Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 133 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Következő
Szerző Üzenet
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2016 okt. 7, 8:13 
Sziasztok!

Köszönöm szépen énis mindazon tagoknak, madarászoknak akik munkájukkal, jelenlétükkel, madaraikkal segítették a kiállítás sikeres megrendezését. Kiváltékk a Karcagi egyesületnek, hiszen az oroszlányrészét most Ők vitték, hiába is udvariaskodik Jacsó Gabi és Vajó Sanyi :)

Többen kérdeztétek, jövőre Jászberény? Igen, lehet rólla szó, de előtte át kel beszélnünk a feladatokat, erőforrásokat meg kel teremteni (elsősorban emberi!), előbb azonban ezt pihenjük ki :D

Készítettem minden madárról videót, feltöltöttem a youtube-ra, itt megtalálható mind (a 16 videót nem linkelem be most közvetlenül, mert igencsak belassítja az oldal betöltését)

phpBB [video]


Képeket is csináltam, egy részét még nem tudtam töltögetni, jövök később azzal is.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2011 márc. 23, 20:49
Hozzászólások: 403
Tartózkodási hely: Újlengyel
Valódi név: Puhl Dóra
   
Hozzászólás 2016 okt. 3, 17:51 
Sziasztok!

Nekem nagyon tetszett a kiállítás, pont olyan volt mint az első kiállításom ami szintén karcagon volt :) Az első rozettáimat akkor kaptam :) Kicsit nosztalgiáztam :)

Azt viszont nagyon bánom, hogy nem tudtam segíteni a szervezésben :( Remélem legközelebb ezt be tudom pótolni.

De összességében szuper kiállításon vehettem részt! Le a kalappal a szervezők előtt és gratulálok mindenkinek! :)

_________________
Puhl Dóra
H-27 0180


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 dec. 24, 6:00
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: Karcag
   
Hozzászólás 2016 okt. 3, 16:49 
Hali!!!
Köszönjük, hogy Te így gondolod, de mi messze nem így vagyunk vele. Mi szeretnénk a legrosszabbak lenni, és az lenne az eredmény!!!!! Hiba nélkül mi sem igen tudunk dolgozni, de mi legalább nem szégyelljük a hibát bevallani, és tanulni belőle. Sajnos nagyon látszik, hogy legtöbben az általuk tenyésztett madarak besorolását sem tudják- nem akarják (???)- elsajátítani. És ez nagyon sok plusz feladatot ró ránk. És talán így úgy tűnhet, hogy mi jók (???) vagyunk, de így esetleg tűnhetünk jónak, mert legtöbben nem csinálnak KIÁLLÍTÁST, beérik egy kis bemutatócskával. Persze megértem őket, hisz a magyar madarászat vészesen közelít a O-hoz. Sajnos!!! Vagy lehet, hogy nem is közelít, hanem már is egy nagy O.

_________________
Üdv: Vajó Sándor


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 9, 13:28
Hozzászólások: 921
Tartózkodási hely: Nyírtura
   
Hozzászólás 2016 okt. 3, 9:49 
Az egyik, ha talán nem a legszínvonalasabb hazai kiállítás az országban jelenleg a karcagi. Ha tévednék, akkor elnézést, de nem ismerek olyan kiállítást hazánkban, ahol ennyire pontosan, betűszerint ragaszkodnának a COM irányelveihez, és a nemzetközileg elfogadott bírálatokhoz. És ez valóban borzasztó nagy munka. Elég csak a katalógusba tekinteni. Brutális sok a 115 szekció bírálata és katalogizálása.
Ahogy a költő mondaná: jó mulatság, férfimunka volt.

Ja még annyi, hogy raktam fel képeket a blogomba, még a képaláírások majd ezután jönnek. Nem reklámként, mert ide is szivesen feltölteném, de a képeket ide kicsinyíteni kell, és most nincs rá időm.

_________________
Varga Sándor
http://avikultura.blogspot.com/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 okt. 11, 20:23
Hozzászólások: 52
Tartózkodási hely: Kunhegyes
Valódi név: Jacsó Gábor János
   
Hozzászólás 2016 okt. 2, 21:08 
Kedves Madarászok!

Ezúton szeretném megköszönni minden madarász társamnak, aki jelen volt az eseményen, hogy részt vett, nevezett madaraival. Nagyon sokat dolgoztak a szervezők -úgy gondolom ezt kijelenthetem sok mindenkinek a nevében: többek közt a H-10 és a H-27 egyesület részt vevő tagjai nevében-, hogy egy színvonalas kiállítást és egy kellemes hétvégét biztosítsanak a kiállítóknak és a látogatóknak. Továbbá úgy érzem köszönetet kell mondanom azoknak a kiállítóknak is, akik ugyan nem tagjai a szervező egyesületeknek, de rászánták ezt a 2-3 napot és sok-sok km megtételével szintén segítették a háttérmunkálatokat. Meg kell említeni azokat a személyeket is, akiknek nincs vagy nem hozták madaraikat (különböző okokból), de ennek ellenére kapcsolódtak hozzánk és rengeteg munkával támogatták a szervezőket. Aki járt már valaha a karcagi kiállítások valamelyikén, az tudja, hogy egy kis családként dolgoznak az emberek ezeken a napokon. Aki nem volt most itt, annak csak azt mondhatom -és szóljanak azok, akik itt voltak-, hogy bánhatják! Reményeim szerint minden szerzett tapasztalat, élmény eljut ezen személyek részére és a következő eseményhez még többen fognak csatlakozni.
Néhány számszerű információ az I. Hortobágy Kupáról:
23 településről 45 kiállító 439 madarat (55 faj 115 szekció besorolás) hozott el a kiállításra. Nem mellesleg a madarak minőségét mi sem bizonyítja jobban, hogy 148 helyezést osztottunk ki amelyből 48 db 90 vagy a fölötti pontszámú volt!!!
Végezetül, DE SEMMI ESTERE SEM UTOLSÓ SORBAN szeretné k köszönetet mondani a két egyesület vezetőjének, Vajó Sándornak és Küzmös Csabának, hogy egyáltalán létre jöhetett ez a hétvége! Én nagyon jól éreztem magam és sok tapasztalattal gazdagodtam a díszmadártenyésztés kapcsán!

KÖSZÖNÖM!!!

Még sok ilyen kiállítást kívánok mindenkinek!

_________________
Gábor
http://enegzotam.ewk.hu/


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jún. 19, 17:01
Hozzászólások: 249
   
Hozzászólás 2016 okt. 2, 9:46 
Üdv. mindenkinek!
Nem a reklám helye, de aki közel lakik Karcaghoz, az tisztelje meg a kiállítás rendezőit, és kiállítóit avval, hogy megnézi a tagság szép bemutatóját! Én szombaton utaztam oda Budapestről egy rendkívűl veszélyes 4-es úton, és nagyon szép minőségi állományt láttam. További sok sikert a csoport munkájához! Az IDRÉVEL együtt, még látom bennük és néhány dunántúli egyesületben, hogy talán maradnak olyan társaságok, akik megmenthetik a magyar madarászatot a teljes széteséstől!
Tisztelettel Lakó Antal.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2016 szept. 13, 10:37 
A kiállításon bírálni fognak:

Lazarević Dragan OMJ - D ,E szekció
Kulić Slobodan OMJ - F-1,F-2,O, P szekció
Sekula Robert OMJ – papagáj szekciók


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 dec. 24, 6:00
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: Karcag
   
Hozzászólás 2016 szept. 11, 15:58 
Helló Mindenki!!!
A nevezési felhívásban tévesen írtuk a madarak beszállításának időpontját!!!! A második napon nem október 1-én 7.oo- 8.3o-ig, hanem SZEPTEMBER 30-án 7.oo- 8.3o-ig. Akinek esetleg bezavartunk BOCS , és elnézést!!!! /Bevállalom!!!!!/ :oops: :roll: :idea:
Tehát a madarak beszállítása: Szeptember 29-én 16.oo-19.oo-ig Szeptember 30-án 7.oo-8.3o-ig .
Minden érdeklődőt várunk!!!!!

_________________
Üdv: Vajó Sándor


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2016 aug. 11, 8:26 
Sziasztok,

bővebb információ:
A rendezvény főbb célkitűzései:
- A kiállításra nevezett madarak olyan bírálatban részesüljenek, mely mértékadó a madár tulajdonos számára, ezért a rendezvényen 4 fő OMJ minősítésű bíró fog bírálni. (COM előírásoknak, és feltételeknek megfelelően.)

- A hazai tenyésztők döntő többsége nem teheti meg, hogy egy COM rendezvényre nevezzen, de jelen esetben olyan bírók végzik a rendezvényen a bírálatot, akik nemzetközi jogosítvánnyal rendelkeznek,- a pártatlanságuk, és szakmai tudásuk megkérdőjelezhetetlen.

-A valójában kaotikus hazai viszonyok között egy sziget legyünk, akik nem adtuk fel, amit már tíz éve közösen elkezdtünk. Mi továbbra is madarászunk, és mindig várjuk a madarászni vágyó barátainkat, egy közös élményekben gazdag baráti találkozóra.

A rendezők nevében tisztelettel meghívjuk Önt, mint kiállítót/mint bemutatót, vagy látogatót, madarász barátot.

A rendezvény helye: Déryné Kulturális Központ 5300 Karcag Dózsa György út 5.
Ideje: 2016 szeptember 30-án 11.00 - 18:00
október 01-én 9:00 - 18:00
02-án 9:00 – 13:00

A kiállítók a madaraikat szeptember 29-én 16:00 – 19:00-ig
október 01-én 07:00-08:30-ig lehet leadni!!!!!

Bírálat kezdete: 2016 szeptember 30-án 09:00 (!!!)
A kiállításra/bemutatóra csak érvényes orvosi igazolással lehet madarat behozni!
A kiállítási területre csak egészséges madarat lehet behozni. Ezt ellenőrizzük a berakásnál is, és
folyamatosan.

Nevezési határidő: 2016 szeptember 20. (A később érkező nevezéseket nem áll módunkban
elfogadni!)
Madarak kiadása: 2016 október 02-án 14:00 -tól

A bírók felkérése az alábbi szekciókba történt:
D szekció színkanári (tárgyévi gyűrűzéssel)
E szekció alakkanári (tárgyévi gyűrűzéssel)
F1 szekció domesztikált egzóták (1-2 éves)
F2 szekció egzóták (1-2 éves)
H szekció hibridek (1-2 éves)
O szekció galambok és gerlék (egzotikus galambok) (1-2 éves)
I 1 szekció hullámos papagáj (1-2 éves) (St. hullámos)
I 2 szekció hullámos papagáj (1-2 éves) (szín hullámos)
J szekció törpepapagájok (1-2 éves)
K szekció ausztrál papagájok (1-2 éves/ 3-4 éves)!
L szekció ázsiai és afrikai papagájok (1-2 éves/ 3-4 éves)!
M szekció amerikai papagájok (1-2 éves/ 3-4 éves)!
N szekció amazonok, kakaduk, arák, lórik, és egyéb papagájok (1-2 éves/ 3-4 éves)!


A madarakat a COM érvényes besorolásának megfelelően be kell sorolni. Besoroláshoz a legutóbbi COM Világbajnoksági szekció/osztály beosztását kérjük figyelembe venni.

(A megfelelő besoroláshoz a segítséget mindenki megkapja, és nem az a cél, hogy a rosszul besorolt madarat kizárják, hanem a tulajdonosnak segítsünk a besorolás tanulásába.)

A madarak nevezhetők mind egyéni, mind kollekció versenyre.
(Kollekció: azonos: faj- év-szín és nem!!!)

Technikai előírások:

- A rendezvényre vízi szárnyas, baromfi és galamb (házi galamb) nevezését nem áll módunkban
fogadni.

- Rendezési hozzájárulás a kiállításra 3.500,- ft./fő , mely magába foglalja a kiállítási katalógust, a bírálati díjat. (Ez magába foglal 2 kollekció , és 8 egyénibe nevezett azonos fajú madarat .
Ettől eltérést a szervezők engedélyezhetnek!!!)

- A helyezést elért madarak rozettadíjazásban részesülnek, mely rozetták a bírálat befejezése után
a helyezést elért madár kalitjára kerülnek fel. (I. II. III. Különdíj) Díjat csak az a madár kaphat,
amelyik 90 vagy annál magasabb pontszámot ér el, de ettől független lesz a rangsorolás.

-A „Hortobágy Kupa” győztes madarai külön rozettadíjazásban részesülnek. Ezt a címet minden
szekcióban a legjobb kiállított madár kaphatja meg, ha elérte a kiváló minősítést, és a madarat bíráló bíró arra javaslatot tesz. A versenybe csak az igazoltan saját tenyésztésű madarak eredménye számít bele.

Az „I. Hortobágy kupa” győztese az a tenyésztő lesz akinek egy fajból kiállított 5 versenyző madara a legtöbb pontszámot éri el. Azonos szekció ,azonos osztályú madarai lehetnek.(!) Ez a tenyésztő kupa díjazásban részesül. (best of the best)

- Bemutatóra is van lehetőség, de a kiállításra nevezett madarak elsőbbséget kapnak.

- A rendezési hozzájárulást vagy a nevezési címen, vagy a madarak beszállításakor kell megfizetni.

-A madarak a rendezők által kijelölt kalitban helyezhetők el, a kiállítás végéig csak a rendezésért
felelős személy kivételes engedélyével vehetők ki a kalitból,(!!!) egyéb esetben a zárt kalitból a madarakat nem lehet kivenni a kiállítás végéig.

- A madarak első etetéséről, és itatásáról a beszállító gondoskodik, majd a továbbiakban a rendezők végzik ezt a feladatot.

-Zárás után, és nyitás előtt a kiállítási teremben csak a rendezők tartózkodhatnak.

- Aki saját kalitban kívánja kiállítani a madarát, azt csak tiszta, esztétikus kalitban teheti meg.
(A kritériumnak nem megfelelő kalitot eltávolítjuk.)

- A bírálat időtartama alatt bírálati felügyelő működik, akinek az engedélye nélkül a bírálati
terembe belépni tilos.(Kiv.: felhordók) A bírálat teljes befejezéséig a bírálati felügyelő hatáskörébe tartozik a bírálattal kapcsolatos összes feladat koordinálása.

- A Washingtoni Egyezmény hatálya alá tartozó madár kiállítása csak CITES engedéllyel(!) lehetséges.

-A kiállított madárnak beazonosíthatónak kell lennie (pl.: zárt gyűrű), és csak saját tenyésztésű
egyed állítható ki.( A bemutatóra nem vonatkozik) A helyezett madaraknál ez ellenőrzésre kerül. A nevezési lapon nem kell gyűrűszámot írni, csak be kell írni a tenyésztői törzsszámot.(!) Vitatott esetben a rendezőség az egyedi jelölés ellenőrzését mindentől függetlenül ellenőrizheti.

- A madarak elhullásáért felelősséget nem vállalunk, kivéve, ha az bizonyíthatóan a rendezők
hibájából következett be .

- Óvás: A kiállításon az eredmények nyilvánosságra hozatalát követően 1 órán belül írásban
kellő indoklással 3.000ft. egyidejű befizetéssel a vezető bírónál lehet benyújtani.
Jogos óvás esetén az óvadékot visszafizetjük.

Kérjük, hogy a nevezési, és a madarak beszállítási határidőket tartsák be, ezzel is elősegítve a rendezők zavartalan munkavégzését.

Előre is köszönjük, ha a kiállításunkat megtiszteli.

A nevezési lap: http://www.idre.hu/dok/NEVEZESI_LAP_Hortobagy_kupa.doc

Nevezési felhívás: http://www.idre.hu/dok/NEVEZESI_FELHIVA ... _kupa.docx


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 dec. 24, 6:00
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: Karcag
   
Hozzászólás 2016 aug. 10, 16:45 
Üdv mindenkinek!

A nevezési felhívást szeretném kiegészíteni azzal, hogy szállás lehetőséggel kapcsolatosan engem keressetek. Már jeleztek szállásigényt, ezért tartottam szükségesnek ezt közölni az érdeklődőkkel. (A kiállítás helyszínétől kb. 100 m-re jó feltételekkel tudunk biztosítani szállást.)

Üdvözlettel: én!

_________________
Üdv: Vajó Sándor


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 dec. 24, 6:00
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: Karcag
   
Hozzászólás 2016 aug. 3, 20:00 
Üdv minden MADÁRBARÁTNAK!!!
2016 szept. 30.- okt. 01-02 -án megrendezzük a "Hortobágy kupa" nevű kiállításunkat, melyre szeretettel várunk minden madarászt. E kaotikus "madarász világunkban" mi a tíz éves hagyományunkat akkor is folytatjuk, ha sokaknak " csípjük" a szemét. :D :bom:

Kép

A szervezők mindenkit barátként várnak. :wink:

_________________
Üdv: Vajó Sándor


 
Offline
Regionális Ezüstkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 5, 22:01
Hozzászólások: 551
Tartózkodási hely: Kóka(Pest megye)
Valódi név: Laczkó Tamás
   
Hozzászólás 2014 szept. 24, 19:37 
Sok ilyen jó kiállításon szeretnék még részt venni. :)

_________________
Laczkó Tamás

www.gportal.hu/laczkotomi


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2014 szept. 24, 13:43 
És jöjjenek az egzóták!
Vörösfejű amandinák:


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2014 szept. 24, 12:07 
Második adag...


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 okt. 5, 11:13
Hozzászólások: 92
Tartózkodási hely: Sopron
Valódi név: Takács Róbert
   
Hozzászólás 2014 szept. 24, 10:36 
Vééégre, valami érdemleges! :twisted:
ckuzmos írta:
Zebrapintyek, első adag:

_________________
http://www.dewmist.mindenkilapja.hu

Facebook: Zebron Zebrafinches Hungary

H99 0039


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2014 szept. 24, 10:32 
Zebrapintyek, első adag:


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2014 szept. 22, 23:50 
ckuzmos írta:
Csatolmány hiba javítva, közvetlenül tudtok felrakni képeket. De működik a másik, képmegosztóval felrakható funkció is.
Na vegre!
Mar en is jo ideje szenvedtem vele.
Bar a kepmegosztasos modszer tenyleg mukodott, en jobban kedvelem a kozvetlen feltoltest, mert az mutatja a megtekintesek szamat is.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2014 szept. 22, 16:10 
Volierek:





 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2014 szept. 22, 15:46 
Csontvázak:


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2014 szept. 22, 15:37 
Bemutató madarak:


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 133 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 15:27
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO