Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 98 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 30, 15:28
Hozzászólások: 540
Tartózkodási hely: 6000
   
 
Hozzászólás 2009 nov. 8, 22:40 
Tudom, h minden szentnek maga felé hajlik a keze, de....
Az egzótákat, legalábbis az F1 ben Huber Günter bírálta. Igaz, én nem ismerem, de ha lakcímét, telefonszámát is megadja a bírálati lapon, szerintem nem lehet komolytalan ember.
ckuzmos egy két képe nagyon kedves nekem :oops: :D

_________________
bb
alakkanari.blogspot.com


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2009 nov. 7, 20:33 
Sziasztok,

ma a családdal ellátogatunk a Vajdahunyad várába, csináltam is pár képet. Jó volt sok ismerőssel találkozni. :)

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2009 nov. 1, 11:02 
És milyen bajnokság az, amit alig lehet fellelni az interneten...? Nekem az lenne a logikus, hogy -mint tavaly a szentesi- kap egy külön honlapot ez a nagy horderejű rendezvény.... :roll:

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 dec. 24, 6:00
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2009 nov. 1, 8:11 
Helló!!!

Csak félve teszem fel a kérdést:- milyen "magyar bajnokság" is az, ahol a kiírás szerint az egzótákat nem is bírálják????????????????
Vagy lehet, hogy csak ez nekem furcsa????

_________________
Üdv: Vajó Sándor


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2009 okt. 31, 21:55 
Köszi!

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 szept. 17, 11:27
Hozzászólások: 503
Tartózkodási hely: Székesfehérvár Tel: +36-30/ 896-6374
Valódi név: Cserna Zoltán ifj.
   
 
Hozzászólás 2009 okt. 31, 21:40 
Halihó !

Bizony, hogy bizony.
2009. november 6-7-8, Vajdahunyadvár. VII. Pannónia Nemzetközi Díszmadár Kiállítás és Magyar Bajnokság.
Bővebb infó:
Gyerkó Tibor (gyerko.t@t-online.hu), 06-20/ 9142162,
valamint
Lakatos Brigitta (pannonia1@gmail.com), 06-20/ 5490767

Üdv:

canary1


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2009 okt. 31, 21:21 
Halihó!
A Pannónia jövő hét végén lesz a Vajdahunyadvárban?

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 dec. 24, 6:00
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2009 okt. 15, 8:39 
Helló emys!!!

Küldtem pü.-t

_________________
Üdv: Vajó Sándor


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 9, 22:21
Hozzászólások: 318
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Dr Sátorhelyi tamás
   
 
Hozzászólás 2009 okt. 14, 23:51 
Sziasztok!

Tudna valaki információkkal szolgálni az idei Pannónia Kupáról?

Nevezési feltételek, határidő, szervezők elérhetősége?

Köszönettel:

emys

_________________
Sátorhelyi Tamás

http://www.exopet.hu/


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 13, 13:19
Hozzászólások: 2367
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Dr. Dezső Péter
   
Hozzászólás 2008 nov. 6, 15:40 
rtomek írta:
FOGJATOK ÖSSZE

Sziasztok!
Ez az MLSZ-es példa ez teszik :D jó a hasonlat Rtomek :lol:
Természetesen én is úgy gondolom, hogy nem a széthúzást kéne még jobban elmélyíteni, hanem az összetartozást erősíteni, hiszen mi mindannyian egy csónakban evezünk, mivel díszmadarakat tenyésztünk. 1993 óta létezik egy országos szervezete ennek a hobbinak, név szerint ugyebár a Magyar Díszmadártenyésztők Országos Szövetsége, amely jó esetben arra hivatott, hogy összetartsa a tagszervezeteit, azaz az egyesületeket. Természetesen akármelyik egyesület dönthet úgy, hogy nem kíván tagja lenni ennek az országos szövetségnek, ez szíve joga, de könyörgöm, akkor az általa rendezett kiállításon maximum egyesületi bajnokot kiálthat ki, nem pedig országos bajnokot! Ilyen alapon egy kisiskolás madarászszakkör által meghirdetett versenyen is kiadhatnák a magyar bajnoki címet, miért ne?! Magyarországon lett meghirdetve, magyar madarászok vettek rajta részt oszt csókolom…
Egyébként nem kötelező ezt a szép hobbit szervezett módon űzni, lehet csendesen otthon egyedül elmadarászgatni oszt csókolom…
Ha szervezett módon kívánunk díszmadarászni, akkor két út áll előttünk vagy az anarchia (amely felé jelenleg sodródik a magyar díszmadarászat...) vagy követjük a nemzetközi szervezeti normákat a COM égisze alatt oszt csókolom… :D
Ui.: André, én mondtam, hogy nem vagyok egy COM bíró, de ettől függetlenül még mindig nem tetszik az említett kollekció egyik madarának a fejtollazata, íme kinagyítva:
Kép

_________________
A magyar terepmadarászok honlapja: www.birding.hu
Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület: www.mme.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 okt. 18, 23:30
Hozzászólások: 292
Tartózkodási hely: Szabadka
Valódi név: Tomek Róbert
   
Hozzászólás 2008 nov. 6, 0:08 
Szabadkáról jelentkezek és mind kivülálló figyelem a vitát !! Megszeretném emliteni, hogy jómagam is meglátogadtam tavaj a pannonia kupá és mondhatom, hogy le a kalappaln !!! Ha jól tudom a mi szerbiai COM biráink birálták a madarak egy részét. Amit nemértek, hogy a H-50-es miért nem tagja a MDOSZ -nek és ha jó ötletei, megoldásai vannak a szövetságen belül kell hogy érvényesüljön természetesen a demokráció ( azaz a többség ) szabályai szerint. Vajon ha valamejik focicsapat nem tagja az MLSZ-nek játszhat -e a MAGYAR bajnoki cimért ?
Ugye nem . Itt sincs ez másként.
Nálunk(szerbiában) is vannak természetesen nézeteltérések a szövetségben (SOF) de mégsem alapitunk újakat, érdekeinket itt próbáljuk érvényesiteni hol kissebb hol magyobb sikerrel , de ez a demokrácia mindig a többség dönt.Egy országot csak egy szervezet képviselhet úgy mint a fociban az MLSZ úgy a diszmadártenyésztésben a MDOSZ!! Remélem véleményemmel senkit nem bántottam meg!!

FOGJATOK ÖSSZE


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 9, 19:15
Hozzászólások: 149
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 5, 19:00 
Szia Brimston!
Köszönöm a szövetségen kívűliek nevében.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 9, 13:28
Hozzászólások: 921
Tartózkodási hely: Nyírtura
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 4, 17:54 
Szia Ottó

Azt gondoltam valahogy sikerült elmagyarázni ezt a magyar bajnoki dolgot. Megpróbálom újból.
Ha csak a "Magyar bajnok" név hiányzik neked, akkor ha indultál a Pannónia kupán és nyertél, akkor Magyar bajnok lettél. Ha jól tudom így szerepelt a kokárdákon. Tehát ezen az úton is lehetsz Magyar bajnok. Ha fontos ami a név mögött van, akkor a Szövetség útján van rá lehetőséged a dolgok jelenlegi állása szerint. Ugyanis a Magyar bajnoki cím tulajdonosa jogot kap rá, hogy képviselje hazánkat a világkiállításon. Mivel a világkiállításon a COM szabályzata alapján csak az oda regisztrált szövetség tagja vehet részt, és ez hazánkból az MDOSZ, így a Magyar bajnoki névnek itt lenne jelentősége. Egyszerűen nem tudom érthetőbben elmondani a véleményem erről.
Mivel látom hogy ez számodra valóban fájó probléma, az irántadi tiszteletből ezennel megígérem, hogy áprilisban az országos küldöttgyűlésen napirendre tűzetem ezt a dolgot, és a jelenlevő 30 egyesület képviselőivel megszavaztatom. Ha a jelenlevő 100-150 ember megszavazza, akkor ez megváltozhat.

_________________
Varga Sándor
http://avikultura.blogspot.com/


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 4, 7:30 
Szia André !

andré írta:
Nem szerettem volna senkit sem megsérteni!
Egyszerüen csak azt szerettem volna mondani,hogy minden magyar madarász EGYENLŐ és megilletik az egyenlő esélyek!!!
Mig nem lesz összefogás addig nem lesz az országban szinvonal sem.Évekre le vagyunk maradva európától.
Csak rajtunk múlik magyar madarászokon.


Teljes mértékben osztom a véleményedet. Én a magam részéről többé nem veszek részt olyan kiállításon ahol ennek a megkülönböztetésnek, csak a halvány jelét is tapasztalom.
Viszont kezdeményezni fogok több olyan rendezvényt, akár országosat is, melynek kizárólag a szakmaiság, a madarászni vágyó ember egyéni fejlődésének szempontjai állnak az előtérben.

Figyelmedbe ajánlom ezen honlapon a "Hol is tartunk mi " topikban KUVIK bejegyzését.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 4, 7:13 
Szia Csicsörke !

Köszönöm az infót.

_________________
üdvözlettel : -el-


A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára eszterolajos 2008 nov. 4, 7:32-kor.

 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 9, 19:15
Hozzászólások: 149
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 3, 23:05 
Sziasztok!
Brimston
Ha jól emlékszem te írtad hogy nem a győztes lesz a magyar bajnok ha mondjuk a H-50 tagja hanem az aki a szövetség tagja. Akkor ezt most miért írtad? "Nincs levédve a név, csupán egy megkülönböztetésre szolgál a legnevesebb versenyek győzteseinek." Most akkor a győztes madár tenyésztője a magyar bajnok vagy sem? Én magyar állampolgár vagyok itt is élek és a H-50-es egyesületnek a tagja. Tehát én sem lehetnék magyar bajnok. Válaszold meg pontosan hogy miért nem lehet egy magyar ember Magyarországon magyar bajnok ha nem MDOSZ tag! Számomra ez a legégetőbb probléma. Kiváncsi lennék hogyan akartok összefogást és minőségi madarászatot ha nem a legjobb madár tenyésztője a magyar bajnok.


 
Offline
Bronzkoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2008 ápr. 29, 20:51
Hozzászólások: 506
Tartózkodási hely: kistarcsa
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 3, 22:54 
Nem szerettem volna senkit sem megsérteni!
Egyszerüen csak azt szerettem volna mondani,hogy minden magyar madarász EGYENLŐ és megilletik az egyenlő esélyek!!!
Mig nem lesz összefogás addig nem lesz az országban szinvonal sem.Évekre le vagyunk maradva európától.
Csak rajtunk múlik magyar madarászokon.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 9, 13:28
Hozzászólások: 921
Tartózkodási hely: Nyírtura
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 3, 22:41 
Üdvözletem

Nagyon nehéz az érzelmeken felülkerekedni, valahogy bántás nélkül igyekszem megfogalmazni. Mindenkinek szíve joga tartozni valahova, ha a H-50 nem akar tagja lenni a szövetségnek, senki sem vonhatja kérdőre. A szövetség ugye létezik már egy ideje, a Pannónia valamivel későbbi keltezésű. Na most a szövetség már 10 évvel ezelőtt a bajnokait magyar bajnokoknak nevezte, a serlegeket így adta ki. Nincs levédve a név, csupán egy megkülönböztetésre szolgál a legnevesebb versenyek győzteseinek. A szövetség szeretné így használni ezt a nevet. Azt gondoltuk, ezt megszeretnénk tartani arra, hogy a szövetség rendezvényén győztesként szereplő madarászok használják. Az kissé túlzás, hogy a fiatalabb Pannónia egyesület tesz javaslatot hogy a szövetség hogy használja ezt a nevet. Én például javaslom, hogy a a Pannónia egyesület hívja bajnokait Pannónia bajnoknak. Ezzel sincs semmi baj. Tehát ha Szövetség azt mondja, nem tekinti magyar bajnoknak azt aki nem tagja, akkor alávaló gazemberségként kell értelmeznünk? Szerintem nem. A szövetségnek saját berkein belül asszem van joga ezt eldönteni.
Természetesen elfogadjuk ha ezt mások lesz...ják, ez a demokrácia. Sőt személy szerint engem a legkevésbé sem érdekel ez a név vita, ugyanis ennél égetőbb problémálat kellene helyretennünk....

_________________
Varga Sándor
http://avikultura.blogspot.com/


 
Offline
Bronzkoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2008 ápr. 29, 20:51
Hozzászólások: 506
Tartózkodási hely: kistarcsa
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 3, 22:27 
Sziasztok mindenkinek!
Már sokszor megfogadtam,hogy nem idegesitem magam mások véleményén de ez most ismét nem jött össze.
Csicsörke!
Szerinted milyen magyar bajnokság az ahol én(és még sokan mások!)a H-50 tagja ként nem lehetek magyar bajnok.
Milyen világot élünk belegondoltatok?
Magyar állampolgárként magyar egyesületbe magyar madarakkal nem lehetek mert nem vagyok tagja a szövetségnek!!!
EZ RÖHEJ BARÁTAIM!
az MDOSZ kiállitásán helyezést elérő sportársakat szövetségi bajnoknak kellene hivni!
Addig ne hivjunk magyar bajnokságnak semmilyen rendezvényt mig azon nem indul minden magyar madarász egyenlő esélyekkel.
Erre kéne törekedni minden rendezvény szervezőinek hovatartozástól függetlenül.A pannoniások ezen munkálkodnak vegyetek róluk példát hátha sikerülne összefognunk végre.
Üdv:Gergely André Magyarország
UI:Az a sárga-fekete normál kanári kollekció tökéletes volt!!!Igy látták a COM birók és ezért lettek bajnokok.Erröl megkérdezhetsz szerintem bárkit a szines topikon elmagyarázzák neked ha van hozzá türelmük.


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 13, 13:19
Hozzászólások: 2367
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Dr. Dezső Péter
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 3, 10:51 
eszterolajos írta:
Milyen egzota fajok voltak többségben ?

Egzótából a szokott fajok: gouldok, zebrák, ékfarkúak, szakállasok, sirálykák, kákák, rizsek voltak, egy tűzcsízt láttam még, csicsörkét egyet sem...

_________________
A magyar terepmadarászok honlapja: www.birding.hu
Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület: www.mme.hu


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 98 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 12:03
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO