Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 101 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal 1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
Szerző Üzenet
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 nov. 1, 12:01 
Kicsit "bekeményítek", mert sokkal jobb lenne, ha egy helyen lenne összefogva az egész, szóval lezártam a topikot, a témát kérlek folytassátok az MDOSZ fórumán.

Bár nem voltam ott, de az eddigi hírek alapján a megfogalmazott kritika nem csak "fikázás", hanem kőkemény valóság amit fel kell dolgozni és meg kell oldani valahogy, mert ez mindenki érdeke!

>>> http://www.mdosz.org/forum/viewtopic.php?f=12&t=34 <<<

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 aug. 12, 8:42
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Miskolc
   
Hozzászólás 2011 nov. 1, 11:51 
feketemarcsi írta:
eszterolajos írta:
Marcsi, most nagyon mellé kalapáltál, kár volt megszólalni.


Ismételtem mondom, mindig könnyű a pálya széléről kiabálni. Én is voltam olyan rendezvényen, ahol még egérsz.r is volt a kalitkában, mégsem kezdtem el nyilvánosan lejáratni, meg fikázni a szervezőket, mert mint aktív szervező tisztában vagyok vele, hogy a hibák ellenére, milyen iszonyatos munkával jár néhány ember részéről egy-egy kiállítás megszervezése. Egyszerűen annyi, hogy legközelebb nem megyek és kész.

A többség sajnos oda sem dugja az orrát, ha munkáról van szó, kiritizálni viszont nagyon jól tudja azt, amit mások megcsináltak.

Szerintem nem minta kell, meg nem szöveg, hanem odamenni és megfogni a munka végét, mert valószínűleg kevesen voltak, azért nem készültek el időben.


Tényleg nincs értelme erőlködnöd, hogy fogjuk meg a munka végét és akkor mennyivel könnyebb lesz stb.
Itt ennél többről van szó sajnos.


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
Hozzászólás 2011 nov. 1, 6:42 
kuvik írta:
Helló!!!

Annak ellenére, hogy tudok olvasni, mégis itt írom le, mert itt kezdtem el.
Tisztelt feketemarcsi! A pálya széléről pont nem mi kiabáltunk be, hanem Te. Azt sem tudod Te miről mondtál véleményt. (Ezt hozzászólásod bizonyítja.)
Én mindenkitől elnézést kérek, mert a telefonok alapján úgy áll a helyzet, hogy azok vették magukra, akiknek nem szólt a bejegyzésem. Megkövetek mindenkit, aki úgy érzi, hogy bántottam, mert én ülök fordítva a lovon. Tudomásul vettem, és többet nem fogok részt venni ilyen rendezvényen, mert én vagyok a "nemnormális". Így többet ilyen rendezvénnyel szemben biztosan nem fogok megfogalmazni sem negatív, sem pozitív kritikát. Látom, hogy csak én vagyok ilyen gyógypedagógiai eset, de ez soha többé nem fordul elő. (De az sem, hogy bármiben is segítek, mert én az ilyen szintű (???) madarászatot örökre befejeztem.)


Én személy szerint nagyon sajnálom, hogy így döntöttél, de iszonyúan megértelek.....hiába való volt az előző évek karcagi "mintarendezvényeinek" munkája, a szervezeti szakirodalom elkészítése, nevezetesen a " Kiállítási és Verseny szabályzat" megtárgyalásra való előkészítése, sem az illetékes vezetők, sem a szervezők, de még csak a tenyésztők zöme sem olvasta el, illetve ha elolvasta, vagy nem reagált rá, vagy szinte semmit sem hasznosított az ott megfogalmazottakból. Szomorú a helyzet, amit elfogultság nélkűl mindenképp ki kell vesézni majd az MDOSZ honlapján, de az itt felvetődött kérdéseket itt kell tisztázni.

Nekem, az egyszerű látogatónak a rendezvény mint fesztivál kategória teszett, de mint szakmai szervezés (OB) sok kívánni valót hagyott maga után, erre majd a szövetség honlapján reagálok, de egyenlőre átgondolom a mondanivalómat.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 dec. 24, 6:00
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: Karcag
   
Hozzászólás 2011 nov. 1, 6:15 
Helló!!!

Annak ellenére, hogy tudok olvasni, mégis itt írom le, mert itt kezdtem el.
Tisztelt feketemarcsi! A pálya széléről pont nem mi kiabáltunk be, hanem Te. Azt sem tudod Te miről mondtál véleményt. (Ezt hozzászólásod bizonyítja.)
Én mindenkitől elnézést kérek, mert a telefonok alapján úgy áll a helyzet, hogy azok vették magukra, akiknek nem szólt a bejegyzésem. Megkövetek mindenkit, aki úgy érzi, hogy bántottam, mert én ülök fordítva a lovon. Tudomásul vettem, és többet nem fogok részt venni ilyen rendezvényen, mert én vagyok a "nemnormális". Így többet ilyen rendezvénnyel szemben biztosan nem fogok megfogalmazni sem negatív, sem pozitív kritikát. Látom, hogy csak én vagyok ilyen gyógypedagógiai eset, de ez soha többé nem fordul elő. (De az sem, hogy bármiben is segítek, mert én az ilyen szintű (???) madarászatot örökre befejeztem.)

_________________
Üdv: Vajó Sándor


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
Hozzászólás 2011 okt. 31, 23:34 
Marcsi, most nagyon mellé kalapáltál, kár volt megszólalni.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Csatlakozott: 2008 szept. 15, 14:50
Hozzászólások: 23
Tartózkodási hely: Karcag
   
Hozzászólás 2011 okt. 31, 15:42 
Sokáig tűnődtem, hogy reagáljak e a „Magyar Bajnokságra”, s úgy gondolom, hogy veszteni valóm nincs. Leírom a véleményemet és az észrevételeimet, persze, csak építő jelleggel :lol:
1. Kezdeném a csütörtöki nappal:
1/1 A madarak beszállításakor a kalitoknak és a röpdéknek már készen kellett volna állnia a madarak fogadására és nem a vidékről, más országból érkező kiállítók munkájára várva várni a megoldást. Amennyiben tudta a gyulai egyesület, hogy ezzel ők nem készülnek el időben, nyugodtan lehetett volna a nevező egyesületektől segítséget kérni, mivel mindenki célja egy igazi Magyar Bajnokság volt.
1/2 Lehet, hogy a tenyésztő nem minden esetben helyesen sorolta be a madarait, de hogy úgymond a fogadással megbízott személyek sem tudták, hogy 1-1 madár mely szekcióba tartozik?! Egy Bajnokságnak nem lehet így neki indulni.
2. Pénteki nap (az első igazi csalódás):
2/1 Mint minden madarász, megérkezésemkor rögtön a madaraimat mentem megkeresni. Pechemre pont akkor zajlott a „bírálat”. Csendesen háttérbe vonultam. Kérdezem én, hogy egy hiteles bírálat arról szól, hogy 1 perc alatt 5 madarat lebírál egy adott bíró?
3. Szombati nap (még egy csalódás):
3/1 Kiállítási katalógus nincs. Bírálati lap nincs, nem nézhetem meg (nem is lesz?). Utólagos kézbesítés? Utólag olyat töltök ki amilyet akarok. Magyar Bajnokot utólag keresek? Vicc. Nagy fejetlenség az egész napon. A nevezési díjért hiteles bírálatot vártam, csak annyit, hogy tudjam, milyenek a madaraim.
3/2 Nyugodtan lehetett volna segítséget kérni a kiállítóktól, akár az összesítésben, akár a felvezetésben. Mindenki célja egy IGAZI „Magyar Bajnokság” volt (csak volt). Teljesen lejárattuk magunkat, csak ennyire vagyunk képesek? Hol itt az összefogás?
4. Vasárnap (csalódás, csalódás hátán):
4/1 Már teljesen világos, kiállítási katalógus nem lesz.
4/2 Eredményhirdetés, de mikor? 14-11-14 óra? Teljes a zűrzavar. Magyar Bajnok? Keressünk gyorsan egyet-kettőt.

Az ún. „Magyar Bajnokság” csak egy egyesületi kiállítás volt, szervezetlenül. Legfőképpen az szomorít el, hogy a tavalyi hibákból nem tanulván az idén nagyobbakat vétettek.
Szerintem nem egy-két nevet kellene kiemelni köszönet nyilvánításkor, hamen mindazon kiállítónak megköszönni, akik segítettek.
A „Magyar Bajnokság” egy álom volt, az is marad.

Petőné Jacsó Marianna


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 dec. 24, 6:00
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: Karcag
   
Hozzászólás 2011 okt. 31, 10:36 
Mivel én kezdtem el, de a következőkben igérem, hogy sem negatívan, sem pozitívan nem fogok hozzászólni. Számomra ezzel egy történet a madarászatban befejeződött. Kár lenne belemélyednem abba, hogy mi- miért , és hogyan történt. Én úgy gondolom, hogy senki nem vádolhat azzal, hogy mi nem tettük oda magunkat. (És még jó néhányan!!!). Ha szerinted ez remek m.b.- volt, akkor én valszeg memória zavarokkal küzdök. Én nem kívánok az mdosz fórumán reagálni ezekre a dolgokra. Én az "ügyet" lezártnak tekintem. Nem szeretném, ha esetleg olyanok sértődnének meg, akik tényleg beleadtak mindent, -munkát, anyagiakat- és még félreértenék a helyzetet.
Természetesen, ha TE úgy gondolod, hogy itt voltak némi kicsike problémák, az a TE dolgod. Én valahogy másként láttam. Ez ma már számomra a múlt, és ebben nincs jövőm. :14:

_________________
Üdv: Vajó Sándor


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kuvik 2011 okt. 31, 10:54-kor.

 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 okt. 31, 9:40 
VladTepes írta:
Nem mondom, hogy nem kell róluk beszélni, sőt ellenkezőleg. Tanulnunk kell belőlük, és következőkben nem újra elkövetni a mostani hibákat; fel kell készülni a mostani bakik jövőbeni elhárítására.

Nem voltam ott, de ha képesek vagyunk tanulni a hibákból (ami manapság valahogy nem divat), akkor olyan nagyon nagy baj nem lehet. De olvasgatni fogom a hozzászólásokat, hogy megtudjam miről maradtam le...

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 aug. 12, 8:42
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Miskolc
   
Hozzászólás 2011 okt. 31, 9:29 
kuvik írta:
Helló!!!
Az én frisssss kérdésem meg az, hogy volt magyar bajnokság???? Hol, mikor, és legfőbbképpen minek!!!
Ha ez a "valami" az volt, akkor én nagyon elvagyok tájolódva. Én sajnálom, hogy csak ennyire futotta. Mert kiállítás az volt, talán még nem is olyan rossz, de hogy MAGYAR BAJNOKSÁG lett volna azt sajnos nem igen lehetett észrevenni. Vagy csak én vagyok ilyen gyógypedagógiás? LEHET!!! :31: De az islehet, hogy én házszámot tévesztettem, és rossz helyre mentem. Számomra ez feltette ez évre a koronát. :37:
U.I.: És talán örökre becsukott egy ajtót.



Kedves Sanyi!

Teljesen egyetértek Veled.
A szervezetlenség megölt egy olyan Magyar Bajnokságot, ahova a madarászok nagy lelkesedéssel vitték el madaraikat annak reményében, hogy az "új" MDOSZ erőre kapva egy színvonalas Magyar Bajnokságot szervez. Sajnos a remény sokak számára szertefoszlott.
Nagyon szívesen részletezném a gondolataimat, de nem akarok senkit megbántani ezzel. A lényeg, hogy a Magyar Bajnokságnak nem egy "egyesületi kiállításnak" kell lennie, hanem kellő szakmai komolysággal, szervezettséggel megrendezett Bajnokságnak, ami a magyar tenyésztők munkáját előre viszi és nem hátra.


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 dec. 24, 6:00
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: Karcag
   
Hozzászólás 2011 okt. 30, 20:45 
Helló!!!
Az én frisssss kérdésem meg az, hogy volt magyar bajnokság???? Hol, mikor, és legfőbbképpen minek!!!
Ha ez a "valami" az volt, akkor én nagyon elvagyok tájolódva. Én sajnálom, hogy csak ennyire futotta. Mert kiállítás az volt, talán még nem is olyan rossz, de hogy MAGYAR BAJNOKSÁG lett volna azt sajnos nem igen lehetett észrevenni. Vagy csak én vagyok ilyen gyógypedagógiás? LEHET!!! :31: De az islehet, hogy én házszámot tévesztettem, és rossz helyre mentem. Számomra ez feltette ez évre a koronát. :37:
U.I.: És talán örökre becsukott egy ajtót.

_________________
Üdv: Vajó Sándor


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2011 okt. 27, 13:43 
Sziasztok,

az Országos Bajnoksággal kapcsolatos legfrissebb híreket itt olvashatjátok el:
http://www.mdosz.org/forum/viewtopic.php?f=12&t=18


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
Hozzászólás 2011 okt. 23, 11:46 
Kérem, hogy aki az IDRE tagjai közül nevezett a jövő héten kezdődő gyulai rendezvényre az még ma jelezze az idre@idre.hu e-mail címen.

köszönöm.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2011 okt. 21, 18:58 
Hali,

Butaság! Etető és itató edények biztosítva lesznek a kiállításon!
A standard kalitkákból a tálcás változat lesz használva, melynek az egyik oldalából le van választva magnak egy rész. Azok a tenyésztők, akiknek a madara nem eszik a „földről”, hozhatnak magukkal etetőedényt, mely küllemileg kifogásolatlan!

Továbbá alap egzóta, kanári és papagáj alap magkeverék is lesz, de a speciális, vagy az ettől eltérő igény esetén a tenyésztőknek kell biztosítani a megfelelő eledelt a kiállítás teljes idejére. (például: tűzpinty, lágyevők, kényesebb nagypapagájok stb.)


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 aug. 12, 8:42
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Miskolc
   
Hozzászólás 2011 okt. 21, 18:06 
Ma hallottam, hogy a kiállításon nem biztosítják a kalitkához az etetőket és az itatókat, azt mindenkinek maga kell vinni.
Ezt sehol nem olvastam a nevezési felhívásban.
Mi ebből az igazság?


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 okt. 18, 21:46
Hozzászólások: 290
Tartózkodási hely: Budapest XVI ker.
Valódi név: Tóth Ádám
   
Hozzászólás 2011 okt. 5, 20:59 
Nekem azt mondta a Csaba hogy majd Ő intézi és szól hogy milesz! Itt lakom Tőle pár utcára.
7db zebrapintyet neveztem. :)

_________________
-------< Ádám >-------
http://www.littlepigs.fw.hu


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
Hozzászólás 2011 okt. 5, 8:19 
Szervusz Ádám !

Az jó ha beszéltél Csabával, de ebből Én még mitsem tudok.

Nem tudom, hogy mennyi madarat neveznél, mekkora tér kell hozzá a szállító járműben, hol adod le, stb.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 okt. 18, 21:46
Hozzászólások: 290
Tartózkodási hely: Budapest XVI ker.
Valódi név: Tóth Ádám
   
Hozzászólás 2011 okt. 4, 20:34 
Üdvözlöm!
Én szeretném ha levinnék a madaraim, de a Csabával ma már beszéltem erről.

_________________
-------< Ádám >-------
http://www.littlepigs.fw.hu


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
Hozzászólás 2011 okt. 4, 8:00 
eszterolajos írta:
Tisztelt Madarászok !

Az Országos Bajnokság előkészítése folyik, bár ennek szinte alig van látszata a honlapokon.

Ennek megváltotatása érdekében az IDRE vezetősége elkezdi közreadni az OB-vel kapcsolatos saját az egyesületi tagságára érvényes intézkedéseit.
Az IDRE által adott kedvezmények a 2o11- ben érvényes IDRE tagságra vonatkoznak.
(érvényes tagsági viszony akkor létesűl, ha a folyó évi tagdíj rendezve van.)

Legfőbb változás az egyesületen belőli csoportos nevezés lesz, melyhez az egyesület részéről a nevezőket az alábbiak szerint anyagi támogatásban is részesítjük :

1. - Aki a csoportos nevezést választja, annak a beszállítást az egyesület 4 útvonalról térítésmentesen megoldja.
(a visszaszállítás a tenyésztő feladata)

Útvonalak :
Szentes - Gyula,
Szeged- Orosháza - Gyula,
Budapest - Gyula,
Debrecen - Gyula.

2. - a csoportos nevezésben szereplő kiállítási madarak átadásáról, etetéséről, itatásáról az egyesület által felkért és delegált tenyésztők gondoskodnak, kivéve a zárási napot, melyen a reggeli etetés, itatás után, már a kiállító gondoskodik madaráról.
(egyedi ellátást igénylő madaraknál a tenyésztő tájékoztatása alapján járunk el)
Az ellátás költségeit az egyesület fedezi.

3. - a csoportos kiállítási kalitokat az egyesület logojának, valamint a faj rövid ismertetőjének kihelyezésével látjuk el.
A költségeket az egyesület fedezi.


A részletekről e-mailben kiértesítünk minden tagunkat, illetve ebben a topikban jelezzük a teendőket.

Azokra a személyekre is vonatkozik a kedvezmény akik 2o11. október 1 - ig belépnek az IDRE soraiba.

Jelentkezni az idre@idre.hu email címen lehet.

Sok sikert kívánunk a versenyen...


az IDRE vezetősége nevében üdvözlettel :

Eszteró Lajos




Szervusztok !

Lassan letelik az OB-re a jelentkezési határidő, az egyesület által felajánlott csoportos nevezésre a mai napig egyetlen tagtársunk sem reagált.
Kérem, hogy akit netán érdekelne az 5- én estig jelezze az idre@idre.hu e-mail címen.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2011 szept. 25, 8:47 
Sziasztok,

aki esetleg nem vette volna eddig észre, a nevezési felhívás fent van az MDOSZ honlapján:
http://www.mdosz.org/folap/hirek/52-ors ... -bajnoksag


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
Hozzászólás 2011 szept. 8, 10:33 
Tisztelt Madarászok !

Az Országos Bajnokság előkészítése folyik, bár ennek szinte alig van látszata a honlapokon.

Ennek megváltotatása érdekében az IDRE vezetősége elkezdi közreadni az OB-vel kapcsolatos saját az egyesületi tagságára érvényes intézkedéseit.
Az IDRE által adott kedvezmények a 2o11- ben érvényes IDRE tagságra vonatkoznak.
(érvényes tagsági viszony akkor létesűl, ha a folyó évi tagdíj rendezve van.)

Legfőbb változás az egyesületen belőli csoportos nevezés lesz, melyhez az egyesület részéről a nevezőket az alábbiak szerint anyagi támogatásban is részesítjük :

1. - Aki a csoportos nevezést választja, annak a beszállítást az egyesület 4 útvonalról térítésmentesen megoldja.
(a visszaszállítás a tenyésztő feladata)

Útvonalak :
Szentes - Gyula,
Szeged- Orosháza - Gyula,
Budapest - Gyula,
Debrecen - Gyula.

2. - a csoportos nevezésben szereplő kiállítási madarak átadásáról, etetéséről, itatásáról az egyesület által felkért és delegált tenyésztők gondoskodnak, kivéve a zárási napot, melyen a reggeli etetés, itatás után, már a kiállító gondoskodik madaráról.
(egyedi ellátást igénylő madaraknál a tenyésztő tájékoztatása alapján járunk el)
Az ellátás költségeit az egyesület fedezi.

3. - a csoportos kiállítási kalitokat az egyesület logojának, valamint a faj rövid ismertetőjének kihelyezésével látjuk el.
A költségeket az egyesület fedezi.


A részletekről e-mailben kiértesítünk minden tagunkat, illetve ebben a topikban jelezzük a teendőket.

Azokra a személyekre is vonatkozik a kedvezmény akik 2o11. október 1 - ig belépnek az IDRE soraiba.

Jelentkezni az idre@idre.hu email címen lehet.

Sok sikert kívánunk a versenyen...


az IDRE vezetősége nevében üdvözlettel :

Eszteró Lajos

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 101 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 16:10
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO