Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 98 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
Szerző Üzenet
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2010 nov. 8, 9:52 
Hali,

és akkor nem is beszélve az óvások miatti változásokról, amik értelem szerűen nem kerülhetett bele a katalógusba már...


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 aug. 12, 8:42
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Miskolc
   
Hozzászólás 2010 nov. 8, 8:59 
Nézegetve az idei Pannónia kupa katalógusát elgondolkodtam egy kicsit.
Összesen 479db kanári volt kiállítva:

+alakkanári 107db ebből kizárva 2db.
+lipochrom kanári 182db ebből kizárva 3db.
+melanin kanári 190db ebből kizárva 26db!!! (13,7%)

A sok melanin madár kizárása számomra arra utaló jel, hogy van mit tanulni a madarak kiállításra való felkészítéséről, illetve a standardokról.


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2010 feb. 24, 18:15
Hozzászólások: 138
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Gelencsér Viktória
   
Hozzászólás 2010 nov. 2, 13:18 
Hoztam nektek egy kis videót Pannóniáról, a háromszínű fényseregély párról :D :74:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=q1FH8LsIPbQ[/youtube]


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
Hozzászólás 2010 okt. 30, 21:02 
Köszi!

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 9, 22:21
Hozzászólások: 318
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Dr Sátorhelyi tamás
   
Hozzászólás 2010 okt. 30, 21:01 
Holnap kapunk katalógust, megnézem neked.

Szépek azok a vörösfejűek, meg a szalagpintyek is tetszettek.


emys

_________________
Sátorhelyi Tamás

http://www.exopet.hu/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
Hozzászólás 2010 okt. 30, 20:55 
Nem tudja véletlenül valaki, hogy ki vitt feketefejű zöldikét, illetve vörösfejű amandinát? :roll:

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 szept. 12, 18:52
Hozzászólások: 41
Tartózkodási hely: Borsosberény- Vác
Valódi név: Kovács Gergő
   
Hozzászólás 2010 okt. 30, 17:45 
Sziasztok!

Hoztam pár képet a kiállításról :D

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 okt. 18, 23:30
Hozzászólások: 292
Tartózkodási hely: Szabadka
Valódi név: Tomek Róbert
   
Hozzászólás 2010 okt. 24, 1:00 
Nálatok,hogyan zajlik?

Üdv fric32

Hát nálunk se minden fenékig tejföl de azért ilyen gondjaink hálistennek nincsennek ..legalább is az én 10 éves szövetségi életben való részvételem alatt nem voltak .
Az országos bajnokségot december második hétvégéjén lehet tartani (itt azért szokott lenni kis ide oda tolódás + - 1-2 hét) , az országost a megpályázók közül választja ki az elnökség aki aztán bizotságot alapit aki rendezi a részleteket a kiválasztott eggyesülettel.
A szövetség mint részszervező jelenik meg az országos bajnokságom és ő biztositja a dijakat ( serleg , érem..) és az okleveleket , a szervező a begyüjtött nevezési dijból biztositja a többit azzal hogy köteles a birálat előtti este megszervezni birószövetség évi közgyűlését ahol minden biró és tanonc részt vezs és ezeket el kell hogy szálásolja 1 éjszakát , ezek a birók másnap birálják a madarakat természetesen az országos bajnokságon ingyenesen.
A versenjen van versenybiróság aki minden nyertes madarat ellenőriz hogy az adott gyűrű az adott madárra való-e és hogy a szövetségtől származik-e ( csak a szövetségtől származó gyűrűvel jelzett madár vehet részt az országoson ...de minden más kiállitáson is ).
A kiállitáson minden kategóriában kikiáltják a bajnokot ha elérte a minimum pontszámot ami az első helyhez 91, a másodikhoz 90, a harmadikhoz 89 pont szükséges ..ha az adott kategóriában nincs 91 pontos madár ott nincs első stb.....
kb igy néz ki ez erre felé
sajnos nekünk a zárlatok miatt nehéz a kijutás a VB -re pedig volna mit megmutatni ...de csak alakul és mi is kijutunk nemcsak mint nézelődők....
a Portugáliai VB-n Kulic Slobodan a sovetségünk elnöke birálta az egzótákat akinek ez volz az 5, VB ahol birált és igéreteket kapott hogy megpróbálják megteremteni a feltételeket hogy mi is kimehessünk a VB -re de sajnos ez ismét elmarad

üdv ROBY


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 6, 10:30
Hozzászólások: 872
Tartózkodási hely: Budapest-Marosvásárhely
Valódi név: Nyíri Ferenc
   
Hozzászólás 2010 okt. 21, 22:35 
Kedves akárki ezt a beírásom nem olvastad?
Erről miért nem papolsz tudod hová...
Nem értem miért baj ha leírja valaki ami van ....

VladTepes írta:
H-01-es kiállítás + kanári OB.

Benyomásaim.
(Bár sokan azok közül, akiket most megszólok a barátaim, de attól még az a véleményem, ami, s szerintem pont az az igaz barát, aki azt is kimondja, ami esetleg nem nem "gyere-be")
Sokkal több kiállító kellett volna a kanári OB-hoz. Én morogtam magamban azokra, akik latolgatva a kiállításokat, úgy döntöttek, ide nem jönnek, nem neveznek, de a Versele-Laga kupára a Vajdahunyadba igen.
Szerintem minden olyan kanáristól, aki aspirál a Magyar Bajnoki címre, elvárható lenne, hogy támogassa a frissen megélesztett MDOSZ-t a szövetséget azzal, hogy eljön, hogy elhoz madarat. Vagy ha csak az önös érdekei számítanak, s azt nézi, az a nagyobb, akkor oda megyek, akkor tegyen úgy, de a továbbiakban a szövetség erőfeszítéseit ne fikázza, azaz ha sült galambot vár tegye.... de csöndben tegye.
Pákozdi Karcsi bá vonattal el tudott jönni. Madarakat is hozott.
És rászánta az időt, hogy nekem, meg más érdeklődőknek mutogassa a komplikáltabb madarakat, pont azokat az apró részleteket, amiket a nem régi polémiánkban csak helyben, látva megtanulhatóként aposztrofáltam.
Gyepes Imrének sem volt Gyuláról közel a verseny. Mégis itt volt, pedig tudom, hogy a másikra is megy.

---
madarak, kiállítás:
A madarak közt láttam nagyon szépeket, de láttam olyanokat is, amiket boltos szemmel nem vennék át (nem vagyok COM bíró, sőőőt, csak látom, melyik madár van egyben, melyik nincs).
Bajnak tartom - el is tároltam magamnak, hogy ha egyszer valaha, nevezek én is egy versenyre, ne essek ebbe bele - hogy a madár bő fele röpdéből lett kifogva, nem szokta a kis helyet, az embereket, a zajt, a nyüzsgést.
Ez a laikus látogatókban rossz benyomást kelt - a standard kalitban pánikoló, vergődve szabadulni próbáló madár rossz reklám, csak a madártartás ellenzőinek az érveit erősíti - de a bírálatnál is rossz lehet, mert sérül, zilálódik a madár tollazata, romlik a megjelenése.

kiállítás, eredményhirdetés:
A termek szépen voltak berendezve, a madarak jól voltak tartva (etetés, itatás láthatóan rendben volt, ha már más topikban, más kiállítással kapcs szóba került). A kiállító egyesülettől mindenki egységes pólóban virított, s nagyon kedvesek, segítőkészek voltak.
A katalógus szép, és áttekinthető volt. Ráadásul szépen nyomtatott, fűzött kivitel, kb önköltségi áron (150Ft), nem is tudom, hogyan tudták ilyen pofásra, ilyen rövid idő alatt összehozni. (emlékeszem, 2009ben, a Vajdahunyadban koldulnom kellett katalógust, mert csak a kiállítóknak járt, látogatóknak nem volt szánva.... így 400 Ft-ért kaptam végül 8-10 fénymásolt oldalt).
Ami nem volt jó > az a világítás. A kanáriknál annyira, hogy csak úgy lehetett sok aknárit jól látni, ha ki lett véve a kalit az állványból, erre pedig a látogatónak nincs módja (Karcsi bá' amikor magyarázott, akkor láttam, hogy jéééé, ez a kanári ilyen színű, ha fényt kap). Kevés is volt a fény, rossz szögből is jött, meg a neonnak, spot halogénnek a színhőmérséklete olyan, hogy torzítja a látható színeket. (erre nem tudom, mi lenne a megoldás, mert a világítás adottsága az épületnek, és egy hétvégi rendezvény miatt nem átépíthető az egész.....)

Az eredményhirdetés:
Családias hangulatban, szépen zajlott. Tóth Pistának minden szavát lehetett érteni, neki valahogy nem kell hangosítás :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: , de Tóth Sándort, aki az MDOSZ elnökeként adta át a kanáris OB helyezettjeinek a díjakat nehezen lehetett hallani. MInden helyezett érmet, és emléklapot, oklevelet kapott, és nagy tapsot a jelenlevő nézőktől, tenyésztőktől, versenyzőktől.
Ami engem - mert én hülye vagyok a bonyolult dolgokhoz - zavart egy picit (nagyon), de igyekeztem hozzá bölcs pofát vágni, hogy a kanáriknál az eredményeket csak a COM osztályok szerint mondták be... azaz (bocsi, ha hülyeséget írok) "D-223-ban mások lett X.Y". Jó lett volna ezt a laikusok (sok madaras hobbisták, mint én :mrgreen: ) kedvéért konyha-kínaira is lefordítani, hogy ne nézzek olyan bután, mint a gyerekem orvosi leletére, hogy mibánat lehet ez a sok latin rövidítés :-). Báááár.... a kanári eredményhirdetés vége felé (szerintem meglátta párunk szemében a kétségbesett tudatlanságot) Tóth Sanyi már hozzá mondta a COM osztályhoz annak a magyar megnevezését is. (ha jól hallottam, a hátsó sorból).

Összességében jól éreztem magam, sokakkal tudtam beszélgetni, webkamerán megmutattam Friccnek, melyik kanári lett kobaltban, és bronzban a 2010 Magyar Bajnok . :-), gratuláltam Igazgató komámnak, aki hősiesen, egyedül képviselte a H-50-et, valszeg azért, mert ott kevesen tenyésztenek kanárit :-)

Egyéb iránt fel is bátorodtam (látva madarakat), hogy jövőre hozzak a magam terméséből is pár levesbetétnek valót, hogy nevezzek. (főleg, ha addig felfogom a COM osztály besorolásokat).
Vaaaaagy, hagyom az asszonyt, mint ambíciózus lizard tenyésztőt érvényesülni :-) Vagy inkább kiviszem Buksi szarkát, és azt mondom rá, hogy black-and-white hosszúfarkú, cserregős alak-kanári :-)

üdv,
Vlad
ui: Gratula mindenkinek aki részt vett, aki helyezést ért el.




Kedves Tepes barátom,ha írásoddal rám célzol,akkor hidd el én csak azt írom le,amit tapasztaltam és gondolok.
Szerintem én azért mert leírtam a saját véleményem,én azzal egyáltalán nem fikáztam a másik kiállítást hanem csak a tényeket közöltem és remélem az újonnan alakult Mdosz verseny majd felülmúlja majd a Pannóniát.

Talán érdemes lenne elgondolkodni,hogy hogyan lehet meggyőzni a kiállítókat,hogy többen menjenek el mint a Pannóniára mert erőszakkal nem lehet őket odavinni és igen megint leírom,hogy az évek folyamán mindig az volt a legtöbb madarászt és madarat csábító kiállítás és látogatót is.
Ezekben hidd el többet láttam mint te kedves barátom és tudom,mi és hogy volt,mert annyi éven keresztül ott voltam és láttam,mert te egyelőre csak azt tudhatod amit meséltek,én meg saját szememmel bírtam meggyőződni és a 2 nem ugyanaz.

_________________
Üdv:Nyíri Ferenc

http://www.bronzkanari.mlap.hu/

_________________
Üdv:Nyíri Ferenc


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 6, 10:30
Hozzászólások: 872
Tartózkodási hely: Budapest-Marosvásárhely
Valódi név: Nyíri Ferenc
   
Hozzászólás 2010 okt. 19, 0:05 
rtomek írta:
üdv fric32
köszi kb . nekem is ilyen információim vannak és éppen az bosszant hogy 500-600 madarat egy biró milyen szinvonalasan tud lebirálni ( mennyire alapos birálat amikor szinte 1 perce van egy madára) mindaz mellett hogy szerintem az Árpi az eggyik legnagyobb szaki európa ezen részén aki a szinkanárikkal foglalkozik .
Nálunk 1 biró 100 -nál több madarat nem birál ha több madár van több birót kell hogy kérjünk a kiállitásra ( a normativ max 80 madár a mi szabályaink szerint)

üdv ROBY


Igen Roby ezzel mindenki tisztába van,de ha jól emlékszem a német biroknak kellett volna jönniük de valami közbejött és szegény Árpi 2 napot bírált mire befejezte,hát tudod nem egyszerű,sok madár ugyanaz a gázsi vagy a fene tudja.
Sajnos így alakult,de ami engem vigasztal,hogy legalább ő egy C.o.m bíró és érti is a dolgát,az tuti nem egyszerű ennyi madarat lebírálni amit többször ki is hangsúlyozott,tudod mindig akadnak bajok.
Igazából sajnos anyagi gondok mindig vannak,az is mutatja,hogy a színgyőztesek csak max egy kokárdát kapnak a magyar bajnok csak a lipocromokból 1 db lesz és a melaninból 1 db.
Vagyis a lipocrom kategoriát értem itt a :fehér,sárga,piros,mozaik A-B színgyőztesek közül kerül ki,a melaninról nem is beszélve,ugyhogy ha belegondolunk itt egy Magyar bajnoki címet nem egyszerű elnyerni.
Azt is tudjuk ez sem hivatalos mert normál esetbe minden színgyőztes kategoriába Magyar Bajnoki címet kéne adni.
Nálatok,hogyan zajlik?

_________________
Üdv:Nyíri Ferenc


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 okt. 18, 23:30
Hozzászólások: 292
Tartózkodási hely: Szabadka
Valódi név: Tomek Róbert
   
Hozzászólás 2010 okt. 18, 19:08 
üdv fric32
köszi kb . nekem is ilyen információim vannak és éppen az bosszant hogy 500-600 madarat egy biró milyen szinvonalasan tud lebirálni ( mennyire alapos birálat amikor szinte 1 perce van egy madára) mindaz mellett hogy szerintem az Árpi az eggyik legnagyobb szaki európa ezen részén aki a szinkanárikkal foglalkozik .
Nálunk 1 biró 100 -nál több madarat nem birál ha több madár van több birót kell hogy kérjünk a kiállitásra ( a normativ max 80 madár a mi szabályaink szerint)

üdv ROBY


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 6, 10:30
Hozzászólások: 872
Tartózkodási hely: Budapest-Marosvásárhely
Valódi név: Nyíri Ferenc
   
Hozzászólás 2010 okt. 17, 22:08 
rtomek írta:
Volna egy kérdésem :D
Tavaj Pannónián hány darab kanári volt kiállitva és ki vagy kik bitrálták le( nevekre volnák kiváncsi )
kössz ROBY


A tavaly ha jól emlékszem az Erős Árpi és talán a Dudu volt vele,de csak az Árpi bírált.
2008-ba szintén az Erős Árpi,de ha emlékezetem nem csal a Tepac Nicola is vele volt de lehet keverem a Szentesivel.
Vagy 2008-ba lehet a Németh bírok voltak,majd előkerítem a bírálati lapokat és megnézem,mert már nem emlékszem rá pontosan.
Mennyi kanári volt pontosan nem bírom megmondani,csak azt hogy itt van minden évben a legtöbb és a legszínvonalasabb,vagyis értem itt a madarakra és kiállítokra egyaránt.
De Roby hidd el így van ahogy leírom,mert mivel én mindkét helyen nyertem nem egyszer Magyar bajnoki címet,de a Pannónia mindig erősebb kiállítás volt mindenben:helyszín,rendezés,kalitok,etető-itató,mag,ellátás,látogatottság,reklám,sponzorok,díjak,stb

Ezt a legtöbb kanáris is így látja,kanári kb 500-600 lehetet,de ez nem tuti infó,amíg az MDOSZ által rendezetten 250-300 kb,de ez csak sacc mindkettő.

_________________
Üdv:Nyíri Ferenc


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 okt. 18, 23:30
Hozzászólások: 292
Tartózkodási hely: Szabadka
Valódi név: Tomek Róbert
   
Hozzászólás 2010 okt. 17, 22:01 
Volna egy kérdésem :D
Tavaj Pannónián hány darab kanári volt kiállitva és ki vagy kik bitrálták le( nevekre volnák kiváncsi )
kössz ROBY


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 6, 10:30
Hozzászólások: 872
Tartózkodási hely: Budapest-Marosvásárhely
Valódi név: Nyíri Ferenc
   
Hozzászólás 2010 okt. 17, 21:11 
Zottan írta:
fric32 írta:
legalábbis a kanáriknál.

Ez a kulcsszó. :) Kiegészítve a standard hullámossal. ;)



Hát igen,de abból azért nincs sok,meg ha Gyerkó Tibi kiállít kevés esélyük van a többieknek,mert ha világbajnokságról elhoz annyi címet,akkor gondolhatod szegény standart papagályosok azért egy két lépéssel még hátrányba vannak és lesznek:

_________________
Üdv:Nyíri Ferenc


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
Hozzászólás 2010 okt. 17, 20:58 
fric32 írta:
legalábbis a kanáriknál.

Ez a kulcsszó. :) Kiegészítve a standard hullámossal. ;)

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 6, 10:30
Hozzászólások: 872
Tartózkodási hely: Budapest-Marosvásárhely
Valódi név: Nyíri Ferenc
   
Hozzászólás 2010 okt. 17, 20:52 
Kovács Gergő írta:
Sziasztok!

Idén jön valaki a kiállításra??

Október 29-31-e között lesz ugye?



Igen,én megyek szerintem az országban egyelőre ez a legszínvonalasabb kiállítás, megéri kinézni.
Valamiért ide hoznak a madarászok a legtöbb madarat vagyis itt nyerni sokkal többet ér mint a MDOSZ által szervezett kiállításon,legalábbis ez az én tapasztalatom az évek folyamán.
Én már nyertem itt is ott is több bajnoki címet de a Pannónia szerintem színvonalasabb legalábbis a kanáriknál.

_________________
Üdv:Nyíri Ferenc


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 szept. 12, 18:52
Hozzászólások: 41
Tartózkodási hely: Borsosberény- Vác
Valódi név: Kovács Gergő
   
Hozzászólás 2010 okt. 17, 18:13 
Sziasztok!

Idén jön valaki a kiállításra??

Október 29-31-e között lesz ugye?


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2009 nov. 9, 21:58 
Tényleg nincs rajta gyűrű, lehet, hogy félre lépett éppen ....

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 szept. 17, 11:27
Hozzászólások: 503
Tartózkodási hely: Székesfehérvár Tel: +36-30/ 896-6374
Valódi név: Cserna Zoltán ifj.
   
 
Hozzászólás 2009 nov. 9, 21:46 
Még helyezést is értek el ?
Miaszössz...


mégmindigén


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 szept. 17, 11:27
Hozzászólások: 503
Tartózkodási hely: Székesfehérvár Tel: +36-30/ 896-6374
Valódi név: Cserna Zoltán ifj.
   
 
Hozzászólás 2009 nov. 9, 21:06 
Szevasztok !

Magyar Bajnokság, gyűrű nélküli mozambik csicsörkékkel...???
Van ilyen ?

canary1


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 98 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 28, 23:28
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO