Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 8 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 6, 10:30
Hozzászólások: 872
Tartózkodási hely: Budapest-Marosvásárhely
Valódi név: Nyíri Ferenc
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 5, 23:26 
Balance írta:
Sziasztok! :)

A kiállítás címe: Díszmadarak Emberközelben.

Ez egy egyesületi bemutató volt szemlézés és díjak nélkül. Csupán egyfajta ismertető-bemutató. Aki eljött, találkozhatott szép madárkákkal -köztük a vörösfarkú asztrilddal 8) -, beszélgethetett a tenyésztőkkel, akik mindenkinek mindent elmondtak, amit csak kívánt! Nagyon szinpatikus nyílt és közvetlen emberekkel találkoztam! :)

A kiállítás szépen rendezett kollekció kalitokban és az egzótákhoz méretezett repdében voltak. A madarak javarészt eladóak voltak szintén.
Sajnálom, hogy Friccel nem találkozhattam, pedig a kanárikhoz szükségem lett volna a "szemüvegére", és egyébként is jó lett volna beszélgetni...

A hullámosok (normál, fél-standard és standard példányok) 90%-a szintén eladó volt, standard kalitban kiállítva. A tenyésztőjük ott volt általában, de ha mégsem, úgy a nevük és telefonszámuk alapján elérhetőek voltak, a madarakat a távollétükben is el lehetett vinni ezen mód.
Két dolog tetszett nekem. Az egyik egy hatalmas sárga Ino tojó, ami a hímeket is megszégyenítő fej-, testformával és mérettel rendelkezett: haza is jött velem! :D Ez a papesz néhai Mátyási úr tenyészetéből való.
A másik dolog, ami nagyon megfogott, hogy Makai úr kérés nélkül is ajánlotta madaraihoz a törzslapot! :idea: Márpedig a komoly tenyésztői munkához ez elengedhetetlen.
Követendő példának ajánlom minden gyűrűzött madár mellé! :)

Üdv, Balance :)


Szia,Balance sajnálom,hogy nem nagyon tudtam ott lenni a kíállításon egész nap,ezért nem találkoztunk,de remélhetőleg a következőn ott leszek csak most voltak dolgaim amiket nem bírtam elhalasztani és ezek csak spontán jöttek be de az öszin ott leszek.


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 5, 7:10 
Ha valaki tud a közeljövőben (április - május) bárhol kiállítások rendezéséről, kérem azt jelezze felénk....a környező országok kiállításai is érdekelnének...

ha lehet pontos cím , időpont és nyitvatartás megjelölésével...

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 5, 7:04 
Sziasztok !

Köszönöm a tájékoztatókat...ha van még másnak is véleménye szívesen látnám azt is...Szépen berendezett kiállítás volt, kár, hogy nem tudtam megnézni....

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:27
Hozzászólások: 360
Tartózkodási hely: Budapest, a rács innenső oldalán. Egyenlőre...
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 3, 17:43 
Sziasztok! :)

A kiállítás címe: Díszmadarak Emberközelben.

Ez egy egyesületi bemutató volt szemlézés és díjak nélkül. Csupán egyfajta ismertető-bemutató. Aki eljött, találkozhatott szép madárkákkal -köztük a vörösfarkú asztrilddal 8) -, beszélgethetett a tenyésztőkkel, akik mindenkinek mindent elmondtak, amit csak kívánt! Nagyon szinpatikus nyílt és közvetlen emberekkel találkoztam! :)

A kiállítás szépen rendezett kollekció kalitokban és az egzótákhoz méretezett repdében voltak. A madarak javarészt eladóak voltak szintén.
Sajnálom, hogy Friccel nem találkozhattam, pedig a kanárikhoz szükségem lett volna a "szemüvegére", és egyébként is jó lett volna beszélgetni...

A hullámosok (normál, fél-standard és standard példányok) 90%-a szintén eladó volt, standard kalitban kiállítva. A tenyésztőjük ott volt általában, de ha mégsem, úgy a nevük és telefonszámuk alapján elérhetőek voltak, a madarakat a távollétükben is el lehetett vinni ezen mód.
Két dolog tetszett nekem. Az egyik egy hatalmas sárga Ino tojó, ami a hímeket is megszégyenítő fej-, testformával és mérettel rendelkezett: haza is jött velem! :D Ez a papesz néhai Mátyási úr tenyészetéből való.
A másik dolog, ami nagyon megfogott, hogy Makai úr kérés nélkül is ajánlotta madaraihoz a törzslapot! :idea: Márpedig a komoly tenyésztői munkához ez elengedhetetlen.
Követendő példának ajánlom minden gyűrűzött madár mellé! :)

Üdv, Balance :)

_________________
A rács túloldalán pihegő madárka is te vagy, egy rész belőled...


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 12, 12:56
Hozzászólások: 189
Tartózkodási hely: Budapest
   
Hozzászólás 2008 márc. 31, 18:36 
Sziasztok,Tiszteletem Lajos bá!Azt tudnám leírni,amit Lepke megtett előttem(köszi a hozzászólást :) ),sokkal több madárka szokott lenni,csak hát most tenyészidőszak van,de így is gyönyörű madárkák voltak.Verseny eredményről sajna nem tudok.Én is kiemelném Dóczi Attila madarait,Kovács Attila fehér,ill.kék gould kollekcióját,Varga Alajos szakálasait,gouldjait;a szokásos kanárik majdnem minden színben,formában stb stb... :wink: Sajnos a vörösfarkú párról nem készült kép :? de majd legközelebb! :12:


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 21, 14:45
Hozzászólások: 85
Tartózkodási hely: Budapest
   
Hozzászólás 2008 márc. 31, 12:45 
Sziasztok!
Mi is kinnjártunk a kiállításon. Remek élmény volt, sok szép gyönyörű madárkát láttunk.
elaci írta:
Sziasztok,hétvégi újpesti kiállításról egy pár kép:
Kép


Ez a fehér pólós fiatalember Dóczi Attila, és ő büszkélkedhet többek között vörösfarkú asztrild madárkákkal!!!
Nem hittem a szememnek, amikor ezt a szépséges párt megláttam az egyik kalitban. Attilának otthon van még belőle még egy pár, de kicsik még nincsenek...
A körülmény, ahogy ezek a madárkák hozzájutottak... hát nem semmi.
Az egyik madárka egyszerűen berepült egy gould amandinákat tenyésztő úr kertjébe, neki nem kellett, így került Attilához!!

Kedves Laci! A vörösfarkú párról nem készítettél képet??? :wink:

elaci írta:
Kép

Balance nézelődik... :D

elaci írta:
Kép

Balance beszélget.... :D

A kiállításon láttunk még sok-sok ékfarkú-, és szakállas amandinát, gould amandinákat, zebrapintyeket és kanárikat minden színben, sőt még Roller is volt :wink:
Voltak még sirálykák, gyémántpintyek, papagájok (amiből 2 haza is jött velünk 8) ), meg gerlék.... és még biztos van, amit nem jegyeztem meg... :oops:

A verseny eredményeiről nem tudok, de biztos jön valaki ezzel kapcsolatos információval.

_________________
Amíg meg nem tapasztaltuk, milyen érzés szeretni egy állatot, lelkünk egy része mélyen alszik.


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 31, 7:44 
Szia elaci !

Irnál is egy kis beszámolót is az élményeidről ? Esetleg számokat hány faj és hány egyed volt ? Kik lettek dijazva ? stb.. mert aki nem tudott elmeni az se szenvedjen infó hiányban....köszönöm...

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 12, 12:56
Hozzászólások: 189
Tartózkodási hely: Budapest
   
Hozzászólás 2008 márc. 30, 13:08 
Sziasztok,hétvégi újpesti kiállításról egy pár kép:
Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép



Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 8 hozzászólás ] 



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 11:12
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO