Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 98 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
Szerző Üzenet
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 okt. 8, 8:17 
Pannónia Nemzetközi Díszmadár Kiállítás és Dísznövény Vásár

Belépőjegy árak:

felnőtt: 1350 Ft
gyermek (3-14 éves korig): 1150 Ft
csoportos (óvodai és iskolai csoportok számára): 850 Ft
családi (2 felnőtt és 2-3 gyermek részére): 4500 Ft

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 6, 10:30
Hozzászólások: 872
Tartózkodási hely: Budapest-Marosvásárhely
Valódi név: Nyíri Ferenc
   
Hozzászólás 2011 okt. 8, 0:27 
szia,ha jól tudom reggel 9-től este 6-ig megtekinthető,ha jól tudom a belépő talán 1300 ft.

_________________
Üdv:Nyíri Ferenc


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2011 jún. 10, 17:08
Hozzászólások: 1775
Tartózkodási hely: Somogy megye, Tab
Valódi név: Darázs Ádám Péter
   
Hozzászólás 2011 okt. 7, 17:15 
Mettől meddig lehet majd a hétvégén látogatni a kupát és mennyi a belépő? Ezt is be kellene még szorítani lehet a hétvégémbe. :D

_________________
Nem kell, hogy őrült legyél ahhoz, hogy madarakat tartsál, de az biztos, hogy megkönnyíti a dolgot!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 aug. 12, 8:42
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Miskolc
   
Hozzászólás 2010 nov. 15, 19:43 
Tettem fel képeket a honlapomra az idei Pannóniáról.

http://kanarimadar.mindenkilapja.hu/#/gallery/19917934/renderimages/22798390/pannonia-kupa-budapest-2010


 
Offline
Regionális Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 3, 18:10
Hozzászólások: 169
Tartózkodási hely: Debrecen 30/428-6282
   
Hozzászólás 2010 nov. 9, 17:12 
Sziasztok!
Képek a VIII. Pannónia Kupáról.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Kép

_________________
Színkanári és Rock"N"Roll


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 10, 23:48
Hozzászólások: 1139
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós - Bucka
Valódi név: K.-né T. Tímea
   
Hozzászólás 2010 nov. 9, 13:44 
Szia Csaba!

Rég találkoztunk/beszéltünk...:-(
Köszi a képeket, nagyon mutatós példányok!
Talán jövőre élőben is megnézhetem őket végre... :roll:

_________________
Madárbaráti üdv: Timba

+3620/503-8303
timba76@freemail.hu


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2010 nov. 9, 8:46 
Szia,

70/337-4058

Üdv:
Csaba


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 aug. 12, 8:42
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Miskolc
   
Hozzászólás 2010 nov. 9, 7:46 
Ennek így semmi értelme.
Kérlek add meg a telefonszámodat és beszéljünk meg egy találkozót valahol a következő hétre, ahol tisztázzuk a dolgokat.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2010 nov. 8, 22:35 
gutiz írta:
Én számodra is és Küzminek is felajánlottam már egy lehetőséget a 84 oldalas COM standardokkal kapcsolatban, de sajnos nem történt semmi idáig.
Én kértem több helyről árajánlatokat ennek az újságnak a magyarnyelvű kiadására és ha nagyon igényesen szeretnénk elkészítettni akkor az újságonként kb. 2500-2800Ft.


Szia Zoli,

PÜ-ben beszélgettünk a dolgokról, de igazából szinte csak egymás mellet elbeszéltünk. Legutóbb írtad hogy árajánlatot kellene adni a kiadvány jogdíjára, meg lehetne venni képekkel és képek nélkül is, majd lefordítva kiadni. Akkor is válaszoltam neked, és most is ugyan azt teszem. Anélkül, hogy pontosan tudnánk mi is ez a kiadvány, mit tartalmaz, milyen és mennyi képeket, nem lehet árajánlatot adni. E nélkül az sem dönthető el hogy Magyarországon kiadásra alkalmas e!
A helyzet azóta sem változott, még mindig nem árultad el ki a kiadványnak például a kiadója, szerzője, egyéb azonosítója vagy valami. Ezért nem foglalkoztunk vele azóta sem érdemlegesen…
Abban azonban megint dilemmában vagyok, hogy valóban a COM standard van-e benne? Azt írtad ugyanis hogy „Ezt francia tenyésztők és COM bírók csapata készítette…”. Tehát ha nem hivatalos COM kiadvány, akkor annak megfelelően kell értelmezni, adott esetben alkalmazás előtt „honosítani”!

Arra azért kíváncsi lennék, mi alapján számoltad ki a 2500-2800/db árat. Ez az előállítás költsége lenne, szerzői díj megváltásával együtt, vagy pedig a kiadvány ára?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 aug. 12, 8:42
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Miskolc
   
Hozzászólás 2010 nov. 8, 21:20 
Kedves Marcsi!

Ha lesz is ebből valami, azaz az egyesületek tagjait érdekelni fogja egy ilyen standard leírás, akkor ez egy kötetként fog megjelenni, mert ennek úgy van értelme, nem húzni halasztani.


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
Hozzászólás 2010 nov. 8, 20:18 
Idézet:
Na igen a feltételek azért még nem konkretizálódtak, de tény és való, hogy a pénzt begyűjteni nem egyszerű. Mivel a nyomdai költségek 500db esetén éri csak meg ezért ha 39 egyesülettel számolok akkor, ez azt jelenti, hogy egyesületenként 13db újságot kell megvásárolni minden egyesületnek ahhoz, hogy le tudjuk gyártatni, ez kb.33000Ft egyesületenként. Tehát ez a legnehezebb feladat nem a legyártatása és a fordítása, mert ha meg van a pénz akkor 2 hónap és minden rendben van az újság.



Na látod, hogy miért nem történik semmi ?

Nem minden egyesületnél van 13 kanári tenyésztő, sőt az egész országban nincs 5oo fő aki megvenné ezt a szakanyagot, így senki sem tudja bevállalni egyedűl az elkészíttetését, főleg nem az egyéb kapcsolódó kiadások fedezését is hozzászámolva. Mindig előjön, hogy nincs mani a feladatok megoldására és sokszor ezért nem tőrténik semmi.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 9, 13:28
Hozzászólások: 921
Tartózkodási hely: Nyírtura
   
Hozzászólás 2010 nov. 8, 20:09 
szia

39 egyesület sohasem volt még ez idáig.

_________________
Varga Sándor
http://avikultura.blogspot.com/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 aug. 12, 8:42
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Miskolc
   
Hozzászólás 2010 nov. 8, 19:57 
eszterolajos írta:
gutiz írta:
Érdekes lenne tudni, hogy ezek a tenyésztők honnan szerzik/ szerezhetik be a szakanyagokat ? Vajon érdekelné - e őket egy magyar nyelvű szakanyag összeállítása és támogatnák - e a kiadását ?


Idézet:
Biztos, hogy támogatná mindenki csak valaki lépjen már ebben a dologban. Én számodra is és Küzminek is felajánlottam már egy lehetőséget a 84 oldalas COM standardokkal kapcsolatban, de sajnos nem történt semmi idáig.
Én kértem több helyről árajánlatokat ennek az újságnak a magyarnyelvű kiadására és ha nagyon igényesen szeretnénk elkészítettni akkor az újságonként kb. 2500-2800ft.


Hogyan is történt volna valami ?
Olyan anyagi feltételt nem tudunk biztosítani, mint amit igényeltek az anyag átadásáért.
De szerintem a színkanárisoknak már előre össze lehetne dobni az árát. Mi meg bevállalhatjuk a fordítását, kinyomtatását. A hó végéig gyüjtsd össze az igényeket, szedd össze a pénzt és márciusra meglesz az anyag.


Na igen a feltételek azért még nem konkretizálódtak, de tény és való, hogy a pénzt begyűjteni nem egyszerű. Mivel a nyomdai költségek 500db esetén éri csak meg ezért ha 39 egyesülettel számolok akkor, ez azt jelenti, hogy egyesületenként 13db újságot kell megvásárolni minden egyesületnek ahhoz, hogy le tudjuk gyártatni, ez kb.33000Ft egyesületenként. Tehát ez a legnehezebb feladat nem a legyártatása és a fordítása, mert ha meg van a pénz akkor 2 hónap és minden rendben van az újság.


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
Hozzászólás 2010 nov. 8, 19:15 
gutiz írta:
Érdekes lenne tudni, hogy ezek a tenyésztők honnan szerzik/ szerezhetik be a szakanyagokat ? Vajon érdekelné - e őket egy magyar nyelvű szakanyag összeállítása és támogatnák - e a kiadását ?


Idézet:
Biztos, hogy támogatná mindenki csak valaki lépjen már ebben a dologban. Én számodra is és Küzminek is felajánlottam már egy lehetőséget a 84 oldalas COM standardokkal kapcsolatban, de sajnos nem történt semmi idáig.
Én kértem több helyről árajánlatokat ennek az újságnak a magyarnyelvű kiadására és ha nagyon igényesen szeretnénk elkészítettni akkor az újságonként kb. 2500-2800ft.


Hogyan is történt volna valami ?
Olyan anyagi feltételt nem tudunk biztosítani, mint amit igényeltek az anyag átadásáért.
De szerintem a színkanárisoknak már előre össze lehetne dobni az árát. Mi meg bevállalhatjuk a fordítását, kinyomtatását. A hó végéig gyüjtsd össze az igényeket, szedd össze a pénzt és márciusra meglesz az anyag.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 aug. 12, 8:42
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Miskolc
   
Hozzászólás 2010 nov. 8, 18:52 
eszterolajos írta:
Érdekes lenne tudni, hogy ezek a tenyésztők honnan szerzik/ szerezhetik be a szakanyagokat ? Vajon érdekelné - e őket egy magyar nyelvű szakanyag összeállítása és támogatnák - e a kiadását ?


Biztos, hogy támogatná mindenki csak valaki lépjen már ebben a dologban. Én számodra is és Küzminek is felajánlottam már egy lehetőséget a 84 oldalas COM standardokkal kapcsolatban, de sajnos nem történt semmi idáig.
Én kértem több helyről árajánlatokat ennek az újságnak a magyarnyelvű kiadására és ha nagyon igényesen szeretnénk elkészítettni akkor az újságonként kb. 2500-2800ft.


 
Offline
Regionális Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 3, 18:10
Hozzászólások: 169
Tartózkodási hely: Debrecen 30/428-6282
   
Hozzászólás 2010 nov. 8, 17:19 
Sziasztok!
Képek a VIII. Pannónia Kupáról.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

_________________
Színkanári és Rock"N"Roll


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2009 szept. 8, 20:55
Hozzászólások: 511
Tartózkodási hely: Tiszatenyő
Valódi név: Ádám Imre
   
Hozzászólás 2010 nov. 8, 12:21 
sziasztok.
Az az igazság h itt nálunk szolnok megyében felkerestem szinte az összes ujságost, postát egyszóval mindent h megrendeljem ,előfizessek a magyar madarászra és mindenhol kinevettek :(
Azt mondták h ilyen nem is létezik. Olvastam vhol h a magyar posta foglalkozik vele.Erre hirtelen felindulásból megkerestem az illetékest és szintén jött a kinevetés:( És a kinevetés szó szerint értendő. sajnos még ez van,de reméljük h nagyot fog változni a helyzet.


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
Hozzászólás 2010 nov. 8, 12:05 
feketemarcsi írta:
Szerintem az mindenkit érdekelne... :wink:

Annyira, mint az MM ?

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
Hozzászólás 2010 nov. 8, 11:46 
gutiz írta:
feketemarcsi írta:
és azt lehet tudni, hogy miért lettek kizárva?


Kisebb részük azért mert pl. jelzőgyűrű volt a madarakon. Ez nagy felelőtlenség egy tenyésztő részéről és igen alap dolognak számít.
Nagyobb részük pedig nem felelt meg a COM standardnak (nem a kategória jegyeit hordozták).
Itt látszik meg, hogy sokan nincsenek teljesen tisztában azzal, hogy mi is a pontos standardja egy adott kategóriának. Mivel egyes kategóriájú madarak tenyésztését csak hordozó madarakkal lehet végezni ezért tudomásul kell venni, hogy hordozó madarat ne állítsunk ki mert azok egyik kategóriát sem fogják teljes mértékben mutatni, ezek a példányok nem kiállítási madarak hanem jó tenyészmadarak!!! Kérdés, hogy vajon a tenyésztők akik kiállítottak olyan madarat, ami nem felelt meg a standardnak, vajon tudatosan tették-e ezt (amit kétlek), vagy nincsenek pontosan tisztában a standardokkal. A COM bírók csak a standarnak megfelelő madarakat pontozzák le.


Érdekes lenne tudni, hogy ezek a tenyésztők honnan szerzik/ szerezhetik be a szakanyagokat ? Vajon érdekelné - e őket egy magyar nyelvű szakanyag összeállítása és támogatnák - e a kiadását ?

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 aug. 12, 8:42
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Miskolc
   
Hozzászólás 2010 nov. 8, 10:22 
feketemarcsi írta:
és azt lehet tudni, hogy miért lettek kizárva?


Kisebb részük azért mert pl. jelzőgyűrű volt a madarakon. Ez nagy felelőtlenség egy tenyésztő részéről és igen alap dolognak számít.
Nagyobb részük pedig nem felelt meg a COM standardnak (nem a kategória jegyeit hordozták).
Itt látszik meg, hogy sokan nincsenek teljesen tisztában azzal, hogy mi is a pontos standardja egy adott kategóriának. Mivel egyes kategóriájú madarak tenyésztését csak hordozó madarakkal lehet végezni ezért tudomásul kell venni, hogy hordozó madarat ne állítsunk ki mert azok egyik kategóriát sem fogják teljes mértékben mutatni, ezek a példányok nem kiállítási madarak hanem jó tenyészmadarak!!! Kérdés, hogy vajon a tenyésztők akik kiállítottak olyan madarat, ami nem felelt meg a standardnak, vajon tudatosan tették-e ezt (amit kétlek), vagy nincsenek pontosan tisztában a standardokkal. A COM bírók csak a standarnak megfelelő madarakat pontozzák le.


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 98 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 20:11
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO