Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 98 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal 1, 2, 3, 4, 5  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 6, 10:30
Hozzászólások: 872
Tartózkodási hely: Budapest-Marosvásárhely
Valódi név: Nyíri Ferenc
   
Hozzászólás 2013 nov. 13, 21:11 
laczkó tamás írta:
Sziasztok!

Hamarosan feltöltöm a 2013-as Pannónia-n készült képeket. Valóban, Nyíri Feri tanítványai(ahogy Feri mondta nekem) nagyon jól szerepeltek.


Igazából 4 nagy főszereplő volt a kanári osztályban Ley Pista, Guti Zoli és a két román barátom akik arattak :) Még voltak mások is csak ők kevesebb helyezést értek el.

Gratulálok mindenkinek!!!

További jó madarászást,sajnos én csak a partvonalról nézzem :)

_________________
Üdv:Nyíri Ferenc


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 nov. 22, 0:17
Hozzászólások: 810
Tartózkodási hely: Budapest XVI. ker.
Valódi név: Rédly Szilvia
   
Hozzászólás 2013 nov. 6, 12:11 
Köszönjük a képeket, jó sok, jól visszaadja a hangulatot! :D
Jó buli volt, sok szép látnivalóval. Jövőre is ott a helyem! :)
Nagy mázlim, hogy egyiken sem vagyok rajta! Huhh!!! :D
:mrgreen:

_________________
*** Pulipinty ***


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2012 feb. 26, 21:34
Hozzászólások: 266
Valódi név: Bertók Gábor
   
Hozzászólás 2013 nov. 3, 22:02 
tasi írta:
laczkó tamás írta:
képek 3. rész:
Kép



"Madár" kiszökött...? :roll: :eye:
Bocs!


Jött a workshopot megnyitni, ha már ő a Papagájvilág Alapitvány elnöke :D

_________________
Minnél jobban megismerem az embereket, annál jobban szeretem az állatokat...


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 15, 21:06
Hozzászólások: 424
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Valódi név: Sándor
   
Hozzászólás 2013 nov. 3, 19:25 
laczkó tamás írta:
képek 3. rész:
Kép



"Madár" kiszökött...? :roll: :eye:
Bocs!


 
Offline
Regionális Ezüstkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 5, 22:01
Hozzászólások: 551
Tartózkodási hely: Kóka(Pest megye)
Valódi név: Laczkó Tamás
   
Hozzászólás 2013 nov. 2, 18:59 
képek 3. rész:
Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép

_________________
Laczkó Tamás

www.gportal.hu/laczkotomi


 
Offline
Regionális Ezüstkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 5, 22:01
Hozzászólások: 551
Tartózkodási hely: Kóka(Pest megye)
Valódi név: Laczkó Tamás
   
Hozzászólás 2013 nov. 2, 18:12 
képek 2. rész:
Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

_________________
Laczkó Tamás

www.gportal.hu/laczkotomi


 
Offline
Csatlakozott: 2011 nov. 19, 16:42
Hozzászólások: 18
Valódi név: SZÉNÁSI LÁSZLÓ
   
Hozzászólás 2013 nov. 2, 18:05 
Mindazok nevében akik nem lehetunk jellen-KOSZONYUK-a képeket!


 
Offline
Regionális Ezüstkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 5, 22:01
Hozzászólások: 551
Tartózkodási hely: Kóka(Pest megye)
Valódi név: Laczkó Tamás
   
Hozzászólás 2013 nov. 2, 17:22 
Egy adag kép a 2013-as pannóniáról:
Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép

_________________
Laczkó Tamás

www.gportal.hu/laczkotomi


 
Offline
Regionális Ezüstkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 5, 22:01
Hozzászólások: 551
Tartózkodási hely: Kóka(Pest megye)
Valódi név: Laczkó Tamás
   
Hozzászólás 2013 nov. 2, 15:17 
Sziasztok!

Hamarosan feltöltöm a 2013-as Pannónia-n készült képeket. Valóban, Nyí Feri tanítványai(ahogy Feri mondta nekem) nagyon jól szerepeltek.

_________________
Laczkó Tamás

www.gportal.hu/laczkotomi


 
Offline
Csatlakozott: 2011 nov. 19, 16:42
Hozzászólások: 18
Valódi név: SZÉNÁSI LÁSZLÓ
   
Hozzászólás 2013 nov. 2, 11:13 
Sziasztok!,a mostani Pannóniárol nem csinált senki képpeket?.Meggdöbentem az eredményeken,elég jókk voltak a ''Románok'',a Nyiri Feri állománya(nem csak a Feri kezében) még mindig nagyot tudd utni.


 
Offline
Regionális Ezüstkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 5, 22:01
Hozzászólások: 551
Tartózkodási hely: Kóka(Pest megye)
Valódi név: Laczkó Tamás
   
Hozzászólás 2012 dec. 19, 21:20 
Sziasztok!

Valahogy kimaradt, de most megtaláltam a gépemen a 2012-es Pannonia kupa kiállítás képeit.
Családi program volt, bocs, de nem válogattam a képeket. Az a két lurkó a madarak mellett, a fiaim :D .

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

_________________
Laczkó Tamás

www.gportal.hu/laczkotomi


 
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 30, 15:28
Hozzászólások: 540
Tartózkodási hely: 6000
   
Hozzászólás 2012 okt. 6, 19:24 
holnap délelőtt 10 órakor a Vajdahunyad-várban egy elfeledett rendezvénysorozatot indítunk újra. A Pannónia kupához eddig is több szakmai jellegű rendezvény kapcsolódott már. Ebbe a sorba "áll be" az abc is a holnapi rendezvénnyel. Ennek keretén belül Papp László veresegyházi madártenyésztő (lizard, raza espanola,stb) tart hiánypótló előadást a kanárimadárra jellemző tollszerkezeti tulajdonságok felismeréséről, kategorizálásáról és ezen tulajdonságok tenyésztésre gyakorolt hatásairól. Miivel ezen ismeretek elsajátítása nagyban megkönnyíti a kanárik megfelelő minőségben történő tenyésztését, mind az alak kanáris, mind a színkanáris kollégákat szeretettel várjuk. Speciális segédanyagot is csatasorba állítunk, a pontosabb elsajátítás megkönnyítésére.
ha időnk engedi, egy kicsit belekóstolunk a raza espanola kanárik küllemi hibáinak bemutatásába is.
Ne késsetek....

_________________
bb
alakkanari.blogspot.com


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 aug. 12, 8:42
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Miskolc
   
Hozzászólás 2012 szept. 1, 9:05 
NEVEZÉSI FELHÍVÁS

X.PANNÓNIA KUPA
Nemzetközi Díszmadár Kiállítást és MAGYAR ORSZÁGOS BAJNOKSÁG,

Valamint a Szent István Állatorvosi Egyetemmel szervezésében
IV.Egzotikus kisállatok egészségvédelmi konferencia

MGKSZ GALAMBKIÁLLÍTÁS

BUDAPEST, VAJDAHUNYADVÁR
2012.Október 05-06-07


Célja:  természet és környezetvédelmi propaganda kifejtése
 díszmadártartás népszerűsítése
 nemzetközi kapcsolataink bővítése, szakmai konzultációk, tapasztalatcserék
 Magyarország kulturális programajánlatának színesítése

Résztvevők: Bármely olyan tenyésztő, aki madarászként szeretné a madarát bemutatni és madarai egészséges és esztétikus megjelenésű díszmadarak. A határainkon túli szervezetek delegáltjai a versenyben teljes joggal vesznek részt. A Washingtoni Egyezmény hatálya alá tartozó madarak csak a megfelelő engedélyek birtokában állíthatóak ki.
8/A állatorvosi papír bemutatása KÖTELEZŐ!
Értékelés: A rendezvényen az érvényben lévő nemzetközi szabályok alapján bírálatot tartunk, melyre egy tenyésztő osztályonként tetszőleges számú egyéni és kollekciót nevezhet. Sérülés, elhullás esetén a tenyésztő a madarak leadásakor kérheti a kollekcióból egyénibe történő átsorolását.
A bírálatra zárt lábgyűrű, vagy egyéb, a madár hovatartozását, korát egyértelműen igazoló jelzés (mikrochip) kötelező. A kényesebb fajok jelzés nélküli egyedeit is lebíráljuk, a kiemelkedően szép példányokat külön díjazzuk, de Bajnok és II-III. helyezett csak azonosítható madár lehet. Az azonosítás a tenyésztő felelőssége!
Csak azok a madarak állíthatók ki, melyek a melléklet szerinti szekciókba besorolhatók!
Az egyes osztályok legtöbb pontszámát elérő madara (kollekciója) a győztes (Bajnok).
Osztály győztest hirdetünk, ha az adott osztályban min. 5 tenyésztő 15 egyéni madara, vagy 5 kollekciója vetélkedett, vagy ennél kevesebb számú résztvevő esetén (akár 1 madár, vagy kollekció indulásánál is), ha valamelyik kiváló minősítést szerzett. Minden helyezett madárnál gyűrűellenőrzést tartunk!
Amennyiben a fenti feltételek nem teljesülnek, az osztályokat ésszerűen összevonjuk, a rangsort az elért pontszám alapján állapítjuk meg.
A kiállítható madarak életkorát a besorolás tartalmazza (melléklet)!
Bírák:Szín- és alakkanári: Franke Karl Németország
Günter Bernhard Ausztria
Közép- és nagypapagáj: Günter Huber Ausztria
Egzóta, (Alakkanári): Carlos Fernando RAMOA PORTUGÁLIA
Standard hullámos: Carlos Fernando RAMOA PORTUGÁLIA

Díjazás: A rendezvényen minden résztvevő oklevelet kap. A szekció győztesek és II.-III. helyezettek Serleg díjazásban
az osztály győztesek és II.-III. helyezettek kokárda díjazásban részesülnek. Egy osztályon belül
1-7 egyedszám esetén I., 8-13 egyed esetén I., II., 14 vagy több egyed esetén I., II., III. helyezettet díjazunk!
A rendező az előzsűrizés jogát fenntartja! (Beteg, kifogásolható megjelenésű vagy szekciókon kívüli madarak kiszűrése állatorvosi segédlettel.)
FIGYELEM: Az MGKSZ felajánlásával a MAGYAR BAJNOK tenyésztők, valamint a legtöbb madarat kiállító 25 tenyésztő INGYEN BELÉPŐT KAP a monori börzére a 2013-as évben!!!!!!
FIGYELEM: Rossz besorolás esetén a madarat a helyszínen átsorolni nem lehet!
Óvás: Az eredmények nyilvánosságra hozatalát követő 1 órán belül, kellő indoklással 5000 Ft egyidejű befizetése mellett a főbírónál. Jogos óvás esetén az óvadékot visszafizetjük

ÁLTALÁNOS TUDNIVALÓK

Nevezési határidő: A madarak pontos fajta és szín szerinti besorolásával, az évjárat, valamint a madár nemének megjelölésével (amely fajnál ez nem egyértelmű pl: kanárinál, nem szükséges) lehet hím 1.0 – tojó 0.1
2012.szeptember 26-ig
Nevezés: A nevezési lap kitöltésével. A katalógusban csak a nevezéskor leadott gyűrűszámok kerülnek be!
Nevezési lehetőségek: FIGYELEM VÁLTOZÁS!!!
postai úton: Gyerkó Tibor 1182 Budapest, Dráva u. 83.
Fax: 06-28-785-485 A korábban megadott és korábbi években érvényes faxszám nem él!!!
E-mail: gyerko.t@t-online.hu vagy szinkat@gmail.com
Nevezési díj: Pannónia tagszervezeteknek és tagoknak a szövetség feltételrendszere alapján!
Egyéb esetben: Bírálatra 300,-Ft / madár de minimum 2 000,-Ft /fő
Eszközök: A papagájok és vitrint igénylő egzóták esetében a korábbi években megszokottak szerint!
Kanári madaraknál és kalitkában kiállított egzótáknál:
Az idei évtől nálunk is bevezetésre kerül a nemzetközi téren már jól bevált és elfogadott kartonkalita rendszere. Ez egy könnyen tárolható, gyorsan összeszerelhető, környezetbarát és főleg higiénikus eszköz!
Nem lesz többé gond a kalitkák korábbi kiállításaiból megmaradt szennyeződés vagy elhasználódás!
Ezzel együtt minden kedves kiállítónak lehetőséget biztosítunk, hogy a kalitkát a kiállítás után hazavigye és a továbbiakban használja más kiállításokon, börzéken való megjelenésre, megfelelve ezzel az összes Unió-s előírásnak és követelménynek!!!
Tisztelt kiállítóknak két lehetőséget tudunk ajánlani:
1. Nem szeretné a kalitkát megvásárolni és hazavinni:
Ebben az esetben a kiállításra való jelentkezés ára: 150,-Ft/madár
2. A kiállítás előtt átveheti a kalitkát, majd a kiállítás után saját tulajdonként elviheti: Ebben az esetben az ár 1100,-Ft, azaz ezeregyszáz forint. Ez tartalmazza a nevezési díjat is!
A kalitka tartozékai:
1 db kartonkalitka fehér-fehér
1 db karton fiók fehér fehér
1 db szabvány rács fehér
2 db műanyag ülőrúd
A beszállításkor lehetőség lesz itató és etető edények vásárlására is! Aki ezt nem veszi igénybe, annak a rendezők biztosítanak!
Madarak átvétele: 2012. október 03-én (Szerdán) 1700-1900-ig
2012. október 04-án (Csütörtökön) 0700-0900-ig

Bírálat: 2012. október 04-án (Csütörtökön) 10 órától
Madarak kiadása: 2012. október 07-én 1630-tól
Díjak átadása: 2012. október 07-én 14 órától a konferencia teremben
ÚJ! Technikai előírások:
Börze: Tisztelt Tenyésztők!
Levesszük a válláról a nyugtaadási kötelezettség terheit!!!
A madarak értékesítését hivatalosan a Rendezőség végzi, Önnek csak a madarakat kell hoznia és ha van kedve a jelenlétével segítheti az eladást!!!
A madarak árusítása a Nemzetközi Kiállítási szabályoknak megfelelően, (Figyelem ez nem egyezik a kizárólag börzeként működő rendezvényekével) standard kalitkából történik! Egy kalitkában maximum 2 madár helyezhető el!
Saját kalitka esetén a beszállítás díja: 100,-Ft/madár
Eszközigény esetén: 500,-Ft/eszköz, mely tartalmazza a két madár árát is!
Itató és etetőedényt a Tenyésztőnek kell biztosítani!
8/A állatorvosi papír egy példánya (másolat) a börzére is kötelező!
További információ és letöltés: www.mdposz.hu és www.alakkanari.blogspot.com -on


 
Offline
Csatlakozott: 2010 feb. 19, 19:08
Hozzászólások: 42
Valódi név: kóré beatrix
   
Hozzászólás 2011 nov. 4, 17:45 
gutiz írta:
Sziasztok!

Raktam fel képeket a honlapomra az idei Pannónia Kupa résztvevőiről jó szórakozást:


http://kanarimadar.mindenkilapja.hu/#/g ... -kupa-2011


Guti Zoltán
http://www.kanarimadar.mlap.hu


Nagyon szépek a képek!!! Gratulálok az elért eredményeidhez !!!

ÜDV.: Betti


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
Hozzászólás 2011 nov. 3, 10:32 
Shama írta:
Kedves Lajos, és Csaba!
Meghajlok döntésetek elött, hogy az IDRÉT BÖLCSEN VÉDITEK! A mostani beírást csupán Gutiz miatt fogalmaztam meg néhány saját adat ismertetésével. Ismétlem személyesen nem ismerem, de a fórumotok egyik leghasznosabb tagja, és eredményét nagyra értékelem. Rutinos rókák között, minőségi madaraival sokakat leiskolázott. A fiatal generáció tudását hasznosíthatja! Ami az MDOSZ ÉS MDPOSZ FÓRUMOKAT ILLETI, azon ne csodálkozzatok, hogy némák! Senki nem akarja megbélyegezni magát egyiknél sem. Az információkat a madarászok az elnököktől várják, de nem kapják! Én is csupán azért regisztráltam, mert valami miatt eddig még olvasni sem tudtam. Ti az MDOSZ tagjai vagytok, mégis egyfajta semleges és valódi madarász érdekeket képviseltek az ország madarászai szemében. Ezért írnak és kérdeznek nálatok, és ezért nem máshol! Nekem ez a meggyőződésem, és a továbbiakban is így számíthattok rám. Üdv. Lakó Antal



Kedves Anti !

Bejegyzésedet teljes mértékben elfogadom és igazat adok. Guti Zolit van szerencsém személyesen is ismerni és szerintem a jövő madarásza bontakozik ki belőle, Én magam is örülök az eredményeinek és mindazokénak, akik követik őt.

A bejegyzésedben pirossal kiemeltem az egyik gondolatodat, bár nem mindenütt tapasztalható, de a célunk az, hogy szakmailag fejlődjön a madarászatot kedvelők tábora, legyen az bármely szervezet tagja. Igaz, hogy nagyon göröngyös az út, de némiképp járható és ha ezt még semlegesen is tesszük csakhamar eljuthatunk a célba. Köszönöm a további segítséget is.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jún. 19, 17:01
Hozzászólások: 249
   
Hozzászólás 2011 nov. 3, 9:35 
Kedves Lajos, és Csaba!
Meghajlok döntésetek elött, hogy az IDRÉT BÖLCSEN VÉDITEK! A mostani beírást csupán Gutiz miatt fogalmaztam meg néhány saját adat ismertetésével. Ismétlem személyesen nem ismerem, de a fórumotok egyik leghasznosabb tagja, és eredményét nagyra értékelem. Rutinos rókák között, minőségi madaraival sokakat leiskolázott. A fiatal generáció tudását hasznosíthatja! Ami az MDOSZ ÉS MDPOSZ FÓRUMOKAT ILLETI, azon ne csodálkozzatok, hogy némák! Senki nem akarja megbélyegezni magát egyiknél sem. Az információkat a madarászok az elnököktől várják, de nem kapják! Én is csupán azért regisztráltam, mert valami miatt eddig még olvasni sem tudtam. Ti az MDOSZ tagjai vagytok, mégis egyfajta semleges és valódi madarász érdekeket képviseltek az ország madarászai szemében. Ezért írnak és kérdeznek nálatok, és ezért nem máshol! Nekem ez a meggyőződésem, és a továbbiakban is így számíthattok rám. Üdv. Lakó Antal


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
Hozzászólás 2011 nov. 3, 8:52 
Szervusz Anti !

Előszőr is köszönjük, hogy úgy véled, hogy az IDRE honlapja a hazai berkekben az információ közlés terén vezető szerepet tölt be. Ez is az egyik célunk, persze nem a bulvárhírek területén, hanem a szakmai tapasztalatok, információk terjesztésében.
Ennek eléréséhez esetenként lazítani, vagy szigorítani kell a megszólalási lehetőségeket. Legtöbb esetben ez tőrténik és eddig még mindig meghozta az elvárható eredményeket. Azt sem kell elfeledni, hogy ez az oldal egy speciális egyesület gondozásában van, nem pedig egy teljesen nyitott, vagy szabad felhasználású információs lehetőség. Van szabályzata és müködtetési rendje, mely a széleskörű nyitottságán keresztűl elsősorban az egyesület érdekeit szolgálja.

Mint már többszőr is megtapasztalhattad a szakmai területen semmilyen korlátozás nem születet és a későbbiekben sem születhet, de a szervezeti kérdéseknek nem minden vadhajtását hagyjuk moderálás nélkül. Ugyanez vonatkozik a "beszólásokra, rágalmazó, vagy becsmérlő" hozzászólásokra. Ezt a rendszert továbbra is alkalmazni kívánjuk és tapasztalatom szerint ez vezetett oda, hogy a leglátogatottabb oldal lettünk.

Az átírányításokra kitérve : Csabának abban teljesen igaza van, hogy a moderátorok a szövetségi témákat egy helyre, az illetékes szövetségi oldalra terelik, mivel egyszerűbb a kezelésük, a megtalálásuk, és nem utolsó sorban kevesebb a ráfordítandó idő is, hiszen Csaba a napi szabadidejének jelentős részét e két honlap gondozásával tölti.

A Pannóniás eredményeket még most sem lehet olvasni az MDPOSZ honlapján, a szervezők hitelt érdemlő adatot nem küldtek részünkre, beleértve a hivatalos katalógust is, így az a véleményem, hogy nem a mi sarunk ennek az információnak a hiánya. Tehát kissé eltulzott ennek a felvetése. Mi szívesen közlünk minden olyan témát ami a teljeskörű tájékoztatást szolgálja, de más szervezetek eseményeit nem hiszem, hogy nekünk kell felkutatni. Ezt még esetleg a közlési jog megszerzése is korlátozhatja.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2011 nov. 3, 7:56 
Szerbusz Anti,

Shama írta:
Sajnálom, hogy itt az IDRÉN és még máshol sem olvashatunk a két szövetség bajnokairól!


A Pannónia kupa eredményéről nem kaptunk infókat, valószínüleg nem is fogunk. A Gyulai OB pedig pár napja zárult. Biztos vagyok benne hogy amint lehet felkerül ide is és az MDOSz honlapjára is.

Shama írta:
Sajnálom azt is, hogy a gyulai elemzést leállítottátok. Kedves IDRE vezetése, vegyétek észre, hogy Ti vagytok jelenleg az ország madarászainak a legolvasottabb és legtöbb információt nyújtó fóruma! Kultúrált vita esetén nem kellene senkibe belefólytani a mondandót!


Félreérted, nem állítottuk le, csak áttereltük az MDOSZ honlapjára. Sokkal kezelhetőbbek és átláthatóbbak a vélemények. Mindenki leírhatja a véleményét kulturált formában egy helyen. Nem hiszem hogy aki az IDRE fórumára regisztrált és hozzászólt, az nem tud vagy nem mer ugyanígy tenni az MDOSZ fórumán is.
(Látom neked is sikerült beregisztrálnod Fülöp Jánossal együtt.)

Üdv:
Csaba

UI: gratulálok a nyerteseknek az elért eredményekhez.


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jún. 19, 17:01
Hozzászólások: 249
   
Hozzászólás 2011 nov. 2, 17:57 
Gratulálok Guti Zoltánnak!
Jelen esetben nem csak a képekhez, hanem az elért eredményeihez! Korábban a színkanáriknál bemutatott képek alapján biztos helyezést vártam tőle, nem csalódtam. Ajánlom a kanárisoknak, hogy figyeljenek rá! Meggyőződésem, hogy megfelelő kitartása esetén a jövőben egyre komolyabb vetélytársa lesz a jelenlegi öregeknek. Én ugyan nem értek a kanárikhoz, és személyesen Guti Zoltánt sem ismerem, de elismerem, hogy már most jól megszorongatta a H-40-ben dörzsölődött, edződött hajdani és jelenlegi madarász tagtársaimat.
Sajnálom, hogy itt az IDRÉN és még máshol sem olvashatunk a két szövetség bajnokairól! Sajnálom azt is, hogy a gyulai elemzést leállítottátok. Kedves IDRE vezetése, vegyétek észre, hogy Ti vagytok jelenleg az ország madarászainak a legolvasottabb és legtöbb információt nyújtó fóruma! Kultúrált vita esetén nem kellene senkibe belefólytani a mondandót! Nem folytatom, mert döntéseitek a belső ügyetek, mely mégis országos ügyet szolgálhat.
Röviden saját észrevételem a vajdahunyadvári színkanári versenyről:
Kanáriban összesen nevezett 40 fő több mint 500 madárral. Ebből színkanári 28 fő 380 pd.
A bírálatot vizsgázott, elismert német bírók felhordás mellett, azonos fényviszonynál végezték. Szerény képességeim alapján néhány esetet saját szorgalomból leellenőriztem, és bevallom, hogy nem igazán kegyelmeztek a legkisebb hibánál sem. Összességében a bírálat nem kritizálható, részrehajlás nélkül a valós erőviszonyokat tükrözi. Az elért pontozás alapján többféle statisztikát készítettem, ebből bemutatom összesítve a legsikeresebb tenyésztők legjobb eredményeit.
Kollekciókban a legjobbak: I. Schiktancz Béla 3db 1. hely 1db. 2. hely
II. Kriston Endre 1db. 1. hely, 1db. 2. hely
Nyíri Ferenc 1db. 1. hely, 1db. 2. hely
III. Guti Zoltán 1db. 1. hely
IV. Ács György 1.db. 2. hely
Egyéniben a legsikeresebbek: I. Kriston Endre 3 db. 1. hely, 2db. 2. hely, 2db. 3. hely
II. Takács Zoltán 2db. 1. hely, 2db. 2. hely, 1db. 3. hely
III. Traian Mellean 2db.1. hely, 1db. 3. hely
IV. Harsányi F. és Horváth Gy. 1-1db. 1.hely és 1-1db.2.hely
V. Guti Z. és Ionel Badarau 1-1 db.1.hely és 1-1 db.3.hely
Súlyozott pontrendszer alapján: I-II. Kriston Endre és Schiktancz Béla
III. Nyíri Ferenc
IV. Guti Zoltán
További rangsór az eredményt elértek között: Ács GY. Takács Z. Traian M. Harsányi F. Horváth GY. Ionel B. Konkoly D. Horváth F. Vörös T. Téglás L.
Ezt az összeállítást saját szorgalomból végeztem el, mivel úgy érzem egy gratulációt Guti Zoltán és győztes társai még ezen a fórumon is megérdemelnek! Üdv Lakó Antal


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 aug. 12, 8:42
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Miskolc
   
Hozzászólás 2011 nov. 1, 20:11 
Sziasztok!

Raktam fel képeket a honlapomra az idei Pannónia Kupa résztvevőiről jó szórakozást:


http://kanarimadar.mindenkilapja.hu/#/g ... -kupa-2011


Guti Zoltán
www.kanarimadar.mlap.hu


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 98 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 11:30
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO