Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 23 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal 1, 2  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2010 jún. 22, 21:30
Hozzászólások: 1880
Tartózkodási hely: Göd
Valódi név: Czingiszer Tamás
   
Hozzászólás 2013 okt. 11, 22:57 
Küzmi, köszi a képeket.
Nagyon szép kiállítás lehetett, csak az a 2 hibrid törpe szúrja a szememet... :?

_________________
Czingiszer Tomi
H16 075


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2013 okt. 11, 15:52 
Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2013 okt. 11, 15:49 
Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2013 okt. 11, 15:44 
Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 okt. 5, 11:13
Hozzászólások: 92
Tartózkodási hely: Sopron
Valódi név: Takács Róbert
   
Hozzászólás 2013 szept. 13, 21:28 
Egészségedre Csabi!

Örülök, hogy végre személyesen is megismertelek!

Jaaa, a hegyi Jetik üzenik, hogy tiszteletbeli tagjuknak választottak! :P

ckuzmos írta:
Kedves Fertőmenti Madárbarátok Egyesülete!

Én személy szerint szeretném megköszönni a vendéglátást és a lehetőséget hogy a kiállításon részt vehettem.
Külön öröm számomra hogy jó néhány tagotokkal jobban megismerkedhettem.

Köszönöm!

Nektek pedig kedves madarász társaim, egészségetekre!
Csatolmány:
P9120198.jpg


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

_________________
http://www.dewmist.mindenkilapja.hu

Facebook: Zebron Zebrafinches Hungary

H99 0039


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2013 szept. 13, 20:30 
Kedves Fertőmenti Madárbarátok Egyesülete!

Én személy szerint szeretném megköszönni a vendéglátást és a lehetőséget hogy a kiállításon részt vehettem.
Külön öröm számomra hogy jó néhány tagotokkal jobban megismerkedhettem.

Köszönöm!

Nektek pedig kedves madarász társaim, egészségetekre!
Csatolmány:
P9120198.jpg


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 szept. 13, 10:05 
Szerk.Moderátor:
Oké, oké, oké.... lassú voltam. :?

A vita jó dolog és szükség is van rá, mert segítségével közelebb kerülhetünk problémák megoldásához, esetleg rájövünk saját hibánkra és korrigálni tudjuk azt, stb. De a veszekedés az rossz dolog. Annak semmi értelme vagy haszna, az csak hátramozdít, abból csak sértődések lesznek, stb. Gondolom nem kell ezt részleteznem.

Utálok óvóbácsit játszani, de most visszamegyünk az időben, kitörlök néhány hozzászólást, hogy esetleg ott folytassuk ahol még nem ment el a téma rossz irányba. Engem utáljatok emiatt, ne mást. Ne menjünk át méltatlan anyázásba, az nem csak a fórumnak, az olvasóknak, a madarászatnak, de önmagunknak sem tesz jót.

Nem szelektáltam, amputáltam.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
Hozzászólás 2013 szept. 12, 12:01 
kuvik írta:
Ha egy átlagos egyesületnek nem futja egy rozettára egy kiállításon, -hangsúlyozom kiállításon!!!- egy olyan madár számára, amelyik mondjuk elért 90-91 pontot, az az egyesület ne rendezzen KIÁLLÍTÁST.

Ezzel nincs is baj, de az átlag magyar madarász megszokta, ezáltal elvárja a serleget, oklevelet, miegymást. Ez pedig már nagyobb költség és nyilván minél több a helyezett, annál nagyobb a kiadás. Mint oly sok mindent, ezt is a hozzáállás megváltoztatásával lehet csak elkezdeni.

kuvik írta:
Apropó: az a szégyen, hogy nincsenek nemzetközi szintű bíróink. BÁR az is igaz, hogy nem is lenne rájuk szükség.(?!) SAJNOS!!!

Egyetértek. :?

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2013 szept. 12, 11:21 
Újabb pár kép fekete Csaba lencséjéből...

Kép

Kép

Kép

Fekete Csaba második helyezett gouldja:
Kép

Kép

Rozika, a kiállítás nótafája:
Kép

Takács Róbert első helyezett zebrája:
Kép

Pár kép a díjátadóról:
Kép

Kép

Kép

Kép

Kép


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 dec. 24, 6:00
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: Karcag
   
Hozzászólás 2013 szept. 11, 21:49 
Hali!!
Ha egy átlagos egyesületnek nem futja egy rozettára egy kiállításon, -hangsúlyozom kiállításon!!!- egy olyan madár számára, amelyik mondjuk elért 90-91 pontot, az az egyesület ne rendezzen KIÁLLÍTÁST. Lehet rendezni bemutatót, és lehet zsüriztetni, aztán ennyi.Egy OMJ-s bíró nem is érti, hogy mi miről beszélünk. Apropó: az a szégyen, hogy nincsenek nemzetközi szintű bíróink. BÁR az is igaz, hogy nem is lenne rájuk szükség.(?!) SAJNOS!!! Én akkor is következetes maradok, és ha egy madár megérdemli, akkor az kapja is meg. Szigorúan magánvélemény!!!

_________________
Üdv: Vajó Sándor


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
Hozzászólás 2013 szept. 11, 13:44 
Sziasztok!

Valóban nem a legüdvösebb megoldás az almát a körtével összehasonlítani, és az a gyanúm, hogy a soproni rendezőség sem azért tette, mert neki ez tetszik. Szükségből, gondolom én, mert nem lehet fajonként, de még osztályonként sem helyezetteket díjazni, oklevelezni, babérkoszorúzni egy átlagos mai magyar egyesület költségvetéséből (tapasztalat). Nem tudom, hogy az illetékes Szövetség mennyiben járult hozzá a bajnokság megrendezéséhez anyagilag, de az én egyes számú indokom az összevonásokra ez volna.
Természetesen ideális esetben az alma csak az almával kerülhetne összevetésre (sőt, a Jonathán a Jonathánnal...), de ettől még messze van a mi madarászkultúránk.
Addig meg - én legalábbis így fogom fel - van a madaramnak egy adott alkalomra vonatkozó abszolút értéke, ami az aktuális bírálati lapon szerepel, illetve sok relatív értéke, többek között az, hogy milyen helyezést ért el és azt milyen más madarakkal összevetve nyerte.

(Csak zárójelben jegyzem meg, hogy sokkal rosszabb dolog, ha egy bírálati lap nem megfelelően kerül kitöltésre...)

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
Hozzászólás 2013 szept. 11, 9:44 
kuvik írta:
Hali!!
Tudom, hogy nem voltam ott (ezért ne po...k)) , de még is leírom. Mi az ,hogy "ÖSSZEVONTAK". Ez az örökös magyar h...ség. Hogy lehet az almát a körtével összehasonlítani. Számomra örök titok marad. (Mégegyszer bocs!!!)


Szerintem ez egy a korábbi Magyar bírálati szokásokból megmaradt, illetve beidegződött gyakorlat a hazai bírálatnál, ha az osztályoknál kevés a nevezett madár akkór azokat szekción belől összevonják, de ez eltér a COM gyakorlatától és nem is ad valódi eredményt, mivel nem a fajra jellemző kritériumokat vetik össze, hanem valamilyen módon megállapított szubjektív ponteredményt tükröz.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 dec. 24, 6:00
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: Karcag
   
Hozzászólás 2013 szept. 11, 9:10 
Hali!!
Tudom, hogy nem voltam ott (ezért ne po...k)) , de még is leírom. Mi az ,hogy "ÖSSZEVONTAK". Ez az örökös magyar h...ség. Hogy lehet az almát a körtével összehasonlítani. Számomra örök titok marad. (Mégegyszer bocs!!!)

_________________
Üdv: Vajó Sándor


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2013 szept. 11, 8:39 
Apró kiegészítés:
Az 5 fő az IDRE tagjaira értendő, vagyis az IDRE-ből összesen 5 fő vett részt a bajnokságon.

Dr. Fekete Csaba nyársfarkú osztályban is második helyezett lett.

Így az érem tábla az IDRE számára igen kedvezően alakult:
2 arany (Kiss Miklós, Küzmös Csaba)
3 ezüst (2x Dr Fekete Csaba, Eszteró Lajos)
1 bronz (Küzmös Csaba)

Én is köszönöm mindenkinek a részvételt, a rendezőknek pedig a lehetőséget a megmérettetésre.


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
Hozzászólás 2013 szept. 11, 7:26 
Amint néhány helyen a képeken is látható eredmények is születtek :

Az Országos Bajnokságon az F 1 szekcióban az egzotikus madaraival 5 fő vett részt. ABC sorrendben felsorólva az alábbi tenyésztők madarai értek el helyezést :

Eszteró Lajos az összevont osztályokban, vegyes kategóriában Ezüst rizspintyével a II. helyezést érte el.

Dr. Fekete Csaba a Gould osztályban a piros fejű Gould Amandinájával a II. helyezett lett.

Kiss Miklós az összevont osztályokban, vegyes kategoriában a Ceres amandinájával az I. helyezett lett.

Küzmös Csaba a nyársfarkú osztályban két madarával az I. és III. helyezett lett.

A rendező egyesület az OB-val párhuzamosan egy helyen tartotta meg a hagyományos kiállítását is, melyen az F2 szekcióban 6 szövő és vidapinty fajt mutattam be, melyekből a Napoleon szövő I. és a Dominikánus vidapinty III. helyezést ért el.

Az OB-én Tóth Ádám Zebrapintye egy hajszállal maradt le a dobogóról, így oklevél elismerésben részesült.

Sajnálatos, hogy az Egzotikus Diszgalamb szekcióban tagjaink közűl, de más egyesületektől sem indúlt senki, így a 2o12- ben megkezdett versenyzés, már egy év múlva kudarcba fulladt, holott világbajnoki szintet is elérő egyedekkel is rendelkeznek tenyésztőink, vagy mégsem ? Ez bizony nem derült ki az OB-én.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2013 szept. 10, 15:50 
Én is csináltam párat, de még idő kiválogatni stb. Addig is pár ízelítő:


Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2013 szept. 10, 15:47 
Na akkor hozok pár képet a kiállításról.

Ánkhelyi József fényképei:


Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Csordás Krisztina fényképei (a díjazott madarairól):

Kép

Kép

Kép


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 9, 13:28
Hozzászólások: 921
Tartózkodási hely: Nyírtura
   
Hozzászólás 2013 szept. 10, 8:04 
Minden elismerésem a soproniaké, sajnálom hogy személyesen nem lehettem ott. A Siroki Alapítvány kuratóriumának elnökeként csak annyit tennék hozzá, nagyon szerettük volna Sopronban átadni a kupát, ám ennyire korai időszakban rendezett kiállításra az Alapítvány képtelen az előkészületekkel végezni. A beérkező jelölések összesítése, majd a kuratórium elé került jelöltek megvitatása is időigényes némileg, de ennél több előkészületet igényel a kupa visszajuttatása az előző évi díjazott-tól, majd annak gravíroztatása, az oklevél tartó diploma beszerzése, az oklevél elkészíttetése, egy díszmadaras festmény elkészítése, annak bekereteztetése, és még egyébb apró teendő, amire szeptember elejére lehetetlen elkészülni.
Az országos szervezetekkel, magával a Szövetség elnökségével a kommunikációt minden lehetőségünkkel igyekszünk javítani, (lásd a nagyobb egyesületeknek kiküldött kiadványunkat, ami a szövetség honlapján is azonnal olvasható), de ez a kommunikáció kétoldalúnak kell legyen. Nehezen tudunk előrébb lépni, ha magához az Alapítványhoz nem érkeznek reagálások, információk.

A Siroki díj ez évi ünnepélyes díjátadója szeptember 15.-én vasárnap lesz Bácsalmáson, a Sportcsarnokban, délután 14 órakkor. Minden érdeklődőt szeretettel vár a kuratórium és a rendezőség.

_________________
Varga Sándor
http://avikultura.blogspot.com/


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
Hozzászólás 2013 szept. 9, 23:03 
A Fertőmenti Madárbarátok H-99 egyesülete által rendezett egyesületi kiállításról és az OB-ről........

Előszőr az IDRE kiállítói nevében köszönöm azt a figyelmes vendéglátást amiben részesitettek a rendezők bennünket. Sajnos csak 5 fővel tudtuk az egyesületünket képviselni, de a mínőség talán pótolta a mennyiséget, mely az egzotáknál is hasonlóan magas színvonalú volt, mint a házigazdák által kiállított papagájok változatos fajokat felsorakoztató madarai. Egyszóval nemcsak szép, de mínőségi madárállományt bemutató kiállításon vehetünk részt. Keserű szájizt csak az okozott, hogy Országos Bajnokságon voltunk, de a helyieken kívűl a Szövetség vezetői közül alig tünt fel néhány arc, bár sajnos ezt már megszokhattuk az utobbi években. A házigazdák csalódását ez mellett az is fokozta, hogy a hagyományosan az Országos Bajnokságon átadandó "Siroki Díj" helyszínét az idén egy kisebb rendezvény kapta meg és erről nem kaptak tájékoztatást az OB rendezői. Ez nekünk vendégeknek is kellemetlen volt, dehát ezt a madarász világot éljük most.

Saját magam részéről külön köszönöm a magam részéről tapasztalt segítségnyújtásokat, amivel könyebbé tették a bemutatott madaraimnak a kiállítással járó megpróbáltatásokat.
Az egyesület vezetésének a vendégekkel való figyelmes törődést. a szakácsművésznek a kiváló babgulyást, a vezetésnek meglepetés reggelit, (beleértve a kávét és brióst is) egyáltalán a kedves és figyelmes fogadtatást az egész kiállítás alatt. Személy szerint jól éreztem magamat és azt az érzést sugalta az egész rendezvény, hogy a későbbiekben is ezt kell csinálni. A H-99 a saját régiójában megtalálta a közös madarászat felé vezető utat.
A magam nevében gratulálok az egyesületi rendezvényben ténykedők mindegyikének.
Jó érzéssel távoztam a kiállításról.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2013 júl. 25, 12:37 
Kép


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 23 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 10:06
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO