott jegyek számát, akkor 850 körül volt, a 900-at biztos nem lépte át a végére.
Felnőtt jegy 700, gyerek 500. Ha átlagot veszünk, akkor a belépőkből kb 550 e ft jött össze. Ha hozzáadjuk még a nevezési költségeket, akkor maximálisan 700 e ft a befutott összeg. Voltak még ilyen-olyan források...
A bérleti díjjal mindenki tisztában van...
Így utólag könnyű okosnak lenni, de egy olyan megállapodás lett volna jó, ahol csak bizonyos %-ot kapott volna abérbeadó a befolyt összegből (monduj 50-50) és mindenki jól járt volna. Vagy valami hasonló...
Azért én nem bántam meg, hoyg felmentem, találkoztam végre Vörös Zétával, és még a Berényi Béla is feljött, szóval volt fecsegnivaló :D


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 101 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 21:37
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO