Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 101 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 6, 10:30
Hozzászólások: 872
Tartózkodási hely: Budapest-Marosvásárhely
Valódi név: Nyíri Ferenc
   
Hozzászólás 2011 szept. 5, 23:14 
Kösz az infót,nem reagálok rá mert talán jobb.
Remélem egyeseknek most hízik a májuk,csak nem tudom még hová mert szép lassan így is kihasadnak.

_________________
Üdv:Nyíri Ferenc


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
Hozzászólás 2011 szept. 3, 12:29 
Szervusztok !

Mielőtt még kitőrne az érzelmi háború, hogy ki miért és hogyan nevezhet az OB -ra, illetve hogyan lehet Magyar Bajnok, leszögezném, hogy mindenki aki Magyar és madarász, Magyarországon él, vagy Magyar egyesület tagja, illetve egyéni törzsszámmal rendelkezik.
Viszont minden jelentkező az egységesen megállapított 6 ooo Forintos nevezési díj megfizetése után nyeri el a részvételi jogot.

A részletek további tisztázása érdekében kiegészíteném Csaba bejegyzését:
van olyan egyesület, mely tagja az MDOSZ-nek, de tagjai közűl senki sem regisztrált az MDOSz nél ezeknek az egyesületeknek a nevezői is a teljes nevezési díjat kell, hogy megfizessék, hiszen az elnökség döntése, hogy az OB-én azoknak ad kedvezményt akik elkötelezték magukat a szövetséghez és 2o11-ben is regisztráltak az MDOSZ tagjának.
Ez a kedvezmény a mindenkori nevezési díj 5o %-a.
Tévedés azt hinni, hogy a kiivűlállóknak a duplája a nevezési díj, hiszen az mindenki számára egységesen 6 ooo,-/fő.
Valamit - valamiért elv alapján aki a szövetséget regisztrációjával anyagilag is támogatta az élvezze is a hasznát.... most ez történik.
Mégpedig úgy, hogy az MDOSZ-hez regisztrált személyek részére az OB nevezési díját a rendezőség 5o %-ra csökkentette.

Ehhez a kedvezményhez csatlakozik az egyesületek részéről adható kedvezmény, mely az IDRE részéről a beszállítás finanszírozásában valósúl meg.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2011 szept. 3, 9:36 
Kettős posztom miatt a válaszokat két részben írom meg, hogy egyértelmű legyen mindenki számára a helyzet.

Mint MDOSZ alelnök:
A nevezési díj megfizetésén kívül (Ha valaki például a Pannónia vagy az Ornitológia egyesület tagja akkor 6000Ft, ha viszont a Fertőmenti egyesületé 50% kedvezményt kap, vagyis 3000Ft ugyanis az előbbi két egyesület nem tagja a Szövetségnek, míg az utóbbi egyesület teljes létszámmal regisztrált MDOSZ tag.), ugyan azok a feltételek és jogosultságok illetik meg a kiállítókat, így díjazás is amennyiben megfelelő eredményt ér el.

Gutiz esete: magyarországi egyesület tagja, de nem tagja a Szövetségnek így számára a 6000Ft-os nevezési díj megfizetése után indulhat a Magyar Bajnoki címért.

Nyíri Feri esete: nem rendelkezik MDOSZ tagsággal, így a 6000Ft nevezési díj a mérvadó. Azonban lévén romániai lakos jelen pillanatban, ha nem rendelkezik magyarországi egyesületi tagsággal, akkor nem indulhat a Magyar Bajnoki címért, csak mint nemzetközi kiállító szerepelhet a kiállításon.
Az egyesületi törzsszám (használt gyűrűszám) és az MDOSz regisztráció nem ugyanaz.

Mint IDRE alelnök:
Nyíri Ferenc IDRE tagsága tagdíjfizetés elmulasztása miatt törölve lett. Jelenleg nem tagja az egyesületnek. Erről Nyiri Feri is tud, személyesen beszéltem vele. Ha azonban visszatérünk a csontrágáshoz és továbbra is az Ö személyes sérelmei, más emberek megalázása, vagy a feszültség keltés kerül előtérbe, fórum jogosultságai azonnal és véglegesen megvonásra kerülnek.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 6, 10:30
Hozzászólások: 872
Tartózkodási hely: Budapest-Marosvásárhely
Valódi név: Nyíri Ferenc
   
Hozzászólás 2011 szept. 2, 22:21 
feketemarcsi írta:
Én láttam a honlapon valahol, hogy díj nem fizetés miatt már nem vagy idre tag, de javíts ki, ha tévedek és mégis befizetted a tagdíjat és az MDOSZ éves regiszttációs díjat, mert ez utóbbi a feltétele az MDOSZ tagságnak.


Ó nem mondod...
Akkor majd kérdezd rá mit írtak nekem az idre vezérek,vagy te azt tudod hogy a te meg a cimborád kedvéért ki vagyok zárva?
Marcsika ne hidd nincsen 3500 ft,mert kb ennyiről van szó nem,vagy ez nekem több?

_________________
Üdv:Nyíri Ferenc


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 6, 10:30
Hozzászólások: 872
Tartózkodási hely: Budapest-Marosvásárhely
Valódi név: Nyíri Ferenc
   
Hozzászólás 2011 szept. 2, 17:42 
Üdv,régóta nem voltam belépve,de érdekes kérdést vetett fel a Zoéi,de amit kérdezni szeretnék arra nem volt semmi konkrétum írva.
Azt a kérdést szeretném tisztázni,hogy azok akik nem MDOSZ tagok és indulnak a Magyar bajnokságon lehetnek Magyar bajnokok,vagy csak kapnak egy kokárdát?
A Zoli esetébe ez érvényes éppen,ha lehet ne akkor lepődjön meg,amikor már osztanák a díjakat és kimaradna.
Vagy az a régi elmélet végre megadta magát és bejött ez az új dolog,hogy csak 2 x annyit kell fizetnek,ami a két rossz közül ez sokkal jobb.
A másik kérdésem magamra érvényes,mivel nekem h27 gyűrűk vannak a madaraimon én most jelenleg MDOSZ tag vagyok vagy mi a szitú?
Volt elnökségi ülés,volt döntés a személyemmel kapcsolatosan,mert a mai napig nem kaptam semmi írásos tájékoztatást,hogy milyen szituba vagyok jelenleg.
Előre is köszönöm a választ.

_________________
Üdv:Nyíri Ferenc


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2011 szept. 1, 18:31 
Szia,

igen, a nevezési felhívás illetve egyéb dokumentáció majdnem végleges, apró fogalmazási korrekciók vannak még hátra.
Ahogy Lajos mondta, nevezni bárkinek lehet, örömmel látunk mindenkit, az alap feltételek a már korábban megszokottak.
Nevezési díj tenyésztőként van itt is, nem madaranként. 6000Ft a nevezési díj, melyből a regisztrált MDOSz tagoknak 50%-os kedvezmény jár, vagyis 3000Ft.

A technikai feltételek a legutóbbi VB-vel azonosak, vagyis ugyan az a kor és gyűrű megkötés érvényes. A besoroláshoz is a VB besorolása használatos.

Ha bárkinek bármilyen kérdése lenne addig is amíg nem rakjuk fel a nevezési dokumentációt, nyugodtan zargasson.

Csaba


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 aug. 12, 8:42
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Miskolc
   
Hozzászólás 2011 szept. 1, 18:18 
Van már valami bővebb hír az Országos Bajnoksággal kapcsolatban?


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
Hozzászólás 2011 aug. 25, 17:36 
Idézet:
Köszönöm Lajos!

Egy dolgot szeretnék még kérdezni.
Én az idei évben a Pannóniához szegődtem tagul és mivel tudom nem fényes az MDOSZ és a Pannónia között a kapcsolat nem szeretném ha meglepetésként érne egy esetleges olyan döntés a nevezés alkalmával, hogy ezt nem tehetem meg az Országos Bajnokságra, mert Pannónia tag vagyok.
Kérlek tájékoztass ezen ügy kapcsán.


Szia Zoli !

Az OB - ra bármely egyesületből lehet nevezni, nincs más feltétel...
az MDOSZ minden Magyar madarásznak biztosítja a versenyzési lehetőséget.. aki mást mond az nincs tisztában a lehetőségekkel.
Ha probléma adódik az csak a saját egyesületednél alakulhat ki, ( remélem nem köveznek meg érte, hogy ide is nevezel.)
Vasárnap már minden felkerűl a netre az lesz a végleges verzió.

Az MDOSZ a két szövetség és egyesületeinek együttműködését tartja szem előtt, de minden madarász egyesület és benne a madarász maga dönt a barátság alakításán.
Ennek szellemében szívesen látunk az OB rendezvényein.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 aug. 12, 8:42
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Miskolc
   
Hozzászólás 2011 aug. 25, 15:12 
eszterolajos írta:
gutiz írta:
Lehet már tudni valami pontosat az idei országos bajnoksággal kapcsolatban?


Szia !

Most szombaton Gyulán lesz az OB. rendezésével kapcsolatos MDOSZ elnökségi ülés.
Ahol eldől a végleges rendezési terv és jóvá lesz hagyva a nevezési felhívás is.

Egy dolog már egészen biztos Október végén és Gyulán lesz.

Vasárnap már részletes infórmációk is lesznek, melyeket egy új topikban közlünk.

Sikeres felkészülést minden résztvevőnek.

:20:


Köszönöm Lajos!

Egy dolgot szeretnék még kérdezni.
Én az idei évben a Pannóniához szegődtem tagul és mivel tudom nem fényes az MDOSZ és a Pannónia között a kapcsolat nem szeretném ha meglepetésként érne egy esetleges olyan döntés a nevezés alkalmával, hogy ezt nem tehetem meg az Országos Bajnokságra, mert Pannónia tag vagyok.
Kérlek tájékoztass ezen ügy kapcsán.


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
Hozzászólás 2011 aug. 25, 8:58 
gutiz írta:
Lehet már tudni valami pontosat az idei országos bajnoksággal kapcsolatban?


Szia !

Most szombaton Gyulán lesz az OB. rendezésével kapcsolatos MDOSZ elnökségi ülés.
Ahol eldől a végleges rendezési terv és jóvá lesz hagyva a nevezési felhívás is.

Egy dolog már egészen biztos Október végén és Gyulán lesz.

Vasárnap már részletes infórmációk is lesznek, melyeket egy új topikban közlünk.

Sikeres felkészülést minden résztvevőnek.

:20:

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 aug. 12, 8:42
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Miskolc
   
Hozzászólás 2011 aug. 24, 21:37 
Lehet már tudni valami pontosat az idei országos bajnoksággal kapcsolatban?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 6, 10:30
Hozzászólások: 872
Tartózkodási hely: Budapest-Marosvásárhely
Valódi név: Nyíri Ferenc
   
Hozzászólás 2010 nov. 11, 23:57 
fric32 írta:
ckuzmos írta:
Kedves Feri,

a személyeskedésekbe mint mindig, most sem fogok belemenni! Viszont neked köszönöm szépen, hogy engem ilyen jellemtelen és „szélkakas” embernek állítottál be, majd unalmas perceimben elgondolkodom vajon miért alakult ki benned ilyen kép rólam.



Na látod,pont erről írtam,hogy neked már nem szabad,viszont az a megközelítésed meg igazán tetszik,idézem:

"majd unalmas perceimben elgondolkodom vajon miért alakult ki benned ilyen kép rólam."


Ez egy helyes gondolkodás(vezetőséghez méltó),de nekem amúgy veled személyesen semmi bajom.

_________________
Üdv:Nyíri Ferenc


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2010 nov. 9, 21:37 
Kedves Feri,

a személyeskedésekbe mint mindig, most sem fogok belemenni! Viszont neked köszönöm szépen, hogy engem ilyen jellemtelen és „szélkakas” embernek állítottál be, majd unalmas perceimben elgondolkodom vajon miért alakult ki benned ilyen kép rólam.

Azt azonban közölni szeretném veled hogy a puszi pajtásaimnak semmi köze sincs a madarászathoz, nem is érdekli őket. Vlad ugyan olyan madarász társam mint ahogy te is és egyikkőtöket sem kell megvédeni, megtudjátok magatokat. A téma részemről pedig ejtve.

A listát összeállítjuk és majd küldöm privátba.

Üdvözlettel:
Csaba


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 6, 10:30
Hozzászólások: 872
Tartózkodási hely: Budapest-Marosvásárhely
Valódi név: Nyíri Ferenc
   
Hozzászólás 2010 nov. 9, 1:28 
eszterolajos írta:
Mielőtt újabb háború in-DÚLNA....

Manapság minden madarász megmozdulást egy dolog lendít előre, vagy fog vissza, ez pedig a PÉNZ - PÉNZ - PÉNZ....

Vegyük már végre tudomásúl, hogy akinek van erre a hobbira kellő anyagi fedezete, annak vannak lehetőségei, akinek meg nincs elég annak szerényebbek a lehetőségei, akinek meg nincs sajnos a lehetősége nagyon is csorbát szenved.
Hiába kritizálunk bármely megmozdulást a háttérben mindig a pénzhiány leselkedik és ez korlátozza a legjobb akaratot is.

Nincs olyan madarász rendezvény amely ebben az anyagiassá vált világban ne károsodna a rendezők/résztvevők pénztelensége miatt. Ezt a témát lehet boncolgatni, személyekre hárítani a felelősséget, de kikerülni a megoldást azt nem. Lehet ezt évekig húzni - halasztani, de megoldani csak egy féleképpen mégpedig pénzzel. Ha ezt végre magunkban is tisztázzuk és hajlandóak is leszünk a közös ügyért a saját zsebünkbe is nyúlni (tisztelet a sok kivételnek ) majd akkor lehet lépni előre, lehet Standardokat lefordítattni és ingyen közreadni a tömegeknek, lehet bírókat képezni (nem a saját pénzükön), lehet az Országos Bajnokságon a nagykönyv szerint közhiteles bírálatokat végezni, lehet jó vérvonalú egyedeket tenyészteni és csak azt eladni, stb...stb..

Egyenlőre úgy tűnik, hogy még kevesen támogatják a közös célt, a tenyésztők inkább egyénileg próbálnak érvényesűlni és ráadásúl kis csoportokban elszigetelődve. Ez szerintem egy sarkalatos hiba, melyet már nagyon nehéz lesz megváltoztatni és sajnos a díszmadarászok közűl nem is mindenki akarja.
Csak az utóbbi néhány hónap eseményeit figyelve is látszik, hogy a madarászok között nincs sem elvi, sem anyagi egyetértés.(megint tisztelet a kivételnek) A legutobbi szövetségi választások óta megindult egy másfajta folyamat, nevezzük tenniakarásnak, de a segítők száma nem ugrott fel az égig, viszont kritizáló az terem minden bokorban !!!! Pedig feladat az van ám bőven, de az a néhány vállalkozó személy hamarosan fúllra dolgozza magát az előrejutásért.

Ha netán ezek a vezetők élnénk az internet adta gyors értekezési lehetőségekkel ( már Küzmös Csaba néhány hete müszakilag létrehozta az MDOSZ vezetésének tájékoztatási rendszerét az mdosz :@: idre.hu e.mail címen) ezt használva többen és hatékonyabban bekapcsolódnának a feladatok megoldásába ami aztán jővőre egy jobb és mindenkinek hasznos Országos Bajnokság létrehozását is hozhatja. Természetesen ide várjuk azokat a madarászokat is akik jelenleg valamilyen okból nem kapcsolódtak be a OB. rendezvényeibe.

Ha majd az MDOSZ OB. meg a Pannonia Kupa, és az egyesületek nemzetközi, országos és helyi rendezvényeinek szervezői karőltve tudnak együttműködni.... akkor mondhatjuk el, hogy ITT a madarászati KÁNAÁN......addig is mindenkinek bölcs döntést és jó madarászást kívánok..én a magam részéről nyomom a színkanári és pozitúr kanári fajták COM bírálati Standard segédletének a színes változatú elkészítését, persze a munkába bevonva a leghozzáértőbb szakikat is...ha meg kész leszek megbírkózom az F1 szekcióval is....



Látod Lajos,ezért vagy te alkalmas vezetőnek,mert te pl tudod mit és hogyan kell leírni ez egy nagyon fontos dolog.
Küzmi,mivel most te is ott vagy a vezetőségbe nem kell egyből megsértődni,mivel te már nem teheted meg,hanem a Lajostól lehet okulni,meg nem egyből besértődni meg stb.Ezt is csak jó szándékból írtam. :75:

_________________
Üdv:Nyíri Ferenc


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára fric32 2010 nov. 10, 22:36-kor.

 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 6, 10:30
Hozzászólások: 872
Tartózkodási hely: Budapest-Marosvásárhely
Valódi név: Nyíri Ferenc
   
Hozzászólás 2010 nov. 9, 1:26 
ckuzmos írta:
Szia Feri,

Ahogy Kuvik is írta, egyre több embernek most már nagyon elege van ebből a ... keverésből! Aztán majd ne csodálkozz ha magadat is jól összekened...

A korábbi vezetőség(ek) saját határozatuk alapján döntöttek úgy hogy a kvalifikációhoz kötik a VB-n való indulást, lévén nem volt pontosan leszabályozva ez a rész sem. Emiatt írta Vlad azt amit, de Lajos és Kuvik hozzászólásai szerintem helyre rakták a dolgokat, nem volt szükséges nekem is megszólalnom, elhiheted elég sok dolgom van, amit részben érted is teszek!
De most új vezetőség van, új mentalitással és elképzeléssel! Ráadásul a kiállítási szezonban lettünk megválasztva, amikor a kiállítások szervezésével van mindenki elfoglalva, a VB pedig itt van a nyakunkon... Remélem az a folyamat amit a vezetőségen belül elindítottunk meghozza azt a szemléletváltást amit már rég meg kellet volna tenni. Épp tegnap beszéltem Tóth Sanyival a VB-vel kapcsolatban, ugyanis a háttérmunkák ebben a témában is elkezdődtek! Próbáljuk megteremteni annak a feltételét hogy az országunk ebben az évben is képviselhesse magát, illetve várjuk a hivatalos nevezési papírokat, amit kiküldhetünk az egyesületeknek. A célunk pedig nem az lenne hogy csak Gyerkó Tibi vagy Tóth Sanyi vegyen részt a versenyen...
Hogy a tenyésztőknek a zsebébe kellene nyúlnia? Csak az fog tudni indulni akinek pénze is van? Azt kérem senki se várja el hogy a szövetség amúgy is üres zsebéből fog majd kiutazni és Franciaországban élni egy hetet! A nevezési díjakra és kötelező katalógus árára sincs pénz jelenleg! Tehát igen, pénzbe fog kerülni, mint ahogy pénzbe kerül egy hazai versenyen való indulás is! (utazás, szállás, nevezés, stb.) Azt viszont a szövetség biztosítani fogja, hogy a madarakat ingyen kiviszi és haza is hozza!

Kedves Feri, szívesen látnám/olvasnám a továbbiakban ugyanilyen vehemenciával tőled azt is hogy milyen módon készíted fel a madaraidat a versenyre, hogy és mivel színezel, a mozaik madaraid mi alapján állítod párba stb. De ugyanakkor szívesen venném ha ez a gondoskodó és előrelátó figyelmed az IDRE-n belüli munkavégzésben is megnyilvánulna! Például a tagságunk nagy részétől nincs meg a fénykép az igazolvány elkészítéséhez, örülnék ha ezeknek a beszerzését el tudnád vállalni!

kuvik írta:
...
Apropó COM tagság.(!!!) Néhány ember miatt, hányan is vállalják az ezzel járó terheket? És nem a többség tehet arról, hogy egy ilyen "helyre" soha, még látogatóként sem fog kijutni. Bár "egyesek" szerint :"Mi az a pár száz ezer forint. Nehogy belehaljatok már!" Én örülök neki, hogy vannak akik megtehetik, hogy egy ilyen rendezvényre kimenjenek, de ennek az "árát" mások is megfizetik. Ha beszélünk a dolgokról, akkor azt tegyük kerekké.
...


Az ország COM tagdíját (2010 évi) az Országos Kanári Bajnokság-on (Kozáktéri!) befolyt bevételekből lett fedezve! A nagy csatározásokban ez is szépen el lett felejtve... Januárban pedig be kellene fizetni a 2011-es évit...



Szia Küzmi!!!

Igazából ez az egész dolog nem te elenned meg az idre ellem vagy az MDOSZ ellen írányul,hanem csak leírtam egy pár dolgot mivel tudom,most a Vlad puszipajtásod így védelmedbe veszed,ami nem is baj,mert mint látod most bedugta a fejét a homokba mint egy strucc,pedig én nem haragszom rá,csak probálom felvilágosítani,hogy milyen rózsás ez a madarásztársadalom és hogy lássa be mennyire nem egyszerű egymederbe terelni a dolgokat.

Küzmi,hidd el nem csak kritizálni tudok,csak valaki le kell írja ezeket is,ez is a kritika mögött ott van a felhívás,hogy mit nem kéne megint elcseszni,vagyis csak intő jelek.

Küld el az emailcímeket kiknek mit kell beszerezni és hidd el szívesen segítek.

_________________
Üdv:Nyíri Ferenc


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára fric32 2010 nov. 10, 22:35-kor.

 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 6, 10:30
Hozzászólások: 872
Tartózkodási hely: Budapest-Marosvásárhely
Valódi név: Nyíri Ferenc
   
Hozzászólás 2010 nov. 9, 1:14 
kuvik írta:
Helló Feri!!!

Azt azért el kell, hogy mondjam neked, hogy arról, hogy nincs kiállítási és verseny szabályzat, nem a jelenlegi összetételű MDOSz. vezetőség tehet. Az, hogy ez belátható időn belül el fog készűlni, arra én vagyok a garancia "neked". De Te is tudod, hogy "nálunk" mindennél fontosabb volt "egymás gyílkolászolása", és a fennkölt hírdetések ellenére, itt senki nem végzett érdemi munkát. Amit végeztek, meg jobb lett volna, ha nem csinálnak semmit. Azzal remélem, Te is tisztában vagy, hogy azt a magyar közmondást el kell felejteni hogy: "Megdobnak sárral, dobd vissza kenyérrel!" A magyar, már csak ilyen "sárdobálós" népség lett. De remélem, egyre többen belátják, hogy ez nem vezet sehova, illetve ahova vezet, oda egyre többünknek nincs kedve "menni". Ha egy év múlva is probléma lesz a COM által rendezett nemzetközi kiállításra (VB.) való kvalifikáció (!!!), akkor már én is feladom. Apropó COM tagság.(!!!) Néhány ember miatt, hányan is vállalják az ezzel járó terheket? És nem a többség tehet arról, hogy egy ilyen "helyre" soha, még látogatóként sem fog kijutni. Bár "egyesek" szerint :"Mi az a pár száz ezer forint. Nehogy belehaljatok már!" Én örülök neki, hogy vannak akik megtehetik, hogy egy ilyen rendezvényre kimenjenek, de ennek az "árát" mások is megfizetik. Ha beszélünk a dolgokról, akkor azt tegyük kerekké. Ettől függetlenül, remélem valamerre elindulunk, és ha a "szekér" rossz irányt vesz, hát leszállunk róla. De legalább még rajta vagyunk, (Vagy befogva vagyunk????) és valamerre remélem elindulunk. Csak szerintem Te is tudod, hogy könnyebb valamit megkritizálni, mint megcsinálni. Nos reméljük, hogy lesznek akik "csinálni fogják", amit mások sunyin megkritizálhatnak, de remélem azok a kritika ellenére megcsinálják az elvállalt dolgokat.Az értelmes munkába én is segítek, de ehhez most egy kis idő kell. (1-2 hónap, de lehet, hogy elég lesz 2 álmatlan éjszaka!?) Csak az a szomorú, hogy ez csak néhány ember "sorsa" lesz, de ha azok nem vállaják be, akkor sajnos arról a "bizonyos szekérről" néhányunknak le kell szállnia. Én soha nem vállalnék semilyen funkciót, és soha nem is fogok, de a segítséget,- míg ebben a szervezetben vagyok- nem fogom megtagadni,persze a "normális" keretek között. Én megnyugtatlak, hogy nem vagyok egyedűl, de természetesen nem vagyunk sokan sem. Majd kiderül, hogy mennyire leszünk elég. De legalább "bepróbálkozunk". Szeretném, ha aktivitásodat megőrízve, majd hozzászólnál a tervezetekhez is, és építő szándékkal, és előre mutató javaslatokkal.(!!!) Persze a jó az lenne, ha sokan ezt tennék, de illúzióim azért nincsenek.Könnyebb azt lehülyézni, aki csinál valamit, mint azt a valamit megcsinálni.(!!!)Ettől függetlenül, egyenlőre(!!!) vállalom a hülye szerepét. (EGYENLŐRE!!!) Ennyi amit most tudok neked mondani.



Igazából,ezeket a dolgokat is csak azért hozom felszínre,hogy legyen leírva néhány dolog és kielemezve mi miért is van,mert mint többször leírtam,sokan olvassák az "idre"-t csak nem írnak,pedig gondolom nekik is van ötletük.
Itt amit nagyon jól felhoztál a pénz,ezzel sajnos mindig bajok voltak és lesznek is ezután is,de reménykedünk a gazdasági helyzett a helyére billen és egy kis szerencsés pályázattal lesz egy kis lové erre a célra is.
Hallod Sanyi,hidd le ha nem ismerném a madarásztársadalmat sokkal egyszerűbb lenne minden,csak én már a hitemet kezdem elvetni,de még reménykedek mert a remény hal meg utoljára.

_________________
Üdv:Nyíri Ferenc


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
Hozzászólás 2010 nov. 8, 11:07 
Mielőtt újabb háború in-DÚLNA....

Manapság minden madarász megmozdulást egy dolog lendít előre, vagy fog vissza, ez pedig a PÉNZ - PÉNZ - PÉNZ....

Vegyük már végre tudomásúl, hogy akinek van erre a hobbira kellő anyagi fedezete, annak vannak lehetőségei, akinek meg nincs elég annak szerényebbek a lehetőségei, akinek meg nincs sajnos a lehetősége nagyon is csorbát szenved.
Hiába kritizálunk bármely megmozdulást a háttérben mindig a pénzhiány leselkedik és ez korlátozza a legjobb akaratot is.

Nincs olyan madarász rendezvény amely ebben az anyagiassá vált világban ne károsodna a rendezők/résztvevők pénztelensége miatt. Ezt a témát lehet boncolgatni, személyekre hárítani a felelősséget, de kikerülni a megoldást azt nem. Lehet ezt évekig húzni - halasztani, de megoldani csak egy féleképpen mégpedig pénzzel. Ha ezt végre magunkban is tisztázzuk és hajlandóak is leszünk a közös ügyért a saját zsebünkbe is nyúlni (tisztelet a sok kivételnek ) majd akkor lehet lépni előre, lehet Standardokat lefordítattni és ingyen közreadni a tömegeknek, lehet bírókat képezni (nem a saját pénzükön), lehet az Országos Bajnokságon a nagykönyv szerint közhiteles bírálatokat végezni, lehet jó vérvonalú egyedeket tenyészteni és csak azt eladni, stb...stb..

Egyenlőre úgy tűnik, hogy még kevesen támogatják a közös célt, a tenyésztők inkább egyénileg próbálnak érvényesűlni és ráadásúl kis csoportokban elszigetelődve. Ez szerintem egy sarkalatos hiba, melyet már nagyon nehéz lesz megváltoztatni és sajnos a díszmadarászok közűl nem is mindenki akarja.
Csak az utóbbi néhány hónap eseményeit figyelve is látszik, hogy a madarászok között nincs sem elvi, sem anyagi egyetértés.(megint tisztelet a kivételnek) A legutobbi szövetségi választások óta megindult egy másfajta folyamat, nevezzük tenniakarásnak, de a segítők száma nem ugrott fel az égig, viszont kritizáló az terem minden bokorban !!!! Pedig feladat az van ám bőven, de az a néhány vállalkozó személy hamarosan fúllra dolgozza magát az előrejutásért.

Ha netán ezek a vezetők élnénk az internet adta gyors értekezési lehetőségekkel ( már Küzmös Csaba néhány hete müszakilag létrehozta az MDOSZ vezetésének tájékoztatási rendszerét az mdosz :@: idre.hu e.mail címen) ezt használva többen és hatékonyabban bekapcsolódnának a feladatok megoldásába ami aztán jővőre egy jobb és mindenkinek hasznos Országos Bajnokság létrehozását is hozhatja. Természetesen ide várjuk azokat a madarászokat is akik jelenleg valamilyen okból nem kapcsolódtak be a OB. rendezvényeibe.

Ha majd az MDOSZ OB. meg a Pannonia Kupa, és az egyesületek nemzetközi, országos és helyi rendezvényeinek szervezői karőltve tudnak együttműködni.... akkor mondhatjuk el, hogy ITT a madarászati KÁNAÁN......addig is mindenkinek bölcs döntést és jó madarászást kívánok..én a magam részéről nyomom a színkanári és pozitúr kanári fajták COM bírálati Standard segédletének a színes változatú elkészítését, persze a munkába bevonva a leghozzáértőbb szakikat is...ha meg kész leszek megbírkózom az F1 szekcióval is....

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2010 nov. 8, 9:48 
Szia Feri,

Ahogy Kuvik is írta, egyre több embernek most már nagyon elege van ebből a ... keverésből! Aztán majd ne csodálkozz ha magadat is jól összekened...

A korábbi vezetőség(ek) saját határozatuk alapján döntöttek úgy hogy a kvalifikációhoz kötik a VB-n való indulást, lévén nem volt pontosan leszabályozva ez a rész sem. Emiatt írta Vlad azt amit, de Lajos és Kuvik hozzászólásai szerintem helyre rakták a dolgokat, nem volt szükséges nekem is megszólalnom, elhiheted elég sok dolgom van, amit részben érted is teszek!
De most új vezetőség van, új mentalitással és elképzeléssel! Ráadásul a kiállítási szezonban lettünk megválasztva, amikor a kiállítások szervezésével van mindenki elfoglalva, a VB pedig itt van a nyakunkon... Remélem az a folyamat amit a vezetőségen belül elindítottunk meghozza azt a szemléletváltást amit már rég meg kellet volna tenni. Épp tegnap beszéltem Tóth Sanyival a VB-vel kapcsolatban, ugyanis a háttérmunkák ebben a témában is elkezdődtek! Próbáljuk megteremteni annak a feltételét hogy az országunk ebben az évben is képviselhesse magát, illetve várjuk a hivatalos nevezési papírokat, amit kiküldhetünk az egyesületeknek. A célunk pedig nem az lenne hogy csak Gyerkó Tibi vagy Tóth Sanyi vegyen részt a versenyen...
Hogy a tenyésztőknek a zsebébe kellene nyúlnia? Csak az fog tudni indulni akinek pénze is van? Azt kérem senki se várja el hogy a szövetség amúgy is üres zsebéből fog majd kiutazni és Franciaországban élni egy hetet! A nevezési díjakra és kötelező katalógus árára sincs pénz jelenleg! Tehát igen, pénzbe fog kerülni, mint ahogy pénzbe kerül egy hazai versenyen való indulás is! (utazás, szállás, nevezés, stb.) Azt viszont a szövetség biztosítani fogja, hogy a madarakat ingyen kiviszi és haza is hozza!

Kedves Feri, szívesen látnám/olvasnám a továbbiakban ugyanilyen vehemenciával tőled azt is hogy milyen módon készíted fel a madaraidat a versenyre, hogy és mivel színezel, a mozaik madaraid mi alapján állítod párba stb. De ugyanakkor szívesen venném ha ez a gondoskodó és előrelátó figyelmed az IDRE-n belüli munkavégzésben is megnyilvánulna! Például a tagságunk nagy részétől nincs meg a fénykép az igazolvány elkészítéséhez, örülnék ha ezeknek a beszerzését el tudnád vállalni!

kuvik írta:
...
Apropó COM tagság.(!!!) Néhány ember miatt, hányan is vállalják az ezzel járó terheket? És nem a többség tehet arról, hogy egy ilyen "helyre" soha, még látogatóként sem fog kijutni. Bár "egyesek" szerint :"Mi az a pár száz ezer forint. Nehogy belehaljatok már!" Én örülök neki, hogy vannak akik megtehetik, hogy egy ilyen rendezvényre kimenjenek, de ennek az "árát" mások is megfizetik. Ha beszélünk a dolgokról, akkor azt tegyük kerekké.
...


Az ország COM tagdíját (2010 évi) az Országos Kanári Bajnokság-on (Kozáktéri!) befolyt bevételekből lett fedezve! A nagy csatározásokban ez is szépen el lett felejtve... Januárban pedig be kellene fizetni a 2011-es évit...


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 dec. 24, 6:00
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: Karcag
   
Hozzászólás 2010 nov. 8, 7:25 
Helló Feri!!!

Azt azért el kell, hogy mondjam neked, hogy arról, hogy nincs kiállítási és verseny szabályzat, nem a jelenlegi összetételű MDOSz. vezetőség tehet. Az, hogy ez belátható időn belül el fog készűlni, arra én vagyok a garancia "neked". De Te is tudod, hogy "nálunk" mindennél fontosabb volt "egymás gyílkolászolása", és a fennkölt hírdetések ellenére, itt senki nem végzett érdemi munkát. Amit végeztek, meg jobb lett volna, ha nem csinálnak semmit. Azzal remélem, Te is tisztában vagy, hogy azt a magyar közmondást el kell felejteni hogy: "Megdobnak sárral, dobd vissza kenyérrel!" A magyar, már csak ilyen "sárdobálós" népség lett. De remélem, egyre többen belátják, hogy ez nem vezet sehova, illetve ahova vezet, oda egyre többünknek nincs kedve "menni". Ha egy év múlva is probléma lesz a COM által rendezett nemzetközi kiállításra (VB.) való kvalifikáció (!!!), akkor már én is feladom. Apropó COM tagság.(!!!) Néhány ember miatt, hányan is vállalják az ezzel járó terheket? És nem a többség tehet arról, hogy egy ilyen "helyre" soha, még látogatóként sem fog kijutni. Bár "egyesek" szerint :"Mi az a pár száz ezer forint. Nehogy belehaljatok már!" Én örülök neki, hogy vannak akik megtehetik, hogy egy ilyen rendezvényre kimenjenek, de ennek az "árát" mások is megfizetik. Ha beszélünk a dolgokról, akkor azt tegyük kerekké. Ettől függetlenül, remélem valamerre elindulunk, és ha a "szekér" rossz irányt vesz, hát leszállunk róla. De legalább még rajta vagyunk, (Vagy befogva vagyunk????) és valamerre remélem elindulunk. Csak szerintem Te is tudod, hogy könnyebb valamit megkritizálni, mint megcsinálni. Nos reméljük, hogy lesznek akik "csinálni fogják", amit mások sunyin megkritizálhatnak, de remélem azok a kritika ellenére megcsinálják az elvállalt dolgokat.Az értelmes munkába én is segítek, de ehhez most egy kis idő kell. (1-2 hónap, de lehet, hogy elég lesz 2 álmatlan éjszaka!?) Csak az a szomorú, hogy ez csak néhány ember "sorsa" lesz, de ha azok nem vállaják be, akkor sajnos arról a "bizonyos szekérről" néhányunknak le kell szállnia. Én soha nem vállalnék semilyen funkciót, és soha nem is fogok, de a segítséget,- míg ebben a szervezetben vagyok- nem fogom megtagadni,persze a "normális" keretek között. Én megnyugtatlak, hogy nem vagyok egyedűl, de természetesen nem vagyunk sokan sem. Majd kiderül, hogy mennyire leszünk elég. De legalább "bepróbálkozunk". Szeretném, ha aktivitásodat megőrízve, majd hozzászólnál a tervezetekhez is, és építő szándékkal, és előre mutató javaslatokkal.(!!!) Persze a jó az lenne, ha sokan ezt tennék, de illúzióim azért nincsenek.Könnyebb azt lehülyézni, aki csinál valamit, mint azt a valamit megcsinálni.(!!!)Ettől függetlenül, egyenlőre(!!!) vállalom a hülye szerepét. (EGYENLŐRE!!!) Ennyi amit most tudok neked mondani.

_________________
Üdv: Vajó Sándor


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 6, 10:30
Hozzászólások: 872
Tartózkodási hely: Budapest-Marosvásárhely
Valódi név: Nyíri Ferenc
   
Hozzászólás 2010 nov. 7, 23:36 
ckuzmos írta:
fric32 írta:
A másik,ha az újraalakult MDOSZ megint már az eljén ilyen bakikat követ el,akkor nem tudom mit lehet elvárni hogy jobb legyen bármi is,mert itt akkor megint a régi rendszer alapján azok fognak kijutni akik a vezetőségben vannak és a puszipajtások.

Ezzel sincs baj,csak akkor a sok butító szlogent jó lenne elfelejteni,hogy kvalifikáció ,stb

Nem egyszerűbb azt mondani,hogy az indul akinek van pénze rá és a cél nem az,hogy egy vb-n egy tiszteséges eredmény elérése és a részvétel a fontos nem az eredmény???

Várom a véleményeket.


Szia Feri,

A véleményem hogy nem kellene egyből a fantázia és feltételezések alapján előre megítélni dolgokat!
Ahelyett hogy kerülgeted a kását, miért nem kérded meg direktbe mit szeretnél?
Indulni szeretnél a VB-n, vagy csak "érdeklődsz"?


Küzmi én nem fantáziálok,a vb-re sem akarok indulni,mert a Lajos-al megbeszéltem,de csak az idegesít,hogy egy új ember mint a Vlad Tepes barátod,olyanokat írt amit nem tudom honnan hallot,de hogy én mivel nem vettem részt a H1,ahogy a barátom mondta "sufni bajnokságon" és emiatt nem indulhatnék a vb-n.

Most megkérdem tőled Küzmi,akkor amikor ezek a baírások mentek te miért nem igazitottad helyre,vagyis hogy mi és hogy mükszik.
Most,hogy egy kissé felkavartam a sz..t és kezd büzleni megint van reagálás.

Ezeket is azért írom le,hogy már most az elején felhívjam a figyelmet,hogy mivel ez egy nyílvános forum,tidom sokan olvassák sokan nem írnak,mert nem vállalják véleményüket de amit én leírok nem csak a negativumot kell levonni,hanem azt hogy valyon miért is írják ezt.
Tudom értitek,de ha nem leírom azt amire gondolok.

_________________
Üdv:Nyíri Ferenc


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 101 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 37 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 ápr. 27, 18:31
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO